2021-06-19
DRIVE VXO Asfalt

 Entrylist 

(Changed 2021-06-16 16:32:53.0)
    = Changed the last 24 h
79 participants
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

 Officiella bilar godkända av arrangören för anmälan  
1 participants

Jennyh Persson Norrköpings MK C Renault
Frida Olofsson Grimslövs MS Funktionärsbilar Clio
 

 Standard  
15 participants

Niklas Ledin MK Kopparberg A Saab
Jonna Olsson Katrineholms MK Grupp F 900 V6
Ledin Motorsport
 
Johan Holm SMK Trollhättan A Volvo
Christer Holm SMK Trollhättan Grupp F 940
 
Filip Svensson Eslövs MK A Volvo
Per-Ivar Hellberg Osby MK Grupp F 940
 
Jörgen Persson Hässleholm MK A VW
Mats Andersson Hässleholm MK Grupp F Golf
 
Joakim Strömberg Bengtsfors MC B Renault
Mikael Eriksson Bengtsfors MC Grupp F Megane
 
Per Erik Jonsson SMK Trollhättan B Volvo
Erling Jonsson SMK Trollhättan Grupp F 940
LINJEMONTAGE MOTORSPORT
 
Björn Lövenhed VÖMK B Volvo
Sven Erik Svensson VÖMK Grupp F 940
team företag pf motorsport för barn med cancer
 
Johan Mäsak Orust BK C Saab
Ida Mäsak Orust BK Grupp F 900
 
Lucas Helin Tibro MK C Opel
Annie Seel KAK Grupp F Astra Bertone
HELINS MOTORSPORT
 
Mats Larsson Varbergs MK C Volvo
Peter Dahlsund Varbergs MK Grupp F 850
 
Agne Josefsson Skillingaryds MK C VW
Kjell Gustavsson Skillingaryds MK Grupp F Golf GTI 16
 
Isak Arvidsson Gullabo RC C Volvo
Victor Svensson Ryds MK Grupp F 940
Larssons Plåtslageri
 
Christian Tranström SMK Hörby C VW
Ellinor Tranström Zaar SMK Hörby Grupp F Golf
 
Patrik Tallåker Skillingaryds MK C Volvo
Emilia Sjöberg Skillingaryds MK Grupp F 940
 
Per Johansson Kinds MK C VW
Tobias Wingårdh Toarps MK Grupp F Golf
 

 Internationella 2 wd 
8 participants

Andreas Johansson Hovind Enköpings MK A Ford
Anders Johansson Enköpings MK Grupp R 2B Fiesta R2
 
Emrik Smedberg Wäxjö MS A Ford
Carl Eriksson Skillingaryds MK Grupp R 2B Fiesta R2T
DRIVE VXO Motorsport
 
Calle Carlberg Nässjö MK A Ford
Torbjörn Carlberg Nässjö MK Grupp R 2B Fiesta R2
 
Isac Nordström Kullings MS A Peugeot
Karl-Johan Borhammar Kullings MS Grupp R 2B 208
RALLYONLINE.SE
 
Lukas Hägg Trelleborgs MK B Ford
Daniel Borgqvist Olofströms MK Rally4B Fiesta Rally4
GNM Sweden AB
 
Tim Hammarström Älmhults MK B Ford
Ditte Hammarström Älmhults MK Grp. N 1600-2000 Fiesta ST
TPT Rallyteam
 
Simon Andersson Eslövs MK C Opel
Jörgen Jönsson SMK Hörby Grupp R 2B Adam R2
AM Elteknik
 
Oscar Karlsson Eslövs MK C Ford
Kristoffer Roth Nielsen Eslövs MK Grupp R 2B Fiesta R2
 

 Nationella 2 wd 
39 participants

Mats Andersson Eslövs MK FIA Grade R Opel
Erik Harrysson SMK Hörby Nationell Special 2 wd Astra
AM Elteknik
 
Daniel Ernstedt KAK Motorsport FIA Grade R Suzuki
Jeanette Kvick Grp. A 1400-1600 Swift
 
Tobias Pettersson Gränna MK A VW
Åke Kjellgren Gränna MK Grupp H Golf 3
 
Göran Andersson Tjust MK A Volvo
Ulf Andersson Tjust MK Grupp H 740
 
Ebbe Nilsson Hässleholms MK A VW
Andreas Axelsson Grimslövs MS Grupp H B Golf 4
 
Kalle Olstam Nora MK A Volvo
Ove Persson SMK Linde Grupp H 940
EC Svenska AB
 
Peter Holgersson Ryds MK A Ford
Danny Holgersson Ryds MK Grupp H Escort Mk 2
 
Anders Johansson Kullings MS A Volvo
Peter Andersson Kullings MS Grupp H B 940 16v
 
Mikael Lundberg SMK Gävle A VW
Grp. A 1600-2000 Golf
 
Magnus Karlsson Norrköpings MK A Saab
Mikael Karlsson Norrköpings MK Nationell Special 2 wd 93
 
Bjarne Rutgersson Stenungsunds MS A BMW
Heidi Ryrlen Vänersborgs MK Grupp H B M3
 
Anders Hedström MK Ratten A Volvo
Dan Levin MK Ratten Grupp H 240
Hedströms Motorsport
 
Tommy Nilsson Karlstad MC Bil A Toyota
Henrick Johansson Fryksdalens MK Grupp H Starlet
 
Tommy Andersson SMK Hörby A BMW
Marcus Ekdahl Lunds AC Grupp H M3 E46
 
Anders Karlsson Eslövs MK A Ford
Jan Erik Jönsson Eslövs MK Grupp H Escort
 
Jonas Olsson Hässleholms MK A Ford
Jörgen Hildingsson Kristianstads MK Nationell Special 2 wd Puma KitCar
 
Anders Palmquist SMK Hörby A Peugeot
Anna Palmquist SMK Hörby Grupp H B 106 Maxi
 
Mikael Simon Ljungby MK A Ford
Adam Simon Ljungby MK Grupp H Escort Mk 2
 
Joacim Kristiansson SMK Hörby A Opel
Maya Ragntoft SMK Hörby Grupp H B Corsa B
 
Fredrik Andersson Fredriksbergs MK A Renault
Miriam Walfridsson MK Ratten Grp. A 1600-2000 Maxi Megane
 
Kristian Johansson Toarps MK A Ford
Fredrik Livh Laxå MK Nationell Special 2 wd Puma
GNM Sweden AB
 
Peter Börjesson SMK Trollhättan A Volvo
Mikael Johansson Stenungsunds MS Grupp H 242
Team Börjesson Maskin AB
 
Robin Liljegren Karlskrona AK A Volvo
Tim Liljegren Karlskrona AK Grupp H 240
 
Hans Perbjörs Lima MS B VW
Ida Lidebjer Granberg Asarums MS Grupp H Golf GTI 16v
 
Andreas Elfver Gränna MK B Volvo
Sofie Elfver Gränna MK Grupp H 240
 
Robert Jacobsson Dals MK B Opel
Emma Karlsson Tjörns MF Grupp H Ascona
 
Stefan Grönberg Dals MK B Opel
Ulf Örnqvist Stenungsunds MS Grupp H Ascona B
 
Oscar Arvidsson Gullabo RC B VW
Anton Johansson Wäxjö MS Grupp H Golf
Larssons Plåtslageri
 
Mickael Håkansson Eslöv MK B SEAT
Per Nilsson Eslöv MK Grupp H B Ibiza
 
Skawomir Bronk Lunds AC B BMW
Michel Helgason Lunds AC Grupp H 323 Compact
 
Alf Fougstedt Eslövs MK B Ford
Malin Fougstedt Eslövs MK Grupp H Escort
 
Ingvar Hansson Eslövs MK B BMW
Magnus Persson Eslövs MK Grupp H B 325
 
Bo Karlsson Älmhults MK C BMW
Janne Kristiansson Växjö MS Grupp H 325
 
Torbjörn Karlsson Älmhult MK C BMW
Stefan Petersson Grimslöv MS Grupp H 325i
 
Arne Oddshammar Lunds AC C BMW
Jacob Norden Lunds AC Grupp H 330i
 
Peter Karlsson Dals MK C Ford
Måns Karlsson Dals MK Grupp H Escort
 
Tony Schäfer Gullabo RC C BMW
Tommy Karlsson Gullabo RC Grupp H 330
 
Marcus Lindström SMK Hörby C Ford
Jonas Hansson SMK Hörby Grupp H Escort Mk 2
Lundells Motorsport
 
Tonny Frostensson Olofströms MK C Toyota
Anders Frostensson Olofströms MK Grupp H Starlet
 

 Nationella 4 wd 
7 participants

Mattias Lindberg Vänersborgs MK A Subaru
Marcus Bengtsson Vänersborgs MK Grp. N > 2000 Impreza N14
 
Sune Larsson SMK Hörby A Mitsubishi
Linus Persson Eslövs MK Nationell Special 4 wd Evo 8
 
Urban Andersson Stenungsunds MS B Mitsubishi
Christer Andersson Stenungsunds MS Nationell Special 4 wd Evo 4
Bucklakungen AB
 
Håkan Rönnebring Karlskrona AK B Mitsubishi
Anette Pettersson Gullabo RC Nationell Special 4 wd Evo 9
 
Christer Ahlberg Simrishamns MK C Mitsubishi
Steinar Bakkland Hässleholms MK Nationell Special 4 wd Evo7
C Ahlberg Consulting AB
 
Sofia Sörensson SMK Hörby C Mitsubishi
Ola Sandberg Hässleholms MK Nationell Special 4 wd Evo IX
Sörenssons Bilservice
 
Stefan Kristensson Tomelilla MK C Ford
Rickard Nilsson Simrishamns MK Grp. A > 2000 Fiesta WRC 16
GNM Sweden
 

 Internationella 4 wd 
9 participants

Lars Stugemo Gotlands MF BK FIA Grade R Škoda
Karl Olof Lexe Ryds MK Grupp R 5 Fabia R5 Evo 2
 
Robin Svensson SMK Hörby A Ford
Henrik Appelskog Östergyllen RC Grupp R 5 Fiesta R5
 
Rolf Grybb Hässleholms MK A Citroën
Tobias Grybb Hässleholms MK Grupp R 5 DS3 R5
 
Mattias Olsson Stenugnsunds MS A Škoda
Joakim Johannesson Dals MK Grupp R 5 Fabia
Orust Schakt AB
 
Håkan Oddshammar Lunds AC A Ford
Pamela Oddshammar Lunds AC Grupp R 5 Fiesta R5
 
Kjell Sandberg Haninge MK A Hyundai
Stefan Ahl Lima MS Grupp R 5 i20
 
Mattias Adielsson Göteborgs MF A Ford
Andreas Johansson Eskilstuna MK Rally2 Fiesta Rally2
M-Sport Ford WRT
 
PG Andersson Årjängs MK A Ford
Grupp R 5 Fiesta
GNM
 
Jan Petersen 089 Kjellerup Motorklub A Peugeot
Isabella Kvick Grupp R 5 R5