2012-05-05
Varvloppet
Official final
On SS 6
90 starting
Pos |
No. |
|
Driver / CO-Driver |
Club |
Competition class |
|
Car / Model |
Time |
Diff L |
Diff C |
Diff P |
|
19 |
|
Fredrik Grahn |
SMK Linde |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
4:45,6 |
|
|
|
1 |
|
|
Stefan Ohlson |
Teknis MC |
|
|
Lancer |
|
|
|
21 |
|
Lars-Ove Olsson |
Forshaga MC |
A-förare 4 WD |
|
Mazda |
4:48,1 |
2,5
|
2,5
|
2,5
|
2 |
|
|
Anders Moberg |
Forshaga MC |
|
|
GTR |
|
|
|
24 |
|
Leif Peterson |
Göteborgs MF |
A-förare 2 WD |
|
Toyota |
4:48,5 |
2,9
|
|
0,4
|
1 |
|
|
Björn Engström |
Borlänge MK |
|
|
Corolla |
|
|
Applicant: Tractive ab |
|
|
16 |
|
Roger Gustafsson |
Östernärkes RMC |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
4:52,0 |
6,4
|
6,4
|
3,5
|
3 |
|
|
Marie Andersson |
SMK Örebro |
|
|
Lancer Evo IV |
|
|
|
20 |
|
Bengt Thorsell |
Skara MK |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
4:53,6 |
8,0
|
8,0
|
1,6
|
4 |
|
|
Ida Blomqvist Thorsell |
Skara MK |
|
|
Lancer Evo |
|
|
|
25 |
|
Jimmy Olsson |
Storfors MK |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
4:55,0 |
9,4
|
6,5
|
1,4
|
2 |
|
|
Conny Sundqvist |
Storfors MK |
|
|
940 |
|
|
|
26 |
|
Johan Carlsson |
Degerfors RC |
A-förare 2 WD |
|
Toyota |
4:56,5 |
10,9
|
8,0
|
1,5
|
3 |
|
|
Johan Lövgren |
Degerfors RC |
|
|
Corolla |
|
|
|
28 |
|
Daniel Hoffmann |
SMK Linde |
A-förare 2 WD |
|
Opel |
4:57,8 |
12,2
|
9,3
|
1,3
|
4 |
|
|
Per-Magnus Ericsson |
MK Ran |
|
|
Corsa |
|
|
Applicant: Järbo Alltech |
|
|
17 |
|
Anders Kärnede |
Älvbygdens MK |
A-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
4:58,9 |
13,3
|
13,3
|
1,1
|
5 |
|
|
Martin Edlund |
Älvbygdens MK |
|
|
Lancer Evo IX |
|
|
|
27 |
|
Mattias Adielsson |
Göteborgs MF |
A-förare 2 WD |
|
Ford |
5:00,0 |
14,4
|
11,5
|
1,1
|
5 |
|
|
Christoffer Bäck |
SMK Hedemora |
|
|
Fiesta R2 |
|
|
|
90 |
|
Kenneth Johansson |
Kullings MS |
C-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
5:00,2 |
14,6
|
|
0,2
|
1 |
|
|
Christoffer Johansson |
Kullings MS |
|
|
Lancer Evo VII |
|
|
|
36 |
|
Björn Larsson |
Forshaga MC |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:04,9 |
19,3
|
16,4
|
4,7
|
6 |
|
|
Reine Nyberg |
Forshaga MC |
|
|
242 |
|
|
Applicant: PROMT AB |
|
|
35 |
|
Anders Lindström |
Kristianstad MK |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:05,8 |
20,2
|
17,3
|
0,9
|
7 |
|
|
Roger Andersson |
Kristianstad MK |
|
|
242 |
|
|
Applicant: GUNNARS MOTORSPORT |
|
|
64 |
|
Carl Ôrberg |
SMK Trollhättan |
B-förare 2 WD |
|
VW |
5:05,8 |
20,2
|
|
|
1 |
|
|
Daniel Molin |
Skene MS |
|
|
Golf Mk II |
|
|
|
58 |
|
Daniel Hellstadius |
Kullings MS |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:06,4 |
20,8
|
0,6
|
0,6
|
2 |
|
|
Jonas Bergsander |
Kullings MS |
|
|
242 |
|
|
|
57 |
|
Gustav Holmdahl |
SMK Linde |
B-förare 2 WD |
|
SEAT |
5:06,5 |
20,9
|
0,7
|
0,1
|
3 |
|
|
Ola Persson |
Rasbo MK |
|
|
Ibiza |
|
|
|
52 |
|
Kaj Banck |
Storfors MK |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:06,7 |
21,1
|
|
0,2
|
4 |
|
|
Richard Svensson |
Storfors MK |
|
|
940 |
|
|
|
34 |
|
Björn Beck |
Åmåls MK |
A-förare 2 WD |
|
Ford |
5:07,4 |
21,8
|
18,9
|
0,7
|
8 |
|
|
Kjell Persson |
Åmåls MK |
|
|
Escort Mk2 |
|
|
|
38 |
|
Mats Larsson |
Nora MK |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:07,9 |
22,3
|
19,4
|
0,5
|
9 |
|
|
Henrik Eriksson |
Laxå MK |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Däckverkstan i Nora |
|
|
46 |
|
Magnus Johansson |
Älvbygdens MK |
B-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
5:08,2 |
22,6
|
|
0,3
|
1 |
|
|
Roger Lindblad |
Älvbygdens MK |
|
|
Lancer Evo VI |
|
|
|
37 |
|
Jörgen Hägglund |
Västra Östergötlands MK |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:10,4 |
24,8
|
21,9
|
2,2
|
10 |
|
|
Torbjörn Kadebro |
Västra Östergötlands MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: 76 MOTOR OIL |
|
|
30 |
|
Robert Eriksson |
Eskilstuna MK |
A-förare 2 WD |
|
Renault |
5:11,3 |
25,7
|
22,8
|
0,9
|
11 |
|
|
Jens Thapper |
SMK Motala |
|
|
Clio R3 |
|
|
Applicant: TEAM BILIA |
|
|
88 |
|
Andreas Arwidson |
Falköping MK |
C-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
5:11,3 |
25,7
|
11,1
|
|
2 |
|
|
Joakim Sjöberg |
Falköping MK |
|
|
Evo |
|
|
|
40 |
|
Thomas Blåder |
Filipstads MC |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:11,5 |
25,9
|
23,0
|
0,2
|
12 |
|
|
Tommy Magnusson |
Storfors MK |
|
|
940 |
|
|
|
56 |
|
Richard Herbertsson |
Kullings MS |
B-förare 2 WD |
|
VW |
5:12,3 |
26,7
|
6,5
|
0,8
|
5 |
|
|
Marckus Blomqvist |
Kullings MS |
|
|
Golf Mk 2 |
|
|
|
62 |
|
Michel Brundin |
Almunge MK |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:12,3 |
26,7
|
6,5
|
|
5 |
|
|
Johan Pettersson |
Almunge MK |
|
|
242 |
|
|
|
55 |
|
David Pettersson |
Falköpings MK |
A-förare 2 WD |
|
Ford |
5:13,3 |
27,7
|
24,8
|
1,0
|
13 |
|
|
Karl-Johan Nattsson |
Falköpings MK |
|
|
Fiesta ST |
|
|
Applicant: Cejn AB |
|
|
204 |
|
Jan Onkamo |
MSK Hammaren |
A-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:13,8 |
28,2
|
25,3
|
0,5
|
14 |
|
|
Ola Kilestad |
MSK Hammaren |
|
|
940 |
|
|
|
61 |
|
Ronny Filipsson |
Laxå MK |
B-förare 2 WD |
|
VW |
5:14,7 |
29,1
|
8,9
|
0,9
|
7 |
|
|
Anders Isaksson |
Laxå MK |
|
|
Golf |
|
|
Applicant: EMS Finnerödja AB |
|
|
206 |
|
Alexander Cruse |
Kils MK Bil |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:15,3 |
29,7
|
|
0,6
|
1 |
|
|
Pierre Karlsson |
Fryksdalens MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Valbo Alltjänst |
|
|
51 |
|
Hasse Ericsson |
Kullings MS |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:15,4 |
29,8
|
9,6
|
0,1
|
8 |
|
|
Benny Larsson |
Kullings MS |
|
|
240 |
|
|
|
33 |
|
Martin Norenby |
Dals MK |
A-förare 2 WD |
|
VW |
5:16,3 |
30,7
|
|
0,9
|
15 |
|
|
Joakim Johannesson |
Dals MK |
|
|
Golf CL |
|
|
|
43 |
|
Pär Karlsson |
Lidköpings MSF |
VOC Elit A |
|
Volvo |
5:16,3 |
30,7
|
|
|
1 |
|
|
Ulf Axelsson |
Lidköpings MSF |
|
|
940 |
|
|
|
42 |
|
Peter Elg |
Säffle MC |
VOC Elit A |
|
Volvo |
5:16,9 |
31,3
|
0,6
|
0,6
|
2 |
|
|
Peter Johansson |
Säffle MC |
|
|
940 |
|
|
Applicant: AGI GULLABO RALLY 0486-21851 |
|
|
208 |
|
Jimmie Walfridson |
MK Ratten |
A-förare 2 WD |
|
Ford |
5:17,2 |
31,6
|
28,7
|
0,3
|
16 |
|
|
Patrik Barth |
MK Ratten |
|
|
Fiesta R2 |
|
|
Applicant: Helmia Motorsport |
|
|
80 |
|
Andreas Björkman |
Degerfors RC |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:18,9 |
33,3
|
3,6
|
1,7
|
2 |
|
|
Robert Olsson |
Degerfors RC |
|
|
940 |
|
|
|
32 |
|
Jonas Sandgren |
Falköpings MK |
A-förare 2 WD |
|
VW |
5:19,2 |
33,6
|
30,7
|
0,3
|
17 |
|
|
Urban Fröjd |
Falköpings MK |
|
|
Golf III |
|
|
|
71 |
|
Emil Kåberg |
Laxå MK |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:19,4 |
33,8
|
4,1
|
0,2
|
3 |
|
|
Fredrik Persson |
Laxå MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Team Copter |
|
|
70 |
|
Jimmy Wessbo |
Kullings MS |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:19,7 |
34,1
|
4,4
|
0,3
|
4 |
|
|
Robert Teiffel |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
78 |
|
Marcus Kallin |
Säffle MC |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:19,9 |
34,3
|
4,6
|
0,2
|
5 |
|
|
Helena Bengtsson |
Säffle MC |
|
|
940 |
|
|
|
72 |
|
Jonas Thorsell |
Falköpings MK |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:20,0 |
34,4
|
4,7
|
0,1
|
6 |
|
|
Jens Thorsell |
Falköpings MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: LEJTORP RACING |
|
|
75 |
|
Per Nordahl |
MK Ratten |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:20,2 |
34,6
|
4,9
|
0,2
|
7 |
|
|
Thomas Waldenström |
Fryksdalens MK |
|
|
940 |
|
|
|
104 |
|
Oskar Lundmark |
Kullings MS |
VOC Cup |
|
Volvo |
5:21,8 |
36,2
|
|
1,6
|
1 |
|
|
Johan Kempe |
Kullings MS |
|
|
242 |
|
|
Applicant: BRAÅS ÅKERI AB |
|
|
63 |
|
Tommy Häljeskog |
MK Kopparberg |
B-förare 2 WD |
|
Volvo |
5:21,9 |
36,3
|
16,1
|
0,1
|
9 |
|
|
Johan Häljeskog |
MK Kopparberg |
|
|
242 |
|
|
|
110 |
|
Karl-Johan Borhammar |
Kullings MS |
VOC Cup |
|
Volvo |
5:23,7 |
38,1
|
1,9
|
1,8
|
2 |
|
|
Pontus Jardstedt |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
99 |
|
Micke Larsson |
Rönne MK |
VOC Cup |
|
Volvo |
5:23,8 |
38,2
|
2,0
|
0,1
|
3 |
|
|
Tommy Svallin |
|
|
|
940 |
|
|
Applicant: HL SERVICE LAXÅ |
|
|
79 |
|
Johan Jonsson |
Munkfors MC |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:24,7 |
39,1
|
9,4
|
0,9
|
8 |
|
|
Suzanne Pedersen |
Hagfors MK |
|
|
242 |
|
|
Applicant: TEAM MUNKFORS BILSKROT AB |
|
|
83 |
|
Peder Johansson |
Killings MS |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:24,9 |
39,3
|
9,6
|
0,2
|
9 |
|
|
Kristian Lennartson |
Kullings MS |
|
|
240 |
|
|
|
47 |
|
Conny Rolfsson |
Laxå MK |
B-förare 4 WD |
|
Mitsubishi |
5:26,3 |
40,7
|
|
1,4
|
2 |
|
|
Mikael Rolfsson |
Laxå MK |
|
|
Lancer Evo V |
|
|
|
67 |
|
Daniel Arwidson |
Falköpings MK |
B-förare 2 WD |
|
Ford |
5:27,6 |
42,0
|
21,8
|
1,3
|
10 |
|
|
Rebecka Stenblom |
Götene MK |
|
|
Escort Mk 2 |
|
|
|
60 |
|
Urban Andersson |
Stenungsunds MS |
B-förare 2 WD |
|
Opel |
5:27,7 |
42,1
|
21,9
|
0,1
|
11 |
|
|
Christer Andersson |
Stenungsunds MS |
|
|
Ascona B |
|
|
|
76 |
|
Lars Markusson |
Kullings MS |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:29,5 |
43,9
|
14,2
|
1,8
|
10 |
|
|
Per Markusson |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
209 |
|
Andreas Westlund |
Kullings MS |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:30,6 |
45,0
|
15,3
|
1,1
|
11 |
|
|
Joacim Wigertsson |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
102 |
|
Tore Bigsten |
Götene MK |
VOC Cup |
|
Volvo |
5:30,6 |
45,0
|
8,8
|
|
4 |
|
|
Torbjörn Fagerlind |
Götene MK |
|
|
940 |
|
|
|
86 |
|
Jesper Samuelsson |
Storfors MK |
B-förare Grupp E |
|
VW |
5:31,3 |
45,7
|
|
0,7
|
1 |
|
|
Kenneth Svensson |
Filipstads MC |
|
|
Golf II |
|
|
|
84 |
|
Erik Stenberg |
Kullings MS |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:31,9 |
46,3
|
16,6
|
0,6
|
12 |
|
|
Annie Hellstadius |
Kullings MS |
|
|
240 |
|
|
|
82 |
|
Tommy Larsson |
Kullings MS |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:34,0 |
48,4
|
18,7
|
2,1
|
13 |
|
|
Oskar Hedén |
Kullings MS |
|
|
940 S |
|
|
Applicant: www.terrazzo.se |
|
|
201 |
|
Erik Uppsäll |
Vallentuna MK |
Appendix K |
|
Saab |
5:36,0 |
50,4
|
|
2,0
|
1 |
|
|
Peter Saarikoski |
Vara MK |
|
|
99 Turbo |
|
|
|
203 |
|
Carl Magnus Ivarsson |
Vara MK |
A-förare Grupp E |
|
Saab |
5:36,6 |
51,0
|
|
0,6
|
1 |
|
|
Joakim Eklund |
Lidköpings MSF |
|
|
9000 |
|
|
|
109 |
|
Johan Karlsson |
Kullings MS |
VOC Cup |
|
Volvo |
5:36,7 |
51,1
|
14,9
|
0,1
|
5 |
|
|
Emelie Bodin |
Kullings MS |
|
|
240 |
|
|
|
94 |
|
Johan Andreasson |
Vara MK |
C-förare 2 WD |
|
VW |
5:37,2 |
51,6
|
|
0,5
|
1 |
|
|
Per Andreasson |
Vara MK |
|
|
Golf 2 |
|
|
|
108 |
|
Håkan Olausson |
Stenungsunds MS |
VOC Cup |
|
Volvo |
5:37,7 |
52,1
|
15,9
|
0,5
|
6 |
|
|
Anders Petersson |
Stenungsunds MS |
|
|
240 |
|
|
|
81 |
|
Andreas Andersson |
Götene MK |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:38,3 |
52,7
|
23,0
|
0,6
|
14 |
|
|
Tobias Bragd |
Götene MK |
|
|
240 |
|
|
|
69 |
|
Mats Johansson |
Göteborgs MF |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:39,4 |
53,8
|
24,1
|
1,1
|
15 |
|
|
Annette Andre |
Göteborgs MF |
|
|
944 |
|
|
|
202 |
|
Jim Johansson |
Skövde MK |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
5:39,7 |
54,1
|
|
0,3
|
1 |
|
|
Kent Johansson |
Skövde MK |
|
|
244 |
|
|
|
68 |
|
Jesper Ödberg |
Falköping MK |
B-förare 2 WD |
|
Suzuki |
5:40,1 |
54,5
|
34,3
|
0,4
|
12 |
|
|
Fredrik Palm |
Skara MK |
|
|
Swift |
|
|
|
100 |
|
Christian Johansson |
SMK Trollhättan |
VOC Cup |
|
Volvo |
5:41,1 |
55,5
|
19,3
|
1,0
|
7 |
|
|
Kim Granlund |
SMK Trollhättan |
|
|
240 |
|
|
|
112 |
|
Pär-Olof Stahlgård |
Stenungsunds MS |
VOC Cup |
|
Volvo |
5:41,7 |
56,1
|
19,9
|
0,6
|
8 |
|
|
Ann Charlotte Jonasson |
Stenungsunds MS |
|
|
242 |
|
|
|
77 |
|
Henrik Nellis |
Kullings MS |
VOC Elit B |
|
Volvo |
5:42,1 |
56,5
|
26,8
|
0,4
|
16 |
|
|
Peter Wester |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
9 |
|
Bengt Kihlman |
Karlstad MC Bil |
Appendix K |
|
Saab |
5:42,5 |
56,9
|
6,5
|
0,4
|
2 |
|
|
Jan Gudmunds |
Storfors MK |
|
|
99 |
|
|
|
101 |
|
Tobias Andersson |
Kullings MS |
VOC Cup |
|
Volvo |
5:42,5 |
56,9
|
20,7
|
|
9 |
|
|
Andreas Andersson |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
10 |
|
Bengt-Arne Gustafsson |
Vara MK |
Appendix K |
|
Opel |
5:44,6 |
59,0
|
8,6
|
2,1
|
3 |
|
|
Clas Andersson |
Vara MK |
|
|
Ascona |
|
|
|
113 |
|
Jimmy Karlsson |
Kullings MS |
VOC Cup |
|
Volvo |
5:45,7 |
1:00,1
|
23,9
|
1,1
|
10 |
|
|
Mikael Karlsson |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
95 |
|
Krister Dahlberg |
Kullings MS |
C-förare 2 WD |
|
BMW |
5:47,5 |
1:01,9
|
10,3
|
1,8
|
2 |
|
|
Peter Andersson |
Kullings MS |
|
|
325 Coupé |
|
|
|
97 |
|
Thomas Dahlström |
Dals MK |
C-förare 2 WD |
|
VW |
5:48,4 |
1:02,8
|
11,2
|
0,9
|
3 |
|
|
Rustan Hagstedt |
Kils MK Bil |
|
|
Golf III |
|
|
|
6 |
|
Filip Rosendahl |
Toarps MK |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
5:48,9 |
1:03,3
|
9,2
|
0,5
|
2 |
|
|
Mikael Rosendahl |
Toarps MK |
|
|
242 |
|
|
|
117 |
|
Ingmar Lund |
Kullings MS |
C-förare Grupp E |
|
Volvo |
5:48,9 |
1:03,3
|
|
|
1 |
|
|
Karl-Henrik Borhammar |
Kullings MS |
|
|
740 |
|
|
|
5 |
|
Rikard Engström |
Storfors MK |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
5:54,4 |
1:08,8
|
14,7
|
5,5
|
3 |
|
|
Börje Engström |
Storfors MK |
|
|
240 |
|
|
|
85 |
|
Jan Wigertson |
Kullings MS |
B-förare Grupp E |
|
M-B |
5:56,4 |
1:10,8
|
25,1
|
2,0
|
2 |
|
|
Urban Erlandsson |
|
|
|
190 |
|
|
|
44 |
|
Rolf Malmgren |
Göteborgs MF |
A-förare Grupp E |
|
Volvo |
5:58,1 |
1:12,5
|
21,5
|
1,7
|
2 |
|
|
Olof Jungström |
Göteborgs MF |
|
|
940 GL |
|
|
|
98 |
|
Janne Eriksson |
Säffle MC |
C-förare 2 WD |
|
BMW |
6:00,3 |
1:14,7
|
23,1
|
2,2
|
4 |
|
|
Håkan Johansson |
Säffle MC |
|
|
325 |
|
|
|
118 |
|
Ulf Hummel |
Älvbygdens MK |
C-förare Grupp E |
|
VW |
6:00,6 |
1:15,0
|
11,7
|
0,3
|
2 |
|
|
Anne Hummel |
Älvbygdens MK |
|
|
Golf 2 |
|
|
|
106 |
|
Mikael Johansson |
SMK Trollhättan |
VOC Cup |
|
Volvo |
6:00,7 |
1:15,1
|
38,9
|
0,1
|
11 |
|
|
Michaela Johansson |
SMK Trollhättan |
|
|
240 |
|
|
|
115 |
|
Cerry Olsson |
Älvbygdens MK |
C-förare Grupp E |
|
Volvo |
6:02,3 |
1:16,7
|
13,4
|
1,6
|
3 |
|
|
Tommy Andersson |
Älvbygdens MK |
|
|
940 |
|
|
|
205 |
|
Joakim Rönnbäck |
SSRO MK |
C-förare Grupp E |
|
Opel |
6:04,0 |
1:18,4
|
15,1
|
1,7
|
4 |
|
|
Richard Rönnbäck |
Östernärke Rmk |
|
|
Ascona |
|
|
|
103 |
|
Mats-Erik Andersson |
Kullings MS |
VOC Cup |
|
Volvo |
6:04,5 |
1:18,9
|
42,7
|
0,5
|
12 |
|
|
Kai-Ove Andersson |
Kullings MS |
|
|
242 |
|
|
|
111 |
|
Lars Olsson |
SMK Trollhättan |
VOC Cup |
|
Volvo |
6:05,5 |
1:19,9
|
43,7
|
1,0
|
13 |
|
|
Christine Sager |
SMK Trollhättan |
|
|
242 |
|
|
|
87 |
|
Kjell Skoog |
Forshaga MC |
B-förare Grupp E |
|
Ford |
6:06,5 |
1:20,9
|
35,2
|
1,0
|
3 |
|
|
Bo Jansson |
Kils MK Bil |
|
|
Escort |
|
|
|
119 |
|
Erik Johansson |
Falköpings MK |
C-förare Grupp E |
|
VW |
6:08,2 |
1:22,6
|
19,3
|
1,7
|
5 |
|
|
Anders Silberg |
Falköpings MK |
|
|
Golf |
|
|
|
66 |
|
Tor Bækkevold |
NAF Sarpsborg |
B-förare 2 WD |
|
Opel |
6:12,0 |
1:26,4
|
1:06,2
|
3,8
|
13 |
|
|
Merete Myrstad |
NMK Aurskog-høland |
|
|
Corsa |
|
|
* = allotted time,
? = under investigation
|