Svenska English
Raceconsulting
2013-10-26 Kåtmyraslaget Official final
On SS 3
26 competitors
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 31 Benny Persson Ljusdals MS 4WD A+B+C-förare Mitsubishi 1:33,5
1   Agnes Nilzon Ljusdals MS   Evo Vll  
 
2 32 Stefan Öhrn Ljusdals MS 4WD A+B+C-förare Mitsubishi 1:34,5 1,0 1,0 1,0
2   Lars Wallberg Ljusdals MS   Evo 4  
 
3 30 Mattias Nyström Ludvika MS 4WD A+B+C-förare Subaru 1:38,4 4,9 4,9 3,9
3   Robert Nyström Ludvika MS   Impreza  
 
4 27 Mats Zetterman Ljusdals MS 2WD A+B-förare Ford 1:39,0 5,5 0,6
1   Robert Bergvik Ljusdals MS   Fiesta  
 
5 28 Gustav Nilsson Ilsbo MK 2WD A+B-förare Citroën 1:40,6 7,1 1,6 1,6
2   Tommy Andersson SMK Hälsinge   Xsara  
 
6 8 Jan-Erik Liiten SMK Hälsinge 4WD A+B+C-förare Ford 1:41,5 8,0 8,0 0,9
4   Jari Liiten SMK Hälsinge   Escort Cosworth  
 
7 21 Tomas Bergman SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:42,1 8,6 0,6
1   Börje Westman SMK Hälsinge   242  
Entrant:Välsta Bildemontering AB
 
7 7 Anders Hedström SMK Hälsinge 2WD A+B-förare Citroën 1:42,1 8,6 3,1
3   Torsten Dahlberg SMK Hälsinge   Xsara Coupé  
 
9 13 Jocke Halvarsson Ljusdals MS Grupp E A+B-förare Opel 1:42,4 8,9 0,3
1   Kjell Halvarsson Ilsbo MK   Kadett  
 
9 19 Jonas Edlund Ilsbo MK VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:42,4 8,9 0,3
2   Sara Strömberg Ilsbo MK   244  
 
11 29 Jari Liiten SMK Hälsinge 4WD A+B+C-förare Ford 1:42,8 9,3 9,3 0,4
5   Jan-Erik Liiten SMK Hälsinge   Escort Cosworth  
 
12 5 Börje Westman SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:43,2 9,7 1,1 0,4
3   Tomas Bergman SMK Hälsinge   242  
 
13 18 Bengt Anders Rolin SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:44,2 10,7 2,1 1,0
4   Paulin Bergqvist SMK Hälsinge   240  
 
14 2 Fredrik Basth SMK Hälsinge Grupp E C-förare VW 1:44,6 11,1 0,4
1   Jani Rantala SMK Hälsinge   Golf 2  
Entrant:Välsta Bildemontering AB
 
15 4 Lars Andersson SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:46,1 12,6 1,5
1   Anders Roginder SMK Hälsinge   244  
 
16 12 Erika Söderman Mora MK Grupp E C-förare VW 1:46,6 13,1 2,0 0,5
2   Michelle Söderman Mora MK   Golf 2  
 
17 16 Rolf Pakka SMK Sundsvall VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:46,7 13,2 0,6 0,1
2   Erika Engstrand Ljusdals MS   242  
 
18 10 Lars-Olov Sundquist Ljusdals MS Grupp E C-förare Saab 1:46,8 13,3 2,2 0,1
3   Henrik Hansen Ljusdals MS   99  
 
19 24 Viktor Karlsson Bergs MK 2WD C-förare Volvo 1:47,3 13,8 0,5
1   Tobias Jansson Bergs MK   242  
 
20 17 Fredrik Jonasson Krokoms MK VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:47,6 14,1 1,5 0,3
3   Jimmy Nesterud Jämtlands MK   244  
 
21 11 Anders Bohjort Sandvikens MK Grupp E C-förare Opel 1:49,5 16,0 4,9 1,9
4   Rolf Wallberg Skutskärs MS   Ascona B  
 
22 22 Andreas Frölander Gotlands MF BK VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:49,9 16,4 7,8 0,4
5   Caroline Wexell Ilsbo MK   240  
 
23 9 Annsofi Wikström Ljusdals MS Grupp E C-förare Opel 1:53,4 19,9 8,8 3,5
5   Jennie Olsson Bollnäs MK   Kadett  
 
24 3 Caroline Wexell Ilsbo MK VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:54,9 21,4 8,8 1,5
4   Andreas Frölander Gotlands MF BK   240  
 
25 14 Elina Foander SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:55,5 22,0 9,4 0,6
5   Anders Roginder SMK Hälsinge   240  
 
26 23 Åsa Stonegård SMK Hälsinge 2WD C-förare Volvo 1:56,1 22,6 8,8 0,6
2   Pär Swedh SMK Hälsinge   240  
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!