Svenska English
Raceconsulting
2011-08-27 Götenerundan Official final
Results
Total list 121 starting
Pos No Dc Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model SS 1/SS 3 SS 2/SS 4 Pen/Total Diff C/L
1 203 A Eddie Hörbing Laxå MK A-förare 4 WD Ford 3:31,9 6:32,2
1     Björn Nilsson MK Ratten   Focus WRC 10:47,2 5:08,9 26:00,2
Entrant: Torv o Maskin
 
2 3 A Håkan Svensson Fägre MK A-förare 4 WD Mitsubishi 3:40,4 6:40,9 29,9
2     Anders Sjöberg Ljungby MK   Lancer Evo VI 10:49,1 5:19,7 26:30,1 29,9
 
3 2 A Kristian Johansson Kinds MK A-förare 4 WD Mitsubishi 3:38,2 6:44,1 38,2
3     Jörgen Lindahl Växjö MS   Lancer Evo X 11:00,0 5:16,1 26:38,4 38,2
 
4 4 A Bengt Thorsell Skara MK A-förare 4 WD Ford 3:41,6 6:41,6 43,0
4     Mikael Kjellgren Laxå MK   Focus WRC 10:57,0 5:23,0 26:43,2 43,0
 
5 7 A Göran Lindström Huddinge MK A-förare 4 WD Mitsubishi 3:39,2 6:44,9 57,4
5     Kjell Andersson Huddinge MK   Lancer Evo VII 11:00,5 5:33,0 26:57,6 57,4
Entrant: JRM RACING AB
 
6 10 A Daniel Johansson Nollåtta MK A-förare 4 WD Mitsubishi 3:42,6 6:43,2 1:20,1
6     Stefan Ahl Wäxjö MS   Lancer Evo IX 11:23,4 5:31,1 27:20,3 1:20,1
Entrant: JRM RACING AB
 
7 21 A Lars-Olof Holmberg Gotlands MF A-förare 2 WD Opel 3:44,4 6:53,8
1     Carita Holmberg SMK Valdemarsvik   Astra 11:16,2 5:31,7 27:26,1 1:25,9
Entrant: Nordhs Lastmaskiner
 
8 22 A Kent Persson Säffle MC A-förare 2 WD Toyota 3:43,2 6:49,2 6,2
2     Lars-Inge Björlin Säffle MC   Corolla 11:25,4 5:34,5 27:32,3 1:32,1
Entrant: MP Maskin o Motor AB
 
9 34 A Mattias Kylander Ludvika MS A-förare 2 WD Volvo 3:45,8 6:52,1 12,8
3     Tomas Sneen Ludvika MS   940 11:28,3 5:32,7 27:38,9 1:38,7
 
10 20 A Johan Holmberg Gotlands MF A-förare 2 WD Suzuki 3:49,1 6:49,4 13,0
4     Henrik Appelskog Östergyllen Rally Club   Swift S1600 11:24,3 5:36,3 27:39,1 1:38,9
Entrant: Nordh`s Lastmaskiner AB
 
11 32 A Leif Persson Laxå MK A-förare 2 WD Volvo 3:47,0 6:53,4 18,9
5     Fredrik Rudmalm Laxå MK   940 11:26,1 5:38,5 27:45,0 1:44,8
 
12 17 B Nicklas Hjerpe Norrköpings MK B-förare 4 WD Mitsubishi 3:47,7 6:54,9
1     Mathias Gårdman Norrköpings MK   Lancer Evo VII 11:33,2 5:37,5 27:53,3 1:53,1
 
13 29 A Andreas Levin Lima MS A-förare 2 WD Peugeot 3:52,1 6:58,5 31,1
6     Therese Levin Lima MS   205 GTI 11:29,8 5:36,8 27:57,2 1:57,0
 
14 12 A Jennie-Lee Hermansson KAK A-förare 4 WD Mitsubishi 3:49,1 6:56,0 10 2:02,8
7     Ida Hegge Vara MK   Lancer Evo IX 11:41,2 5:26,7 28:03,0 2:02,8
 
15 23 A Johan Carlsson Degerfors RC A-förare 2 WD Toyota 3:48,1 7:02,0 44,3
7     Johan Lövgren Degerfors RC   Corolla 11:41,5 5:38,8 28:10,4 2:10,2
 
16 28 A Robin Friberg Ludvika MS A-förare 2 WD Ford 3:54,3 7:04,8 56,0
8     Christoffer Bäck SMK Hedemora   Fiesta 11:41,7 5:41,3 28:22,1 2:21,9
 
17 30 A Tommy Sahlqvist Laxå MK A-förare 2 WD Volvo 3:52,6 7:07,4 57,0
9     Christoffer Johnsson-Standar Laxå MK   940 11:36,3 5:46,8 28:23,1 2:22,9
Entrant: Team Copter
 
18 16 B Mattias Lindberg Vänersborgs MK B-förare 4 WD Subaru 3:52,7 7:06,6 31,8
2     Marcus Bengtsson Vänersborgs MK   Impreza 11:41,4 5:44,4 28:25,1 2:24,9
 
19 80 C Daniel Arwidson Falköpings MK C-förare 4 WD Mitsubishi 3:55,1 7:08,5
1     Daniel Larsson Kullings MS   Lancer Evo V 11:32,6 5:50,0 28:26,2 2:26,0
 
20 84 C Daniel Hellstadius Kullings MS C-förare 2 WD Volvo 3:55,0 7:14,4
1     Jonas Bergsander Kullings MS   242 11:42,2 5:39,6 28:31,2 2:31,0
 
21 31 A Joakim Larsson Laxå MK A-förare 2 WD Volvo 3:53,0 7:07,7 1:06,5
10     Anders Isaksson Laxå MK   940 11:45,0 5:46,9 28:32,6 2:32,4
Entrant: DÄCKVERKSTAN I NORA
 
22 35 A Henrik Gustavsson Östgöta Bf A-förare 2 WD Volvo 3:56,4 7:05,4 1:07,4
11     Jonas Sandberg Norrköpings MK   940 11:46,7 5:45,0 28:33,5 2:33,3
 
23 26 A Janne Kristiansson Wäxjö MS A-förare 2 WD Volvo 3:53,3 7:11,5 1:10,8
12     Timmy Bertilsson Wäxjö MS   940 11:45,9 5:46,2 28:36,9 2:36,7
Entrant: www.teammoheda.se
 
24 33 A Mats Larsson Nora MK A-förare 2 WD Volvo 3:54,9 7:21,0 1:15,1
13     Henrik Eriksson Laxå MK   240 11:41,5 5:43,8 28:41,2 2:41,0
Entrant: Däckverkstan i Nora
 
25 50 B Lars-Eric Fredriksson Degerfors RC B-förare 2 WD Volvo 3:50,8 7:13,0
1     Håkan Carlsson Degerfors RC   242 12:02,5 5:46,6 28:52,9 2:52,7
Entrant: Lejtorp Racing
 
26 49 B Daniel Johansson Hagfors MK B-förare 2 WD Volvo 3:55,9 7:20,9 2,5
2     Suzanne Pedersen Hagfors MK   240 11:56,5 5:42,1 28:55,4 2:55,2
 
27 46 B Hasse Ericsson Kulling MS B-förare 2 WD Volvo 4:01,5 7:19,1 3,9
3     Benny Larsson Kullings MS   240 11:50,4 5:45,8 28:56,8 2:56,6
 
28 47 B Jimmie Walfridson MK Ratten B-förare 2 WD Ford 3:55,4 7:06,0 4,9
4     Patrik Barth MK Ratten   Fiesta R2 12:08,1 5:48,3 28:57,8 2:57,6
Entrant: Helmia Motorsport
 
29 43 A Martin Norenby Dals MK A-förare 2 WD VW 3:57,7 7:18,5 1:41,0
14     Joakim Johannesson Dals MK   Golf CL 11:57,4 5:53,5 29:07,1 3:06,9
 
30 48 B David Pettersson Falköpings MK B-förare 2 WD Ford 3:58,4 7:24,9 14,5
5     Karl-Johan Nattsson Falköpings MK   Fiesta ST 11:58,7 5:45,4 29:07,4 3:07,2
Entrant: CEJN AB
 
31 55 A Fredrik Menck SMK Motala Volvo Original Elit A Volvo 4:02,8 7:12,7
1     Kim Göransson SMK Motala   940 12:06,8 5:49,7 29:12,0 3:11,8
Entrant: Tornby Bilteknik AB
 
32 79 C Kenneth Johansson Kullings MS C-förare 4 WD Mitsubishi 4:09,5 7:30,7 49,1
2     Christoffer Johansson Kullings MS   Lancer Evo VII 11:48,0 5:47,1 29:15,3 3:15,1
 
33 8 A Jan-Erik Folkesson SMK Örebro A-förare 4 WD Mitsubishi 3:44,0 6:51,0 3:15,9
8     Fredrik Hildingsson SMK Örebro   Lancer Evo IX 11:39,6 7:01,5 29:16,1 3:15,9
Entrant: TEAM NYA ÅKERIET ÖREBRO
 
34 36 A Bengt Carlsson Vara MK A-förare 2 WD BMW 3:55,5 7:53,1 1:51,6
15     Andreas Aleryd Vara MK   325 I 11:42,2 5:46,9 29:17,7 3:17,5
 
35 201 C Kaj Banck Nora MK C-förare 2 WD Volvo 3:54,3 7:19,6 1:01,5
2     Richard Svensson Nora MK   940 12:07,8 6:11,0 29:32,7 3:32,5
 
36 81 C Jimmy Svensson 08 MK C-förare 4 WD Mitsubishi 4:03,4 7:31,5 1:06,7
3     Robert Ardryd MK Kopparberg   Lancer Evo VI 11:57,7 6:00,3 29:32,9 3:32,7
Entrant: JRM RACING AB
 
37 62 B Philip Haag Kullings MS Volvo Original Elit B Volvo 4:05,5 7:28,5
1     Martin Kempe Kullings MS   940 12:07,0 5:52,6 29:33,6 3:33,4
 
38 88 C Niklas Svensson Kullings MS C-förare 2 WD Opel 4:09,1 7:25,9 1:03,5
3     Stefan Larsson Kullings MS   Manta 12:08,0 5:51,7 29:34,7 3:34,5
 
39 61 B Peter Elg Säffle MC Volvo Original Elit B Volvo 4:00,7 7:24,5 3,0
2     Peter Johansson Säffle MC   940 12:16,7 5:54,7 29:36,6 3:36,4
Entrant: Gullabo däckfynd 0486-31110
 
40 52 B Per-Jörgen Svensson Kullings MS B-förare 2 WD Opel 4:09,6 7:38,2 46,0
6     Thomas Larsson Kullings MS   Astra KitCar 12:22,0 5:29,1 29:38,9 3:38,7
 
41 44 A Kennie Wihlund Stenungsunds MS A-förare 2 WD Opel 4:02,8 7:41,2 2:17,6
16     Thomas Gunvaldsson Gotlands MF   Ascona B 12:09,2 5:50,5 29:43,7 3:43,5
 
42 56 A Kristoffer Karlsson Dals MK Volvo Original Elit A Volvo 4:00,8 7:18,8 34,2
2     Peder Johansson MK Team Treske   940 12:12,3 6:14,3 29:46,2 3:46,0
 
43 60 A Jörgen Sundström Vara MK Volvo Original Elit A Volvo 4:09,6 7:28,8 38,1
3     Anders Sundström Vara MK   240 12:15,3 5:56,4 29:50,1 3:49,9
 
44 57 A Per-Ola Thörnberg Vetlanda RRC Volvo Original Elit A Volvo 4:10,9 7:28,4 39,1
4     Oscar Almquist Vetlanda RC   940 12:16,6 5:55,2 29:51,1 3:50,9
 
45 53 B Richard Herbertsson Kullings MS B-förare 2 WD VW 4:03,5 7:30,2 20 1:16,9
7     Marcus Blomqvist Kullings MS   Golf Mk2 12:14,0 6:02,1 30:09,8 4:09,6
 
46 101 C Johan Lundqvist SMK Trollhättan Volvo Original C-förare Volvo 4:07,8 7:25,2
1     Klas Ivarsson SMK Trollhättan   240 12:41,4 5:55,7 30:10,1 4:09,9
 
47 67 B Marcus Kallin Säffle MC Volvo Original Elit B Volvo 4:06,9 7:24,7 39,8
3     Daniel Särbring SMK Hörby   940 12:31,0 6:10,8 30:13,4 4:13,2
 
48 37 A Daniel Kallin Säffle MC A-förare 2 WD BMW 4:07,3 7:54,5 2:51,5
17     Johan Karlsson Säffle MC   325 12:00,4 6:15,4 30:17,6 4:17,4
 
49 59 A Pär Karlsson Lidköpings MSF Volvo Original Elit A Volvo 4:09,2 7:30,7 1:05,8
5     Ulf Axelsson Lidköpings MSF   940 12:23,5 6:14,4 30:17,8 4:17,6
 
50 64 B Andreas Westlund Kullings MS Volvo Original Elit B Volvo 4:09,6 7:36,0 51,7
4     Niclas Börjeson Kullings MS   940 12:37,2 6:02,5 30:25,3 4:25,1
 
51 58 A Ingvar Nilsson Hällefors MK Volvo Original Elit A Volvo 4:07,2 7:30,8 1:22,4
6     Willy Gustavsson Hällefors MK   940 12:23,6 6:32,8 30:34,4 4:34,2
 
52 70 B Tomi Juntunen SMK Trollhättan B-förare Grupp E VW 4:11,2 7:33,3
1     Patrik Nyman Dals MK   Golf 12:32,4 6:17,7 30:34,6 4:34,4
Entrant: High Performance Heads
 
53 72 B Daniel Johansson SMK Trollhättan B-förare Grupp E VW 4:11,3 7:41,9
1     Tomas Bryngelsson SMK Trollhättan   Golf 12:34,3 6:07,1 30:34,6 4:34,4
 
54 102 C Nicklas Gillberg Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 4:15,7 7:44,0 30,0
2     Oskar Hedén Kullings MS   740 12:36,2 6:04,2 30:40,1 4:39,9
 
55 95 C Jonas Thorsell Falköpings MK Volvo Original C-förare Volvo 4:15,9 7:40,9 36,3
3     Jens Thorsell Falköpings MK   242 12:45,8 6:03,8 30:46,4 4:46,2
Entrant: Lejtorp Racing
 
56 97 C Emil Eliasson Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 4:15,5 7:47,0 38,6
4     Magnus Oscarsson Kullings MS   244 12:40,8 6:05,4 30:48,7 4:48,5
 
57 66 B Mats Johansson Göteborgs MF Volvo Original Elit B Volvo 4:13,9 7:49,7 1:23,2
5     Annette Andre Göteborgs MF   944 12:41,5 6:11,7 30:56,8 4:56,6
 
58 63 B Robert Johansson Göteborgs MF Volvo Original Elit B Volvo 4:14,1 7:39,0 1:28,2
6     Kim Pettersson SMK Trollhättan   240 12:39,1 6:29,6 31:01,8 5:01,6
 
59 65 B Tommy Larsson Kullings MS Volvo Original Elit B Volvo 4:17,0 7:45,2 1:30,0
7     Peter T Modig Vara MK   244 12:54,6 6:06,8 31:03,6 5:03,4
Entrant: www.terrazzo.se
 
60 103 C Karl-Johan Borhammar Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 4:19,2 7:53,2 57,4
5     Pontus Jardstedt Kullings MS   940 12:48,1 6:07,0 31:07,5 5:07,3
 
61 87 C Jesper Ödberg Falköpings MK C-förare 2 WD Suzuki 4:16,1 7:58,9 2:42,8
4     Fredrik Palm Skara MK   Swift 12:45,5 6:13,5 31:14,0 5:13,8
 
62 86 C Fredrik Johansson Vara MK C-förare 2 WD BMW 4:07,6 7:31,1 2:51,0
5     Ronny Johansson Vara MK   E36 13:38,9 6:04,6 31:22,2 5:22,0
 
63 116 C Erik Stenberg Kullings MS C-förare Grupp E Volvo 4:17,1 7:54,2
1     Annie Hellstadius Kullings MS   940 12:59,8 6:15,2 31:26,3 5:26,1
 
64 124 C Bengt-Arne Gustafsson Vara MK C-förare Appendix K Ford 4:15,4 8:07,0
1     Jonas Toreborg Vara MK   Escort 12:49,5 6:23,4 31:35,3 5:35,1
 
65 93 C Niclas Fransson Falköpings MK C-förare 2 WD Saab 4:19,6 8:07,3 3:05,4
6     Mikael Svensson Götene MK   99 12:50,5 6:19,2 31:36,6 5:36,4
 
66 107 C Jimmy Karlsson Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 4:27,1 8:03,2 1:43,7
6     Daniel Karlsson Kullings MS   940 13:04,8 6:18,7 31:53,8 5:53,6
 
67 75 B Kent Johansson Skövde MK B-förare Grupp E Volvo 4:22,2 8:03,8 1:24,3
3     Emil Johansson Skövde MK   240 13:10,9 6:22,0 31:58,9 5:58,7
 
68 89 C Juha Liimatainen SMK Trollhättan C-förare 2 WD Citroën 4:28,3 8:17,5 3:27,7
7     Carl Örberg SMK Trollhättan   AX Sport 12:56,5 6:16,6 31:58,9 5:58,7
 
69 99 C Tommie Stjern MK Trophy Volvo Original C-förare Volvo 4:18,6 8:04,0 1:53,4
7     Hannu Nieminen Säffle MC   244 13:14,9 6:26,0 32:03,5 6:03,3
 
70 105 C Tobias Andersson Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 4:24,7 8:00,6 1:56,4
8     Andreas Andersson Kullings MS   940 13:17,6 6:23,6 32:06,5 6:06,3
 
71 100 C Lars Johansson Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 4:25,8 8:05,6 1:56,7
9     Kristian Lennartson Kullings MS   242 13:07,7 6:27,7 32:06,8 6:06,6
 
72 110 C Christoffer Gunnarsson Fägre MK Volvo Original C-förare Volvo 4:22,9 8:03,4 2:00,2
10     Sören Gunnarsson Fägre MK   244 13:20,7 6:23,3 32:10,3 6:10,1
 
73 71 B Mikael Andersson Kullings MS B-förare Grupp E BMW 4:22,7 8:08,5 1:40,1
4     Magnus Andersson Kullings MS   318 13:10,1 6:33,4 32:14,7 6:14,5
 
74 123 C Conny Andersson Älbygdens MK C-förare Grupp E Vovo 4:24,3 8:12,3 49,0
2     Dennis Mård Älbygens MK   940 13:13,7 6:25,0 32:15,3 6:15,1
 
75 68 A Sten-Axel Hedlund Toarps MK A-förare Grupp E Volvo 4:28,3 8:13,4
1     John-Axel Hedlund Toarps MK   940 13:13,5 6:24,7 32:19,9 6:19,7
 
76 96 C Mikael Johansson SMK Trollhättan Volvo Original C-förare Volvo 4:28,3 8:12,0 2:10,6
11     Michaela Johansson SMK Trollhättan   240 13:14,1 6:26,3 32:20,7 6:20,5
 
77 114 C Cerry Olsson Älvbygdens MK C-förare Grupp E Volvo 4:26,7 8:19,0 1:07,6
3     Tommy Andersson Älvbygdens MK   940 13:20,9 6:27,3 32:33,9 6:33,7
 
78 82 C Roland Åkeson Skövde MK C-förare 4 WD Mitsubishi 4:33,6 8:28,1 4:07,7
4     Kent-Ove Öst   Lancer Evo III 13:10,6 6:21,6 32:33,9 6:33,7
 
79 69 B Joacim Wigertson Kullings MS B-förare Grupp E Volvo 4:10,8 7:33,6 2:11,0
5     Christoffer Lund Kullings MS   740 14:50,2 6:11,0 32:45,6 6:45,4
 
80 76 B Mikael Ottosson Teknis MC B-förare Grupp E VW 4:28,9 8:21,7 2:11,3
6     Dennis Askling Hallsbergs MK   Golf 13:14,9 6:40,4 32:45,9 6:45,7
 
81 109 C Johan Karlsson Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 4:30,2 8:13,6 2:46,9
12     Klas Karlsson Kullings MS   240 13:49,3 6:23,9 32:57,0 6:56,8
 
82 104 C Mats-Erik Andersson Kullings MS Volvo Original C-förare Volvo 4:35,3 8:23,2 2:57,4
13     Kai-Ove Andersson Kullings MS   242 13:33,4 6:35,6 33:07,5 7:07,3
 
83 91 C Stig Bergqvist Tidaholms MK C-förare 2 WD Volvo 4:19,9 9:07,3 4:38,0
8     Perry Allerth Skillingaryds MK   242 13:17,2 6:24,8 33:09,2 7:09,0
 
84 108 C Peter Holmberg Falköpings MK Volvo Original C-förare Volvo 4:42,3 8:27,8 3:13,9
14     Adam Holmberg Falköpings MK   240 13:35,7 6:38,2 33:24,0 7:23,8
 
85 74 B Jan Wigertson Kullings MS B-förare Grupp E MB 4:18,8 7:57,9 3:01,0
7     Marcus Wigertson Kullings MS   190 12:52,2 8:26,7 33:35,6 7:35,4
 
86 54 B Markus Johnzon Varbergs MK B-förare 2 WD BMW 4:41,9 8:29,2 20 4:51,6
8     Peter Dahlsund Varbergs MK   325i 13:38,1 6:35,3 33:44,5 7:44,3
 
87 106 C Per-Åke Jonsson MK Trophy Volvo Original C-förare Volvo 4:36,0 8:28,2 3:36,0
15     Håkan Jonsson Götene MK   242 13:54,9 6:47,0 33:46,1 7:45,9
 
88 73 B Kjell Skoog Forshaga MC B-förare Grupp E Ford 4:41,5 8:34,6 3:20,2
8     Bo Jansson Kils MK Bil   Escort 13:49,5 6:49,2 33:54,8 7:54,6
 
89 118 C Lars-Erik Rydqvist Mariestads MS C-förare Grupp E Toyota 4:50,5 8:44,7 2:54,6
4     Barbro Rydqvist Mariestads MS   Starlet 13:59,9 6:45,8 34:20,9 8:20,7
 
90 115 C Ulf Hummel Älvbygdens MK C-förare Grupp E VW 4:44,5 8:34,8 3:21,9
5     Anne Hummel Älvbygdens MK   Golf 2 14:13,7 7:15,2 34:48,2 8:48,0
 
91 120 C Johan Brorson Dals MK C-förare Grupp E Saab 4:51,1 8:52,0 3:52,8
6     Joakim Tollesson Dals MK   99 14:39,1 6:56,9 35:19,1 9:18,9
 
92 121 C Erik Johansson Falköpings MK C-förare Grupp E VW 5:16,9 9:20,7 4:50,1
7     Rolf Johansson Götene MK   Golf 14:39,2 6:59,6 36:16,4 10:16,2
 
93 122 C Mikael Jansson Lidköpings MK C-förare Grupp E VW 5:04,0 9:33,1 5:05,6
8     Lars Engkvist Lidköpings MK   Golf 14:54,2 7:00,6 36:31,9 10:31,7
 
94 117 C Ingmar Lund Kullings MS C-förare Grupp E Volvo 4:28,5 8:04,4 40 11:02,5
9     Rune Karlsson Kullings MS   740 22:52,2 6:23,7 42:28,8 16:28,6
 
38 A Björn Beck Åmåls MK A-förare 2 WD Ford 3:51,9 7:09,9
    Jan-Åke Heimer Åmåls MK   Escort 11:37,0 Brutit
 
25 A Johan Nilsson Vara MK A-förare 2 WD Volvo 3:51,7 7:15,1
    Matti Johansson Vara MK   242 11:34,7 Brutit
 
14 A Glenn Egon Ström SMK Trollhättan A-förare 4 WD Subaru 3:52,6 7:14,6
    Martin Svensson SMK Trollhättan   Impreza 12:12,4 Brutit
 
77 A Per Gustavsson Kullings MS A-förare Appendix K Volvo 4:06,9 7:29,3
    PA Nilsson Vara MK   142 12:27,8 Brutit
 
98 C Robin Thodal Säffle MC Volvo Original C-förare Volvo 4:36,6 8:20,4
    Anders Moberg Forshaga MC   242 13:41,1 Brutit
 
19 A Jimmy Olsson Storfors MK A-förare 2 WD Volvo 3:37,5 6:41,5
    Conny Sundqvist Storfors MK   940 Brutit
 
24 A Daniel Hoffmann SMK Linde A-förare 2 WD Opel 3:47,3 7:01,5
    Daniel Edorsson Katrineholms MK   Corsa Brutit
Entrant: Järbo Alltech
 
111 C Jani Haiju Storfors MK Volvo Original C-förare Volvo 4:07,7 7:43,8
    Patrik Lahti Storfors MK   740 Brutit
 
78 A Bengt Kihlman Karlstad MC Bil A-förare Appendix K Saab 4:11,9 7:51,9
    Kenneth Svensson Filipstads MC   99 Brutit
 
39 A Peder Eliasson Skene MS A-förare 2 WD Opel 3:54,3 8:14,7
    Daniel Molin Skene MS   Ascona B Brutit
 
85 C Christer Molin MK Ramunder C-förare 2 WD VW 4:16,3 7:53,8
    Mikael Molin MK Ramunder   Golf Mk1 Brutit
 
94 C Rune Lien NAF Hamar Motorsport C-förare 2 WD Nissan 4:18,0 7:53,2
    Vegar Lien NAF Hamar   Almera Brutit
 
42 A Jan-Inge Carlsson Göteborgs MF A-förare 2 WD Opel 4:26,6 7:50,3
    Carina Lerneryd Göteborgs MF   Ascona B Brutit
 
202 A Klas-Göran Ryrlèn Vänersborgs MK A-förare 2 WD Ford 4:06,9 8:11,6
    Peter Hansson Vänersborgs MK   Escort RS 1600 Brutit
 
112 C Fredrik Fält Storfors MK Volvo Original C-förare Volvo 4:28,5 8:06,6
    Thomas Larsson Storfors MK   240 Brutit
 
90 C Fredrik Olsson Dals MK C-förare 2 WD Opel 4:28,9 8:18,2
    Roy Karlsson MK Trophy   Ascona B Brutit
 
119 C Alexander Kolbert Vara MK C-förare Grupp E Volvo 4:48,7 8:32,5
    Joakim Ljungkvist Götene MK   740 Brutit
 
15 A L-G Jansson Stenungsunds MS A-förare 4 WD Mitsubishi 3:52,2 17:29,0
    Simon Saxenberg Stenungsunds MS   Lancer Evo III Brutit
Entrant: Team maud sahlin motorsport
 
5 A Bengt Abrahamsson Kullings MS A-förare 4 WD Mitsubishi 3:37,7
    Bo Holmstrand Kullings MS   Lancer Evo VII Brutit
 
41 A Jonas Sandgren Falköpings MK A-förare 2 WD Opel 3:53,9
    Urban Fröjd Falköpings MK   Ascona B Brutit
 
13 A Anders Kärnede Älvbygdens MK A-förare 4 WD Mitsubishi 3:55,4
    Martin Edlund Älvbygdens MK   Lancer Evo IX Brutit
 
51 B Mikael Kerttu Stenungsunds MS B-förare 2 WD Opel 4:11,1
    Ulf Örnqvist Stenungsunds MS   Corsa Brutit
 
9 A Fredrik Grahn SMK Linde A-förare 4 WD Mitsubishi 4:17,4
    Stefan Ohlson Teknis MC   Lancer Brutit
 
18 A Mikael Ericsson SMK Trollhättan A-förare 2 WD VW 4:19,5
    Conny Erixon Kullings MS   Golf III KitCar Brutit
 
45 B Jonathan Emanuelsson SMK Trollhättan B-förare 2 WD Volvo 6:42,6
    Eric Hult Kullings MS   940 Brutit
 
40 A Mats Bäck SMK Hedemora A-förare 2 WD Opel
    Jim Hjerpe Säters MK   Ascona Brutit
 
92 C Oddvar Bakken NMK Follo C-förare 2 WD Volvo 3:57,1 7:27,9
    Morten R Hansen NMK Follo   242 Excluded/Time limit
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!