Svenska English
Raceconsulting
2014-08-09 Rally Killingen Official final
On SS 2
130 competitors
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 98 Fredrik Grahn SMK Linde A-förare 4 WD Ford 3:31,5
1   Stefan Ohlson Teknis MC   Focus WRC  
 
2 99 Mattias Jirvelius SMK Örebro A-förare 4 WD Ford 3:32,6 1,1 1,1 1,1
2   Erik Gustavsson SMK Linde   Fiesta S2000  
 
3 101 Jan Östlund Munkfors MC A-förare 4 WD Mitsubishi 3:34,9 3,4 3,4 2,3
3   Björn Nilsson MK Ratten   Evo IV  
 
100 Lars-Ove Olsson Forshaga MC A-förare 4 WD Mazda 3:35,4 3,9 3,9 0,5
4   Anders Moberg Forshaga MC   GTR  
 
5 106 Jimmy Olsson Storfors MK A-förare 2 WD Volvo 3:36,0 4,5 0,6
1   Conny Sundqvist Storfors MK   940  
Entrant: HL Service i Laxå AB
 
6 108 Stefan Axelsson Säffle MC A-förare 2 WD Volvo 3:38,0 6,5 2,0 2,0
2   Pierre Ellisson Säffle MC   940  
 
103 Mattias Nyström Ludvika MS B-förare 4 WD Mitsubishi 3:39,0 7,5 1,0
1   Emelie Mortensen Skillingaryds MK   Evo VIII  
 
8 114 Magnus Engelbrektsson MK Team Treske A-förare 2 WD Volvo 3:39,3 7,8 3,3 0,3
3   Torbjörn Danielsson MK Team Westom   940  
 
9 107 Jan Johansson Fryksdalens MK A-förare 2 WD Toyota 3:40,1 8,6 4,1 0,8
4   Henrik Hamberg Mora MK   Corolla  
 
10 206 Tom Thomasson MK Ratten B-förare 2 WD Volvo 3:40,2 8,7 0,1
1   Dan Levin MK Ratten   240  
 
11 118 Niklas Blomkvist Munkfors MC B-förare 2 WD Volvo 3:42,0 10,5 1,8 1,8
2   Tommy Lindholm Munkfors MC   242  
 
12 109 Simon Johansson Munkfors MC A-förare 2 WD Volvo 3:42,5 11,0 6,5 0,5
5   Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK   940  
 
13 113 Thomas Blåder Filipstad MC A-förare 2 WD Volvo 3:43,0 11,5 7,0 0,5
6   Tommy Magnusson Filipstad MC   940  
 
117 Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A-förare 2 WD Volvo 3:43,7 12,2 7,7 0,7
7   Pierre Håkansson Bengtsfors MK   940  
 
15 111 Knut-Olov Edenholm MK Team Treske A-förare 2 WD Volvo 3:43,8 12,3 7,8 0,1
8   Dan Rhodin SMK Trollhättan   242  
 
16 112 Stefan Ryberg Forshaga MC A-förare 2 WD Volvo 3:44,1 12,6 8,1 0,3
9   Christan Ohlsson Kils MK Bil   940  
 
17 115 Peter Liwell Eskilstuna MK A-förare 2 WD VW 3:45,7 14,2 9,7 1,6
10   Tommy Wallin Eskilstuna MK   Golf II  
Entrant: Sörmlands Energi AB www.sormlandsenergi.se
 
18 205 Anders Karlsson Säffle MC A-förare 2 WD BMW 3:45,8 14,3 9,8 0,1
11   Anders Carlsson   M3  
 
19 132 Lars Øivind Enerberg NMK Gjøvik C-förare 2 WD Volvo 3:47,2 15,7 1,4
1   Alex Goddokken NMK Gjøvik   242  
 
20 110 Björn Larsson Forshaga MC A-förare 2 WD Volvo 3:47,6 16,1 11,6 0,4
12   Krister Gull Kils MK Bil   242  
 
21 204 Björn Johansson MSK Kvarnvingarna A-förare Appendix K Opel 3:48,8 17,3 1,2
1   Anders Olsson MK Ratten   Kadett GTE  
Entrant: Opel Rally Team Sweden
 
22 93 Svein Petter Silseth NAF Motorsport Asker og Bærum B-förare Appendix K Ford 3:51,5 20,0 2,7
1   Martin Elofsson NAF Motorsport Asker og Bærum   Escort RS 1600  
 
22 125 Daniel Edman Sandvikens MK B-förare 2 WD Volvo 3:51,5 20,0 11,3
3   Jesper Eriksson Järbo MK   242  
Entrant: Stefan Edman Åkeri AB
 
24 207 Morten Storsveen NAF Øvre Østfold C-förare 2 WD Nissan 3:51,6 20,1 4,4 0,1
2   Erik Svartås Svartås NAF Øvre Østfold   Micra  
 
127 Tobias Persson Ludvika MS C-förare 2 WD Opel 3:51,9 20,4 4,7 0,3
3   Jenny Hellström Ludvika MS   Ascona B  
 
26 121 Daniel Johansson Munkfors MC B-förare 2 WD Volvo 3:52,5 21,0 12,3 0,6
4   Henrik Eriksson Laxå MK   240  
 
27 23 Anton Brorsson Jämtlands MK A-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:52,8 21,3 0,3
1   David Arhusiander Jämtlands MK   940  
 
28 123 Janne Eriksson Säffle MC B-förare 2 WD BMW 3:53,3 21,8 13,1 0,5
5   Håkan Johansson Säffle MC   325  
 
29 119 Mikael Tengelin Nora MK B-förare 2 WD Volvo 3:53,7 22,2 13,5 0,4
6   Per-Erik Andersson Ludvika MS   242  
 
20 Victor Karlsson Vimmerby MS A-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:54,0 22,5 1,2 0,3
2   Ida Bood MK Ratten   940  
Entrant: Dekaltrim.nu
 
30 91 Bosse Sundin Dals MK A-förare Appendix K Volvo 3:54,0 22,5 5,2
2   Andreas Hillby Mölndals MK   242  
 
32 24 Patrik Adolfsson Säffle MC A-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:54,1 22,6 1,3 0,1
3   Fredrik Erixon Säffle MC   240  
Entrant: Team Koskela Golv o Bygg
 
33 105 Kåre Moen MK Team Westom C-förare 4 WD Mitsubishi 3:55,0 23,5 0,9
1   Marcus Morén Kolsva MS   Lancer  
 
34 43 Henrik Johansson Ydre MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:55,1 23,6 0,1
1   Ulf Johansson Ydre MK   940  
Entrant: Hycklinge Bensin & Service AB
 
35 92 Øistein Solberg SMK Eda B-förare Appendix K Ford 3:55,2 23,7 3,7 0,1
2   Eira Solberg Team Westom   Escort RS 1600  
 
35 124 Reine Bergström Hällefors MK B-förare 2 WD Peugeot 3:55,2 23,7 15,0
7   Robin Bergström Hällefors MK   306 GTI  
 
28 Erik Karlström Nässjö MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:55,6 24,1 0,5 0,4
2   Oscar Almqvist Vetlanda RRC   940  
 
38 25 Frederik Eckhardt Eskilstuna MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:55,9 24,4 0,8 0,3
3   Charlie Ekström Eskilstuna MK   940  
 
39 19 Mattias Nilsson Offerdals MK A-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:56,8 25,3 4,0 0,9
4   Alf Jonsson Jämtlands MK   240  
 
40 29 Erik Stenberg Kullings MS B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:57,3 25,8 2,2 0,5
4   Christoffer Lund Kullings MS   940  
 
41 202 Fredrik Jonasson Krokoms MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:57,5 26,0 2,4 0,2
5   Jimmy Nesterud Jämtlands MK   740  
 
41 35 Mattias Andersson V:a Östergötlands MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:57,5 26,0 2,4
5   Fredrik Adolfsson V:a Östergötlands MK   940  
Entrant: Team KåCe Bilservice
 
43 22 Pär Nordahl MK Ratten A-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:57,8 26,3 5,0 0,3
5   Patrik Barth MK Ratten   940  
Entrant: TEAM JC RACE TEKNIK
 
43 18 Niklas Nilsson Jämtlands MK A-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:57,8 26,3 5,0
5   Dan Hoff Jämtlands MK   940  
 
43 39 Jens Sjöström Malungs MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:57,8 26,3 2,7
7   Patrik Hårdén Malungs MK   940  
 
46 8 Markus Kujanpää Södertälje KRC 1300 RallyCup Suzuki 3:58,0 26,5 0,2
1   Viktor Larsson Laxå MK   Swift  
Entrant: Dekaltrim
 
47 50 Fredrik Alin Åmåls MK C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:58,2 26,7 0,2
1   Alexander Alin Åmåls MK   244  
 
48 126 Anders Weststrand Forshaga MC B-förare 2 WD Volvo 3:58,3 26,8 18,1 0,1
8   Stefan Örstrand Forshaga MC   242  
 
49 58 Fredrik Hagelin Säffle MC C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:58,8 27,3 0,6 0,5
2   Pierre Karlsson Fryksdalens MK   244  
 
50 90 Hasse Alamaa Munkfors MC A-förare Appendix K Saab 3:58,9 27,4 10,1 0,1
3   Peter Björlin Munkfors MC   99  
 
51 47 Patrik Westerberg MK Ratten C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:59,0 27,5 0,8 0,1
3   Kent Ola Björklund MK Ratten   740  
 
52 17 Pär Pålsson Jämtlands MK A-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:59,1 27,6 6,3 0,1
7   Tina Blom Jämtlands MK   940  
 
52 37 Rickard Gustafsson SMK Södermanland B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:59,1 27,6 4,0
8   Patrick Larsson Eskilstuna MK   940  
Entrant: www.rallyimport.se
 
6 Jan Erik Eriksson Ludvika MS 1300 RallyCup Suzuki 3:59,3 27,8 1,3 0,2
2   Magnus Nilsson Katrineholms MK   Swift GTI  
Entrant: DEKALTRIM.NU
 
54 32 Tommy Larsson Kullings MS B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 3:59,3 27,8 4,2
9   Gunnar Flodén Kullings MS   940  
Entrant: www.terrazzo.se
 
56 5 Rickard Andersson Eskilstuna MK 1300 RallyCup Suzuki 3:59,5 28,0 1,5 0,2
3   Carl Gustaf Karlsson Eskilstuna MK   Swift Mk1  
Entrant: Sellholm Tuning
 
57 7 Niklas Johansson Årjängs MK 1300 RallyCup Suzuki 3:59,7 28,2 1,7 0,2
4   Conny Karlsson Årjängs MK   Swift GTI  
 
58 9 Emil Carlsson Katrineholms MK 1300 RallyCup Suzuki 3:59,8 28,3 1,8 0,1
5   Tobias Abrahamsson Katrineholms MK   Swift GTI  
Entrant: Sellholm Tuning
 
59 60 Linus Thorsson MK Ratten C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:00,0 28,5 1,8 0,2
4   Fredrik Ericson MK Ratten   240  
 
60 49 Pontus Jardstedt Kullings MS C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:00,4 28,9 2,2 0,4
5   Peter Svensson Kullings MS   240  
 
60 31 Dennis Askling Hallsbergs MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:00,4 28,9 5,3
10   Alan Karlsson Laxå MK   940  
 
60 128 Reidar Moland NMK Sandefjord C-förare 2 WD Ford 4:00,4 28,9 13,2
4   Tormod Schau NMK Sandefjord   Escort Mk II  
 
63 69 Ola Wördin MK Ratten C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:00,5 29,0 2,3 0,1
6   Caroline Magnusson MK Ratten   940  
 
64 15 Henrik Enner Likenäs MK A-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:00,7 29,2 7,9 0,2
8   Erland Stigsson Fryksdalens MK   940  
 
65 46 Mikael Bodén MK Ratten C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:01,1 29,6 2,9 0,4
7   Peter Johansson MK Team Treske   240  
 
66 26 Fredrik Jansson Rasbo MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:01,5 30,0 6,4 0,4
11   Conny Rådèn Taxinge MK   940  
Entrant: Peter Jansson Åkeri AB
 
67 34 Kim Nilsson Osby MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:01,9 30,4 6,8 0,4
12   Nathalie Bernström Skillingaryd MK   940  
 
68 33 Andreas Johansson Fagersta MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:02,2 30,7 7,1 0,3
13   Pär Sundqvist Fagersta MK   940  
 
69 57 Rikard Engström Storfors MK C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:02,3 30,8 4,1 0,1
8   Thomas Larsson Storfors MK   244  
 
70 27 Andreas Broberg Värmdö MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:02,5 31,0 7,4 0,2
14   Tobias Lis Värmdö MK   940  
 
71 53 Henrik Johansson Dals MK C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:03,0 31,5 4,8 0,5
9   Daniel Hansson BMK Uddevalla   244  
 
54 Henrik Westerberg MK Ratten C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:03,1 31,6 4,9 0,1
10   Pär Johansson Likenäs MK   240  
 
73 94 Mats Wassberg Säffle MC B-förare Appendix K Saab 4:03,2 31,7 11,7 0,1
3   Bertil Johnsson Säffle MC   V4  
 
73 59 Sebastian Johansson Götene MK C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:03,2 31,7 5,0
11   Herman Höög Götene MK   940  
 
75 10 Jimmy Kujanpää Södertälje KRC 1300 RallyCup Suzuki 4:03,3 31,8 5,3 0,1
6   Lars Erik Kirmo Vallentuna MK   Swift Mk1 GTI  
 
44 Niclas Lundgren Åmåls MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:03,7 32,2 8,6 0,4
15   Patrik Lindberg Åmåls MK   940  
 
77 30 Eddie Lundqvist Sandvikens MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:03,9 32,4 8,8 0,2
16   Kristian Brandvold Sandvikens MK   940  
Entrant: Team Lumek Motorsport
 
78 40 Håkan Olausson Stenungsunds MS B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:04,0 32,5 8,9 0,1
17   Anders Petersson Stenungsunds MS   940  
Entrant: motor-events.se
 
79 76 Jimmy Lind Östmarks Motor o Ff A-B-C förare Grupp E Volvo 4:04,1 32,6 0,1
1   Emil Olsson MK Ratten   940  
 
80 55 Lina Björklund Rättviks RK C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:04,2 32,7 6,0 0,1
12   Jan-Henrik Larspers Hedesunda MK   940  
 
81 42 Lars-Magnus Persson MK Ratten B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:04,6 33,1 9,5 0,4
18   Peter Eriksson MK Ratten   244  
 
82 64 Marcus Persson Åmåls MK C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:05,3 33,8 7,1 0,7
13   Tobias Holmström Dals MK   940  
 
83 21 Ingvar Nilsson Hällefors MK A-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:05,9 34,4 13,1 0,6
9   Anders Östlund Hällefors MK   940  
 
84 70 Michael Nilsson Kils MK Bil C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:06,5 35,0 8,3 0,6
14   Lars Nilsson Kils MK Bil   242  
 
85 130 Kristoffer Bekkemellem NAF Motorsport Asker og Bærum C-förare 2 WD Ford 4:06,7 35,2 19,5 0,2
5   Thea Frydenberg NAF Motorsport Asker og Bærum   Fiesta ST  
 
86 65 Daniel Torp Säffle MC C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:07,3 35,8 9,1 0,6
15   Patrik Knöös Åmåls MK   240  
 
87 56 Tore Bigsten Götene MK C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:07,7 36,2 9,5 0,4
16   Torbjörn Fagerlind Götene MK   940  
 
88 66 Johan Vedin Fryksdalens MK C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:08,6 37,1 10,4 0,9
17   Tobias Fredriksson Säffle MC   242  
 
89 51 Robert Teiffel Kullings MS C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:09,0 37,5 10,8 0,4
18   Susanne Hallengren Kullings MS   940  
 
90 85 Erik Wiklund Älvbygdens MK A-B-C förare Grupp E Volvo 4:09,3 37,8 5,2 0,3
2   Robin Bäckström Falköpings MK   244  
 
91 12 Krister Morén Kolsva MS 1300 RallyCup Suzuki 4:10,7 39,2 12,7 1,4
7   Ronnie Maxe Finspång MS   Swift GTI  
Entrant: Sellholm Tuning AB
 
92 36 Christoffer Gunnarsson Fägre MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:10,9 39,4 15,8 0,2
19   Marcus Jansson Storfors MK   940  
Entrant: Lejtorp Racing
 
93 67 Pelle Persson Fryksdalens MK C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:11,1 39,6 12,9 0,2
19   Sven-Erik Persson Fryksdalens MK   940  
 
94 71 Mathias Larsson MK Ran Askersund C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:11,3 39,8 13,1 0,2
20   Robin Larsson MK Ran Askersund   242  
 
95 38 Roger Fransson Vännäs MK B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:11,8 40,3 16,7 0,5
20   Charlott Holmqvist Vännäs MK   940  
 
96 133 Per Hedskog SMK Trollhättan C-förare 2 WD Opel 4:12,0 40,5 24,8 0,2
6   Anna-Maria Westerlund SMK Trollhättan   Ascona  
 
97 72 Roland Halvarsson Karlstad MC Bil C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:12,3 40,8 14,1 0,3
21   Johanna Halvarsson Karlstad MC Bil   240  
 
98 73 Christoffer Olsson Säffle MC C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:12,4 40,9 14,2 0,1
22   Philip Olsson Säffle MC   240  
 
99 84 Erik Gustavsson Forshaga MC A-B-C förare Grupp E VW 4:12,5 41,0 8,4 0,1
3   Sonny Engström   Golf II  
Entrant: KAREV
 
100 68 Jimmy Gustavsson Kils MK Bil C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:12,6 41,1 14,4 0,1
23   Andreas Nilsson Eskilstuna MK   242  
 
101 134 Christian Bruce Säffle MC C-förare 2 WD Saab 4:13,6 42,1 26,4 1,0
7   Leif Bruce Säffle MC   V4  
 
102 16 Lars-Göran Kellgren Åmåls MK A-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:14,1 42,6 21,3 0,5
10   Alfred Andersen Åmåls MK   940  
 
103 52 André Eriksson MK Kopparberg C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:14,8 43,3 16,6 0,7
24   Ove Persson SMK Linde   940  
 
104 75 Kenneth Kristiansen SMK Eda A-B-C förare Grupp E Volvo 4:16,1 44,6 12,0 1,3
4   Peter T Modig Vara MK   940  
 
2 Emelie Axelsson Säffle MC Ungdomsrally Volvo 4:16,4 44,9 0,3
1   Veronica Andersson Säffle MC   940  
Entrant: DIN RALLYBOUTIQUE
 
11 Roger Eriksson Haninge MK 1300 RallyCup Suzuki 4:16,8 45,3 18,8 0,4
8   Sandra Bergström Haninge MK   Swift  
Entrant: Dekaltrim
 
107 86 Dan Delin Karlstad MC Bil A-B-C förare Grupp E VW 4:17,0 45,5 12,9 0,2
5   Cecilia Täng-Delin Karlstad MC Bil   Golf II  
 
108 3 Sebastian Orava Laxå MK Ungdomsrally Volvo 4:17,2 45,7 0,8 0,2
2   Örjan Kjekkqvist Carlsborgs MK   242  
 
109 78 Erika Söderman Mora MK A-B-C förare Grupp E Opel 4:17,7 46,2 13,6 0,5
6   Marielle Böe Hällefors MK   Astra  
 
203 Gunar Ståhlgren Karlstads MC Bil A-förare Appendix K Triumph 4:21,4 49,9 32,6 3,7
4   Åke Wikström Karlstad MC   2,5 Pi  
 
111 97 Morgan Björn Munkfors MC C-förare Appendix K Saab 4:21,5 50,0 0,1
1   Anders Ekström Munkfors MC   V4  
 
112 14 Juha Liimatainen SMK Trollhättan 1300 RallyCup Citroen 4:21,6 50,1 23,6 0,1
9   Tim Hammarström Älmhults MK   AX Sport  
 
41 Bengt-Olof Nordahl MK Ratten B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:21,7 50,2 26,6 0,1
21   Anna Maria Barth MK Ratten   940  
 
114 4 Mattias Jacobsson Dals MK Ungdomsrally Volvo 4:21,8 50,3 5,4 0,1
3   Joakim Johannesson Dals MK   240  
 
115 81 Martin Falkevik MK Team Westom A-B-C förare Grupp E Volvo 4:22,1 50,6 18,0 0,3
7   Robert Jonsson MK Team Westom   740  
 
116 77 Linda Sjölin Flens MS A-B-C förare Grupp E Opel 4:23,8 52,3 19,7 1,7
8   Mikael Söderberg Västerås MS   Astra  
Entrant: Ledin Motorsport
 
117 61 Kent Larsson Fryksdalens MK C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:24,7 53,2 26,5 0,9
25   Jesper Larsson Fryksdalens MK   242  
 
118 201 Rasmus Holm Hällefors MK Ungdomsrally Volvo 4:25,0 53,5 8,6 0,3
4   Per Kvarnström Hällefors MK   240  
 
119 62 Mikael Daggert Karlstad MC Bil C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:28,9 57,4 30,7 3,9
26   Frank Ågren   240  
 
120 79 Mikael Johansson Fjärås MK A-B-C förare Grupp E Opel 4:29,8 58,3 25,7 0,9
9   Robert Hjalmarsson Fjärås MK   Ascona B  
 
121 87 Kjell Jonasson Stenungsunds MS C-förare Grupp F FWD / RWD Volvo 4:30,8 59,3 1,0
1   Ann-Charlotte Jonasson Stenungsunds MS   940  
 
122 83 Åke Dahlen MK Team Westom A-B-C förare Grupp E Renault 4:33,9 1:02,4 29,8 3,1
10   Kenneth Wåhlin MK Team Treske   5 GTS  
 
123 82 Mikael Karlsson Munkfors MC A-B-C förare Grupp E VW 4:35,8 1:04,3 31,7 1,9
11   Alexander Glavsjö Holm Karlstad MC Bil   Golf II  
 
124 96 Mats Karlsson MK Kopparberg B-förare Appendix K Saab 4:39,3 1:07,8 47,8 3,5
4   Lasse Nyström MK Kopparberg   V4  
 
125 45 Tor Bækkevold NAF B-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 4:40,6 1:09,1 45,5 1,3
22   Johan Wernefur Skillingaryds MK   240  
 
126 80 Mathias Berg MK Team Treske A-B-C förare Grupp E Opel 4:49,2 1:17,7 45,1 8,6
12   Wilma Berg MK Team Treske   Corsa  
Entrant: Assistanskåren Svergie
 
127 88 Emil Ohlsson MK Team Westom C-förare Grupp F FWD / RWD Volvo 5:09,0 1:37,5 38,2 19,8
2   Jan Adolfsson Finnskoga MK   940  
 
128 13 Linus Lundberg Sunnansjö MK 1300 RallyCup Suzuki 5:18,8 1:47,3 1:20,8 9,8
10   Mats Wittenström Ludvika MS   Swift  
Entrant: Sellholm Tuning
 
129 1 Madeleine Olsén MK Ratten Ungdomsrally VW 5:56,3 2:24,8 1:39,9 37,5
5   Kjell Olsén MK Ratten   Golf II  
 
130 48 Ove Björklund MK Ratten C-förare VOC Mekonomen Rally Volvo 8:12,8 4:41,3 4:14,6 2:16,5
27   Per Täppers MK Ratten   242  
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!