Svenska English
Resultatdata
2006-01-28 Dan Anderssons Minne Official final
Results
Total list 139 starting
Pos No Dc Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model SS 1/SS 3 SS 2 Pen/Total Diff C/L
1 12 A Magnus Mellquist SMK Söderhamn A-förare 4 wd Mitsubishi 14:44 11:22
1     Mikael Johansson Vansbro MK   Lancer 8:13 34:19
 
2 9 A Ola Carlsson Woxnadalens MK A-förare 4 wd Toyota 14:49 11:28 10
2     Anders Eklund Woxnadalens MK   Celica 8:12 34:29 10
 
3 7 A Dick Larsson Rasbo MK A-förare 4 wd Toyota 14:40 11:41 11
3     Raymond Wessman SMK Uppsala   Celica 8:09 34:30 11
 
4 218 A Niklas Hägg SMK Hälsinge A-förare 4 wd Toyota 14:54 11:32 32
4     Kent-Åke Stenbäck Forshaga MC   Celica WRC 8:25 34:51 32
Entrant: L. Häggsbildemontering AB
 
5 209 A Tobias Söderqvist AMF Årsunda A-förare 2wd över 2000cc Saab 15:10 11:35
1     Joakim Söderqvist AMF Årsunda   9-3 Turbo Etanol 8:18 35:03 44
Entrant: Team Motorsport Sweden
 
6 54 A Roine Björk Rasbo MK A-förare 2wd under 2000cc Opel 15:14 11:34
1     Johnny Björk Rasbo MK   Corsa 8:25 35:13 54
 
7 32 A Jonas Ericsson Kolsva MS A-förare 2wd över 2000cc Honda 15:13 11:50 15
2     Henrik Lundh Eskilstuna MK   Civic Type-R 8:15 35:18 59
 
8 205 A Jan Söderberg Mälaröarnas MK A-förare 4 wd Mitsubishi 15:15 11:49 1:07
5     Magnus Ferm Kristianstads MK   Lancer Evo VII 8:22 35:26 1:07
 
9 34 A Roger Helén Rasbo MK A-förare 2wd under 2000cc VW 15:27 11:36 14
2     Marcus Andersson Rasbo MK   Golf 3 8:24 35:27 1:08
 
10 10 A Håkan Eriksson Örsundsbro MK A-förare 4 wd Mazda 15:13 11:55 1:13
6     Catarina Gustavson Örsundsbro MK   323 8:24 35:32 1:13
 
11 33 A Simon Löfström Östhammars MK A-förare 2wd över 2000cc Renault 15:17 11:52 33
3     Andreas Olsson Rasbo MK   Clio Ragnotti 8:27 35:36 1:17
 
12 16 A Peter Dahlgren Huddinge MK A-förare 4 wd Ford 15:19 11:41 1:20
7     Anders Engvall Haninge MK   Escort Cosworth 8:39 35:39 1:20
Entrant: SKAB
 
13 55 A Mikael Åhman Almunge MK A-förare 2wd under 2000cc Opel 15:30 11:42 26
3     Micke Nilsson Rasbo MK   Corsa 8:27 35:39 1:20
 
14 8 A Mats Thorszelius SMK Uppsala A-förare 4 wd Mitsubishi 16:20 11:28 1:29
8     Håkan Jacobsson Norbergs MC   Lancer Evo VII 8:00 35:48 1:29
 
15 18 A Lasse Mothander Botkyrka MK A-förare 4 wd Toyota 15:43 11:27 1:34
9     Christer Boo Botkyrka MK   Celica GT4 8:43 35:53 1:34
 
16 30 A Per-Arne Ljung Hofors MS A-förare 2wd över 2000cc Opel 15:12 11:53 58
4     Bo-Göran Lundqvist Hofors MS   Astra 8:56 36:01 1:42
 
17 42 A Daniel Gustafsson SMK Uppsala A-förare 2wd över 2000cc Ford 15:46 11:57 1:14
5     Sören Andersson Films MK   Fiesta ST 8:34 36:17 1:58
Entrant: Modulbygg motorsport
 
18 53 A Magnus Wallén Vallentuna MK A-förare 2wd över 2000cc Nissan 15:48 12:02 1:15
6     Björn Engström Borlänge MK   Sunny 8:28 36:18 1:59
 
19 43 A Robert Eriksson Eskilstuna MK A-förare 2wd över 2000cc Renault 15:36 12:01 1:19
7     Jens Carlsson SMK Motala   Clio Sport 8:45 36:22 2:03
Entrant: www.finess.se
 
20 31 A Stefan Trygg Haninge MK A-förare 2wd över 2000cc Volvo 15:31 12:26 1:35
8     Daniel Jansson SMK Södermanland   940 8:41 36:38 2:19
Entrant: WWW.FINESS.SE
 
21 75 B Patrik Westerlund AMF Årsunda B-förare 2wd över 2000cc Opel 15:50 12:03
1     Thomas Åkelid AMF Årsunda   Kadett 16v 8:49 36:42 2:23
Entrant: Team Lumek Motorsport
 
22 40 A Göran Nilson Waxholms MK A-förare 2wd över 2000cc Volvo 15:52 12:06 1:43
9     Roine Larsson Waxholms MK   240 8:48 36:46 2:27
Entrant: DANNEVALL o LASSILA MOTOR
 
23 29 A Pär Hedlöf SMK Dala Falun A-förare 2wd över 2000cc Opel 15:56 12:11 1:52
10     Åke Eriksson Bärke MK   Ascona B 8:48 36:55 2:36
Entrant: Katalysatoråtervinning AB
 
24 36 A Tommy Bryfelt SMK Tierp A-förare 2wd över 2000cc Volvo 15:55 12:10 1:54
11     Christer Nygren SMK Gävle   240 8:52 36:57 2:38
Entrant: Älvkarleby Bildemontering AB
 
25 45 A Bo Almgren SMK Arboga A-förare 2wd över 2000cc VW 15:57 12:18 1:56
12     Johan Thelin Mälaröarna MK   Golf 16v 8:44 36:59 2:40
 
26 24 A Anders Wänn Borlänge MK A-förare 4 wd Subaru 16:02 12:13 2:43
10     Pär Näs Borlänge MK   Legacy 8:47 37:02 2:43
 
27 71 B Nils Jensen Haninge MK B-förare 4wd Mitsubishi 15:59 12:12
1     Göran Adolfsson Gnesta MK   Lancer Evo III 8:57 37:08 2:49
Entrant: forsman motor
 
28 214 A Dan Jurå SMK Uppsala A-förare 4 wd Mazda 16:04 12:13 2:50
11     Roine Andersson SMK Uppsala   323 GTR 8:52 37:09 2:50
 
29 38 A Robert Ferm SMK Dala Falun A-förare 2wd över 2000cc VW 15:53 12:27 2:09
13     Lars Lindh Hofors MS   Golf Mk 3 Kit Car 8:52 37:12 2:53
Entrant: Dalkross AB
 
30 210 B Anders Olsson SMK Söderhamn B-förare 4wd Mazda 15:57 12:05 6
2     Annmarie Olsson SMK Söderhamn   323 9:12 37:14 2:55
 
31 79 B Per Eklund Rasbo MK B-förare 2wd över 2000cc Ford 16:08 11:58 36
2     Jan Andersson Rasbo MK   Fiesta Etanol 9:12 37:18 2:59
Entrant: ModulBygg Motorsport
 
32 35 A Håkan Långkvist Fagerts MK A-förare 2wd över 2000cc Volvo 16:04 12:29 2:21
14     Leif Nordlund Fagersta MK   240 8:51 37:24 3:05
Entrant: Erikslunds Åkeri AB
 
33 81 B Reine Laestander Skepptuna MK B-förare 2wd över 2000cc Volvo 16:10 12:08 44
3     Krister Nordlund Skepptuna MK   242 Evo 9:08 37:26 3:07
 
34 86 B Johan Kindahl Norrköpings MK B-förare 2wd över 2000cc Peugeot 16:18 12:11 47
4     Erik Gustavsson SMK Linde   306 S16 9:00 37:29 3:10
 
35 220 B Christer Dalmans Malungs MK B-förare 4wd Mitsubishi 16:18 12:18 30
3     Ulf Larstrand Jämtlands MK   Lancer Evo VI 9:02 37:38 3:19
 
36 206 A Andreas Abrahamsson Katrineholms MK A-förare 2wd över 2000cc Peugeot 16:10 12:30 2:36
15     Magnus Johansson Katrineholms MK   306 8:59 37:39 3:20
Entrant: T.Månssons Åkeri o Trp AB
 
37 41 A Robert Forsberg Bärke MK A-förare 2wd över 2000cc Volvo 16:14 12:22 2:37
16     Emil Forsberg Bärke MK   240 9:04 37:40 3:21
 
38 76 B Björn Henriksson Ludvika MS B-förare 2wd över 2000cc Opel 16:15 12:25 1:01
5     Åse Sneen Ludvika MS   Kadett GSI 9:03 37:43 3:24
 
39 22 A Björn Jacobson Värmdö MK A-förare 4 wd Subaru 16:20 12:28 3:24
12     Tomas Koepke Värmdö MK   Impreza 8:55 37:43 3:24
 
40 201 B Sven Blomdin MK Orion B-förare 2wd över 2000cc Opel 16:17 12:26 1:03
6     Johan Sundmark MK Orion   Kadett 9:02 37:45 3:26
 
41 39 A Hans-Åke Jansson MK Rimo A-förare 2wd över 2000cc Volvo 16:19 12:22 2:44
17     Håkan Jansson MK Rimo   240 9:06 37:47 3:28
Entrant: A. Jansson o son Skogsmaskiner
 
42 73 B Peo Berglund Sandvikens MK B-förare 2wd över 2000cc Opel 16:24 11:55 1:05
7     Mattias Sundström Sandvikens MK   Kadett GSI 16v 9:28 37:47 3:28
Entrant: Solkem AB
 
43 48 A Thomas Strömé Haninge MK A-förare 2wd över 2000cc Volvo 16:18 12:26 2:46
18     Carl Svennstam Eskilstuna MK   940 9:05 37:49 3:30
 
44 62 A Fredrik Menck SMK Motala A-förare 2wd standard Volvo 16:35 12:26
1     Kim Göransson SMK Motala   940 9:02 38:03 3:44
Entrant: Tornby Bilteknik AB
 
45 116 C Andreas Hellberg Grangärde RRC C-förare 2wd under 2000cc VW 16:33 12:20
1     Peter Andersson Grangärde RRC   Golf II 9:21 38:14 3:55
 
46 74 B Henrik Nyberg Säters MK B-förare 2wd över 2000cc Volvo 16:20 12:59 1:48
8     Peter Haglund Säters MK   242 9:11 38:30 4:11
 
47 56 A Kjell Friberg Skepptuna MK A-förare 2wd under 2000cc Opel 16:38 12:34 3:18
4     Danne Petterson Enköpings MK   Corsa 9:19 38:31 4:12
 
48 222 B Robert Andersson Eskilstuna MK B-förare 2wd över 2000cc Peugeot 16:36 12:48 1:50
9     Carl-Gustaf 'Kapten' Karlsson Eskilstuna MK   306 9:08 38:32 4:13
Entrant: Eskilstuna Glasmästeri AB
 
49 113 C Michael Walther SMK Hälsinge C-förare 2wd under 2000cc Opel 16:26 12:36 19
2     Tage Walther SMK Hälsinge   Corsa 9:31 38:33 4:14
Entrant: Tallåsen Bil oDäckservice
 
50 211 B Erik Simonsson Lima MS B-förare 2wd över 2000cc Saab 16:45 12:32 1:58
10     Tomas Martinsson Lima MS   9:3 9:23 38:40 4:21
Entrant: Simonsson Rör AB
 
51 49 A Lars Gradin Skepptuna MK A-förare 2wd över 2000cc Volvo 16:30 12:57 3:38
19     Magnus Brüdigam Västerås MS   240 9:14 38:41 4:22
Entrant: Leijtorp Racing
 
52 102 B Henrik Persson Kullings MS B-förare 2wd Standard Volvo 16:48 12:42
1     Joakim Nilsson Simrishamns MK   940 9:21 38:51 4:32
 
53 61 A Ronnie Lindblom Grangärde RRC A-förare 2wd under 2000cc Saab 16:56 12:55 3:43
5     Fredrik Prosén Borlänge MK   V4 9:05 38:56 4:37
 
54 91 B Danne Falk Haninge MK B-förare 2wd under 2000cc Opel 17:48 12:10
1     Jesper Elwer Värmdö MK   Corsa 8:58 38:56 4:37
 
55 66 A Stefan Eriksson Hofors MS A-förare 2wd standard Volvo 17:04 12:38 55
2     Kjell Andersson Hofors MS   940 9:16 38:58 4:39
 
56 212 B Mattias Kylander Bärke MK B-förare 2wd över 2000cc Volvo 17:00 12:46 2:25
11     Tomas Sneen Bärke MK   940 9:21 39:07 4:48
 
57 88 B Jocke Irebrand Vallentuna MK B-förare 2wd under 2000cc Opel 16:58 12:56 19
2     Kimmo Paavilainen Vallentuna MK   Kadett 9:21 39:15 4:56
 
58 84 B Roine Berlin Almunge MK B-förare 2wd över 2000cc Volvo 17:00 12:49 2:41
12     Christian Ohlsson Almunge MK   240 9:34 39:23 5:04
Entrant: A.R.C. Motorsport
 
59 103 B Tommy Sahlqvist Laxå MK B-förare 2wd Standard Volvo 16:59 12:52 37
2     Christoffer Johnsson Laxå MK   940 9:37 39:28 5:09
 
60 51 A Jocke Ivarsson Skepptuna MK A-förare 2wd över 2000cc Volvo 16:46 13:27 4:26
20     Carina Norrman Skepptuna MK   240 9:16 39:29 5:10
 
61 64 A Ingemar Thelander SMK Gävle A-förare 2wd standard Volvo 16:43 13:22 1:29
3     Patrik Dybeck SMK Gävle   740 9:27 39:32 5:13
 
62 106 C Ulf Backlund MK Rimo C-förare 4wd Mitsubishi 17:19 12:39
1     Ola Persson Rasbo MK   Lancer Evo VII 9:39 39:37 5:18
 
63 83 B Tobias Pettersson Fredriksbergs MK B-förare 2wd över 2000cc Opel 16:36 13:13 2:59
13     Andreas Pettersson Fredriksbergs MK   Ascona B 9:52 39:41 5:22
 
64 114 C David Floberg Sandvikens MK C-förare 2wd under 2000cc VW 17:16 12:56 1:40
3     Per-Erik Larsson Sandvikens MK   Golf Mk II 9:42 39:54 5:35
 
65 93 B Steen Skodborg Borlänge MK B-förare 2wd under 2000cc Toyota 16:59 13:12 10 1:05
3     Olle Björk Borlänge MK   Starlet 9:40 40:01 5:42
 
66 98 B Mikael Högberg SMK Gävle B-förare 2wd Standard Volvo 17:53 12:52 1:29
3     Jörgen Mattson SMK Gävle   740 9:35 40:20 6:01
 
67 46 A Gunnar Jensen Haninge MK A-förare 2wd över 2000cc Volvo 17:41 13:03 5:23
21     Linda Pettersson SMK Södermanland   940 9:42 40:26 6:07
 
68 215 B Jörgen Andersson Kullings MS B-förare 2wd över 2000cc VW 17:43 13:02 10 3:45
14     Fredrik Olsson Kullings MS   Golf II 9:32 40:27 6:08
 
69 44 A Arne Bäckström Haninge MK A-förare 2wd över 2000cc Volvo 19:45 12:22 5:28
22     Björn Wessel Karlstad MC Bil   240 8:24 40:31 6:12
 
70 122 C Victor Windahl Björkviks MC C-förare 2wd under 2000cc Suzuki 17:13 13:14 10 2:21
4     Dino Karlsson SMK Östgöta   Swift GTI 9:58 40:35 6:16
 
71 101 B Rolf Andersson Christinehamns MK B-förare 2wd Standard Volvo 17:53 13:09 2:04
4     Rustan Hagstedt Kils MK Bil   740 9:53 40:55 6:36
Entrant: Høgåsens Bildemontering
 
72 67 A Mattias Nordlund Svärdsjö MK A-förare 2wd standard VW 17:25 13:44 2:54
4     Göran Norberg SMK Dala   Golf GT 9:48 40:57 6:38
 
73 82 B Ulf Pettersson MK Rimo B-förare 2wd över 2000cc Volvo 16:39 12:51 4:17
15     Kaj Sivertsson MK Rimo   940 11:29 40:59 6:40
 
74 120 C Stefan Hägglöf MK Orion C-förare 2wd under 2000cc Suzuki 17:38 13:33 3:09
5     Mikael Jonsson MK Orion   Swift GTI 10:12 41:23 7:04
 
75 95 B Linus Axman Norrköpings MK B-förare 2wd under 2000cc Suzuki 17:37 13:28 10 2:34
4     Marcus Harrström MK Ramunder   Swift 10:15 41:30 7:11
 
76 11 A Göran Lindström Huddinge MK A-förare 4 wd Mitsubishi 21:20 11:58 7:16
13     Kjell Andersson Huddinge MK   Lancer Evo IV 8:17 41:35 7:16
 
77 124 C Johan Pettersson MK Orion C-förare 2wd Standard Volvo 17:57 13:49
1     Christine Sjöblom MK Orion   240 GT 10:15 42:01 7:42
Entrant: WWW.FINESS.SE
 
78 132 C Mikael Andersson Rasbo MK C-förare 2wd Standard Honda 18:32 13:50 35
2     Fredrik Engvall Rasbo MK   Civic 10:14 42:36 8:17
Entrant: Wennmans Bilplåt AB
 
79 108 C Bengt Salåker SMK Hedemora C-förare 4wd Lancia 18:28 13:59 3:15
2     Håkan Yngve SMK Hedemora   Delta Intergrale 10:25 42:52 8:33
 
80 100 B Magnus Eliasson Östhammars MK B-förare 2wd Standard VW 18:20 13:58 4:06
5     Andreas Sandin Skutskärs MS   Golf Mk 2 10:39 42:57 8:38
 
81 126 C Andreas Wilzen Linköpings MS C-förare 2wd Standard Volvo 18:18 13:52 10 58
3     Joel Ardell Norrköpings MK   940 10:39 42:59 8:40
 
82 123 C Robin Wallón SMK Kungsör C-förare 2wd Standard Volvo 18:54 13:54 1:06
4     Andreas Guillemot Eskilstuna MK   244 10:19 43:07 8:48
Entrant: Team Hans Persson Motorsport
 
83 217 A Lars Fagerberg Grangärde RRC A-förare 2wd under 2000cc Suzuki 19:02 13:59 8:12
6     Ida Fagerberg Grangärde RRC   Swift GTI 10:24 43:25 9:06
 
84 111 C Thomas Billman Waxholms MK C-förare 2wd över 2000cc Volvo 19:26 13:39
1     Rickard Jägerstedt MK Rimo   240 GL 10:23 43:28 9:09
 
85 97 B Fredrik Holm Almunge MK B-förare 2wd under 2000cc Suzuki 18:53 14:07 4:38
5     Patrik Helander Almunge MK   Swift 10:34 43:34 9:15
 
86 129 C Stefan Frisk MK Kopparberg C-förare 2wd Standard Saab 18:55 14:08 1:39
5     Lena Medberg SMK Linde   99 10:37 43:40 9:21
Entrant: Team Helix
 
87 1 J Roger Eriksson Mora MK Ungdomsrally VW 19:03 14:04
1     Sven Andersson Vansbro MK   Polo 10:34 43:41 9:22
 
88 14 A Sören Olsson Films MK A-förare 4 wd TBA 23:33 11:58 9:51
14     Conny Lindwall Östhammars MK   TBA 8:39 44:10 9:51
 
89 107 C Fredric Westerlund Värmdö MK C-förare 4wd Toyota 19:21 14:15 4:46
3     Helene Westerlund Alingsås MK   Celica GT4 10:47 44:23 10:04
 
90 85 B Mattias Wennman Rasbo MK B-förare 2wd över 2000cc Peugeout 16:18 12:38 7:49
16     Filip Larsson Rasbo MK   306 GTI 15:35 44:31 10:12
Entrant: Wennmans Bilplåt AB
 
91 121 C Cenny Wall Norrköpings MK C-förare 2wd under 2000cc Suzuki 19:19 14:13 6:19
6     Henrik Svejderud Norrköpings MK   Swift GTI Mk1 11:01 44:33 10:14
 
92 130 C Kenneth Blixt Ludvika MS C-förare 2wd Standard Saab 20:00 14:16 2:59
6     Helena Andersson Ludvika MS   99 10:44 45:00 10:41
Entrant: BLIXT GRÄV o PLANERING LUDVIKA
 
93 131 C Jörgen Larsson Malungs MK C-förare 2wd Standard Saab 19:57 14:21 3:05
7     Björn Albertsson Malungs MK   99 10:48 45:06 10:47
 
94 57 A Torbjörn Karlsson Taxinge MK A-förare 2wd under 2000cc Toyota 19:57 14:45 50 11:01
7     Robert Lernerud Stockholms BK   Starlet 10:42 46:14 11:55
 
95 127 C Joakim 'Bunke'Nilsson Åtvidabergs MK C-förare 2wd Standard Volvo 18:47 17:02 30 7:04
8     Hans Sjöblom Linköpings MS   242 12:46 49:05 14:46
 
96 112 C Mikael Högback Västerås MS C-förare 2wd över 2000cc Volvo 18:28 13:32 8:37
2     Per Andersson Västerås MS   240 20:05 52:05 17:46
 
97 21 A Lasse Väätänen Haninge MK A-förare 4 wd Subaru 32:33 11:48 18:33
15     Petri Väätänen Haninge MK   Impreza 555 8:31 52:52 18:33
Entrant: Tommys Transport AB
 
98 17 A Mathias Waldegård MK Rimo A-förare 4 wd Mitsubishi 35:09 11:38 20:48
16     Cay Nyberg Huddinge MK   Lancer Evo VI 8:20 55:07 20:48
 
99 87 B Dennis Hartman Värmdö MK B-förare 2wd över 2000cc Saab 31:11 13:49 18:45
17     Rickard Tillberg Värmdö MK   99 Turbo 10:27 55:27 21:08
 
100 59 A Kent Persson Säffle MC A-förare 2wd under 2000cc Suzuki 45:55 13:09 1:20 34:44
8     Mattias Hallqvist Vara MK   Swift Mk II 9:33 1:09:57 35:38
Entrant: MP Maskin o Motor AB
 
101 5 J Madelene Johansson Grangärde RRC Ungdomsrally Saab 41:29 19:32 20 31:54
2     Åke Andersson Vansbro MK   99 14:14 1:15:35 41:16
 
102 219 B Marcus Lindholm Kils MK Bil B-förare 2wd under 2000cc Suzuki 50:45 15:35 2:20 40:09
6     Bo Berglund MK Ratten   Swift GTI 10:25 1:19:05 44:46
 
99 B Daniel Larsson Järbo MK B-förare 2wd Standard Volvo 17:14 14:06
    Sandra Wall Järbo MK   242 GT Brutit
 
89 B Ralf Björklund SMK Dala Falun B-förare 2wd under 2000cc VW 17:43 14:51
    Ulf Wårvik Hofors MK   Golf Mk 1 Brutit
Entrant: Dalkross AB
 
115 C Staffan Olars Rasbo MK C-förare 2wd under 2000cc Opel 18:21 16:22
    Gunnar Olars Rasbo MK   Kadett GT /f Brutit
 
15 A Staffan Bergdahl Teknis MC A-förare 4 wd Toyota 17:50 22:47
    Per Erik Svensson Teknis MC   Corolla WRC Brutit
 
109 C Dick Larsson Haninge MK C-förare 2wd över 2000cc Volvo 17:59 23:46 10
    Patrik Åkerblom MC V8   940 Brutit
 
20 A Ronnie Jakobsson Kolsva MS A-förare 4 wd Mitsubishi 14:54
    Ola Carlsson Kolsva MS   Lancer Evo IV Brutit
 
23 A Jonas Nordahl Fredriksbergs MK A-förare 4 wd Ford 15:46
    Jonas Skoglund Bärke MK   Escort Cosworth Brutit
Entrant: JN TEKNIK o MOTORSPORT
 
117 C Björn Olofsson MK Rimo C-förare 2wd under 2000cc Ford 17:52
    Ulf Johnsson Mälaröarnas MK   Escort Brutit
 
90 B Dick Persson Värmdö MK B-förare 2wd under 2000cc VW 18:15
    Tom Suneson-Hahne Värmdö MK   Golf Brutit
 
92 B Janne Liljegren Värmdö MK B-förare 2wd under 2000cc Ford 18:42
    Herman Looström Värmdö MK   Escort RS 2000 Brutit
 
70 B David Forslund Films MK B-förare 4wd Subaru 18:48
    Andreas Landström Örsundsbro MK   Impreza Brutit
 
207 B Johan Andersson Norrköpings MK B-förare 2wd över 2000cc Peugeot 22:42
    Joakim Larsson Norrköpings MK   306 GTI Brutit
Entrant: CARLTECH.SE
 
208 A Kjell Sandberg Haninge MK A-förare 4 wd Toyota 45:39
    Henrik Hedlund Huddinge MK   Celica Brutit
Entrant: team ks bergsprängning
 
133 C Metin Varli Vaxholms MK C-förare 2wd under 2000cc Ford 53:13
    Olle Ericsson Vaxholms MK   RS 2000 Brutit
 
125 C Ingvar Strandberg Skepptuna MK C-förare 2wd Standard Volvo 54:41
    Jonny Strandberg   242 Brutit
 
6 A Mattias Ekström SMK Dala Falun A-förare 4 wd Toyota
    Stefan Bergman Fagersta MK   Corolla WRC Brutit
Entrant: RallyTeam Olsbergs
 
19 A Mats Jonsson SMK Uppsala A-förare 4 wd Mitsubishi
    Maria Lindwall SMK Uppsala   Lancer Evo V Brutit
 
52 A Martin Berglund SMK Gävle A-förare 2wd över 2000cc VW
    Hans Ädel Hedesunda MK   Golf Brutit
 
27 A Johan Eriksson Ludvika MS A-förare 2wd över 2000cc Opel
    Tapio Palola MSK Hammaren   Kadett GSI 16v Brutit
 
28 A Fredrik Andersson Ludvika MS A-förare 2wd över 2000cc VW
    Bo Lundberg Grangärde RRC   Golf Mk 3 Brutit
Entrant: JN Teknik o Motorsport
 
221 A Benny Persson Ljusdals MS A-förare 2wd över 2000cc Toyota
    Lars Jonsson Lysdals MS   Corolla Brutit
 
47 A Lars Fältman Rasbo MK A-förare 2wd över 2000cc Saab
    Tomas Åhman SMK Uppsala   9:3 Turbo Brutit
 
58 A Lars-Erik Andersson Haninge MK A-förare 2wd under 2000cc Suzuki
    Kjell-Åke Andersson Haninge MK   Swift Mk1 Brutit
 
63 A Mats Hammarström SMK Gävle A-förare 2wd standard Volvo
    Stefan Norling SMK Gävle   940 Brutit
 
69 B Gabriel Savela Stockholms BK B-förare 4wd Mazda
    Mikael Savela Stockholms BK   323 4x4 Turbo Brutit
 
77 B Mattias Kvick Hofors MS B-förare 2wd över 2000cc Opel
    Sverrir Mariusson Hofors MS   Ascona Brutit
 
80 B Bertil Nylander Värmdö MK B-förare 2wd över 2000cc Volvo
    Tobias Lis Värmdö MK   940 Brutit
Entrant: Bilia Personbilar AB, Region Nacka
 
94 B Conny Sjöström MK Orion B-förare 2wd under 2000cc Suzuki
    Emma Olsson MK Orion   Swift GTI Brutit
 
96 B Calle Trainor Katrineholms MK B-förare 2wd under 2000cc Suzuki
    Martin Holmdahl Hallsbergs MK   Swift Brutit
Entrant: CALIX AB, Bilvärme
 
104 B Stefan Öhrn Ljusdals MS B-förare 2wd Standard Volvo
    Jörgen Vesterinen Ljusdals MS   240 Brutit
 
105 B Sten Pettersson Skepptuna MK B-förare 2wd Standard Saab
    Anders Pg Malmström Strängnäs AMS   99 Brutit
 
118 C Roger Högsved Borlänge MK C-förare 2wd under 2000cc Opel
    Sara Hansson Vansbro MK   Ascona B 2,0 Brutit
 
119 C Lars Jansson Fagersta MK C-förare 2wd under 2000cc Opel
    Orvar Bildås Fagersta MK   Ascona Brutit
 
202 C Daniel Axelsson Grangärde RRC C-förare 2wd under 2000cc Saab
    Sven Börjesson Borlänge MK   99 Le Brutit
 
128 C Micke Eriksson Ludvika MS C-förare 2wd Standard VW
    Martin Eggen Ludvika MS   Golf Mk1 Brutit
 
2 J Jonas Brinkemar Horndals MK Ungdomsrally Volvo
    Janne Brinkemar Horndals MK   240 Brutit
 
3 J Andreas Levin Lima MS Ungdomsrally Saab
    Simon Jonsson Lima MS   99 Brutit
Entrant: Jan Olas Bil, Biluthyrning i Lima
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!