2013-09-28
Malmjärn Runt
Official final
On SS 3
87 starting
Pos |
No. |
|
Driver / CO-Driver |
Club |
Competition class |
|
Car / Model |
Time |
Diff L |
Diff C |
Diff P |
|
12 |
|
Robin Friberg |
Ludvika MS |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
8:12,7 |
|
|
|
1 |
|
|
Stefan Gustavsson |
Ludvika MS |
|
|
Lancer Evo IX |
|
|
|
7 |
|
Markus Hällbo |
Säters MK |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
8:14,9 |
2,2
|
2,2
|
2,2
|
2 |
|
|
Lars-Erik Kronberg |
Ludvika MS |
|
|
Lancer Evo IX |
|
|
|
9 |
|
Niklas Hägg |
SMK Hälsinge |
A-förare 4 WD |
|
Toyota |
8:17,0 |
4,3
|
4,3
|
2,1
|
3 |
|
|
Emil Eklund |
Gestrike RT |
|
|
Lancer Evo IX |
|
|
Applicant: L.Häggsbildemontering AB |
|
|
10 |
|
Jan-Olof Marklund |
Umeå AK |
A-förare 4 WD |
|
Lancia |
8:23,6 |
10,9
|
10,9
|
6,6
|
4 |
|
|
Torbjörn Henrysson |
Teknis MC |
|
|
Delta HF Integrale 16v |
|
|
|
8 |
|
Göran Lindström |
Huddinge MK |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
8:25,4 |
12,7
|
12,7
|
1,8
|
5 |
|
|
Kjell Andersson |
Huddinge MK |
|
|
Lancer Evo VII |
|
|
Applicant: HÖGDALENS BIL o SKADECENTER AB |
|
|
5 |
|
Steen Skodborg |
Borlänge MK |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
8:28,6 |
15,9
|
15,9
|
3,2
|
6 |
|
|
Olle Björk |
Borlänge MK |
|
|
Lancer Evo VII |
|
|
|
27 |
|
Tobias Söderqvist |
AMF Årsunda |
A-förare 2 WD |
|
Toyota |
8:31,0 |
18,3
|
|
2,4
|
1 |
|
|
Joakim Söderqvist |
AMF Årsunda |
|
|
Corolla |
|
|
Applicant: Tractive AB |
|
|
2 |
|
Anders Wänn |
Borlänge MK |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
8:32,6 |
19,9
|
19,9
|
1,6
|
7 |
|
|
Marie Abrahamsson |
SMK Dala |
|
|
Lancer Evo VI |
|
|
|
101 |
|
Kim Koivio |
Stockholms BK |
C-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
8:33,7 |
21,0
|
|
1,1
|
1 |
|
|
Petri Savela |
T UA |
|
|
Lancer Evo IX |
|
|
Applicant: Örby Gummi Racing Team |
|
|
25 |
|
Magnus Wallén |
Vallentuna MK |
A-förare 2 WD |
|
Nissan |
8:35,3 |
22,6
|
4,3
|
1,6
|
2 |
|
|
Andreas Olsson |
Rasbo MK |
|
|
Sunny |
|
|
|
40 |
|
Joakim Süld |
Östhammars MK |
B-förare 4 WD |
|
Mazda |
8:38,2 |
25,5
|
|
2,9
|
1 |
|
|
Jennie Süld |
Östhammars MK |
|
|
323 Turbo 4wd |
|
|
|
1 |
|
Mattias Rönnkvist |
Vännäs MK |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
8:41,1 |
28,4
|
28,4
|
2,9
|
8 |
|
|
Jonny Olofsson |
Umeå AK |
|
|
Lancer Evo IX |
|
|
|
42 |
|
Gabriel Savela |
Stockholms BK |
B-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
8:41,1 |
28,4
|
2,9
|
|
2 |
|
|
Mikael Savela |
Stockholms BK |
|
|
Lancer Evo IV |
|
|
|
26 |
|
Pär Swedh |
SMK Hälsinge |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
8:41,9 |
29,2
|
10,9
|
0,8
|
3 |
|
|
Emil Axelsson |
Ydre MK |
|
|
240 |
|
|
|
6 |
|
Björn Jacobson |
Värmdö MK |
A-förare 4 WD |
|
Subaru |
8:42,9 |
30,2
|
30,2
|
1,0
|
9 |
|
|
Tomas Koepke |
Värmdö MK |
|
|
Impreza STi 555 |
|
|
|
44 |
|
Niclas Jägerhult |
Vallentuna MK |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
8:43,4 |
30,7
|
|
0,5
|
1 |
|
|
Kristofer Dahlström |
|
|
|
240 |
|
|
|
17 |
|
Peo Berglund |
Sandvikens MK |
A-förare 2 WD |
|
VW |
8:46,2 |
33,5
|
15,2
|
2,8
|
4 |
|
|
Mattias Sundström |
AMF Årsunda |
|
|
Golf III |
|
|
Applicant: SOLKEM AB |
|
|
22 |
|
Oskar Sundell |
Järbo MK |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
8:49,5 |
36,8
|
18,5
|
3,3
|
5 |
|
|
Johan Lingvall |
Järbo MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Järbo Alltech |
|
|
19 |
|
Erik Davidsson |
Almunge MK |
A-förare 2 WD |
|
Opel |
8:50,9 |
38,2
|
19,9
|
1,4
|
6 |
|
|
Daniel Westlund |
Almunge MK |
|
|
Astra |
|
|
Applicant: Hyreslandslaget AB |
|
|
21 |
|
Mattias Kylander |
Ludvika MS |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
8:51,7 |
39,0
|
20,7
|
0,8
|
7 |
|
|
Tomas Sneen |
Ludvika MS |
|
|
940 |
|
|
|
24 |
|
Roine Björk |
Rasbo MK |
A-förare 2 WD |
|
Opel |
8:51,8 |
39,1
|
20,8
|
0,1
|
8 |
|
|
Johnny Björk |
Rasbo MK |
|
|
Corsa |
|
|
|
3 |
|
Johnny Ericsson |
Mälaröarnas MK |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
8:52,6 |
39,9
|
39,9
|
0,8
|
10 |
|
|
Mikael Pettersson |
Järbo MK |
|
|
Evo |
|
|
|
4 |
|
Mikael Åhman |
Films MK |
A-förare 4 WD |
|
Ford |
8:52,6 |
39,9
|
39,9
|
|
10 |
|
|
Patrik Karlsson |
Films MK |
|
|
Escort |
|
|
|
11 |
|
Björn Adolfsson |
KAK |
A-förare 4 WD |
|
Škoda |
8:52,8 |
40,1
|
40,1
|
0,2
|
12 |
|
|
Caj Nyberg |
Huddinge MK |
|
|
Octavia |
|
|
|
18 |
|
Patrik Åhman |
Almunge MK |
A-förare 2 WD |
|
Opel |
8:53,8 |
41,1
|
22,8
|
1,0
|
9 |
|
|
Pontus Åhman |
Almunge MK |
|
|
Corsa A |
|
|
|
48 |
|
Fredrik Borg |
SMK Hälsinge |
B-förare 2 WD |
|
Opel |
8:55,8 |
43,1
|
12,4
|
2,0
|
2 |
|
|
Mats Jönsson |
SMK Hälsinge |
|
|
Ascona |
|
|
Applicant: Västabildemontering AB |
|
|
23 |
|
Jens Branteström |
Rasbo MK |
A-förare 2 WD |
|
Opel |
8:57,1 |
44,4
|
26,1
|
1,3
|
10 |
|
|
Per Christensen |
Rasbo MK |
|
|
Corsa B |
|
|
Applicant: Bärgning o transport i Uppsala ab |
|
|
66 |
|
Daniel Röjsel |
SMK Dala Falun |
C-förare 2 WD |
|
Opel |
8:58,3 |
45,6
|
|
1,2
|
1 |
|
|
Nicklas Edvardsson |
Taxinge MK |
|
|
Corsa |
|
|
|
16 |
|
Kenth Östlund |
Hedesunda MK |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:01,8 |
49,1
|
30,8
|
3,5
|
11 |
|
|
Hans Ädel |
Hedesunda MK |
|
|
940 |
|
|
|
14 |
|
Kenneth Lodeklint |
Vallentuna MK |
A-förare 2 WD |
|
Opel |
9:05,5 |
52,8
|
34,5
|
3,7
|
12 |
|
|
Björn Wulff |
Vallentuna MK |
|
|
Corsa B |
|
|
|
38 |
|
Anders Johnsen |
SMK Dala Falun |
A-förare Appendix K |
|
Porsche |
9:05,5 |
52,8
|
|
|
1 |
|
|
Ingrid Johnsen |
SMK Dala Falun |
|
|
911 RSR |
|
|
|
15 |
|
Erik Wallin |
Almunge MK |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:05,8 |
53,1
|
34,8
|
0,3
|
13 |
|
|
Jan Ramsell |
Skepptuna MK |
|
|
940 |
|
|
|
31 |
|
Magnus Olsson |
Järbo MK |
VOC Elit A / Grupp N -1400 |
|
Volvo |
9:07,9 |
55,2
|
|
2,1
|
1 |
|
|
Robin Jonsson |
Järbo MK |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Järbo Alltech |
|
|
45 |
|
Erik Gelotte |
Rasbo MK |
B-förare 2 WD |
|
VW |
9:12,2 |
59,5
|
28,8
|
4,3
|
3 |
|
|
Christoffer Bäck |
SMK Hedemora |
|
|
Golf II |
|
|
|
43 |
|
Bengt Johansson |
Nollåtta MK |
B-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
9:13,1 |
1:00,4
|
34,9
|
0,9
|
3 |
|
|
Thomas Lindvall |
Nollåtta MK |
|
|
Lancer Evo VI |
|
|
|
54 |
|
Manne Hermansson |
Almunge MK |
B-förare 2 WD |
|
VW |
9:14,7 |
1:02,0
|
31,3
|
1,6
|
4 |
|
|
Gustav Hermansson |
Almunge MK |
|
|
Golf |
|
|
|
46 |
|
Markus Nyberg |
Säters MK |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:16,1 |
1:03,4
|
32,7
|
1,4
|
5 |
|
|
Alexander Fammé |
Idkerbergets MK |
|
|
240 |
|
|
|
35 |
|
Thord Östlund |
Hedesunda MK |
A-förare Appendix K |
|
Volvo |
9:17,0 |
1:04,3
|
11,5
|
0,9
|
2 |
|
|
Peter Holmgren |
Hedesunda MK |
|
|
242 |
|
|
|
50 |
|
Evelina Olofsson |
Hofors MS |
B-förare 2 WD |
|
Opel |
9:19,1 |
1:06,4
|
35,7
|
2,1
|
6 |
|
|
Paulin Bergkvist |
|
|
|
Corsa A GSI |
|
|
Applicant: Hofors Autoservice AB |
|
|
47 |
|
Jan-Åke Hamréus |
Hofors MS |
B-förare 2 WD |
|
Vauxhall |
9:19,5 |
1:06,8
|
36,1
|
0,4
|
7 |
|
|
Christian Lindberg |
Rasbo MK |
|
|
Astra KitCar |
|
|
|
30 |
|
Marcus Johansson |
Fredriksbergs MK |
VOC Elit A / Grupp N -1400 |
|
Volvo |
9:24,1 |
1:11,4
|
16,2
|
4,6
|
2 |
|
|
Jessica Johansson |
Fredriksbergs MK |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Åhls bildelar AB |
|
|
52 |
|
Rickard Ekblom |
Värmdö MK |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:24,1 |
1:11,4
|
40,7
|
|
8 |
|
|
Håkan Ehrsson |
Värmdö MK |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Lejtorp racing |
|
|
34 |
|
Tomas Thorszelius |
Rasbo MK |
A-förare Appendix K |
|
Volvo |
9:24,6 |
1:11,9
|
19,1
|
0,5
|
3 |
|
|
Åke Nilsson |
Rasbo MK |
|
|
240 |
|
|
|
74 |
|
Jörgen Johansson |
Fredriksbergs MK |
C-förare 2 WD |
|
Opel |
9:24,8 |
1:12,1
|
26,5
|
0,2
|
2 |
|
|
Kent Norquist |
Vansbro MK |
|
|
Ascona |
|
|
|
68 |
|
Tim Zettergren |
Waxholms MK |
C-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:25,1 |
1:12,4
|
26,8
|
0,3
|
3 |
|
|
Göran Nilson |
Waxholms MK |
|
|
240 |
|
|
|
57 |
|
Tom Thomasson |
MK Ratten |
VOC Elit B / Grupp N -1400 |
|
Volvo |
9:26,0 |
1:13,3
|
|
0,9
|
1 |
|
|
Dan Levin |
MK Ratten |
|
|
940 |
|
|
|
49 |
|
Ove Eklund |
Films MK |
B-förare 2 WD |
|
VW |
9:26,3 |
1:13,6
|
42,9
|
0,3
|
9 |
|
|
Lars-Åke Karlsson |
Rasbo MK |
|
|
Golf |
|
|
|
29 |
|
Dick Larsson |
Rasbo MK |
VOC Elit A / Grupp N -1400 |
|
Volvo |
9:29,2 |
1:16,5
|
21,3
|
2,9
|
3 |
|
|
Jessica Larsson |
Rasbo MK |
|
|
244 |
|
|
Applicant: Peter Jansson Åkeri Ab |
|
|
56 |
|
Leif Johansson |
Hofors MS |
B-förare 2 WD |
|
Opel |
9:32,0 |
1:19,3
|
48,6
|
2,8
|
10 |
|
|
Peter Johansson |
Gestrike RT |
|
|
Ascona B |
|
|
|
65 |
|
Michael Johansson |
Almunge MK |
C-förare 2 WD |
|
Volvo |
9:32,0 |
1:19,3
|
33,7
|
|
4 |
|
|
Fredrik Gustavsson |
Rasbo MK |
|
|
242 |
|
|
|
33 |
|
Hans-Åke Persson |
Ludvika MS |
A-förare Appendix K |
|
Opel |
9:32,4 |
1:19,7
|
26,9
|
0,4
|
4 |
|
|
Tommy Halvarsson |
Ludvika MS |
|
|
Ascona A |
|
|
|
79 |
|
Robin Hellström |
Järbo MK |
VOC Cup / Grupp N -1400 |
|
Volvo |
9:34,9 |
1:22,2
|
|
2,5
|
1 |
|
|
Emma Hellström |
Järbo MK |
|
|
940 |
|
|
|
37 |
|
Krister Wennman |
Rasbo MK |
A-förare Appendix K |
|
VW |
9:39,9 |
1:27,2
|
34,4
|
5,0
|
5 |
|
|
Emil Wennman |
Rasbo MK |
|
|
Golf GTI |
|
|
Applicant: Wennmans Bilplåt AB |
|
|
69 |
|
Tobias Persson |
Ludvika MS |
C-förare 2 WD |
|
Opel |
9:41,3 |
1:28,6
|
43,0
|
1,4
|
5 |
|
|
Jenny Hellström |
Ludvika MS |
|
|
Ascona B |
|
|
|
13 |
|
Anders Nystedt |
Vallentuna MK |
A-förare 2 WD |
|
Opel |
9:42,5 |
1:29,8
|
1:11,5
|
1,2
|
14 |
|
|
Jonas Wennberg |
Vallentuna MK |
|
|
Corsa B |
|
|
|
105 |
|
Alexander Westlund |
Gestrike RT |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
9:42,8 |
1:30,1
|
|
0,3
|
1 |
|
|
Anders Westlund |
AMF Årsunda |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Westlunds Entreprenad AB |
|
|
70 |
|
Andreas Larsson |
Ludvika MS |
C-förare 2 WD |
|
Opel |
9:43,9 |
1:31,2
|
45,6
|
1,1
|
6 |
|
|
Mattias Bodare |
Grangärde RRC |
|
|
Corsa |
|
|
|
58 |
|
Leif Söderlund |
MK Rimo |
VOC Elit B / Grupp N -1400 |
|
Volvo |
9:44,5 |
1:31,8
|
18,5
|
0,6
|
2 |
|
|
Mats Fosselius |
MK Rimo |
|
|
940 |
|
|
|
59 |
|
Robin Nyberg |
Mälaröarnas MK |
VOC Elit B / Grupp N -1400 |
|
Volvo |
9:45,0 |
1:32,3
|
19,0
|
0,5
|
3 |
|
|
Valkyria Edlund |
Mälaröarnas MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Ekerö Bilteknik AB |
|
|
81 |
|
Markus Kujanpää |
Södertälje KRC |
VOC Cup / Grupp N -1400 |
|
Suzuki |
9:46,4 |
1:33,7
|
11,5
|
1,4
|
2 |
|
|
Viktor Larsson |
Laxå MK |
|
|
Swift Mk1 GTI |
|
|
|
64 |
|
Anders Wimark |
SMK Söderhamn |
B-förare Grupp E |
|
Opel |
9:48,6 |
1:35,9
|
|
2,2
|
1 |
|
|
Henrik Hamberg |
Mora MK |
|
|
Astra |
|
|
|
94 |
|
Martin Grehn |
Rasbo MK |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
9:57,4 |
1:44,7
|
14,6
|
8,8
|
2 |
|
|
Lars-Åke Allard |
Rasbo MK |
|
|
240 |
|
|
|
28 |
|
Ronnie Lönn |
Mälaröarnas MK |
VOC Elit A / Grupp N -1400 |
|
Volvo |
10:00,1 |
1:47,4
|
52,2
|
2,7
|
4 |
|
|
Mats Höjer |
Mälaröarnas MK |
|
|
940 |
|
|
|
53 |
|
Robert Johansson |
Hofors MS |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
10:03,3 |
1:50,6
|
1:19,9
|
3,2
|
11 |
|
|
Bernt-Arne Högberg |
Borlänge MK |
|
|
240 |
|
|
|
84 |
|
Henrik Zotterman |
Almunge MK |
C-förare Grupp E |
|
Opel |
10:04,7 |
1:52,0
|
|
1,4
|
1 |
|
|
Linda Nilsson |
Almunge MK |
|
|
Kadett |
|
|
|
86 |
|
Andreas Bohlin |
Sandvikens MK |
C-förare Grupp E |
|
VW |
10:05,0 |
1:52,3
|
0,3
|
0,3
|
2 |
|
|
Malin Thydin |
Sandvikens MK |
|
|
Golf Mk 2 |
|
|
|
72 |
|
Niclas Johansson |
Hofors MS |
C-förare 2 WD |
|
Opel |
10:05,6 |
1:52,9
|
1:07,3
|
0,6
|
7 |
|
|
Bo-Göran Lundquist |
Hofors MS |
|
|
Ascona |
|
|
|
80 |
|
Johan Wikström |
Skutskärs MS |
VOC Cup / Grupp N -1400 |
|
Volvo |
10:09,7 |
1:57,0
|
34,8
|
4,1
|
3 |
|
|
Jan-Henrik Larspers |
Hedesunda MK |
|
|
244 |
|
|
|
104 |
|
Fredrik Lundkvist |
Skepptuna MK |
C-förare 4 WD |
|
Subaru |
10:09,9 |
1:57,2
|
1:36,2
|
0,2
|
2 |
|
|
Anders Lundkvist |
Skepptuna MK |
|
|
Impreza |
|
|
|
63 |
|
Jocke Halvarsson |
Ljusdals MS |
B-förare Grupp E |
|
Opel |
10:11,1 |
1:58,4
|
22,5
|
1,2
|
2 |
|
|
Annsofi Wikström |
Ljusdals MS |
|
|
Kadett |
|
|
|
51 |
|
Tobias Hillbom |
Films MK |
B-förare 2 WD |
|
Saab |
10:13,1 |
2:00,4
|
1:29,7
|
2,0
|
12 |
|
|
Daniel Bodin |
Films MK |
|
|
99 |
|
|
|
82 |
|
Roger Eriksson |
Haninge MK |
VOC Cup / Grupp N -1400 |
|
Suzuki |
10:14,0 |
2:01,3
|
39,1
|
0,9
|
4 |
|
|
Sandra Bergström |
Haninge MK |
|
|
Swift |
|
|
|
96 |
|
Linus Granlund |
Järbo MK |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
10:14,7 |
2:02,0
|
31,9
|
0,7
|
3 |
|
|
Hans Liebenholtz |
Järbo MK |
|
|
940 |
|
|
|
95 |
|
Lina Björklund |
Rättvik RK |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
10:17,8 |
2:05,1
|
35,0
|
3,1
|
4 |
|
|
Patrik Lindberg |
Hedesunda MK |
|
|
940 |
|
|
|
73 |
|
Calle Fincken |
Värmdö MK |
C-förare 2 WD |
|
Škoda |
10:24,4 |
2:11,7
|
1:26,1
|
6,6
|
8 |
|
|
Mario Fincken |
Värmdö MK |
|
|
Favorit |
|
|
|
90 |
|
Staffan Andersson |
Sandvikens MK |
C-förare Grupp E |
|
VW |
10:25,1 |
2:12,4
|
20,4
|
0,7
|
3 |
|
|
|
|
|
|
Golf III |
|
|
|
60 |
|
Lennart Stocker |
Värmdö MK |
B-förare Appendix K |
|
Opel |
10:28,5 |
2:15,8
|
|
3,4
|
1 |
|
|
PO Einerfeldt |
Värmdö MK |
|
|
Ascona B |
|
|
|
91 |
|
Thomas Åsberg |
Gestrike RT |
C-förare Grupp E |
|
Opel |
10:38,8 |
2:26,1
|
34,1
|
10,3
|
4 |
|
|
Åsa Eriksson |
Gestrike RT |
|
|
Astra |
|
|
|
76 |
|
Henrik Lütkeman |
Rasbo MK |
C-förare 2 WD |
|
Volvo |
10:40,7 |
2:28,0
|
1:42,4
|
1,9
|
9 |
|
|
Stigge Hult |
|
|
|
142 |
|
|
|
77 |
|
Leif Nilsson |
Mälaröarnas MK |
VOC Cup / Grupp N -1400 |
|
Volvo |
10:55,1 |
2:42,4
|
1:20,2
|
14,4
|
5 |
|
|
Max Nensén |
Gnesta MK |
|
|
244 |
|
|
|
71 |
|
Fredrik Andersen |
Haninge MK |
C-förare 2 WD |
|
Renault |
11:00,2 |
2:47,5
|
2:01,9
|
5,1
|
10 |
|
|
Michael Lindfors |
Haninge MK |
|
|
Clio |
|
|
|
88 |
|
Pontus Dahlund |
AMF Årsunda |
C-förare Grupp E |
|
Saab |
11:04,9 |
2:52,2
|
1:00,2
|
4,7
|
5 |
|
|
Erik Öberg |
Hofors MS |
|
|
900 |
|
|
|
97 |
|
Emelie Mattsson |
Sandvikens MK |
Ungdomsrally |
|
VW |
11:06,2 |
2:53,5
|
1:23,4
|
1,3
|
5 |
|
|
Håkan Mattsson |
Sandvikens MK |
|
|
Golf |
|
|
|
32 |
|
Kjell Sixten Norgren |
Hofors MS |
A-förare Appendix K |
|
Opel |
11:08,7 |
2:56,0
|
2:03,2
|
2,5
|
6 |
|
|
S O Eklund |
Hofors MS |
|
|
Ascona A |
|
|
|
61 |
|
Johan Engberg |
SMK Gävle |
B-förare Grupp E |
|
VW |
11:23,6 |
3:10,9
|
1:35,0
|
14,9
|
3 |
|
|
Leif-Göran Engberg |
SMK Gävle |
|
|
Golf |
|
|
|
83 |
|
Kurt Trohlin |
Films MK |
C-förare Appendix K |
|
Saab |
11:41,6 |
3:28,9
|
|
18,0
|
1 |
|
|
Erik Trohlin |
Films MK |
|
|
96 |
|
|
|
93 |
|
Roger Öberg |
Hofors MS |
C-förare Grupp E |
|
VW |
12:00,1 |
3:47,4
|
1:55,4
|
18,5
|
6 |
|
|
Per Öberg |
Hofors MS |
|
|
Golf Mk 1 |
|
|
* = allotted time,
? = under investigation
|