2009-08-15
AM-Tryck Snapphanerally DM
Official final
On SS 7
84 starting
Pos |
No. |
|
Driver / CO-Driver |
Club |
Competition class |
|
Car / Model |
Time |
Diff L |
Diff C |
Diff P |
|
127 |
|
Åke Jacobsson |
Emådalens MK |
A-förare 4wd |
|
Ford |
6:32,0 |
|
|
|
1 |
|
|
Göran Jonsson |
Växjö MS |
|
|
Escort WRC |
|
|
|
130 |
|
Anders Jonasson |
Wäxjö MS |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
6:37,8 |
5,8
|
5,8
|
5,8
|
2 |
|
|
Andreas Söderström |
Ryds MK |
|
|
Lancer Evo IV |
|
|
Applicant: www.jonassonmotorsport.com |
|
|
111 |
|
Mattias Forsell |
Älmhult MK |
A-förare 2wd |
|
Renault |
6:39,0 |
7,0
|
|
1,2
|
1 |
|
|
Markus Forsell |
Älmhults MK |
|
|
Clio |
|
|
|
107 |
|
Thord Johansson |
SMK Hörby |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:39,2 |
7,2
|
0,2
|
0,2
|
2 |
|
|
Roland Brorsson |
SMK Hörby |
|
|
940 Jpm |
|
|
Applicant: Konditori Boulevard Kristianstad |
|
|
112 |
|
Anders Lindström |
Kristianstad MK |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:39,7 |
7,7
|
0,7
|
0,5
|
3 |
|
|
Roger Andersson |
Kristianstad MK |
|
|
240 Highspeed |
|
|
Applicant: SWITA |
|
|
110 |
|
Rickie Borgström |
Olofströms MK |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
6:45,0 |
13,0
|
6,0
|
5,3
|
4 |
|
|
Mattias Bengtsson |
Ryds MK |
|
|
240 Br |
|
|
Applicant: Kräbbleboda Rally Team |
|
|
304 |
|
Kent Persson |
Säffle MC |
A-förare 2wd |
|
Toyota |
6:46,1 |
14,1
|
7,1
|
1,1
|
5 |
|
|
Lars-Inge Björlin |
Säffle MC |
|
|
Corolla |
|
|
Applicant: MP Maskin o Motor AB |
|
|
128 |
|
Ingvar Andersson |
Hässleholms MK |
A-förare 4wd |
|
Subaru |
6:46,5 |
14,5
|
14,5
|
0,4
|
3 |
|
|
Adam Andersson |
Hässleholms MK |
|
|
Impreza |
|
|
|
104 |
|
Christoffer Holmberg |
Karlskrona AK |
A-förare 2wd |
|
Opel |
6:49,1 |
17,1
|
10,1
|
2,6
|
6 |
|
|
Niklas Olsson |
Karlskrona AK |
|
|
Ascona B |
|
|
|
155 |
|
Christopher Zeijlon |
Anderstorps RC |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
6:49,3 |
17,3
|
|
0,2
|
1 |
|
|
Henrik Andersson |
Anderstorps RC |
|
|
940 |
|
|
|
144 |
|
Anders Strömbeck |
Kristianstads MK |
A-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
6:51,6 |
19,6
|
|
2,3
|
1 |
|
|
Morgan Sandberg |
Hässleholms MK |
|
|
240 |
|
|
|
142 |
|
Magnus Johansson |
Älmhults MK |
A-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
6:54,0 |
22,0
|
2,4
|
2,4
|
2 |
|
|
Jonas Bergman |
Älmhults MK |
|
|
940 |
|
|
|
129 |
|
Torbjörn Gunnarsson |
Tomelilla MK |
A-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
6:58,7 |
26,7
|
26,7
|
4,7
|
4 |
|
|
Roger Clausson |
Sjöbo MK |
|
|
Lancer Evo III |
|
|
|
119 |
|
Christer Ax |
Asarums MS |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:58,9 |
26,9
|
|
0,2
|
1 |
|
|
Göran Söderström |
Ryds MK |
|
|
244 BR |
|
|
|
118 |
|
Fredrik Nilsson |
SMK Hörby |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
6:59,4 |
27,4
|
0,5
|
0,5
|
2 |
|
|
Bodil Gustafsson |
SMK Hörby |
|
|
242 BR |
|
|
|
126 |
|
Osborn Eklundh |
SMK Hörby |
A-förare 4wd |
|
Subaru |
6:59,4 |
27,4
|
27,4
|
|
5 |
|
|
Annette Karlsson |
Vänersborgs MK |
|
|
Impreza N14 |
|
|
Applicant: WWW.SWITA.SE |
|
|
313 |
|
Dan Skärin |
Skillingaryds MK |
C-förare 2wd |
|
Volvo |
7:01,7 |
29,7
|
|
2,3
|
1 |
|
|
Christer Skärin |
Skillingaryds MK |
|
|
242 |
|
|
|
103 |
|
Bengt Ragntoft |
SMK Hörby |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
7:03,5 |
31,5
|
24,5
|
1,8
|
7 |
|
|
Patrik Törnqvist |
SMK Hörby |
|
|
940 BR |
|
|
|
175 |
|
Kristoffer Thörjesson |
Ryds MK |
C-förare 2wd |
|
Opel |
7:03,6 |
31,6
|
1,9
|
0,1
|
2 |
|
|
Henric Schjölin |
Ryds MK |
|
|
Astra OPC |
|
|
Applicant: Fridafors BilserviceAB/Quaker state |
|
|
303 |
|
Jörgen Olsson |
Ryds MK |
A-förare 2wd |
|
BMW |
7:04,5 |
32,5
|
25,5
|
0,9
|
8 |
|
|
Ulf Nilsson |
Ryds MK |
|
|
325 |
|
|
|
306 |
|
Jimmy Kristensen |
Wäxjö MS |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
7:05,5 |
33,5
|
6,6
|
1,0
|
3 |
|
|
Stellan Andersson |
Växjö MS |
|
|
242 |
|
|
|
314 |
|
Fredrik Menck |
SMK Motala |
A-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:05,9 |
33,9
|
14,3
|
0,4
|
3 |
|
|
Kim Göransson |
SMK Motala |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Tornby Bilteknik AB |
|
|
318 |
|
Krister Boalt Johnsson |
Broby MK |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
7:06,1 |
34,1
|
27,1
|
0,2
|
9 |
|
|
Per-Ivar Pi Hellberg |
Broby MK |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Kräbbleboda rally team |
|
|
121 |
|
Martin Nilsson |
SMK Hörby |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
7:07,1 |
35,1
|
8,2
|
1,0
|
4 |
|
|
Johan Svensson |
Svedala MK |
|
|
240 BR |
|
|
Applicant: Stefans Däcksevice Hörby |
|
|
308 |
|
Henrik Levin |
SMK Hörby |
A-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:08,2 |
36,2
|
16,6
|
1,1
|
4 |
|
|
Stefan Petersson |
Grimslövs MS |
|
|
940 |
|
|
|
311 |
|
Per-Ola Thörnberg |
Vetlanda RRC |
A-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:09,3 |
37,3
|
17,7
|
1,1
|
5 |
|
|
Thomas Dann |
Vetlanda RRC |
|
|
740 |
|
|
|
102 |
|
Lars Mårtensson |
SMK Hörby |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
7:10,4 |
38,4
|
31,4
|
1,1
|
10 |
|
|
Liselott Hansson |
SMK Hörby |
|
|
940 Köhler |
|
|
|
116 |
|
David Pettersson |
Asarums MS |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
7:10,9 |
38,9
|
31,9
|
0,5
|
11 |
|
|
Mikael Jönsson |
Asarums MS |
|
|
242 Br |
|
|
|
178 |
|
Robert Norss |
Vetlanda RRC |
C-förare 2wd |
|
Honda |
7:14,8 |
42,8
|
13,1
|
3,9
|
3 |
|
|
Mats Norss |
Vetlanda RRC |
|
|
Civic |
|
|
Applicant: Norssmotorsport.se |
|
|
305 |
|
Jonas Åkesson |
Karlskrona AK |
A-förare 2wd |
|
Opel |
7:16,8 |
44,8
|
37,8
|
2,0
|
12 |
|
|
Jocke Karlsson |
Karlskrona AK |
|
|
Ascona B |
|
|
Applicant: Gullabo Däckfynd |
|
|
124 |
|
Magnus Carlsson |
Wäxjö MS |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
7:17,6 |
45,6
|
18,7
|
0,8
|
5 |
|
|
Carl Johansson |
Wäxjö MS |
|
|
940 |
|
|
|
114 |
|
Gary Kajsson |
Kristianstads MK |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
7:18,2 |
46,2
|
39,2
|
0,6
|
13 |
|
|
Gert-Inge Persson |
SMK Hörby |
|
|
242 |
|
|
|
167 |
|
Staffan Ahlström |
SMK Hörby |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:18,3 |
46,3
|
|
0,1
|
1 |
|
|
Jörgen Ahlström |
SMK Hörby |
|
|
740 |
|
|
|
316 |
|
Per-Jörgen Svensson |
Kullings MS |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:19,9 |
47,9
|
1,6
|
1,6
|
2 |
|
|
Stefan Larsson |
Kullings MS |
|
|
940 |
|
|
|
172 |
|
Michael Håkansson |
SMK Hörby |
C-förare 2wd |
|
SEAT |
7:21,1 |
49,1
|
19,4
|
1,2
|
4 |
|
|
Pär Lidén |
Dalby MK |
|
|
Ibiza |
|
|
|
105 |
|
Görgen Persson |
Hässleholms MK |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
7:21,4 |
49,4
|
42,4
|
0,3
|
14 |
|
|
Marcus Persson |
Hässleholms MK |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Guarp Racing |
|
|
101 |
|
Lars Servin |
SMK Hörby |
A-förare 2wd |
|
Volvo |
7:21,8 |
49,8
|
42,8
|
0,4
|
15 |
|
|
Peter Andersson |
Hässleholms MK |
|
|
240 BR |
|
|
Applicant: Team 4240 |
|
|
154 |
|
Erik Andersson |
SMK Hörby |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:22,4 |
50,4
|
33,1
|
0,6
|
2 |
|
|
Anders Palmquist |
SMK Hörby |
|
|
244 |
|
|
|
109 |
|
David Bellborg |
Ryds MK |
A-förare 2wd |
|
VW |
7:23,1 |
51,1
|
44,1
|
0,7
|
16 |
|
|
Nicole Bellborg |
Ryds MK |
|
|
Golf |
|
|
|
131 |
|
Stoffe Nilsson |
Hässleholms MK |
A-förare 4wd |
|
Subaru |
7:24,8 |
52,8
|
52,8
|
1,7
|
6 |
|
|
Micke Ståhl |
|
|
|
Impreza |
|
|
Applicant: Thule Rental |
|
|
309 |
|
Fredrik Carlsson |
Wäxjö MS |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
7:30,1 |
58,1
|
31,2
|
5,3
|
6 |
|
|
Peo Telehagen |
Wäxjö MS |
|
|
240 |
|
|
|
317 |
|
Lars Gillberg |
Asarums MS |
C-förare 2wd |
|
Volvo |
7:30,8 |
58,8
|
29,1
|
0,7
|
5 |
|
|
Maria Gustavsson |
Asarums MS |
|
|
244 |
|
|
|
147 |
|
Anders 'Drutten' Östberg |
SMK Hörby |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:31,4 |
59,4
|
42,1
|
0,6
|
3 |
|
|
Torbjörn Östberg |
SMK Hörby |
|
|
244 |
|
|
|
117 |
|
Lars Åke Lindelöw |
SMK Hörby |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
7:31,5 |
59,5
|
32,6
|
0,1
|
7 |
|
|
Mikael Ottosson |
SMK Hörby |
|
|
244 Br |
|
|
Applicant: Team 4240 |
|
|
152 |
|
Sven Fondell |
SMK Hörby |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:32,3 |
1:00,3
|
43,0
|
0,8
|
4 |
|
|
Mikael Olsson |
Christianstad RC |
|
|
244 |
|
|
|
123 |
|
Emil Håkansson |
SMK Hörby |
B-förare 2wd |
|
Saab |
7:33,7 |
1:01,7
|
34,8
|
1,4
|
8 |
|
|
Jörgen Jönsson |
SMK Hörby |
|
|
9-3 |
|
|
|
165 |
|
Fredrik Lenander |
Trelleborgs MK |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:35,4 |
1:03,4
|
17,1
|
1,7
|
3 |
|
|
Tobias Magnusson |
Trelleborgs MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Lundells Motorsport |
|
|
310 |
|
Joakim Nilsson |
SMK Hörby |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:36,0 |
1:04,0
|
46,7
|
0,6
|
5 |
|
|
Tomas Gustafsson |
Kristianstads MK |
|
|
740 |
|
|
|
151 |
|
Peter Sivtoft |
Kristianstads MK |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:37,0 |
1:05,0
|
47,7
|
1,0
|
6 |
|
|
Andreas Lexander |
Kristianstads MK |
|
|
240 |
|
|
|
148 |
|
Jim Nilsson |
SMK Hörby |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:38,2 |
1:06,2
|
48,9
|
1,2
|
7 |
|
|
Per Lundin |
Hässleholms MK |
|
|
240 |
|
|
Applicant: AM Elteknik |
|
|
125 |
|
Ulf Grolander |
Älvbygdens MK |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
7:38,4 |
1:06,4
|
39,5
|
0,2
|
9 |
|
|
Andreas Odenman |
Göteborgs MF |
|
|
240 |
|
|
|
157 |
|
Ulrik Nilsson |
Dalby MK |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:40,2 |
1:08,2
|
21,9
|
1,8
|
4 |
|
|
Erling Andersson |
Simrishamns MK |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Polykemi AB |
|
|
163 |
|
Roger Sloberg |
Hylling MS |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:42,6 |
1:10,6
|
24,3
|
2,4
|
5 |
|
|
Håkan Bercic |
Trelleborg MK |
|
|
244 |
|
|
|
145 |
|
Stefan Hansson |
SMK Hörby |
A-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:43,4 |
1:11,4
|
51,8
|
0,8
|
6 |
|
|
Jonas Hansson |
SMK Hörby |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Stefans Däckservice Hörby |
|
|
120 |
|
Daniel Steiner |
Lunds AC |
B-förare 2wd |
|
Volvo |
7:43,6 |
1:11,6
|
44,7
|
0,2
|
10 |
|
|
Per Nilsson |
Eslövs MS |
|
|
242 Br |
|
|
|
160 |
|
Martin Andersson |
SMK Hörby |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:44,0 |
1:12,0
|
25,7
|
0,4
|
6 |
|
|
Ted Lindström |
SMK Hörby |
|
|
244 |
|
|
|
171 |
|
Jimmy Göransson |
Hässleholms MK |
C-förare 2wd |
|
Opel |
7:45,9 |
1:13,9
|
44,2
|
1,9
|
6 |
|
|
Jerry Göransson |
Hässleholms MK |
|
|
Ascona B |
|
|
|
164 |
|
Per Caesar |
Norrahammars MK |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:46,4 |
1:14,4
|
28,1
|
0,5
|
7 |
|
|
Johan Caesar |
Norrahammars MK |
|
|
740 |
|
|
|
162 |
|
Rikard Fors |
SMK Hörby |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:46,8 |
1:14,8
|
28,5
|
0,4
|
8 |
|
|
Jörgen Nilsson |
SMK Hörby |
|
|
244 |
|
|
|
174 |
|
Christer Andersson |
Arlövs MC |
C-förare 2wd |
|
Volvo |
7:48,4 |
1:16,4
|
46,7
|
1,6
|
7 |
|
|
Lotta Eriksson |
Arlövs MC |
|
|
242 |
|
|
|
137 |
|
Tommy Olofsson |
Hässleholms MK |
B-förare Grupp E |
|
Saab |
7:49,9 |
1:17,9
|
|
1,5
|
1 |
|
|
Jimmy Hecktor |
Hässleholms MK |
|
|
99 |
|
|
Applicant: PROTECH |
|
|
133 |
|
Thomas Gustafsson |
Wäxjö MS |
B-förare 4wd |
|
Mitsubishi |
7:50,6 |
1:18,6
|
|
0,7
|
1 |
|
|
Linda Gustafsson |
Wäxjö MS |
|
|
Lancer Evo IX |
|
|
|
161 |
|
Erik Harrysson |
SMK Hörby |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
7:51,8 |
1:19,8
|
33,5
|
1,2
|
9 |
|
|
Ulf Lind |
SMK Hörby |
|
|
242 |
|
|
|
312 |
|
Viktor Karlsson |
Nybro AC |
B-förare 2wd |
|
VW |
7:55,6 |
1:23,6
|
56,7
|
3,8
|
11 |
|
|
Ivan Karlsson |
Nybro AC |
|
|
Golf |
|
|
Applicant: Orrefors Bilverkstad |
|
|
140 |
|
Martin Eriksson |
SMK Hörby |
C-förare Grupp E |
|
VW |
7:58,5 |
1:26,5
|
|
2,9
|
1 |
|
|
Magnus Eriksson |
SMK Hörby |
|
|
Golf CL 1,8i |
|
|
|
170 |
|
Martin Olsson |
Kristianstads MK |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
8:01,5 |
1:29,5
|
43,2
|
3,0
|
10 |
|
|
Per Gunnarsson |
Älmhults MK |
|
|
244 |
|
|
|
138 |
|
Gustav Tillgren |
Trelleborgs MK |
C-förare Grupp E |
|
VW |
8:02,4 |
1:30,4
|
3,9
|
0,9
|
2 |
|
|
Ragnar Spjuth |
Västerås MS |
|
|
Golf II |
|
|
|
149 |
|
Joakim Lindh |
Hässleholms MK |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
8:02,5 |
1:30,5
|
1:13,2
|
0,1
|
8 |
|
|
Magnus Persson |
Hässleholms MK |
|
|
240 |
|
|
|
168 |
|
Johan Sundqvist |
Ljungby MK |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
8:05,3 |
1:33,3
|
47,0
|
2,8
|
11 |
|
|
Alexander Sjöstrand |
Ljungby MK |
|
|
240 |
|
|
|
136 |
|
Markus Svensson |
Grimslövs MS |
B-förare Grupp E |
|
Volvo |
8:05,8 |
1:33,8
|
15,9
|
0,5
|
2 |
|
|
Kristian Eriksson |
Hästveda FRC |
|
|
740 |
|
|
|
134 |
|
Kenneth Nilsson |
SMK Hörby |
B-förare Grupp E |
|
VW |
8:07,3 |
1:35,3
|
17,4
|
1,5
|
3 |
|
|
Irene Nilsson |
SMK Hörby |
|
|
Golf 1,8 CL |
|
|
|
158 |
|
Andreas Berg |
SMK Hörby |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
8:11,1 |
1:39,1
|
52,8
|
3,8
|
12 |
|
|
Amelie Berg |
SMK Hörby |
|
|
242 |
|
|
|
156 |
|
Henrik Fridh |
SMK Hörby |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
8:13,5 |
1:41,5
|
1:24,2
|
2,4
|
9 |
|
|
Ronnie Svensson |
Kristianstad MK |
|
|
244 |
|
|
|
159 |
|
Johnny Ottosson |
SMK Hörby |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
8:17,0 |
1:45,0
|
58,7
|
3,5
|
13 |
|
|
Tobias Persson |
SMK Hörby |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Team 4240 |
|
|
139 |
|
Carl Ryke |
Karlskrona AK |
C-förare Grupp E |
|
VW |
8:20,3 |
1:48,3
|
21,8
|
3,3
|
3 |
|
|
Joakim Svensson |
Karlskrona AK |
|
|
Golf |
|
|
|
153 |
|
Fredrik Hellman |
Hästveda FRC |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
8:22,1 |
1:50,1
|
1:32,8
|
1,8
|
10 |
|
|
Fredrik Strömberg |
Hästveda FRC |
|
|
940 |
|
|
|
146 |
|
Olivier Hugla |
Hässleholms MK |
A-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
8:22,3 |
1:50,3
|
1:30,7
|
0,2
|
7 |
|
|
Bosse Persson |
Hässleholms MK |
|
|
244 |
|
|
Applicant: Hugla |
|
|
169 |
|
Peter Schildt |
SMK Hörby |
C-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
8:25,4 |
1:53,4
|
1:07,1
|
3,1
|
14 |
|
|
Emil Schildt |
SMK Hörby |
|
|
240 |
|
|
Applicant: Stefans Däckservice Hörby |
|
|
141 |
|
Stefan Olofsson |
Hässleholms MK |
C-förare Grupp E |
|
Opel |
8:34,6 |
2:02,6
|
36,1
|
9,2
|
4 |
|
|
Hanna Olofsson |
Hässleholms MK |
|
|
Ascona B |
|
|
|
150 |
|
Ola Schönström |
Arlövs MC |
B-förare Grupp N -1600 / VO |
|
Volvo |
8:37,0 |
2:05,0
|
1:47,7
|
2,4
|
11 |
|
|
Camilla Engfelt |
Arlövs MC |
|
|
740 |
|
|
|
315 |
|
Susann Holmberg |
Hässleholms MK |
C-förare Grupp E |
|
Saab |
8:59,1 |
2:27,1
|
1:00,6
|
22,1
|
5 |
|
|
Jerry Jönsson |
Dalby MK |
|
|
99 |
|
|
Applicant: Lundells Motorsport |
|
|
177 |
|
Sebastian Steiner |
Lunds AC |
C-förare 2wd |
|
SEAT |
8:59,9 |
2:27,9
|
1:58,2
|
0,8
|
8 |
|
|
Andreas Nilsson |
Lunds AC |
|
|
Ibiza |
|
|
|
173 |
|
Mikael Larsson |
SMK Hörby |
C-förare 2wd |
|
Volvo |
9:26,5 |
2:54,5
|
2:24,8
|
26,6
|
9 |
|
|
Marie Ragntoft |
SMK Hörby |
|
|
240 BR |
|
|
Applicant: TEAM 4240 |
|
|
132 |
|
Magnus Hägg |
Trelleborgs MK |
B-förare 4wd |
|
Subaru |
9:26,8 |
2:54,8
|
1:36,2
|
0,3
|
2 |
|
|
Kristian Lindberg |
Trelleborgs MK |
|
|
Imreza WRX |
|
|
Applicant: Lundells Motorsport |
|
* = allotted time,
? = under investigation
|