Pos | No. | Driver / CO-Driver | Club | Competition class | Car / Model | Time | Diff L | Diff C | Diff P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
41 | Johan Nyberg | SMK Arboga | 4 wd | Mazda | 37 | ||||||
1 | Daniel Gillberg | SMK Arboga | 323 4wd | ||||||||
42 | Dick Larsson | Rasbo MK | 4 wd | Toyota | 37 | ||||||
1 | Jessica Larsson | Rasbo MK | Celica | ||||||||
39 | Pelle Eriksson | SMK Sala | 4 wd | Subaru | 38 | 1 | 1 | 1 | |||
3 | Björn Hallgren | Sala MK | Impreza | ||||||||
40 | Magnus Karlsson | Enköpings MK | 4 wd | Mazda | 39 | 2 | 2 | 1 | |||
4 | Marianne Karlsson | Enköpings MK | 323 1,6 | ||||||||
Applicant: BÅLSTA HJUL o BILSERVICE | |||||||||||
10 | Lars Davidsson | Enköpings MK | A-förare 2wd | Renault | 40 | 3 | 1 | ||||
1 | Jimmy Läppemäki | Enköpings MK | Megane | ||||||||
15 | Daniel Nilsson | SMK Köping | B-förare 2wd | VW | 41 | 4 | 1 | ||||
1 | Magnus Johansson | SMK Köping | Golf Mk 2 | ||||||||
16 | Joakim Lindell | Almunge MK | B-förare 2wd | Volvo | 41 | 4 | |||||
1 | Erik Ahlund | Almunge MK | 244gl | ||||||||
17 | Reine Laestander | Skepptuna MK | B-förare 2wd | Volvo | 41 | 4 | |||||
1 | 240 | ||||||||||
103 | Michael Holmgren | Gnesta MK | B-förare 2wd | Opel | 41 | 4 | |||||
1 | Lukas Åkeson | Gnesta MK | Ascona | ||||||||
26 | Björn Andersson | Eskilstuna MK | C-förare 2wd | SEAT | 41 | 4 | |||||
1 | Kristian Graff | Eskilstuna MK | Ibiza GTI | ||||||||
5 | Lars Gradin | Skepptuna MK | A-förare 2wd | Volvo | 42 | 5 | 2 | 1 | |||
2 | Tobias Rindegren | SMK Sala | 240 | ||||||||
Applicant: Lejtorp Racing | |||||||||||
12 | Johan Olsson | SMK Sala | B-förare 2wd | SEAT | 42 | 5 | 1 | ||||
5 | Robert Olsson | SMK Sala | Ibiza | ||||||||
Applicant: gullvalla rallyteam | |||||||||||
13 | Kjell Andersson | Skepptuna MK | B-förare 2wd | Volvo | 42 | 5 | 1 | ||||
5 | Anders Karlsson | Skepptuna MK | 242 | ||||||||
18 | Björn Lindberg | Skutskärs MS | C-förare 2wd | Opel | 42 | 5 | 1 | ||||
2 | Mikael Pettersson | SMK Gävle | Opel GSI | ||||||||
27 | Niklas Andersson | SMK Sala | C-förare 2wd | SEAT | 42 | 5 | 1 | ||||
2 | Johan Andersson | SMK Sala | Ibiza | ||||||||
Applicant: gullvalla rallyteam | |||||||||||
29 | Calle Trainor | Katrineholms MK | Grp. E / Grp. N <1400 / VOC | Suzuki | 42 | 5 | |||||
1 | Gustav Holmdahl | Hallsbergs MK | Swift | ||||||||
Applicant: CALIX BILVÄRME AB | |||||||||||
6 | Owe Holmgren | Rasbo MK | A-förare 2wd | Opel | 43 | 6 | 3 | 1 | |||
3 | Danny Mattsson | Rasbo MK | Manta | ||||||||
7 | Anders Ellner | SMK Kungsör | A-förare 2wd | Opel | 43 | 6 | 3 | ||||
3 | Johan Landberg | SMK Kungsör | Ascona | ||||||||
Applicant: PRO-Rally Team | |||||||||||
9 | Fredrik Andersson | Ludvika MS | A-förare 2wd | Renault | 43 | 6 | 3 | ||||
3 | Kjell Hellqvist | Fredriksbergs MK | 19 Kit Car | ||||||||
Applicant: JN Teknik o Motorsport | |||||||||||
20 | Jonas Mylläri | Norbergs MC | C-förare 2wd | VW | 43 | 6 | 2 | ||||
4 | Stefan Lindqvist | Kolsva MS | Golf III | ||||||||
25 | Leif Andersson | Taxinge MK | C-förare 2wd | Opel | 43 | 6 | 2 | ||||
4 | Jan Lundin | Taxinge MK | Ascona B | ||||||||
31 | Sören Elofsson | Västerås MS | Grp. E / Grp. N <1400 / VOC | Volvo | 43 | 6 | 1 | ||||
2 | Mikael Elofsson | Västerås MS | 240 | ||||||||
Applicant: TEAM HANS PERSSON MOTORSPORT | |||||||||||
33 | Patrik Jonsson | Nora MK | Grp. E / Grp. N <1400 / VOC | Volvo | 43 | 6 | 1 | ||||
2 | Hanna Jonsson | Nora MK | 244 | ||||||||
37 | Joakim Öhman | Fagesta MK | Grp. E / Grp. N <1400 / VOC | VW | 43 | 6 | 1 | ||||
2 | Niklas Pettersson | Fagersta MK | Golf Mk I | ||||||||
3 | Anton Suontausta | Kolsva MS | Ungdomsrally | Citroën | 44 | 7 | 1 | ||||
1 | Tero Suontausta | Kolsva MS | AX Sport | ||||||||
14 | Bengt Gustavson | Örsundsbro MK | B-förare 2wd | Opel | 44 | 7 | 3 | ||||
7 | Örjan Gustavson | Örsundsbro MK | Ascona B | ||||||||
28 | Ola Kilestad | MSK Hammaren | C-förare 2wd | Volvo | 44 | 7 | 3 | ||||
6 | Jimmie Eriksson | MSK Hammaren | 240 | ||||||||
102 | Andreas Scherp | Gnesta MK | C-förare 2wd | Opel | 44 | 7 | 3 | ||||
6 | Magnus Aurén | Gnesta MK | Ascona | ||||||||
32 | Tapani Tyynelä | Kolsva MS | Grp. E / Grp. N <1400 / VOC | Volvo | 44 | 7 | 2 | ||||
5 | Ingvar Christiansson | Kolsva MS | 242 | ||||||||
Applicant: TEAM Hans Persson Motorsport | |||||||||||
8 | Torbjörn Karlsson | Taxinge MK | A-förare 2wd | Toyota | 45 | 8 | 5 | 1 | |||
6 | Robert Lerneryd | Stockholms BK | Starlet | ||||||||
Applicant: Vendelsö Parkett | |||||||||||
11 | Håkan Långkvist | Fagersta MK | A-förare 2wd | Volvo | 45 | 8 | 5 | ||||
6 | Niklas Östmark | Kolsva MS | 240 | ||||||||
Applicant: Erikslunds Åkeri AB | |||||||||||
21 | Mikael Högback | Västerås MS | C-förare 2wd | Volvo | 45 | 8 | 4 | ||||
8 | Per Andersson | Västerås MS | 240 | ||||||||
23 | Mattias Lundqvist | Gnesta MK | C-förare 2wd | Volvo | 45 | 8 | 4 | ||||
8 | Dan Martinsson | Gnesta MK | 240 | ||||||||
30 | Herman Looström | Värmdö MK | Grp. E / Grp. N <1400 / VOC | Volvo | 45 | 8 | 3 | ||||
6 | Niklas Karlsson | Värmdö MK | 240 | ||||||||
35 | Pär Berge | Mälaröarnas MK | Grp. E / Grp. N <1400 / VOC | VW | 45 | 8 | 3 | ||||
6 | Oscar Berg | Mälaröarnas MK | Golf | ||||||||
36 | Jonas Larsson | MK Ran Askersund | Grp. E / Grp. N <1400 / VOC | Volvo | 45 | 8 | 3 | ||||
6 | Rickard Johansson | MK Ran Askersund | 244 | ||||||||
4 | Stefan Nilsson | MSK Hammaren | A-förare 2wd | Volvo | 46 | 9 | 6 | 1 | |||
8 | Ann-Louise Forslund | MSK Hammaren | 142 S | ||||||||
Applicant: Team hans Persson Motorsport | |||||||||||
22 | Lars Jansson | Fagersta MK | C-förare 2wd | Opel | 46 | 9 | 5 | ||||
10 | Orvar Bildås | Fagersta MK | Ascona B | ||||||||
38 | Staffan Jansson | Västerås MS | Grp. E / Grp. N <1400 / VOC | Volvo | 46 | 9 | 4 | ||||
9 | Stefan Jansson | Västerås MS | 240 | ||||||||
Applicant: Hans Persson Motorsport | |||||||||||
* = allotted time, ? = under investigation |