Pos | No. | Driver / CO-Driver | Club | Competition class | Car / Model | Time | Diff L | Diff C | Diff P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10 | Mattias Ekström | SMK Dala Falun | 4 wd | Škoda | 13:41 | ||||||
1 | Stefan Bergman | Fagersta MK | Fabia WRC | ||||||||
Applicant: Skoda Auto/ Skoda Motorsport | |||||||||||
221 | Thomas Thunström | Ludvika MS | A-förare 2wd min 2000cc | Opel | 14:14 | 33 | 33 | ||||
1 | Robert Thunström | Ludvika MS | Corsa | ||||||||
Applicant: Thunströms Måleri AB | |||||||||||
48 | Martin Berglund | SMK Gävle | A-förare 2wd max 2000cc | VW | 14:34 | 53 | 20 | ||||
1 | Henrik Olsson | Hedesunda MK | Golf II | ||||||||
14 | Håkan Eriksson | Örsundsbro MK | 4 wd | Mazda | 14:37 | 56 | 56 | 3 | |||
2 | Katarina Gustavsson | Örsundsbro MK | 323 | ||||||||
203 | Peter Dahlgren | Huddinge MK | 4 wd | Mazda | 14:42 | 1:01 | 1:01 | 5 | |||
3 | Jesper Lindblom | Värmdö MK | GTR | ||||||||
Applicant: SKAB | |||||||||||
33 | Jan Björe | SMK Södermanland | A-förare 2wd min 2000cc | VW | 14:42 | 1:01 | 28 | ||||
2 | Jan Ström | SMK Södermanland | Golf III Kit Car | ||||||||
11 | Niklas Hägg | SMK Hälsinge | 4 wd | Toyota | 14:43 | 1:02 | 1:02 | 1 | |||
4 | Kent-Åke Stenbäck | Forshaga MK | Celica | ||||||||
Applicant: L.Häggs Bildemontering AB | |||||||||||
23 | Peter Eriksson | Hallsbergs MK | 4 wd | Mitsubishi | 14:43 | 1:02 | 1:02 | ||||
4 | Patrik Wallström | Hallsbergs MK | Lancer Evo V | ||||||||
32 | Per-Arne Ljung | Hofors MS | A-förare 2wd min 2000cc | Opel | 14:46 | 1:05 | 32 | 3 | |||
3 | Bo-Göran Lundqvist | Hofors MS | Astra | ||||||||
12 | Fredrik Grahn | SMK Linde | 4 wd | Mitsubishi | 14:48 | 1:07 | 1:07 | 2 | |||
6 | Stefan Ohlson | Teknis MC | Lancer | ||||||||
21 | Lasse Mothander | Botkyrka MK | 4 wd | Toyota | 14:53 | 1:12 | 1:12 | 5 | |||
7 | Peter Johansson | Ludvika MS | Celica GT 4 | ||||||||
17 | Göran Lindström | Huddinge MK | 4 wd | Mitsubishi | 14:55 | 1:14 | 1:14 | 2 | |||
8 | Kjell Andersson | Huddinge MK | Lancer Evo IV | ||||||||
22 | Jan-Erik Folkesson | SMK Örebro | 4 wd | Nissan | 14:58 | 1:17 | 1:17 | 3 | |||
9 | Klas Österman | Teknis MC | Sunny GTI-R | ||||||||
24 | Joakim Längberg | Linköpings MS | 4 wd | Mitsubishi | 14:59 | 1:18 | 1:18 | 1 | |||
10 | Henrik Carlsson | MSK Kvarnvingarn | Lancer Evo V | ||||||||
34 | Tony Karlsson | Grangärde RRC | A-förare 2wd min 2000cc | Opel | 15:00 | 1:19 | 46 | 1 | |||
4 | Daniel Stall | Grangärde RRC | Kadett GSI | ||||||||
98 | Magnus Engelbrektsson | MK Team Treske | B-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 15:01 | 1:20 | 1 | ||||
1 | Carin Nilsson | MK Team Treske | 242 | ||||||||
62 | Fredrik Menck | SMK Motala | Volvo Original | Volvo | 15:03 | 1:22 | 2 | ||||
1 | Kim Göransson | SMK Motala | 940 | ||||||||
Applicant: Tornby Bilteknik | |||||||||||
31 | Pär Hedlöf | SMK Dala Falun | A-förare 2wd min 2000cc | Opel | 15:05 | 1:24 | 51 | 2 | |||
5 | Åke Eriksson | Bärke MK | Ascona | ||||||||
Applicant: Katalysator Återvinning AB | |||||||||||
38 | Robert Ferm | SMK Dala Falun | A-förare 2wd min 2000cc | VW | 15:05 | 1:24 | 51 | ||||
5 | Lars Lindh | Hofors MS | Golf Mk 3 KitCar | ||||||||
Applicant: Dalkross AB | |||||||||||
216 | Kjell Larsson | Kilafors MK | A-förare 2wd max 2000cc | Opel | 15:06 | 1:25 | 32 | 1 | |||
2 | Peter Berqvist | Kilafors MK | Kadett GSI | ||||||||
107 | Andreas Sjölander | SMK Gävle | B-förare 2wd max 2000cc | Opel | 15:07 | 1:26 | 1 | ||||
1 | Stellan Karlsson | Skutskärs MS | Corsa | ||||||||
222 | Pär 'Pir' Olsson | Hagfors MK | C-förare 2wd max 2000cc | VW | 15:07 | 1:26 | |||||
1 | Christer Magnusson | Hagfors MK | Golf II 1800 | ||||||||
19 | Petri Väätänen | Haninge MK | 4 wd | Subaru | 15:09 | 1:28 | 1:28 | 2 | |||
11 | Lasse Väätänen | Haninge MK | Impreza 555 | ||||||||
Applicant: Tommys Transport AB | |||||||||||
212 | Nils Jensen | Haninge MK | 4 wd | Mitsubishi | 15:09 | 1:28 | 1:28 | ||||
11 | Mattias Ekman | Södertälje Krc | Lancer Evo III | ||||||||
36 | Dick Larsson | Kilafors MK | A-förare 2wd min 2000cc | Opel | 15:15 | 1:34 | 1:01 | 6 | |||
7 | Ulf Lennartsson | Kilafors MK | Kadett | ||||||||
91 | Jan Johansson | Fryksdalens MK | B-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 15:20 | 1:39 | 19 | 5 | |||
2 | Thomas Waldenstöm | Fryksdalens MK | 242 | ||||||||
Applicant: Din Rallyboutique | |||||||||||
18 | Thomas Jansson | Haninge MK | 4 wd | Ford | 15:24 | 1:43 | 1:43 | 4 | |||
13 | Petri Savela | Stockholms BK | Escort | ||||||||
94 | Peo Berglund | Sandvikens MK | B-förare 2wd min 2000cc | Opel | 15:27 | 1:46 | 26 | 3 | |||
3 | Mattias Sundström | Sandvikens MK | Kadett GSI 16v | ||||||||
Applicant: Solkem AB | |||||||||||
206 | Thomas Blåder | Filipstad MC | A-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 15:29 | 1:48 | 1:15 | 2 | |||
8 | Tommy Magnusson | Storfors MK | 940 | ||||||||
27 | Andreas Fransson | Nora MK | 4 wd | Nissan | 15:30 | 1:49 | 1:49 | 1 | |||
14 | Rolf Hansson | Nora MK | Sunny GTI-R | ||||||||
37 | Stefan Norberg | Horndals MK | A-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 15:34 | 1:53 | 1:20 | 4 | |||
9 | Micke Eklind | Horndals MK | 240 | ||||||||
Applicant: Vev&Kamaxelspecialisten i Åmot | |||||||||||
41 | Göran Nilson | Waxholms MK | A-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 15:34 | 1:53 | 1:20 | ||||
9 | Roine Larsson | Waxholms MK | 240 | ||||||||
Applicant: FRAKTAB I STORSTOCKHOLM AB | |||||||||||
103 | Mats Larsson | Nora MK | B-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 15:36 | 1:55 | 35 | 2 | |||
4 | Henrik Oläsligt | Fjugesta MS | 240 | ||||||||
63 | Mats Hammarström | SMK Gävle | Volvo Original | Volvo | 15:37 | 1:56 | 34 | 1 | |||
2 | Göte Zeijlon | SMK Gävle | 244 | ||||||||
20 | Peter Lindström | Värmdö MK | 4 wd | Subaru | 15:42 | 2:01 | 2:01 | 5 | |||
15 | Peter Stockman | Värmdö MK | Impreza | ||||||||
35 | Jan Åhlander | Hedesunda MK | A-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 15:44 | 2:03 | 1:30 | 2 | |||
11 | Hans Ädel | Hedesunda MK | 240 | ||||||||
Applicant: Lejtorp Racing | |||||||||||
25 | Mikael Westrin | Huddinge MK | 4 wd | Nissan | 15:45 | 2:04 | 2:04 | 1 | |||
16 | Patrik Oläsligt | Värmdö MK | Sunny GTI-R | ||||||||
46 | Rikar Moberg | Strängnäs AMS | A-förare 2wd min 2000cc | SEAT | 15:45 | 2:04 | 1:31 | ||||
12 | Orvar Pettersson | Strängnäs AMS | Ibiza | ||||||||
93 | Christer Hagström | Järbo MK | B-förare 2wd min 2000cc | Opel | 15:46 | 2:05 | 45 | 1 | |||
5 | Hannah Wahlund | Järbo MK | Ascona 2.4 | ||||||||
226 | Martin Lindberg | Skutskärs MS | Volvo Original | Volvo | 15:48 | 2:07 | 45 | 2 | |||
3 | Peter Encrantz | Skutskärs MS | 240 | ||||||||
64 | Martin Eliasson | Skutskärs MS | Volvo Original | Volvo | 15:50 | 2:09 | 47 | 2 | |||
4 | Joakim Renberg | Skutskärs MS | 242 | ||||||||
Applicant: Team Älvkarleby Bildemontering | |||||||||||
225 | Jocke Irebrand | Vallentuna MK | B-förare 2wd max 2000cc | Opel | 15:51 | 2:10 | 44 | 1 | |||
2 | Cay Nyberg | Huddinge MK | Kadett | ||||||||
101 | Henrik Nyberg | Säters MK | B-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 15:52 | 2:11 | 51 | 1 | |||
6 | Rose-Marie Lindh | Säters MK | 240 H | ||||||||
40 | Magnus Wallén | Vallentuna MK | A-förare 2wd min 2000cc | Nissan | 15:53 | 2:12 | 1:39 | 1 | |||
13 | Joakim Gevert | Kils MK Bil | Sunny | ||||||||
106 | Per Eklund | Rasbo MK | B-förare 2wd min 2000cc | SEAT | 15:55 | 2:14 | 54 | 2 | |||
7 | Marie Öhlund | Rasbo MK | Ibiza | ||||||||
78 | Mattias Nordlund | Svärdsjö MK | Grupp E | VW | 16:03 | 2:22 | 8 | ||||
1 | Mats Andersson | SMK Dala | Golf GT | ||||||||
Applicant: Plåtleverantören AB | |||||||||||
61 | Mattias Kågström | Skutskärs MS | Suzuki Cup | Suzuki | 16:05 | 2:24 | 2 | ||||
1 | Andreas Åberg | Skutskärs MS | Mk1 | ||||||||
77 | Mattias Svedberg | Bollnäs MK | Grupp E | VW | 16:05 | 2:24 | 2 | ||||
2 | Lars-Åke Persson | SMK Hälsinge | Golf GT | ||||||||
213 | Mattias Kylander | Bärke MK | B-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 16:08 | 2:27 | 1:07 | 3 | |||
8 | Tomas (Norsken) Sneen | Bärke MK | 940 Se | ||||||||
118 | Bengt Johansson | Värmdö MK | C-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 16:08 | 2:27 | |||||
1 | Tomas Lindvall | Värmdö MK | 240 | ||||||||
52 | Pierre Skytt | Eskilstuna MK | Suzuki Cup | Suzuki | 16:12 | 2:31 | 7 | 4 | |||
2 | Patrick Larsson | Eskilstuna MK | Swift | ||||||||
Applicant: SEAB Sörmlands Energi AB | |||||||||||
108 | Hans Wittenström | Ludvika MS | B-förare 2wd max 2000cc | VW | 16:12 | 2:31 | 1:05 | ||||
3 | Mats Wittenström | Ludvika MS | Golf | ||||||||
114 | Herman Looström | Värmdö MK | B-förare 2wd min 2000cc | Opel | 16:12 | 2:31 | 1:11 | ||||
9 | Jörgen Göthberg | Värmdö MK | Ascona | ||||||||
50 | Jonas Sandgren | Falköpings MK | A-förare 2wd max 2000cc | Opel | 16:13 | 2:32 | 1:39 | 1 | |||
3 | Jimmy Jansson | Falköpings MK | Ascona B | ||||||||
102 | Fredrik Jonson | Strängnäs AMS | B-förare 2wd min 2000cc | VW | 16:13 | 2:32 | 1:12 | ||||
10 | Tommy Wallin | Eskilstuna MK | Golf | ||||||||
Applicant: SEAB Sörmlands energi AB | |||||||||||
51 | Peder Hadarson | SMK Eksjö | A-förare 2wd max 2000cc | Opel | 16:15 | 2:34 | 1:41 | 2 | |||
4 | Niclas Melin | SMK Eksjö | Ascona B | ||||||||
219 | Micke Persson | Fagersta MK | C-förare 2wd min 2000cc | Ford | 16:21 | 2:40 | 13 | 6 | |||
2 | Harry Väyrynen | Fagersta MK | Escort RS 2000 | ||||||||
54 | Thobias Wahlström | Katrineholms MK | Suzuki Cup | Suzuki | 16:22 | 2:41 | 17 | 1 | |||
3 | Jimmy Nyberg | Katrineholms MK | Swift | ||||||||
110 | Johan Olin | Fryksdalens MK | B-förare 2wd max 2000cc | VW | 16:22 | 2:41 | 1:15 | ||||
4 | Patrik Gerdin | Forshaga MC | Golf | ||||||||
121 | Tobias Pettersson | Fredriksbergs MK | C-förare 2wd min 2000cc | Opel | 16:22 | 2:41 | 14 | ||||
3 | Andreas Willhelmsson | Fredriksbergs MK | Ascona B 2,4 | ||||||||
209 | Pär Hammar | Munkfors MC | Volvo Original | Volvo | 16:23 | 2:42 | 1:20 | 1 | |||
5 | Jörgen Hedlund | Munkfors MC | 240 | ||||||||
66 | Ingemar Telander | SMK Gävle | Volvo Original | Volvo | 16:25 | 2:44 | 1:22 | 2 | |||
6 | Pekka Putto | SMK Gävle | 744 | ||||||||
67 | Lars Skoglund | Bollnäs MK | Volvo Original | Volvo | 16:28 | 2:47 | 1:25 | 3 | |||
7 | Hans-Åke Flink | Mälaröarnas MK | 944 | ||||||||
215 | David Floberg | Sandvikens MK | C-förare 2wd max 2000cc | VW | 16:28 | 2:47 | 1:21 | ||||
2 | Per-Erik Larsson | Sandvikens MK | Golf Mk II | ||||||||
68 | Mikael Högberg | SMK Gävle | Volvo Original | Volvo | 16:29 | 2:48 | 1:26 | 1 | |||
8 | Jörgen Mattsson | SMK Gävle | 240 | ||||||||
79 | Johan Olsson | Fagersta MK | Grupp E | VW | 16:33 | 2:52 | 30 | 4 | |||
3 | Pia Olsson | Fagersta MK | Golf Mk II | ||||||||
117 | Pär Johansson | SMK Eda | C-förare 2wd min 2000cc | Volvo | 16:40 | 2:59 | 32 | 7 | |||
4 | David Mård | SMK Eda | 240 | ||||||||
207 | Lasse Jansson | Almunge MK | C-förare 2wd max 2000cc | VW | 16:42 | 3:01 | 1:35 | 2 | |||
3 | Stefan Gustavsson | Almunge MK | Golf 1 | ||||||||
217 | Erik Vogel | SMK Karlskoga | 4 wd | Mazda | 16:43 | 3:02 | 3:02 | 1 | |||
17 | Lars-Inge Björlin | Säffle MC | 323 GTR | ||||||||
228 | Eyvind Brynildsen | KNA Varna | Ungdomsrally | Volvo | 16:49 | 3:08 | 6 | ||||
1 | Arne-Olav Rönning | KNA Moss | 740 | ||||||||
208 | Anders Johnsen | SMK Dala Falun | 4 wd | Mitsubishi | 16:53 | 3:12 | 3:12 | 4 | |||
18 | Karin Berglind | Säters MK | Lancer Evo VI | ||||||||
Applicant: Tractive AB | |||||||||||
72 | Tobias Bragd | Götene MK | Volvo Original | Volvo | 16:53 | 3:12 | 1:50 | ||||
9 | Marita Rönnbäck | Götene MK | 244 | ||||||||
57 | Stefan Hägglöf | MK Orion | Suzuki Cup | Suzuki | 16:57 | 3:16 | 52 | 4 | |||
4 | Mikael Jonsson | MK Orion | Swift | ||||||||
80 | Lars Wirenborg | MK Kopparberg | Grupp E | Saab | 16:58 | 3:17 | 55 | 1 | |||
4 | Erika Wirenborg | MK Kopparberg | 9000 I | ||||||||
113 | Johan Karlsson | Fägre MK | B-förare 2wd max 2000cc | Opel | 17:00 | 3:19 | 1:53 | 2 | |||
5 | Fredrik Funk | Skövde MK | Corsa | ||||||||
Applicant: L-E:s Maskinservice AB | |||||||||||
83 | Magnus Eliasson | Skutskärs MS | Grupp E | VW | 17:04 | 3:23 | 1:01 | 4 | |||
5 | Andreas Sandin | Skutskärs MS | Golf | ||||||||
58 | Conny Sjöström | MK Orion | Suzuki Cup | Suzuki | 17:09 | 3:28 | 1:04 | 5 | |||
5 | Karl-Uno Sjöström | MK Orion | Swift GTI | ||||||||
9 | Andreas Levin | Lima MS | Ungdomsrally | Saab | 17:15 | 3:34 | 26 | 6 | |||
2 | Jan Levin | Lima MS | 99 | ||||||||
Applicant: Jan-Olas Bil Biluthyrning i Lima | |||||||||||
59 | Lars Jansson | Ludvika MS | Suzuki Cup | Suzuki | 17:15 | 3:34 | 1:10 | ||||
6 | Tony Lundgren | Ludvika MS | Swift GTI | ||||||||
96 | Morgan Hedqvist | Hedesunda MK | B-förare 2wd min 2000cc | Opel | 17:15 | 3:34 | 2:14 | ||||
11 | Jan-Henrik Larspers | Hedesunda MK | Manta B 2.4 | ||||||||
71 | Andreas Persson | Munkfors MC | Volvo Original | Volvo | 17:16 | 3:35 | 2:13 | 1 | |||
10 | Magnus Spångedal | Munkfors MC | 242 | ||||||||
Applicant: Bröderna Perssons Motorsport | |||||||||||
211 | Sten Pettersson | Skepptuna MK | Grupp E | Saab | 17:17 | 3:36 | 1:14 | 1 | |||
6 | Jimmy Björk | Films MK | 99 | ||||||||
3 | Roger Eriksson | Mora MK | Ungdomsrally | VW | 17:20 | 3:39 | 31 | 3 | |||
3 | Håkan Eriksson | Vansbro MK | Polo | ||||||||
2 | Jens S Junttila | Bärke MK | Ungdomsrally | Suzuki | 17:24 | 3:43 | 35 | 4 | |||
4 | Teuvo Remes | Bärke MK | Swift | ||||||||
Applicant: ABS Motorsport | |||||||||||
76 | Calle Ward | Molkoms MK | Volvo Original | Volvo | 17:28 | 3:47 | 4 | ||||
11 | Stina Cebers | Säffle MC | 244 | ||||||||
69 | Magnus Olsson | Järbo MK | Volvo Original | Volvo | 17:31 | 3:50 | 2:28 | 3 | |||
12 | Erika Berglund | Järbo MK | 240 Voc | ||||||||
85 | Mats Oskarsson | Malungs MK | Grupp E | Audi | 17:33 | 3:52 | 1:30 | 2 | |||
7 | Björn Albertsson | Malungs MK | 80 | ||||||||
90 | Marcus Nordström | Likenäs MK | Grupp E | VW | 17:33 | 3:52 | 1:30 | ||||
7 | Bo-Halvar Halvarsson | Likenäs MK | Golf GT | ||||||||
220 | Jan Andréasson | SMK Örebro | Suzuki Cup | Suzuki | 17:34 | 3:53 | 1:29 | 1 | |||
7 | Christer Björnberg | SMK Örebro | GTI | ||||||||
119 | Tomas Andersson | Huddinge MK | C-förare 2wd min 2000cc | SEAT | 17:42 | 4:01 | 1:34 | 8 | |||
5 | Ricky Hillesjö | Haninge MK | Ibiza GTI | ||||||||
204 | Krister Nordlund | Skepptuna MK | C-förare 2wd min 2000cc | Ford | 17:42 | 4:01 | 1:34 | ||||
5 | Patrik Walltin | Skepptuna MK | Escort | ||||||||
81 | Maths Andersson | SMK Örebro | Grupp E | VW | 17:45 | 4:04 | 1:42 | 3 | |||
9 | Daniel Andersson | SMK Örebro | Golf GT | ||||||||
223 | Mikael Karlsson | Teknis MC | Volvo Original | Volvo | 17:54 | 4:13 | 2:51 | 9 | |||
13 | Anders Wallbom | SMK Örebro | 244 | ||||||||
88 | Frippe Andersson | SMK Linde | Grupp E | Opel | 18:04 | 4:23 | 2:01 | 10 | |||
10 | Staffan Henriksson | SMK Linde | Ascona B | ||||||||
47 | Johan Bengtsson | Norbergs MC | A-förare 2wd min 2000cc | Ford | 18:06 | 4:25 | 3:52 | 2 | |||
14 | Dennis Hellström | Norbergs MC | Escort | ||||||||
84 | Jörgen Joons | Skutskärs MS | Grupp E | VW | 18:14 | 4:33 | 2:11 | 8 | |||
11 | Håkan Karlsson | Skutskärs MS | Golf | ||||||||
5 | Viktor Henriksson | MK Speed | Ungdomsrally | VW | 18:36 | 4:55 | 1:47 | 22 | |||
5 | Jan Henriksson | MK Speed | Golf | ||||||||
7 | Niklas Carlson | Katrineholms MK | Ungdomsrally | Volvo | 18:38 | 4:57 | 1:49 | 2 | |||
6 | Bert Carlson | Katrineholms MK | 940 | ||||||||
Applicant: Team Hans Persson Motorsport | |||||||||||
89 | Kenneth Ericsson | SMK Örebro | Grupp E | Saab | 18:52 | 5:11 | 2:49 | 14 | |||
12 | Mattias Pettersson | 99 | |||||||||
Applicant: Bil och Fritid AB katrineholm | |||||||||||
86 | Jörgen Larsson | Malungs MK | Grupp E | Saab | 19:01 | 5:20 | 2:58 | 9 | |||
13 | Emil Bengtsson | Malungs MK | 99 | ||||||||
124 | Christopher Fransson | Haninge MK | C-förare 2wd max 2000cc | Toyota | 19:20 | 5:39 | 4:13 | 19 | |||
4 | Anderas Brydling | Värmdö MK | Starlet | ||||||||
1 | Eric Johansson | SMK Nyköping | Ungdomsrally | Volvo | 19:43 | 6:02 | 2:54 | 23 | |||
7 | Per Johansson | SMK Nyköping | 240 | ||||||||
227 | Stefan Olsson | Lima MS | Ungdomsrally | Lancia | 19:50 | 6:09 | 3:01 | 7 | |||
8 | Patrik Olsson | Lima MS | Delta | ||||||||
Applicant: Jan-Olas Bil Biluthyrning Lima | |||||||||||
4 | Marcus Nilsson | Ryds MK | Ungdomsrally | Volvo | 21:46 | 8:05 | 4:57 | 1:56 | |||
9 | Oläsligt | Braås MK | 240 | ||||||||
Applicant: Thörnbergs Bil & Motorservice AB | |||||||||||
210 | Lars Fagerberg | Grangärde RRC | Grupp E | VW | 23:43 | 10:02 | 7:40 | 1:57 | |||
14 | Ida Fagerberg | Grangärde RRC | Golf GT | ||||||||
8 | Robin Wallon | SMK Kungsör | Ungdomsrally | Volvo | 26:10 | 12:29 | 9:21 | 2:27 | |||
10 | Tryggve Johansson | SMK Arboga | 240 | ||||||||
74 | Stefan Frank | Hedesunda MK | Volvo Original | Volvo | 27:19 | 13:38 | 12:16 | 1:09 | |||
14 | Mattias Jansson | Hedesunda MK | 240 | ||||||||
26 | Tobias Källander | Botkyrka MK | 4 wd | Toyota | 42:27 | 28:46 | 28:46 | 15:08 | |||
19 | Micael Nilsson | Taxinge MK | Celica GT-4 | ||||||||
218 | Gordon Coleman | Munster Car Club Ireland | A-förare 2wd min 2000cc | Nissan | 51:08 | 37:27 | 8:41 | ||||
15 | Michael Billett | NMK Aurskog | Almera GTI | ||||||||
30 | Johan Eriksson | Ludvika MS | A-förare 2wd min 2000cc | Opel | 1:03:17 | 49:36 | 49:03 | 12:09 | |||
16 | Stefan Forslöf | Grangräde RRC | Kadett GSI 16v | ||||||||
Applicant: ABS Motorsport | |||||||||||
* = allotted time, ? = under investigation |