2021-10-09
Bredsladden
Official final
On SS 6
80 starting
Pos |
No. |
|
Driver / CO-Driver |
Club |
Competition class |
|
Car / Model |
Time |
Diff L |
Diff C |
Diff P |
|
68 |
|
Janne Pettersson |
SMK Nyköping |
A/B/C, (hopslagen) alla 4 WD |
|
Ford |
1:34,0 |
|
|
|
1 |
|
|
Anders Gustafsson |
Ydre MK |
|
|
Fiesta R5 |
|
|
|
70 |
|
Torbjörn Westerdahl |
Katrineholms MK |
A/B/C, (hopslagen) alla 4 WD |
|
Mitsubishi |
1:37,4 |
3,4
|
3,4
|
3,4
|
2 |
|
|
Patrik Lund |
Kmk |
|
|
Lancer Evo X |
|
|
|
34 |
|
Erik Eriksson |
SMK Uppsala |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K 75-90 2 wd |
|
Volvo |
1:38,5 |
4,5
|
|
1,1
|
1 |
|
|
Henrik Gustafsson |
SMK Uppsala |
|
|
242 |
|
|
|
44 |
|
Håkan Nilsson |
Ragundadalens RC |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:38,8 |
4,8
|
|
0,3
|
1 |
|
|
Sannah Halvarsson |
SMK Sala |
|
|
940 |
|
|
Applicant: Nilsson Motorsport |
|
|
49 |
|
Magnus Alarik |
Örsundsbro |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:39,1 |
5,1
|
0,3
|
0,3
|
2 |
|
|
Therese Ohlsson |
Rasbo MK |
|
|
940 |
|
|
|
47 |
|
Lucas Widnemark |
SMK Sala |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:39,2 |
5,2
|
0,4
|
0,1
|
3 |
|
|
Anton Persson |
Strängnäs AMS |
|
|
940 |
|
|
|
105 |
|
Rasmus Pettersson |
Flens MS |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:39,3 |
5,3
|
0,5
|
0,1
|
4 |
|
|
Linus Pettersson |
Flens MS |
|
|
940 |
|
|
|
27 |
|
Lars Davidsson |
Enköpings MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K 75-90 2 wd |
|
Renault |
1:39,4 |
5,4
|
0,9
|
0,1
|
2 |
|
|
Johnny Nilsson |
KAK |
|
|
5 Turbo |
|
|
|
38 |
|
Henrik Oscarson |
MSK Hammaren |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Saab |
1:39,4 |
5,4
|
0,6
|
|
5 |
|
|
Roger Lindholm |
Västerås MS |
|
|
9-3 SS |
|
|
|
42 |
|
Sebastian Karlsson |
Eskilstuna MK |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Renault |
1:39,4 |
5,4
|
0,6
|
|
5 |
|
|
Ralf Karlsson |
Eskilstuna MK |
|
|
Twingo R2 |
|
|
|
69 |
|
Johan Åkeson |
Gnesta MK |
A/B/C, (hopslagen) alla 4 WD |
|
Audi |
1:39,4 |
5,4
|
5,4
|
|
3 |
|
|
Mikael Rosvall |
Gnesta MK |
|
|
S2 Quattro |
|
|
|
37 |
|
Joakim Öhman |
Fagersta MK |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
VW |
1:39,6 |
5,6
|
0,8
|
0,2
|
7 |
|
|
Ronnie Berggren |
Fagersta MK |
|
|
Golf |
|
|
|
53 |
|
Robin Starö |
Västerås MS |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:39,6 |
5,6
|
0,8
|
|
7 |
|
|
Rikard Frisk |
SMK Sala |
|
|
242 |
|
|
|
29 |
|
Mikael Wisti |
Fagersta MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K 75-90 2 wd |
|
Volvo |
1:40,3 |
6,3
|
1,8
|
0,7
|
3 |
|
|
Hugo Carlberg |
Fagersta MK |
|
|
240 |
|
|
Applicant: CarFix Rallyteam |
|
|
104 |
|
Martin Lindberg |
Skutskärs MS |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:41,0 |
7,0
|
2,2
|
0,7
|
9 |
|
|
Daniel Bodin |
Films MK |
|
|
240 |
|
|
|
41 |
|
Lars Eriksson |
Östhammars MK |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
VW |
1:41,4 |
7,4
|
2,6
|
0,4
|
10 |
|
|
Johan Engström |
Östhammars MK |
|
|
Golf |
|
|
|
26 |
|
Dick Larsson |
Rasbo MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K 75-90 2 wd |
|
Volvo |
1:42,6 |
8,6
|
4,1
|
1,2
|
4 |
|
|
Jessica Larsson |
Rasbo MK |
|
|
240 |
|
|
|
48 |
|
Nicklas Karlsson |
MK Rimo |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Opel |
1:43,7 |
9,7
|
4,9
|
1,1
|
11 |
|
|
Tony Karlsson |
MK Rimo |
|
|
Ascona B |
|
|
|
43 |
|
Stefan Andersson |
MSK Hammaren |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Peugeot |
1:43,9 |
9,9
|
5,1
|
0,2
|
12 |
|
|
Rune Eriksson |
Västerås MS |
|
|
205 |
|
|
|
46 |
|
Andreas Sandin |
Flens MS |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
VW |
1:44,0 |
10,0
|
5,2
|
0,1
|
13 |
|
|
Kenny Sandin |
Flens MS |
|
|
Golf |
|
|
|
73 |
|
Daniel Suvala |
SMK Nyköping |
A-B (hopslagen) Gr N 0-1400 cc , VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:44,0 |
10,0
|
|
|
1 |
|
|
Calle Carlberg |
Nässjö MK |
|
|
940 |
|
|
|
103 |
|
Kent Nordquist |
Vansbro MK |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:44,8 |
10,8
|
6,0
|
0,8
|
14 |
|
|
Ulf Westling |
Borlänge MK |
|
|
940 |
|
|
|
40 |
|
Johan Peterson |
Finspångs MS |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
BMW |
1:45,3 |
11,3
|
6,5
|
0,5
|
15 |
|
|
Fredrik Mörk |
Enköpings MK |
|
|
325 |
|
|
|
15 |
|
Tom Silén |
Örsundsbro MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K -74 2 wd |
|
Opel |
1:45,5 |
11,5
|
|
0,2
|
1 |
|
|
Jerry Nilsson |
Örsundsbro MK |
|
|
Ascona A |
|
|
|
54 |
|
Mattias Lepistö |
Ragundadalens RC |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Opel |
1:45,8 |
11,8
|
7,0
|
0,3
|
16 |
|
|
Charlott Lepistö |
Ragundadalens RC |
|
|
Ascona B |
|
|
|
76 |
|
Daniel Frisk |
SMK Sala |
A-B (hopslagen) Gr N 0-1400 cc , VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:45,8 |
11,8
|
1,8
|
|
2 |
|
|
Björn Andersson |
SMK Sala |
|
|
242 |
|
|
|
101 |
|
Niklas Berglund |
Eskilstuna MK |
A-B (hopslagen) Gr N 0-1400 cc , VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:46,0 |
12,0
|
2,0
|
0,2
|
3 |
|
|
Jan-Olov Stålberg |
Eskilstuna MK |
|
|
940 |
|
|
|
16 |
|
Tommy Wikström |
Fagersta MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K -74 2 wd |
|
Saab |
1:46,1 |
12,1
|
0,6
|
0,1
|
2 |
|
|
Mikaela Wikström |
Fagersta MK |
|
|
V4 |
|
|
|
45 |
|
Patrik Örtenmark |
Kolsva MS |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Opel |
1:46,7 |
12,7
|
7,9
|
0,6
|
17 |
|
|
Karl Örtenmark |
Kolsva MS |
|
|
Ascona B |
|
|
|
6 |
|
Fredrik Jansson |
Hofors MS |
A/B/C (hopslagen) Gr E |
|
Saab |
1:46,8 |
12,8
|
|
0,1
|
1 |
|
|
Sandra Björn |
Hofors MS |
|
|
9000 |
|
|
|
39 |
|
Pelle Eriksson |
SMK Sala |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Nissan |
1:47,4 |
13,4
|
8,6
|
0,6
|
18 |
|
|
Jonas Eriksson |
SMK Sala |
|
|
350z |
|
|
|
79 |
|
Anton Carlsson |
Enköpings MK |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:47,4 |
13,4
|
|
|
1 |
|
|
Arvid Carlsson |
Enköpings MK |
|
|
240 |
|
|
|
55 |
|
Håkan Bodin |
Enköpings MK |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:47,5 |
13,5
|
8,7
|
0,1
|
19 |
|
|
Henrik Gustafsson |
|
|
|
240 |
|
|
|
31 |
|
Peter Råden |
Taxinge MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K 75-90 2 wd |
|
Opel |
1:47,8 |
13,8
|
9,3
|
0,3
|
5 |
|
|
Gunnar Engvang |
Djursholms MK |
|
|
B-ascona |
|
|
|
80 |
|
Thomas Pettersson |
Enköpings MK |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:47,8 |
13,8
|
0,4
|
|
2 |
|
|
Magnus Litz |
Enköpings MK |
|
|
940 |
|
|
|
30 |
|
Stefan Nilsson |
MSK Hammaren |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K 75-90 2 wd |
|
Volvo |
1:47,9 |
13,9
|
9,4
|
0,1
|
6 |
|
|
Ann-Louise Nilsson |
MSK Hammaren |
|
|
242 |
|
|
Applicant: JH SPÅRSERVICEAB |
|
|
60 |
|
Emir Memic |
Katrineholms MK |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:47,9 |
13,9
|
9,1
|
|
20 |
|
|
Mikael Brinck |
Katrineholms MK |
|
|
740 |
|
|
|
67 |
|
Fredrik Holtling |
MK Rimo |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
VW |
1:47,9 |
13,9
|
9,1
|
|
20 |
|
|
Göran Schönqvist |
MK Rimo |
|
|
Mk 2 |
|
|
|
64 |
|
Stefan Larsson |
MK Tierp |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
VW |
1:48,2 |
14,2
|
9,4
|
0,3
|
22 |
|
|
Fredrik Myrberg |
Films MK |
|
|
Golf 3 |
|
|
|
11 |
|
Simon Branteström |
Rasbo MK |
A/B/C (hopslagen) Gr E |
|
Opel |
1:48,8 |
14,8
|
2,0
|
0,6
|
2 |
|
|
Lucas Branteström |
Rasbo MK |
|
|
Vectra |
|
|
|
82 |
|
Filip Nilsson |
Almunge MK |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:48,9 |
14,9
|
1,5
|
0,1
|
3 |
|
|
Pontus Åhman |
Almunge MK |
|
|
940 |
|
|
|
28 |
|
Antti Johannesson |
SMK Södermanland |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K 75-90 2 wd |
|
Volvo |
1:49,0 |
15,0
|
10,5
|
0,1
|
7 |
|
|
Ola Bengtsson |
SMK Södermanland |
|
|
242 |
|
|
|
3 |
|
Arvid Larspers |
Hedesunda MK |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
1:49,1 |
15,1
|
|
0,1
|
1 |
|
|
Jan-Henrik Larspers |
Hedesunda MK |
|
|
244 |
|
|
|
36 |
|
Patrik Karlsson |
Films MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K 75-90 2 wd |
|
Opel |
1:49,1 |
15,1
|
10,6
|
|
8 |
|
|
Mikael Åhman |
Films MK |
|
|
Ascona B |
|
|
|
81 |
|
Martin Jigler |
Enköping MK |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:49,2 |
15,2
|
1,8
|
0,1
|
4 |
|
|
Oliver Bergström |
Enköpings MK |
|
|
244 |
|
|
|
35 |
|
Jimmy Säfström |
Rasbo MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K 75-90 2 wd |
|
Opel |
1:49,3 |
15,3
|
10,8
|
0,1
|
9 |
|
|
Elias Säfström |
Rasbo MK |
|
|
Ascona B |
|
|
|
86 |
|
Gustav Ljungberg |
Katrineholms MK |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:49,3 |
15,3
|
1,9
|
|
5 |
|
|
Magnus Ljungberg |
Katrineholms MK |
|
|
940 |
|
|
|
56 |
|
Kaj Larsen |
SMK Märsta |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:49,7 |
15,7
|
10,9
|
0,4
|
23 |
|
|
Thomas Jonsson |
SMK Märsta |
|
|
242 |
|
|
|
52 |
|
Bengt Gustavson |
Ragundadalens RC |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:50,5 |
16,5
|
11,7
|
0,8
|
24 |
|
|
Catarina Gustavson |
Ragundadalens RC |
|
|
544 |
|
|
|
17 |
|
Roger Clefberg |
Västerås MS |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K -74 2 wd |
|
Ford |
1:50,6 |
16,6
|
5,1
|
0,1
|
3 |
|
|
Robert Asp |
Västerås MS |
|
|
Escort Mk 1 |
|
|
|
75 |
|
Kent Nilsson |
Almunge MK |
A-B (hopslagen) Gr N 0-1400 cc , VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:50,6 |
16,6
|
6,6
|
|
4 |
|
|
Mike Westerman |
Almunge MK |
|
|
244 |
|
|
|
1 |
|
Mille Johansson |
Katrineholms MK |
Ungdomsrally |
|
VW |
1:51,2 |
17,2
|
2,1
|
0,6
|
2 |
|
|
Niklas Solenö |
Katrineholms MK |
|
|
Polo |
|
|
|
61 |
|
Mikael Högback |
Västerås MS |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Volvo |
1:51,4 |
17,4
|
12,6
|
0,2
|
25 |
|
|
Per Anderson |
Västerås MS |
|
|
240 |
|
|
|
58 |
|
Joel Säfström |
Rasbo MK |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Opel |
1:51,6 |
17,6
|
12,8
|
0,2
|
26 |
|
|
Linus Nilsson |
Almunge MK |
|
|
Ascona B |
|
|
|
71 |
|
Nils Strömgren |
Fagersta MK |
A-B (hopslagen) Gr N 0-1400 cc , VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
BMW |
1:51,7 |
17,7
|
7,7
|
0,1
|
5 |
|
|
Kent Strömgren |
Fagersta MK |
|
|
320 I |
|
|
|
78 |
|
Tommy Ohlsson |
SMK Märsta |
A-B (hopslagen) Gr N 0-1400 cc , VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:51,9 |
17,9
|
7,9
|
0,2
|
6 |
|
|
Christer Carlström |
SMK Märsta |
|
|
940 |
|
|
|
83 |
|
Daniel Hellström |
Eskilstuna MK |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:52,9 |
18,9
|
5,5
|
1,0
|
6 |
|
|
Pär Karlsson |
Eskilstuna MK |
|
|
940 |
|
|
|
4 |
|
Nils Larsson |
Järbo MK |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
1:53,0 |
19,0
|
3,9
|
0,1
|
3 |
|
|
Mats Larsson |
Järbo MK |
|
|
740 |
|
|
|
84 |
|
Thomas Larsson |
Strängnäs AMS |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:53,2 |
19,2
|
5,8
|
0,2
|
7 |
|
|
Madeleine Karlsson |
Strängnäs AMS |
|
|
940 |
|
|
|
7 |
|
Sune Vesterlund |
Eskilstuna MK |
A/B/C (hopslagen) Gr E |
|
VW |
1:54,4 |
20,4
|
7,6
|
1,2
|
3 |
|
|
Jonas Vesterlund |
Eskilstuna MK |
|
|
Golf |
|
|
|
33 |
|
Stefan Andersson |
Almunge MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K 75-90 2 wd |
|
Saab |
1:56,6 |
22,6
|
18,1
|
2,2
|
10 |
|
|
Monica Källberg |
Almunge MK |
|
|
99 |
|
|
|
87 |
|
Max Gustafsson |
Örsundsbro MK |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:56,6 |
22,6
|
9,2
|
|
8 |
|
|
Robin Liedholm |
Rasbo MK |
|
|
242 |
|
|
|
72 |
|
Ola Klinga |
SMK Sala |
A-B (hopslagen) Gr N 0-1400 cc , VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
1:57,3 |
23,3
|
13,3
|
0,7
|
7 |
|
|
Per Jansson |
SMK Sala |
|
|
244 |
|
|
|
12 |
|
Joacim Jansson |
Rasbo MK |
A/B/C (hopslagen) Gr E |
|
VW |
1:57,5 |
23,5
|
10,7
|
0,2
|
4 |
|
|
Linnea Hallonbacka |
Rasbo MK |
|
|
Golf4 |
|
|
|
20 |
|
Anders Frisk |
SMK Sala |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K -74 2 wd |
|
Volvo |
1:57,5 |
23,5
|
12,0
|
|
4 |
|
|
Joakim Hansson |
SMK Sala |
|
|
Amazon |
|
|
|
8 |
|
Göran Sund |
Fagersta MK |
A/B/C (hopslagen) Gr E |
|
VW |
1:58,0 |
24,0
|
11,2
|
0,5
|
5 |
|
|
Linus Kirkhaug |
Fagersta MK |
|
|
Golf |
|
|
|
100 |
|
Alex Danielsson |
Borlänge MK |
Ungdomsrally |
|
Toyota |
1:58,5 |
24,5
|
9,4
|
0,5
|
4 |
|
|
Björn Danielsson |
Borlänge MK |
|
|
Corolla |
|
|
|
88 |
|
Mikael Andersson |
MK Tierp |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
2:00,0 |
26,0
|
12,6
|
1,5
|
9 |
|
|
Tobias Åström |
MK Tierp |
|
|
940 |
|
|
|
21 |
|
Ulf Wikland |
Örsundsbro MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K -74 2 wd |
|
Volvo |
2:00,5 |
26,5
|
15,0
|
0,5
|
5 |
|
|
Margareta Andersson |
Almunge MK |
|
|
Amazon |
|
|
|
23 |
|
Mats Henningson |
SMK Södermanland |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K -74 2 wd |
|
Volvo |
2:00,7 |
26,7
|
15,2
|
0,2
|
6 |
|
|
Ellinor Persson |
SMK Södermanland |
|
|
Amazon |
|
|
|
77 |
|
Sören Jonsson |
Vansbro MK |
A-B (hopslagen) Gr N 0-1400 cc , VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
2:00,7 |
26,7
|
16,7
|
|
8 |
|
|
Per-Erik Hellström |
Fredriksbergs MK |
|
|
940 |
|
|
|
14 |
|
Kenth Widén |
Enköpings MK |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K -74 2 wd |
|
Saab |
2:01,0 |
27,0
|
15,5
|
0,3
|
7 |
|
|
Crister Boman |
Enköpings MK |
|
|
V4 |
|
|
|
90 |
|
Ronnie Johansson |
Hamre MK Hedemora |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Opel |
2:01,3 |
27,3
|
13,9
|
0,3
|
10 |
|
|
Lena Lindholm |
MSK Hammaren |
|
|
Astra Bertone |
|
|
|
89 |
|
Johan Olsson |
MK Tierp |
C förare Gr N 0-1400 cc ,VOC Mekonomen Rally, Gr F |
|
Volvo |
2:01,7 |
27,7
|
14,3
|
0,4
|
11 |
|
|
Nils Bergdahl |
Films MK |
|
|
242 |
|
|
|
13 |
|
Björn Jakobsson |
Enköping MK |
A/B/C (hopslagen) Gr E |
|
VW |
2:01,9 |
27,9
|
15,1
|
0,2
|
6 |
|
|
Emil Larsson |
Enköping MK |
|
|
Golf Mk 1 |
|
|
|
2 |
|
Sebastian Jahnson |
Gnesta MK |
Ungdomsrally |
|
VW |
2:02,0 |
28,0
|
12,9
|
0,1
|
5 |
|
|
Åke Jahnson |
Gnesta MK |
|
|
Golf |
|
|
|
22 |
|
Folke Åkerblom |
MSK Hammaren |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K -74 2 wd |
|
Saab |
2:02,7 |
28,7
|
17,2
|
0,7
|
8 |
|
|
Lotta Pettersson |
MSK Hammaren |
|
|
96 Sport |
|
|
|
5 |
|
Ellen Carlsson |
Flens MS |
Ungdomsrally |
|
Volvo |
2:03,6 |
29,6
|
14,5
|
0,9
|
6 |
|
|
Pär Carlsson |
Flens MS |
|
|
940 |
|
|
|
59 |
|
Anders Eriksson |
Rasbo MK |
A-B-C, Alla övriga 2WD (i resp. förarklass) Suzuki cup bilar som ej är Gr N |
|
Ford |
2:06,2 |
32,2
|
27,4
|
2,6
|
27 |
|
|
Kristoffer Sveijer |
Rasbo MK |
|
|
Escort |
|
|
|
24 |
|
Jan Flyngen |
Kolsva MS |
A/B/C, (hopslagen) Appendix-K -74 2 wd |
|
Saab |
2:07,7 |
33,7
|
22,2
|
1,5
|
9 |
|
|
Stefan Bylen |
Kolsva MS |
|
|
V4 |
|
|
* = allotted time,
? = under investigation
|