2021-07-03
Gästabudstrofén Light

 Entrylist 

(Changed 2021-06-16 22:26:12.0)
    = Changed the last 24 h
99 participants
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

 Officiella bilar godkända av arrangören för anmälan  
4 participants

Dennis Rådström KAK Motorsport ( Ö ) FIA Grade R VW
Johan Johansson KAK Motorsport ( Ö ) Funktionärsbilar Polo
 
Fredrik Eriksson Katrineholms MK A Mitsubishi
Håkan Lundqvist Katrineholms MK Funktionärsbilar Evo 9
 
Frans Harrén-Söderbäck SMK Nyköping A VW
Tom Törngren Gränna MK Funktionärsbilar Golf III
 
Andreas Sandin Flens MS B VW
Hendrik Pedersen Katrineholm MK Funktionärsbilar Golf
 

 4 wd ink Appendex K 4wd A-C 
21 participants

Christoffer Haglund SMK Nyköping A Škoda
Nicklas Edvardsson SMK Nyköping Grupp R 5 Fabia R5
Team Nybe AB
 
Janne Pettersson SMK Nyköping A Ford
Hasse Pettersson SMK Nyköping Grupp R 5 Fiesta
 
Stig Andervang MK Rimo A Škoda
Robin Eriksson SMK Waldemarsvik Grupp R 5 Fabia R5 Evo
rally online .se
 
Jonas Åkesson Karlskrona AK A Ford
Maja Bengtsson Älmhults MK Grupp R 5 Fiesta
Team NYBE
 
Ulf Pettersson Katrineholms MK A Ford
Christer Carlsson Katrineholms MK Nat 4 wd Fiesta R5
 
Anders Söderberg Botkyrka MK A Mitsubishi
Lotta Strand SMK Valdemarsvik Nationell Special 4 wd Evo 7
 
Tomas Bergman SMK Hälsinge A Mitsubishi
Morgan Olsson SMK Hälsinge Nationell Special 4 wd Evo 8
Välsta Bildemontering AB
 
Anders Wänn Borlänge MK A Mitsubishi
Monica Israelsson Borlänge MK Grp. A > 2000 Evo
 
Åke Kjellgren Gränna MK A Subaru
Tobias Pettersson Gränna MK Nationell Special 4 wd Impreza
 
Göran Lindström Huddinge MK A Mitsubishi
Kjell Andersson Huddinge MK Nat 4 wd Lancer Evo
 
David Dannevall Värmdö BK A Mitsubishi
Fanny Jacobson Värmdö BK Nationell Special 4 wd Evo
 
Mikael Holmgren Gnesta MK A Mitsubishi
Mikael Rosvall Gnesta MK Nationell Special 4 wd Evo 7
 
Rikard Moberg Strängnäs AMS A Mitsubishi
Sebastian Lindholm Munkfors MC Grp. N > 2000 Evo X
 
Bjorn Jacobson Värmdö BK A Subaru
Tomas Koepke Värmdö BK Nationell Special 4 wd Impreza STi 555
 
Kjell Sandberg Haninge MK A Hyundai
Stefan Ahl Lima MS Grupp R 5 i20
 
Mattias Olsson Stenungsunds MS A Škoda
Eric Gustavsson SMK Linde Grupp R 5 Fabia R5
Orust Schakt AB
 
Dan Johannesson Dals MK A Mitsubishi
Joakim Johannesson Dals MK Nat 4 wd Mirage
Elinsta Nät AB
 
Jonna Eson Brådhe SMK Nyköping B Mitsubishi
Krister Gull Munkfors MC Nat 4 wd Mirage
 
Kalle Gustafsson Haninge MK B Ford
Magnus Nilsson Katrineholms MK Grupp R 5 Fiesta R5
LG Bil & Motor AB
 
Torbjörn Westerdahl Katrineholms MK B Mitsubishi
Joachim Branzell Katrineholms MK Grupp R 4 Lancer Evo
 
Alexander Engwall Vetlanda RRC C Škoda
Alexander Engwall Vetlanda RRC Nationell Special 4 wd Octavia
 

 2 wd A-C ink Appendix K 
55 participants

Christer Hedlund Lycksele MK FIA Grade R Ford
Appendix K RS 1800
 
Micael Jakobsson SMK Nyköping A VW
Appendix K Golf
 
Hampus Jakobsson SMK Nyköping A Toyota
Pontus Jakobsson SMK Nyköping Grupp H Corolla
 
Mikael Jakobsson SMK Nyköping A Volvo
Jens Jakobsson SMK Nyköping Grupp H 740
 
Peter Johansson Vännäs MK A Volvo
Hampus Hulting SMK Nyköping Appendix K 240
 
Ruben Davidsson VÖMK A Volvo
Göran Kaldenberg VÖMK Appendix K 240
 
Lars-Göran Olsson VÖMK A Volvo
Mats Carlsson VÖMK Appendix K 240
 
Oskar Sundell Sandviken MK A Nissan
Joakim Söderqvist AMF Årsunda Grupp H Sunny
 
Emil Karlsson Hällefors MK A Volvo
Jessica Larsson Rasbo MK Grupp H 940
 
Anders Nilsson Teknis MC A VW
Rasmus Persson SMK Nyköping Grupp H Golf
 
Stefan Åhsberg MK Team Westom A Opel
Sune Elofsson MK Team Westom Appendix K Kadett GSI
 
Pontus Berglund SMK Hörby A Volvo
Peter Berglund SMK Hörby Grupp H 940
TPT Rallyteam
 
Stefan Axelsson Säffle MC A Volvo
Jan Svanström Säffle MC Grupp H B 940
 
Richard Åndberg SMK Nyköping A Toyota
Grupp H B Corolla
 
Martin Jakobsson Kolsva MS A Toyota
Henrik Lundh Eskilstuna MK Grupp H B Corolla
 
Jan Hagberg Toarps MK A Volvo
Pär Mikael Ekström Toarps MK Appendix K 242
 
Stefan Hanhela KAK Motorsport A VW
Stefan Packalén Eskilstuna MK Nationell Special 2 wd Polo S1600
 
Jan Björe Eskilstuna MK A VW
Jan Ström Grupp H B Golf
 
Jonas Björnvad Mälaröarnas MK A VW
Ulf Björnvad Mälaröarnas MK Grupp H B Golf
 
Ingvar Nilsson Hällefors MK A Volvo
Mikael Schuster Hällefors MK Grupp H 240
 
Charles Andersson Borlänge A Ford
Leif Wigert Björnjägare RC Appendix K Escort
 
Kenth Bååth SMK Vingåker A Volvo
Denso Melwinsson SMK Trollhättan Appendix K 164 E
 
Mikael Jirvelius Fjugesta MS A Citroën
Anders Wallbom Laxå MK Grupp R 3T DS3
 
Patrik Åkerman Ljusdals MS A VW
Mikael Johansson Ludvika MS Grupp H Golf 3
 
Kalle Olstam Nora MK A Volvo
Ove Persson SMK Linde Grupp H 940
EC Svenska AB
 
Kjell Fransson Vimmerby MS A Renault
Peter Fransson Vimmerby MS Appendix K Alpine A 310
 
Niklas Hägg SMK Hälsinge A Toyota
Toni Sundkvist SMK Motala Bil Grupp H Corolla
 
Rickard Gustafsson SMK Södermanland A BMW
Grupp H B E46 330i
 
Marcus Naessén SMK Nyköping B Volvo
Patrik Johansson SMK Nyköping Grupp H 240
 
Claes Söderqvist Götene MK B Toyota
Martin Andersson Götene MK Grupp H B Corolla
 
Patrik Albinsson Fredriksbergs MK B Volvo
Andreas Wilhelmsson Fredriksbergs MK Grupp H 940
 
Andreas Elfver Gränna MK B Volvo
Sofie Elfver Gränna MK Grupp H 240
 
Martin Broberg Värmdö BK B Volvo
Erika Lindgren Haninge MK Grupp H 940
 
Lucas Widnemark SMK Sala B Volvo
Grupp H B 940
 
Markus Andersson SMK Hälsinge B Opel
Daniel Andersson Västra Östergötlands MK Grupp H Ascona B
 
Rikard Frisk SMK Sala B Volvo
Grupp H 940
 
Alexander Fogdeby Storfors MK B Peugeot
Dennis Norén V:a Östergötlands MK Grupp R 2B 208
 
Tim Hammarström Älmhults MK B Ford
Ditte Hammarström Älmhults MK Grp. N 1600-2000 Fiesta ST
TPT Rallyteam
 
Daniel Trygg SMK Nyköping C Peugeot
Dan Trygg SMK Nyköping Grupp H B 206
 
Lucas Carlsson SMK Nyköping C Peugeot
Robin Norling SMK Nyköping Grupp R 2B 208
Hot Rod Hill Racing
 
Gustav Hartzell Norrköpings MK C Toyota
Viktor Fredriksson Grupp H Corolla
RH AUTORIKT
 
Rasmus Pettersson Flens MS C Volvo
Linus Pettersson Flens MS Grupp H 940
 
Pontus Blom SMK Vingåker C Opel
Samuel Staveman Katrineholms MK Grupp H Ascona
 
Christer Ström Kolsva MS C SEAT
Ida Didriksson Ström Kolsva MS Grupp H Ibiza
 
Jim Hjerpe Säters MK C Ford
Alexander Fammé Idkerbergets MK Grp. N 1600-2000 Fiesta St150
 
Adam Backström Ludvika MS C Volvo
Erik Brodin Sandvikens MK Grupp H PV 544
 
Alexander Grehn Östgöta BSF C Peugeot
Jesper Samuelsson Storfors MK Grupp R 2B 208 R2
 
Peter Heggblad Östgöta BSF C Volvo
Martin Heggblad Östgöta BSF Grupp H 940
 
Dan Jonsson Team Skogsåkarna C Volvo
Tim Månsson Team Skogsåkarna Grupp H 940
 
Jan Flyngen Kolsva MS C Saab
Stefan Bylen Kolsva MS Appendix K V4
 
Håkan Bodin Enköpings MK C Volvo
Åke Norrby Örsundsbro MK Grupp H 240
 
Emir Memic Katrineholms MK C Volvo
Rasmus Carlson Katrineholms MK Grupp H 740
 
Fredrik Holtling MK Rimo C VW
Andreas Eriksson MK Rimo Grupp H Golf Mk II
 
Robin Starö Västerås MS C Volvo
Håkan Nilson Ragundadalens RC Grupp H B 242
 
Marcus Persson SMK Trollhättan C Ford
Grupp H Escort
Bilfocus i Trollhättan
 

 VOC / Grupp F / Grupp E / Grupp N -1400 A-C 
19 participants

Emil Carlsson Katrineholms MK A Volvo
Tobias Abrahamsson Katrineholms MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Linus Harling MK Team Westom A Nissan
Johan Grönvall MK Team Westom Grupp F Almera
 
Niklas Haglund Wäxjö MS A Volvo
Per Olsson SMK Söderhamn VOC Mekonomen Rally 940
 
Patrik Fredriksson Fryksdalens MK A Volvo
Per Wiksten MK Ratten VOC Mekonomen Rally 940
 
Christoffer Bäck SMK Hedemora B Toyota
Niklas Landqvist MK Tierp Grupp E Corolla
Joons El & Motorsport AB
 
Sebastian Karlsson Eskilstuna MK B Suzuki
Kim Lindedahl MSK Hammaren Grp. N < 1400 Swift Mk 1
 
Hampus Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Caroline Lindqvist SMK Nyköping VOC Mekonomen Rally 940
 
Kevin Lindberg Hull SMK Nyköping C Volvo
Andreas Skatteboe KAK Grupp F 940
 
Jimmy Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Hilma Carlsson SMK Nyköping Grupp F 940
 
Daniel Suvala SMK Nyköping C Volvo
Anton Johansson Wäxjö MS VOC Mekonomen Rally 240
 
Madicken Swärdh Katrineholms MK C VW
Leif Fredriksson Katrineholms MK Grp. N < 1400 Polo
 
Andreas Magnusson MK Team Westom C Volvo
Max Johansson Säffle MC Grupp F 850
 
Adam Martinsson VÖMK C Volvo
Rasmus Lundh VÖMK VOC Mekonomen Rally 240
 
Magnus Nyqvist Katrineholms MK C Honda
Maria Nyqvist Katrineholms MK Grupp E Civic
 
Hampus Carlsson Katrineholms MK C VW
Anton Persson Strängnäs AMS Grupp E Golf
 
Staffan Andersson Sandviken MK C Peugeot
Grupp F 206 GTI
 
Fredrik Sjöberg Skövde MK C Volvo
Samuel Elfstrand Falköpings MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Lasse Gustavsson Kolsva MS C Volvo
Micke Wik VOC Mekonomen Rally 940
 
Daniel Jonsson Ilsbo MK C Volvo
Peter Söderlund Ilsbo MK VOC Mekonomen Rally 940