2021-07-31
Violen Rallyt

 Entrylist 

(Changed 2021-05-17 17:53:13.0)
    = Changed the last 24 h
234 participants
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

 Officiella bilar godkända av arrangören för anmälan  
4 participants

Curt Åkerberg Flens MS A Volvo
Funktionärsbilar 142
 
Håkan Wisti Fagersta MK A VW
Caroline Taman Fagersta MK Funktionärsbilar Golf
 
Sven-Erick Fröling VÖMK B Volvo
Eric Tinnerholm SMK Motala Bil Funktionärsbilar 142
 
Joel Bergkvist Katrineholms MK B Volvo
Anton Bergkvist Katrineholms MK Funktionärsbilar 944
 

 4 WD R5/WRC 
10 participants

Christoffer Haglund SMK Nyköping A Škoda
Nicklas Edvardsson SMK Nyköping Grupp R 5 Fabia R5
Team Nybe AB
 
Mattias Olsson Stenungsunds MS A Škoda
Eric Gustavsson SMK Linde Grupp R 5 Fabia R5
Orust Schakt AB
 
Nils Jensen Haninge MK A Citroën
Ida Liderberg Granberg Asarums MS Grupp R 5 DS3 R5
 
Stig Andervang MK Rimo A Škoda
Robin Eriksson SMK Waldemarsvik Grupp R 5 Fabia R5
RallyOnline.se
 
Ulf Pettersson Katrineholms MK A Ford
Christer Carlsson Katrineholms MK Grupp R 5 Fiesta R5
 
Charles Andersson Borlänge MK A Škoda
Leif Wigert Björnjägarns RC Grupp R 5 Fabia R5
 
Kjell Sandberg Haninge MK A Hyundai
Stefan Ahl Lima MS Grupp R 5 I20
 
Johan Rudengren Eskilstuna MK A Škoda
Christer Johansson Flens MS Grupp R 5 Fabia R5
 
Patrik Siljemark Älmhults MK A Škoda
Jörgen Samuelsson Älmhults MK Grupp R 5 Fabia R5
 
Kalle Gustafsson Haninge MK B Ford
Magnus Nilsson Katrineholms MK Grupp R 5 Fiesta R5
LG Bil & Motor AB
 

 4 WD Övriga 
18 participants

Åke Kjellgren Gränna MK A Subaru
Tobias Pettersson Gränna MK Nationell Special 4 wd Impreza
 
Dan Johannesson Dals MK A Mitsubishi
Joakim Johannesson Dals MK Nat 4 wd Mirage
Elinsta Nät AB
 
Mikael Gustafsson Ludvika MS A Mitsubishi
Lars Grip SMK Hälsinge Nationell Special 4 wd Evo 9
 
Mikael Holmgren Gnesta MK A Mitsubishi
Mikael Rosvall Gnesta MK Nationell Special 4 wd Evo 7
 
Kenth Östlund Hedesunda MK A Mitsubishi
Daniel Norling Hedesunda MK Nat 4 wd Mirage
 
Anders Wänn Borlänge MK A Mitsubishi
Monica Israelsson Borlänge MK Grp. A > 2000 Evo V
 
David Dannevall Värmdö BK A Mitsubishi
Fanny Jacobson Värmdö BK Nationell Special 4 wd Evo 6
 
Rikard Moberg Strängnäs AMS A Mitsubishi
Sebastian Lindholm Munkfors MC Grp. N > 2000 Evo X
 
Anders Söderberg Botkyrka MK A Mitsubishi
Lotta Strand SMK Valdemarsvik Nationell Special 4 wd Evo7
 
Simon Andersson Bengtsfors MC A Mitsubishi
Urban Fröjd Falköpings MK Grp. N > 2000 Evo X
 
Göran Lindström Huddinge MK A Mitsubishi
Kjell Andersson Huddinge MK Nationell Special 4 wd Lancer Evo 9
 
Bjorn Jacobson Värmdö BK A Subaru
Tomas Koepke Värmdö BK Nationell Special 4 wd Impreza STi 555
 
Lars Carlmark MK Rimo A Škoda
Fredrik Holtling MK Rimo Nationell Special 4 wd Octavia WRC
 
Örjan Vahlund Sigtuna RC A Subaru
Nationell Special 4 wd Impreza
Björkmans Rally Team
 
Mikael Hallqvist Finspångs MS B Mazda
Ronnie Maxe Finspångs MS Nationell Special 4 wd 323 GTX
 
Jonna Eson Brådhe SMK Nyköping B Mitsubishi
Patrik Karlsson Gullabo RC Nat 4 wd Mirage
 
Torbjörn Westerdahl Katrineholms MK B Mitsubishi
Joachim Branzell Katrineholms MK Grupp R 4 Lancer Evo X
 
Daniel Sköld-Reinhard Stenungsunds MS C Mitsubishi
Andreas Tysk RHK Grp. A > 2000 Evo 7
 

 A - 2 wd 
34 participants

Mats Moberg Östergyllen RC A Opel
Thorbjörn Olofsson Östergyllen RC Grupp H Ascona B
 
Rickard Gustafsson SMK Södermanland A BMW
Lucas Karlsson Gnesta MK Grupp H B E46
 
Anders Johansson Kullings MS A Volvo
Peter Andersson Kullings MS Grupp H B 940 16v
 
Isac Nordström Kullings MS A Peugeot
Karl-Johan Borhammar Kullings MS Grupp R 2B 208 R2
 
Lars Engström Kullings MS A Volvo
Gunnar Flodén Kullings MS Grupp H 940
Jerrys Motorsport
 
Joakim Öhman Fagersta MK A VW
Ronnie Berggren Fagersta MK Grupp H Golf
 
Andreas Broberg Värmdö BK A Volvo
Tobias Lis Värmdö BK Grupp H 940
 
Jonas Björnvad Mälaröarnas MK A VW
Ulf Björnvad Mälaröarnas MK Grupp H B Golf
 
Henrik Oscarson MSK Hammaren A Saab
Roger Lindholm Västerås MS Nationell Special 2 wd 9-3
 
Patrik Åkerman Ljusdals MS A VW
Mikael Johansson Ludvika MS Grupp H Golf 3
 
Janne Pettersson SMK Nyköping A Peugeot
Hasse Pettersson SMK Nyköping Appendix K 82- 205 GTI
 
Arne Bäckström Haninge MK A Opel
Björn Wessel Carlstad RC Appendix K 82- Kadett GSI
 
Fredrik Eriksson Katrineholms MK A VW
Daniel Mörn Gränna MK Grupp H Golf
 
Patrik Dybeck SMK Gävle A Toyota
Håkan Jacobsson Norbergs MC Grupp H Corolla
Batteribolaget
 
Victor Karlsson Vimmerby MS A Toyota
Jonas Magnér KAK Motorsport Grupp H Corolla
 
Oskar Sundell Sandvikens MK A Nissan
Joakim Söderqvist AMF Årsunda Grupp H Sunny
 
Robert Andersson Eskilstuna MK A Opel
Niklas Lundkvist Eskilstuna MK Nationell Special 2 wd Astra KitCar
 
Bengt Abrahamsson Kullings MS A BMW
Peter Fogel Kullings MS Grupp H B M3
 
Hampus Jakobsson SMK Nyköping A Toyota
Pontus Jakobsson SMK Nyköping Grupp H Corolla
 
Mats Larsson Fagersta MK A Toyota
Mikael Johansson Fagersta MK Grupp H Corolla
 
Mattias Hallberg Haninge MK A Volvo
Roger Eriksson Haninge MK Grupp H 940
 
Emil Karlsson Hällefors MK A Volvo
Jessica Larsson Rasbo MK Grupp H 940
 
Pontus Berglund SMK Hörby A Volvo
Nellie Karlsson Skillingaryds MK Grupp H 940
 
Stefan Hanhela KAK Motorsport A VW
Stefan Packalén Eskilstuna MK Nationell Special 2 wd Polo Super 1600
 
Rickard Mossberg Katrineholms MK A Škoda
Johan Karlsson Katrineholms MK Grupp R 2B Fabia
 
David Pettersson Asarums MS A Toyota
Isa Kolmbäck Taxinge MK Grupp H B Starlet
Lightspeed Motorsport
 
Victor Bergsander Kullings MS A Volvo
Christoffer Lund Kullings MS Grupp H 940
 
Anders Bäfve Rasbo MK A Volvo
Erik Davidsson Almunge MK Grupp H 240
 
Anton Bernats Hager Örsundsbro MK A Toyota
Fredrik Wesslén Örsundsbro MK Grupp H Corolla
 
Martin Jakobsson Kolsva MS A Toyota
Henrik Lundh Eskilstuna MK Grupp H B Corolla
 
Thomas Johansson Bengtsfors MC A Volvo
Grupp H 940
 
Markus Börjesson Älvbygdens MK A Volvo
Andreas Odenman Göteborgs MF Grupp H 940
 
Mattias Hägg SMK Hälsinge A Toyota
Emma Hägg SMK Hälsinge Grupp H Corolla
L Häggs Bildemontering AB
 
Jan Björe Eskilstuna MK A VW
Grupp H B Golf 3
 

 Appendix K A/B/C-Förare -81 ( 2WD ) 
39 participants

Thomas Johansson SMK Trollhättan FIA Grade R BMW
Appendix K 2002
 
Roger Clefberg Västerås MS A Ford
Rune Eriksson Västerås MS Appendix K Escort Mk1
 
Björn Johansson MSK Kvarnvingarna A Opel
Håkan Lindh MSK Kvarnvingarna Appendix K Ascona
 
Kenth Bååth SMK Vingåker A Volvo
Denso Melwinsson SMK Trollhättan Appendix K 164 E
 
Peter Johansson Vännäs MK A Volvo
Emil Eklund Sandvikens MK Appendix K 240
 
Håkan Gustavsson MK Speed A Saab
Hans Eriksson MK Speed Appendix K V4
 
Lars-Ove Biffen Olsson Forshaga MC A Opel
Torbjörn Jönsson Forshaga MC Appendix K Ascona 400
 
Kent Nordquist Vansbro MK A Volvo
Per Erik Hellström Fredriksbergs MK Appendix K 240
 
Karl-Olov Ölmin Skepptuna MK A Volvo
Karl-Erik Magnusson Västerås MS Appendix K 142
 
Tomas Ebegård KAK Motorsport A Porsche
Staffan Adnergård Haninge MK Appendix K 911 RS
 
Kjell Fransson Vimmerby MS A Renault
Peter Fransson Vimmerby MS Appendix K Alpine 310
 
Ruben Davidsson Västra Östergötlands MK A Volvo
Göran Kaldenberg Västra Östergötlands MK Appendix K 240
 
Kjell Hellund Mälaröarnas MK A Volvo
Ronnie Lönn Mälaröarnas MK Appendix K 240
 
Dick Larsson Rasbo MK A Volvo
Appendix K 240
 
Christer Karlsson Västra Östergötlands MK A Volvo
Torbjörn Kadebro Västra Östergötlands MK Appendix K 242
 
Janne Blom Finspångs MS A Volvo
Stig Bergqvist Finspångs MS Appendix K 240
 
Antti Johannesson SMK Södermanland A Volvo
Ola Bengtsson SMK Södermanland Appendix K 242
 
Jan Åhlander Hedesunda MK A Volvo
Anders Lind Hedesunda MK Appendix K 242
 
Mats Myrsell SMK Hedemora A Porsche
Esko Junttila SMK Hedemora Appendix K 911 RS
 
Sven Kim Sevius Åmåls MK A Volvo
Loise Sevius Säffle MC Appendix K 544 Sport
 
Jan Hagberg Toarps MK A Volvo
Pär Mikael Ekström Toarps MK Appendix K 242
 
Göran Åkerlund Katrineholms MK A Opel
Göran Svarén Katrineholms MK Appendix K Ascona A
 
Göran Fredriksson Fryksdalens MK A Volvo
Ulf Håkansson Karlstads MC Bil Appendix K 240
 
Stefan Nilsson MSK Hammaren A Volvo
Ann-Louise Nilsson MSK Hammaren Appendix K 242
JH SPÅRSERVICE AB
 
Sven-Åke Angerd Norrahammars MK A Ford
Niklas Johansson Anderstorp RC Appendix K Escort RS 1800
 
Johan Wass Värmdö MK A Opel
Staffan Hedman Haninge MK Appendix K Ascona B
 
Per-Erik Sköldin SMK Vingåker A Volvo
Kristina Sköldin SMK Vingåker Appendix K Amazon
 
Morgan Olsson Vimmerby MS A Volvo
Björn Jacobsson Vimmerby MS Appendix K 240
 
Ingemar Bodin Hamre MK A Opel
Jan-Olof Hedström Hamre MK Appendix K Kadett GTE
Bevelko historic rallyteam
 
Peter Thume Kolsva MS B Opel
Karin Danielsson Kolsva MS Appendix K Kadett GT/E
GG Motorsport
 
Leif Pedersen Flens MS B Opel
Håkan Lundqvist Katrineholms MK Appendix K Ascona B
 
Ove Jonsson Tjust MK B Saab
Lisa Hoff Tjust MK Appendix K 96 V4
 
Yngve Gustavsson Sigtuna RC B VW
Lars Dahlman Sigtuna RC Appendix K 1500 S
 
Robert Ceder Grödinge MK B Opel
Anders Lindeskov SMK Nyköping Appendix K Ascona A
 
Lars David Fredriksson Skepptuna MK B Volvo
Jessica Lundahl Skepptuna MK Appendix K 122S
 
Mats Henningson SMK Södermanland C Volvo
Ellinor Persson Strängnäs AMS Appendix K Amazon
 
Tommy Karlsson SMK Trollhättan C Saab
Urban Bohlin SMK Trollhättan Appendix K 99 EMS 16 V
 
Filip Ekenved Göteborgs MF C Volvo
Emil Löveryd Sportvagnsklubben Gbg Appendix K 240
 
Jack Staffan Andersson Finspångs MS C Ford
Gustav Alm Örsundsbro M K Appendix K Escort RS 1600
 

 B - 2 wd 
25 participants

Andreas Elfver Gränna MK B Volvo
Sofie Elfver Gränna MK Grupp H 240
 
Marcus Naessén SMK Nyköping B Volvo
Patrik Johansson SMK Nyköping Grupp H 240
 
Rickard Frisk SMK Sala B Volvo
Sannah Halvarsson SMK Sala Grupp H B 940
 
Adam Carlsson SMK Nyköping B Opel
Anders Carlsson SMK Nyköping Nationell Special 2 wd Astra
HOT ROD HILL RACING
 
Lucas Widnemark SMK Sala B Volvo
Grupp H B 940
 
Sven Hansen Fryksdalens MK B Volvo
Peter T Modig Fryksdalens MK Grupp H 940
 
Andrew Rönnle Gotlands MFBK B Ford
Jesper Lantz Gotlands MFBK Nationell Special 2 wd Sierra
JR Motorsport
 
Martin Broberg Värmdö BK B Volvo
Sandra Bergström Haninge MK Grupp H 940
 
Patrik Örtenmark Kolsva MS B Opel
Karl Örtenmark Kolsva MS Grupp H Ascona
 
Peter Andersson Kolsva MS B VW
Maria Andersson Kolsva MS Grupp H Golf
 
Johan Jansson Fagersta MK B Opel
Kalle Kronkvist Finspångs MS Grupp H Ascona B
 
Mathias Savela Stockholms BK B Volvo
Mikael Savela Stockholms BK Grupp H 940
 
Claes Söderqvist Götene MK B Toyota
Martin Andersson Götene MK Grupp H B Corolla
 
Wille Lennartsson MK Speed B Volvo
Erika Lindgren Haninge MK Grupp H 242
 
Jesper Forssell Kolsva MS B Volvo
Grupp H 940
 
David Stafås Lima MS B Volvo
Oskar Bengtlars Lima MS Grupp H 242
 
Nicklas Gustafson SMK Nyköping B Honda
Tomas Fredriksson SMK Nyköping Grp. N 1600-2000 Civic Typ R
 
Calle Svennestam Eskilstuna MK B Volvo
Grupp H 242
 
Kristoffer Gusu Katrineholms MK B BMW
Viktor Niemistö Katrineholms MK Grupp H 318
 
Håkan Nilsson Ragundadalens RC B Volvo
Fredrik Blom SMK Hälsinge Grupp H 940
 
Alexander Fammé Idkerbergets MK B Ford
Linda Engström Idkerbergets MK Grupp H B Fiesta
 
Lucas Branteström Rasbo MK B Opel
Viktor Strand Rasbo MK Grupp H B Astra
 
Alexander Fogdeby Storfors MK B Peugeot
Dennis Norén Västra Östergötlands MK Grupp R 2B 208 R2
 
Hugo Johansson Bengtsfors MC B Ford
Tommy Svensson Bengtsfors MC Grupp R 2B Fiesta R2
 
Erik Stenberg Kullings MS B Volvo
Peter Svensson Kullings MS Grupp H 940
 

 A/B - Grupp E 
10 participants

Jonas Lindfors Eskilstuna MK A VW
Magnus Johansson Katrineholms MK Grupp E Golf
Memo Polymer Components
 
Jimmy Alfredsson SMK Örebro A VW
Linda Sjölin Flens MS Grupp E Golf Mk4
 
Pär Henrik Andersson Eskilstuna MK B VW
Susanne Carlsson Eskilstuna MK Grupp E Golf
 
Fredrik Wistedt Skutskärs MS B Volvo
Johannes Eliasson Skutskärs MS Grupp E 940
 
Fredrik Jansson Hofors MS B Saab
Felicia Grundtman Kolsva MS Grupp E 9000
 
Håkan Borgh Strängnäs AMS B Opel
Tommy Säfström SMK Söderhamn Grupp E Astra G
 
Nicklas Johansson Munkfors MC B Toyota
Eddie Nord Munkfors MC Grupp E Corolla
Team Munkfors Bilskrot AB
 
Christoffer Bäck SMK Hedemora B Toyota
Johan Holmberg Gotlands MF BK Grupp E Corolla
Joons El & Motorsport AB
 
Håkan Bauer Laxå MK B Volvo
Marika Eng Laxå MK Grupp E 940
 
Alexander Broberg SMK Nyköping B Volvo
Rickard Broberg Värmdö BK Grupp E S80
 

 A - VOC Mekonomen Rally 
10 participants

Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A Volvo
Albin Timell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Niklas Haglund Wäxjö MS A Volvo
Per Olsson SMK Söderhamn VOC Mekonomen Rally 940
 
Dennis Persson Laxå MK A Volvo
Fredrik Rudmalm Laxå MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Ingvar Nilsson Hällefors MK A Volvo
Mikael Schuster Hällefors MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Emil Carlsson Katrineholms MK A Volvo
Tobias Abrahamsson Katrineholms MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Dan Rhodin SMK Trollhättan A Volvo
VOC Mekonomen Rally 240
 
Kent-Ola Björklund Likenäs MK A Volvo
Daniel Olsson Likenäs MK VOC Mekonomen Rally 740
 
Andreas Hultström SMK Nyköping A Volvo
Lisa Jonasson Filipstads MC VOC Mekonomen Rally 940
 
Frederik Eckhardt SMK Södermanland A Volvo
Per Allo Katrineholms MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Johan Holm SMK Trollhättan A Volvo
Christer Holm SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 240
 

 B - VOC Mekonomen Rally 
7 participants

Roger Fransson Vännäs MK B Volvo
Charlott Holmkvist Vännäs MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Robin Bäckström Falköpings MK B Volvo
Johnny Bäckström Kullings MS VOC Mekonomen Rally 242 GT
 
Magnus Lindqvist Laxå MK B Volvo
Sara Ridde Forshaga MC VOC Mekonomen Rally 940
 
Pär Johansson Eskilstuna MK B Volvo
Niklas Andersson Eskilstuna MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Björn Kallin Örebro RC B Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 
Hans Bergman Degerfors RC B Volvo
Hans Stridh Degerfors RC VOC Mekonomen Rally 944
 
Magnus Westman SMK Hälsinge B Volvo
Michael Andersson SMK Hälsinge VOC Mekonomen Rally 944 GL
 

 A-B Gr.F/Gr.N0-1400 cc 
5 participants

Linus Harling MK Team Westom A Nissan
Johan Grönvall MK Team Westom Grupp F Almera
 
Sören Karlson SMK Sala A Peugeot
Ola Klinga SMK Sala Grupp F 206 GTI
 
Ulf Österlund Haninge MK B Suzuki
Stephen Undin Haninge MK Grupp R 1B Ignis
 
Ricardo Hillesjö Haninge MK B Suzuki
My Wessel Carlstad RC Grp. N < 1400 Swift Mk 2
 
Roger Eriksson Ludvika MS B Suzuki
Emmy Flink Ludvika MS Grp. N < 1400 Swift Mk II
Mekonomen Bilverkstad Ludvika
 

 C - VOC Mekonomen Rally 
18 participants

Thomas Pettersson Enköpings MK C Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 
Ronny Adolfsson Finspångs MS C Volvo
Malin Karlsvärd Finspångs MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Anton Carlsson Enköpings MK C Volvo
Arvid Carlsson Enköpings MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Christer Johansson Dals MK C Volvo
Anders Sääw Dals MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Tobias Pettersson Nordwall Christinehamns MK C Volvo
Peter Nordwall Christinehamns MK VOC Mekonomen Rally 244
 
Daniel Jonsson Ilsbo MK C Volvo
Peter Söderlund Ilsbo MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Daniel Suvala SMK Nyköping C Volvo
Anton Johansson Wäxjö MS VOC Mekonomen Rally 240
 
Thomas Larsson Strängnäs AMS C Volvo
Madeleine Karlsson Strängnäs AMS VOC Mekonomen Rally 940
 
Peter Holmquist MK Ran C Volvo
Camilla Holmquist MK Ran VOC Mekonomen Rally 740
 
Ingvar Ivarsson Säffle MC C Volvo
Mattias Andersson Säffle MC VOC Mekonomen Rally 940
 
Sune Johansson Storfors MK C Volvo
Andreas Sandberg Storfors MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Jonas Karlsson Säffle MC C Volvo
Marcus Persson Åmåls MK VOC Mekonomen Rally 244
 
Adam Martinsson V:a Östergötlands MK C Volvo
Rasmus Lundh V:a Östergötlands MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Robin Lund Säffle MC C Volvo
Fredrik Hagelin Säffle MC VOC Mekonomen Rally 940
 
Marcus Jardler Östmarks MFF C Volvo
Louise Korkeamäki Östmarks MFF VOC Mekonomen Rally 940
 
Anders Svensson Kolsva MS C Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 
Stefan Andersson SMK Trollhättan C Volvo
Göran Tell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Noah Grönkvist Gestrike RT C Volvo
Lucas Ivarsson Olsson Hyllinge MS VOC Mekonomen Rally 940
 

 C Gr.F/Gr.N0-1400 cc 
11 participants

Kevin Lindberg Hull SMK Nyköping C Volvo
Andreas Skatteboe KAK Motorsport Grupp F 940
 
Jonatan Sund MK Tierp C Volvo
Johan Uppman MK Tierp Grupp F 940
 
Filip Sjögren Västra Östergötlands MK C Peugeot
Peter Måhagen Åtvidabergs MK Grupp F 206 GTI
 
Anton Måhagen Åtvidabergs MK C Volvo
Joel Hallberg Åtvidabergs MK Grupp F 940
 
Jesper Jonasson Filipstads MC C Volvo
Marcus Jansson Storfors MK Grupp F S70
 
Jörgen Joons MK Tierp C VW
Grp. N < 1400 Polo
Joons El & Motorsport AB
 
Mattias Holm SMK Trollhättan C Volvo
Grupp F 940
 
Madicken Swärdh Katrineholms MK C VW
Leif Fredriksson Katrineholms MK Grp. N < 1400 Polo
 
Emir Memic Katrineholms MK C Volvo
Emilia Carlson Katrineholms MK Grupp F 940
 
Beatrice Svensson Nora MK C Volvo
Anna Sörman Nora MK Grupp F 240
 
Carl-Magnus Zetterlund Hallsbergs MK C Volvo
Mattias Jansson Hällefors MK Grupp F S70
 

 C - Grupp E 
7 participants

Jakob Sandberg Norrahammars MK C VW
Hedda Angelöv Gränna MK Grupp E Golf 3
 
Andreas Magnusson MK Team Westom C Opel
Ella Ramström MK Team Westom Grupp E Corsa B Sport
 
Hampus Carlsson Katrineholms MK C VW
Anton Persson Strängnäs AMS Grupp E Golf 2
 
Peter Lanner Vara MK C VW
Grupp E Golf
Skjutportsbeslag.se
 
Josefine Björling Katrineholms MK C Volvo
Robert Björling Katrineholms MK Grupp E 740
 
Magnus Nyqvist Katrineholms MK C Honda
Maria Nyqvist Katrineholms MK Grupp E Civic
 
Kevin Gustavsson Asarums MS C Opel
Kim Johansson Asarums MS Grupp E Astra
 

 C - 2 wd 
24 participants

Lucas Carlsson SMK Nyköping C Peugeot
Robin Norling SMK Nyköping Grupp R 2B 208
Hot Rod Hill Racing
 
Lasse Jägerström Dals MK C Volvo
Margaretha Jägerström Dals MK Grupp H 240
 
Håkan Bodin Enköpings MK C Volvo
Åke Norrby Örsundsbro MK Grupp H 240
 
Dan Jonsson Team Skogsåkarna C Volvo
Tim Månsson Team Skogsåkarna Grupp H 940
 
Erik Andersson Gotlands MFBK C Ford
Matilda Hellsten Gotlands MFBK Grp. N 1600-2000 Fiesta
 
Lennart Bohm Huddinge MK C Toyota
Kjell Carlsson Huddinge MK Grupp H B Starlet
Stavsnäs Hembageri
 
Oscar Östlund Hällefors MK C Volvo
Daniel Andersson V:a Östergötlands MK Grupp H 242
Kjellbergs AB
 
Pontus Blom SMK Vingåker C Opel
Samuel Staveman Katrineholms MK Grupp H Ascona B
 
Gustav Hartzell Norrköpings MK C Toyota
Richard Hartzell Norrköpings MK Grupp H Corolla
RH AutoRikt AB
 
Fredrik Holtling MK Rimo C VW
Andreas Eriksson MK Rimo Grupp H Golf Mk2
 
Christer Ström Kolsva MS C SEAT
Ida Didriksson Ström Kolsva MS Grupp H Ibiza
 
Håkan Flod SMK Nyköping C Opel
Linnea Flod SMK Nyköping Grupp H Manta B
 
Tim Boberg Enköpings MK C Toyota
Annika Söderström MK Gutarna Grupp H Starlet
 
Crister Johansson Laxå MK C Volvo
Per Olov Einerfeldt Laxå MK Grupp H 940
 
Joakim Wallin Östgöta BSF C Opel
Jimmy Wallin Östgöta BSF Grupp H Ascona B
 
Hampus Karlsson Woxnadalens MK C Toyota
Edvin Söder Woxnadalens MK Grupp H Corolla
 
Peter Heggblad Östgöta BSF C Volvo
Martin Heggblad Östgöta BSF Grupp H 940
 
Wille Trygg Haninge MK C Volvo
Stefan Trygg Haninge MK Grupp H 240
 
Jim Hjerpe Säters MK C Ford
Peter Johansson Säters MK Grp. N 1600-2000 Fiesta St150
 
Marcus Persson SMK Trollhättan C Ford
Mikael Persson SMK Trollhättan Grupp R 2B Fiesta
 
Adam Håkansson Asarums MS C Volvo
Dennis Kullberg Asarums MS Grupp H B 940
Lightspeed Motorsport
 
Rasmus Pettersson Flens MS C Volvo
Linus Pettersson Flens MS Grupp H 940
 
Mattias Hansén NMS Boden C Volvo
Peter Nyström NMS Boden Grupp H 940
 
Olle Kullera Ljusdals MS C Honda
Andreas Nordling SMK Hälsinge Grupp H B Civic
 

 Ungdomsrally 
12 participants

Liam Berg Linköpings MS Junior Suzuki
Anders Edkvist SMK Sundsvall Grp. N < 1400 Swift GTI Mk1
BRA Ekonomi
 
Gustaf Ekenved Göteborgs MF Junior Volvo
Fredrik Ekenved Göteborgs MF VOC Mekonomen Rally 944
 
Arvid Larspers Hedesunda MK Junior Volvo
Jan-Henrik Larspers Hedesunda MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Elliot Sjögren Västra Östergötlands MK Junior Volvo
Nicklas Sjögren MSK Kvarnvingarna Grupp F 940
 
Ellen Carlsson Flens MS Junior Volvo
Pär Carlsson Flens MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Gabriel Banger Ljusdals MS Junior Volvo
Tony Karlsson Tjust MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Mille Johansson Katrineholms MK Junior VW
Patrik Johansson Katrineholms MK Grp. N < 1400 Polo
 
Isak Reiersen Östmarks MFF Junior VW
Andreas Amberg SMK Eda Grp. N < 1400 Polo
 
Hannes Håkansson Asarums MS Junior Volvo
Christer Håkansson Ryds MK VOC Mekonomen Rally 940
Lightspeed Motorsport
 
Ludwig Fogdeby Storfors MK Junior Volvo
Marcus Fogdeby Storfors MK Grupp F 940
 
Rasmus Hansén NMS Boden Junior Volvo
Anton Englund NMS Boden VOC Mekonomen Rally 940
 
Sebastian Jahnson Gnesta MK Junior VW
Sten Åke Jahnson Gnesta MK Grupp E Golf Mk2