Svenska English
Raceconsulting
2014-09-13 EMK Kannan Official final
Results
Total list 102 starting
Pos No Dc Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model SS1/SS 4 SS 2/SS 5 SS 3 Pen/Total Diff C/L
1 61 A Jan-Olof Marklund Umeå AK A-förare 4 WD Lancia Delta 3:44,7 12:44,1 2:22,3
1     Micael Eriksson Vännäs MK   Integrale16v 3:20,3 3:45,5 25:56,9
 
2 79 A Fredrik Eriksson Katrineholms MK A-förare 2 WD VW 3:47,5 12:50,8 2:26,0
1     Daniel Mörn Edorsson Katrineholms MK   Golf 3:19,4 3:48,6 26:12,3 15,4
 
3 59 A Mattias Rönnkvist Vännäs MK A-förare 4 WD Mitsubishi 3:46,2 12:48,3 2:26,9 15,7
2     Jonny Olofsson Úmeå AK   Evo IX 3:19,0 3:52,2 26:12,6 15,7
 
4 81 A Janne Pettersson SMK Nyköping A-förare 2 WD Toyota 3:49,3 12:50,3 2:27,2 17,6
2     Kristoffer Nordlund Gnesta MK   Corolla 3:21,2 4:01,9 26:29,9 33,0
 
5 68 A Stefan Hanhela Eskilstuna MK A-förare 2 WD VW 3:53,1 12:56,9 2:29,2 26,2
3     Emil Eklund Gestrike RT   Golf Kit Car 3:23,7 3:55,6 26:38,5 41,6
Entrant:Tältproffsen i Eskilstuna
 
6 74 A Johan Svensson SMK Valdemarsvik A-förare 2 WD Volvo 3:50,7 13:11,8 2:27,5 30,1
4     Terje Plomèn SMK Valdemarsvik   240 3:24,2 3:48,2 26:42,4 45,5
 
7 80 A Daniel Eriksson Eskilstuna MK A-förare 2 WD VW 3:55,1 13:11,0 2:26,7 31,5
5     Pelle Wilén Strängnäs AMS   Golf III 3:20,1 3:50,9 26:43,8 46,9
Entrant:www.rallyimport.se
 
8 69 A Simon Johansson Munkfors MC A-förare 2 WD Volvo 3:51,9 13:10,8 2:29,2 43,7
6     Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK   940 3:29,4 3:54,7 26:56,0 59,1
 
9 82 A Peter Liwell Eskilstuna MK A-förare 2 WD VW 3:54,3 13:13,8 2:29,4 45,8
7     Tommy Wallin Eskilstuna MK   Golf II 3:24,7 3:55,9 26:58,1 1:01,2
Entrant:Sörmlands Energi AB www.sormlandsenergi.se
 
10 92 B Calle Svennestam Eskilstuna MK B-förare 2 WD Volvo 3:56,7 13:09,3 2:30,8
1     Micke Westling Eskilstuna MK   242 3:23,4 3:58,6 26:58,8 1:01,9
 
11 73 A Magnus Johansson Östgöta BSF A-förare 2 WD Volvo 4:01,9 13:08,5 2:33,6 51,7
8     Andreas Johansson Östgöta BSF   240 3:24,1 3:55,9 27:04,0 1:07,1
 
12 64 B Marcus Gerdåker Katrineholms MK B/C-förare 4 WD Subaru 3:58,9 13:08,2 2:35,6
1     Mathias Johnsson Katrineholms MK   Impreza 3:25,3 3:59,9 27:07,9 1:11,0
 
13 86 B Antti Johannesson Eskilstuna MK B-förare 2 WD Volvo 3:57,1 13:15,5 2:37,0 20,2
2     Andreas Peters Kolsva MS   242 3:28,3 4:01,1 27:19,0 1:22,1
Entrant:WWW.RALLYIMPORT.SE
 
14 84 B Mikael Wallon Kolsva MS B-förare 2 WD Volvo 4:00,2 13:29,7 2:34,2 37,0
3     Robin Hallman Kolsva MS   240 3:32,2 3:59,5 27:35,8 1:38,9
 
15 11 A Pär Nordahl MK Ratten A-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:02,9 13:26,4 2:36,4
1     Patrik Barth MK Ratten   940 3:33,1 4:00,1 27:38,9 1:42,0
Entrant:TEAM JC RACE TEKNIK
 
16 83 A Robert Andersson Eskilstuna MK A-förare 2 WD Volvo 3:59,8 13:35,2 2:36,2 1:28,3
9     Carl-Gustav Karlsson Eskilstuna MK   242 3:31,8 3:57,6 27:40,6 1:43,7
 
17 78 A Kjell Friberg KAK Motorsport A-förare 2 WD Citroen 4:00,8 13:29,4 2:41,9 1:43,6
10     Jan Östh KAK Motorsport   C2 R2 Max 3:34,4 4:09,4 27:55,9 1:59,0
 
18 12 A Anton Brorsson Jämtlands MK A-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:06,4 13:34,2 2:39,3 20,4
2     David Arhusiander Jämtlands MK   940 3:36,2 4:03,2 27:59,3 2:02,4
 
19 77 A Anton Hager Bernats Örsundsbro MK A-förare 2 WD Renault 4:07,1 13:38,2 2:39,8 1:57,1
11     Henrik Hedlund Huddinge MK   Clio 3:34,6 4:09,7 28:09,4 2:12,5
 
20 5 A Erik Brodin Sandvikens MK A-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:10,9 13:43,5 2:38,3 33,3
3     Marcus Jansson Storfors MK   940 3:39,2 4:00,3 28:12,2 2:15,3
Entrant:Svensson Racing
 
21 76 A Ragnar Öknegård Eskilstuna MK A-förare 2 WD Volvo 4:08,3 13:42,8 2:38,6 2:00,0
12     Crister Johansson Flens MS   940 3:35,4 4:07,2 28:12,3 2:15,4
 
22 13 B Frederik Eckhardt Eskilstuna MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:09,0 13:46,4 2:38,7
1     Charlie Ekström Eskilstuna MK   940 3:30,2 4:08,5 28:12,8 2:15,9
 
23 88 B Christer Uddberg Gnesta MK B-förare 2 WD Opel 4:09,6 13:47,8 2:38,6 1:21,8
4     Kenneth Stenberg SMK Vingåker   Ascona B 3:33,4 4:11,2 28:20,6 2:23,7
 
24 16 B Erik Karlström Nässjö MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:09,3 13:51,8 2:40,8 9,4
2     Henrik Söderqvist Skillingaryds MK   940 3:35,8 4:04,5 28:22,2 2:25,3
 
25 14 B Fredrik Jansson Rasbo MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:07,2 13:55,5 2:39,5 10,4
3     Daniel Andersson Almunge MK   940 3:37,7 4:03,3 28:23,2 2:26,3
Entrant:Peter Jansson Åkeri AB
 
26 90 B Daniel Johansson Munkfors MC B-förare 2 WD Volvo 4:23,5 13:42,7 2:36,6 1:24,4
5     Henrik Eriksson Laxå MK   240 3:29,3 4:11,1 28:23,2 2:26,3
 
27 34 C Patrik Westerberg MK Ratten C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:09,2 13:48,6 2:42,9
1     Kent-Ola Björklund MK Ratten   740 3:39,6 4:10,4 28:30,7 2:33,8
 
28 17 B Dennis Askling Hallsbergs MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:12,1 13:49,6 2:43,4 19,2
4     Jonas Arvidsson Laxå MK   940 3:36,7 4:10,2 28:32,0 2:35,1
 
29 19 B Andreas Johansson Fagersta MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:13,7 13:59,0 2:42,8 21,1
5     Pär Sundqvist Fagersta MK   940 3:34,7 4:03,7 28:33,9 2:37,0
 
30 18 B Tommy Larsson Kullings MS B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:10,0 13:58,7 2:41,7 22,5
6     Thomas Larsson Kullings MS   940 3:37,4 4:07,5 28:35,3 2:38,4
Entrant:www.terrazzo.se
 
31 25 B Christoffer Gunnarsson Fägre MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:12,4 13:53,4 2:43,0 26,5
7     Joakim Sjöberg Falköping MK   940 3:39,6 4:10,9 28:39,3 2:42,4
Entrant:Lejtorp Racing
 
32 35 C Pontus Jardstedt Kullings MS C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:13,5 13:57,2 2:42,9 11,9
2     Gunnar Flodén Kullings MS   240 3:37,2 4:11,8 28:42,6 2:45,7
 
33 9 A Ingvar Nilsson Hällefors MK A-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:12,3 14:01,9 2:41,5 1:03,8
4     Anders Östlund Hällefors MK   944 3:40,8 4:06,2 28:42,7 2:45,8
 
34 4 A Andreas Pettersson MSK Hammaren A-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:15,3 14:01,6 2:40,1 1:06,5
5     Linus Pichler MSK Hammaren   940 3:42,0 4:06,4 28:45,4 2:48,5
 
35 75 A Roger Clefberg Västerås MS A-förare 2 WD Peugeot 4:18,7 14:00,5 2:39,9 2:35,8
13     Stefan Andersson Västerås MS   205 3:36,7 4:12,3 28:48,1 2:51,2
 
36 96 C Stefan Packalen Eskilstuna MK C-förare 2 WD Volvo 4:11,4 14:10,4 2:43,1
1     Johan Siim SMK Södermanland   940 3:36,2 4:07,9 28:49,0 2:52,1
Entrant:Lejtorp Racing
 
37 7 A Pär Pålsson Jämtlands MK A-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:11,6 14:09,0 2:42,4 1:13,9
6     Tina Blom Jämtlands MK   940 3:42,1 4:07,7 28:52,8 2:55,9
 
38 15 B Andreas Broberg Värmdö MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:15,4 14:04,8 2:40,7 42,3
8     Tobias Lis Värmdö MK   940 3:43,2 4:11,0 28:55,1 2:58,2
 
39 97 C Rasmus Eriksson Gnesta MK C-förare 2 WD Volvo 4:11,3 14:14,9 2:41,9 7,5
2     Joakim Eriksson Gnesta MK   240 3:37,9 4:10,5 28:56,5 2:59,6
 
40 33 C Mikael Bodén MK Ratten C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:11,5 14:03,6 2:45,9 27,7
3     Peter Johansson MK Team Treske   240 3:41,7 4:15,7 28:58,4 3:01,5
 
41 23 B Jens Sjöström Malungs MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:13,4 14:10,9 2:42,6 46,7
9     Patrik Hårdén Malungs MK   940 3:42,1 4:10,5 28:59,5 3:02,6
 
42 10 A Patrik Adolfsson Säffle MC A-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 5:24,5 13:34,2 2:35,7 1:26,2
7     Jesper Samuelsson Storfors MK   244 3:31,3 3:59,4 29:05,1 3:08,2
Entrant:Team Koskela Golv & Bygg
 
43 8 A Victor Karlsson Vimmerby MS A-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:02,0 14:48,2 2:38,7 1:26,9
8     Ida Bood MK Ratten   940 3:36,7 4:00,2 29:05,8 3:08,9
Entrant:Dekaltrim.nu
 
44 51 A Hampus Böe Filipstads MC A/B-förare Grupp E Opel 4:08,4 13:51,0 2:43,1
1     Markus Böe Filipstads MC   Vectra 3:37,6 4:52,0 29:12,1 3:15,2
Entrant:Kjellbergs AB
 
45 39 C Andreas Liljeberg Mälaröarnas MK C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:19,1 14:16,9 2:44,5 46,4
4     Tom Hansson Mälaröarnas MK   240 3:42,1 4:14,5 29:17,1 3:20,2
 
46 27 B Kristian Gustavsson MK Ran Askersund B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:16,8 14:22,8 2:47,1 1:09,0
10     Björn Gustavsson Hallsbergs MK   940 3:40,3 4:14,8 29:21,8 3:24,9
Entrant:GUSTAVSSON MOTORSPORT
 
47 29 B Andreas Guillemot Eskilstuna MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:20,2 14:21,9 2:42,5 1:09,7
11     Felicia Grundtman Flens MS   240 3:42,2 4:15,7 29:22,5 3:25,6
Entrant:www.rallyimport.se
 
48 28 B Jani Haiju Storfors MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:20,2 14:23,6 2:46,4 1:11,5
12     Jalo Haiju Storfors MK   940 3:39,3 4:14,8 29:24,3 3:27,4
 
49 26 B Roger Fransson Vännäs MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:15,1 14:22,1 2:46,7 1:20,8
13     Charlott Holmqvist Vännäs MK   940 3:45,8 4:23,9 29:33,6 3:36,7
 
50 63 B Johan Åkeson Gnesta MK B/C-förare 4 WD Audi 4:16,2 14:49,5 2:40,9 2:26,3
2     Mikael Rosvall Gnesta MK   S2 Quattro 3:37,9 4:09,7 29:34,2 3:37,3
 
51 89 B Johan Dahlström Kolsva MS B-förare 2 WD Opel 4:23,3 14:22,8 2:50,5 2:39,0
6     Niklas Karlsson MSK Hammaren   Ascona B 3:41,1 4:20,1 29:37,8 3:40,9
Entrant:SARGITUM CONSULTING AB
 
52 32 B Pär Johansson Eskilstuna MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:16,8 14:27,0 2:54,8 1:25,1
14     Niclas Andersson   240 3:46,3 4:13,0 29:37,9 3:41,0
 
53 38 C André Eriksson MK Kopparberg C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:20,1 14:27,9 2:46,1 1:09,1
5     Ove Persson SMK Lindesberg   940 3:44,8 4:20,9 29:39,8 3:42,9
 
54 41 C Erik Corell SMK Nyköping C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:33,5 14:25,5 2:47,7 1:11,9
6     Emil Corell SMK Nyköping   242 3:40,3 4:15,6 29:42,6 3:45,7
 
55 102 C Michael Lundin Eskilstuna MK C-förare Grupp E Saab 4:25,8 14:24,4 2:45,1
1     Jimmy Hellström Strängnäs AMS   9000 3:46,4 4:27,2 29:48,9 3:52,0
Entrant:Ledin Motorsport
 
56 43 C Tore Bigsten Götene MK C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:17,8 14:38,0 2:49,4 1:26,3
7     Torbjörn Fagerlind Götene MK   940 3:46,5 4:25,3 29:57,0 4:00,1
 
57 60 A Tony Karlsson Flens MS A-förare 4 WD Subaru 4:28,6 14:38,8 2:48,1 4:00,9
3     Patrik Larsson Gnesta MK   Legacy 3:44,9 4:17,4 29:57,8 4:00,9
Entrant:Lejtorp Racing
 
58 52 B David Roos Gnesta MK A/B-förare Grupp E VW 4:23,7 14:10,6 3:37,3 1:05,9
2     Jonas Eriksson SMK Nyköping   Golf II 3:45,6 4:20,8 30:18,0 4:21,1
 
59 98 C Jonas Bodin Grödinge MK C-förare 2 WD Peugeot 4:44,2 14:41,4 2:53,5 1:35,3
3     Björn Norman Grödinge MK   306 3:43,4 4:21,8 30:24,3 4:27,4
 
60 36 C Ove Björklund MK Ratten C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:32,3 14:44,3 2:56,2 2:01,6
8     Per Täppers MK Ratten   242 3:50,4 4:29,1 30:32,3 4:35,4
 
61 24 B Torbjörn Karlsson Rasbo MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:52,0 14:38,4 2:51,3 2:24,4
15     Max Nensén Gnesta MK   940 3:50,3 4:25,2 30:37,2 4:40,3
 
62 99 C Tony Rämsten Gnesta MK C-förare 2 WD Opel 4:39,2 15:16,2 2:50,7 2:16,7
4     Ricard Gelin Gnesta MK   Astra 3:51,2 4:28,4 31:05,7 5:08,8
 
63 3 J Mattias Jacobsson Dals MK Ungdomsrally Volvo 4:33,3 15:08,2 2:59,1
1     Joakim Johannesson Dals MK   240 3:59,6 4:33,3 31:13,5 5:16,6
 
64 1 J Elias Lundberg SMK Sala Ungdomsrally Volvo 4:42,1 15:11,0 2:59,6 7,4
2     Robert Lundberg SMK Sala   240 4:00,5 4:27,7 31:20,9 5:24,0
Entrant:Gullvalla Rallyteam
 
65 101 C Alexander Broberg SMK Nyköping C-förare Grupp E VW 4:38,5 15:24,4 3:09,9 2:24,0
2     Rickard Broberg Värmdö MK   Golf 4:07,3 4:52,8 32:12,9 6:16,0
 
66 66 C Björn Compier Linköpings MK B/C-förare 4 WD Lancia 4:41,8 15:31,0 3:10,0 5:19,8
3     Mikael Lindgren Värmdö Motorklubb   Delta Integrale 4:03,4 5:01,5 32:27,7 6:30,8
 
67 105 C Peter Rydholm Eskilstuna MK C-förare Grupp E Mazda 4:51,7 15:36,5 3:06,9 2:41,4
3     Per Erik Andersson   323 4:02,9 4:52,3 32:30,3 6:33,4
 
68 45 C Peter Corell SMK Nyköping C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:56,4 15:34,3 3:11,6 4:03,2
9     Thomas Ryrvall SMK Nyköping   940 4:02,6 4:49,0 32:33,9 6:37,0
 
69 2 J Sebastian Orava Laxå MK Ungdomsrally Volvo 4:49,9 15:48,1 3:05,8 1:28,0
3     Reino Orava Laxå MK   940 4:07,8 4:49,9 32:41,5 6:44,6
 
70 50 C Tomas Ragnarsson SMK Nyköping A/B/C-förare Klassiker/Veteran/App. K -81 VW 4:48,1 15:44,0 3:14,8
1     Katrin Karlsson SMK Nyköping   1303s 4:06,3 5:04,0 32:57,2 7:00,3
 
71 49 C Larsove Runeson Eskilstuna MK A/B/C-förare Klassiker/Veteran/App. K -81 Saab 4:56,1 16:07,5 3:12,7 33,3
2     Johan Runeson Eskilstuna MK   V4 4:10,0 5:04,2 33:30,5 7:33,6
 
72 30 B Anders Höjman Forshaga MC B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:50,5 16:17,0 3:11,1 5:45,3
16     Kjell Persson Åmåls MK   242 4:10,7 5:28,8 33:58,1 8:01,2
 
73 201 C Mathias Berg MK Team Treske C-förare Grupp E Opel 5:11,7 17:09,6 3:20,4 5:16,6
4     Erik Bergström MK Team Westom   Corsa Sport 4:13,7 5:10,1 35:05,5 9:08,6
 
58 A Roger Brenemark Haninge MK A-förare 4 WD Ford 3:53,7 13:23,7 2:29,8
    Björn Larsson Haninge MK   Escort WRC 3:23,5 5:25,6 Retired
 
21 B Fredrik Jonasson Krokoms MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:07,3 13:29,5 2:39,7
    Johan Garli Stuguns MK   744 3:33,5 Retired
 
53 B Markus Kujanpää Södertälje KRC A/B-förare 1300 RallyCup Suzuki 4:10,6 13:50,0 2:41,3
    Tobias Steen Gotlands MFBK   Swift Mk1 GTI 3:32,4 Retired
 
48 A Christer Adolfsson Haninge MK A/B/C-förare Klassiker/Veteran/App. K -81 Opel 4:15,2 14:07,5 2:52,2
    Micael Gelin Eskilstuna MK   Ascona A 3:43,2 Retired
 
103 C Jimmy Kullander Katrineholms MK C-förare Grupp E VW 4:29,5 14:35,6 2:51,4
    Micke Widell Katrineholms MK   Jetta II 3:44,9 Retired
 
40 C Linus Thorsson MK Ratten C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:10,2 25:02,1 43:26,7
    Johan Vedin Fryksdalens MK   240 Retired
 
57 A Algot Öberg Eskilstuna MK A-förare 4 WD 3:48,7 12:41,4
    Andreas Johansson Eskilstunas MK   Retired
Entrant:Sörmlands Energi AB
 
94 B Jukka Latvasalo Eskilstuna MK B-förare 2 WD Volvo 3:59,0 13:33,8
    Henrik Lundh Eskilstuna MK   940 Retired
Entrant:Lejtorp Racing
 
20 B Mattias Andersson V:a Östergötlands MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:10,3 13:55,1
    Fredrik Adolfsson V:a Östergötlands MK   940 Retired
Entrant:Team KåCe Bilservice
 
44 C Sebastian Johansson Götene MK C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:12,2 14:01,0
    Herman Höög Götene MK   940 Retired
 
65 C Fredrik Lundkvist Skepptuna MK B/C-förare 4 WD Subaru 4:12,7 14:06,5 30
    Anders Lundkvist Skepptuna MK   Impreza Retired
 
56 B Christian Granfors Kolsva MS A/B-förare Gr.N-1400,Grp.FFWD,R1A/B Suzuki 4:23,2 14:35,8
    Caroline Östmark Kolsva MS   Swift Mk1 Retired
Entrant:Östmarks Bildemo & Service AB
 
100 C Oscar Vöks MK Koppparberg C-förare 2 WD VW 4:19,5 14:44,0 10
    Anton Vöks MK Kopparberg   Golf I Retired
 
54 B Mattias Lagström Fagersta MK A/B-förare 1300 RallyCup Suzuki 4:13,6 24:32,5
    Thomas Achrén Norbergs MC   Swift GTI Retired
 
95 C Christian Karlsson Flens MS C-förare 2 WD Volvo 4:32,3 33:42,0
    Mathias Karlsson Flens MS   142 Retired
 
85 B Johan Carlsson Eskilstuna MK B-förare 2 WD VW 4:08,8 43:42,0
    Peter Hanhela Eskilstuna MK   Golf I Retired
 
91 B Niklas Blomkvist Munkfors MC B-förare 2 WD Volvo 3:49,6
    Tommy Lindholm Munkfors MC   240 Retired
 
46 A Daniel Jansson SMK Södermanland A/B/C-förare Klassiker/Veteran/App. K -81 Volvo 3:57,0
    Linda Jansson SMK Södermanland   242 Retired
Entrant:WWW.FINESS.SE
 
42 C Ola Wördin MK Ratten C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:10,7
    Caroline Magnusson MK Ratten   940 Retired
 
37 C Fredrik Alin Åmåls MK C-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:14,2
    Alexander Alin Åmåls MK   244 Retired
 
62 B Jesper Ödberg Falköpings MK B/C-förare 4 WD Subaru 4:15,8
    Fredrik Palm Skara MK   Impreza Retired
 
31 B Fredrik Persson Laxå MK B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:17,5
    Peter Sedig Rönne MK   940 Retired
 
6 A Johan Larsson Kullings MS A-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:18,5
    Stefan Bäckström Kullings MS   940 Retired
 
22 B Rickard Gustafsson SMK Södermanland B-förare VOC Mekonomen/Gr.F RWD Volvo 4:46,8
    Patrick Larsson Eskilstuna MK   940 Retired
Entrant:www.rallyimport.se
 
93 B Thomas Bönnemark SMK Nyköping B-förare 2 WD Volvo 22:11,1
    Kenta Johansson   242 Retired
 
70 A Kaj Banck Storfors MK A-förare 2 WD Volvo
    Pontus Lönnström Nora MK   940 Retired
 
71 A Martin Jansson Rasbo MK A-förare 2 WD Skoda
    Jonas Magnér Rasbo MK   Fabia Retired
Entrant:NERTA www.nolab.se
 
87 B Henrik Oscarson Västerås MS B-förare 2 WD Citroên
    Fredrik Åhs Västerås MS   Xsara Retired
 
106 C Emil Carlsson Katrineholms MK C-förare 1300 RallyCup Suzuki
    Tobias Abrahamsson Katrineholms MK   Swift GTI Retired
 
  ()= ej i slutmål ännu

Valid HTML 4.01! Valid CSS!