Pos | No. | Driver / CO-Driver | Club | Competition class | Car / Model | Time | Diff L | Diff C | Diff P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
57 | Staffan Bergdahl | Teknis MC | A-förare 4wd | Toyota | 5:59 | ||||||
1 | Per Erik Svensson | Teknis MC | Corolla WRC | ||||||||
60 | Håkan Johansson | Eskilstuna MK | A-förare 4wd | Mitsubishi | 5:59 | ||||||
1 | Fredrik Jensen | Eskilstuna MK | Lancer | ||||||||
Applicant: gj bil ab e-tuna | |||||||||||
59 | Niklas Hägg | SMK Hälsinge | A-förare 4wd | Toyota | 6:01 | 2 | 2 | 2 | |||
3 | Kent-Åke Stenbäck | Forshaga MC | Celica | ||||||||
Applicant: L. Häggs Bildemontering AB | |||||||||||
63 | Bengt Thorsell | Skara MK | A-förare 4wd | Ford | 6:01 | 2 | 2 | ||||
3 | Bosse Fransson | Teknis MC | Focus WRC | ||||||||
209 | Bengt Abrahamsson | Kullings MS | A-förare Grupp H | Volvo | 6:05 | 6 | 4 | ||||
1 | Peter Fogel | Kullings MS | 940 | ||||||||
41 | Daniel Damberg | SMK Motala | A-förare Grupp H | Volvo | 6:05 | 6 | |||||
1 | Toni Sundkvist | SMK Motala | 940 | ||||||||
Applicant: www.tktraktordelar.se | |||||||||||
204 | Markus Hällbo | Säters MK | A-förare Grupp H | Volvo | 6:11 | 12 | 6 | 6 | |||
3 | Micke Johansson | Vansbro MK | 940 | ||||||||
Applicant: www.tractive.se | |||||||||||
210 | Jan Björe | SMK Södermanland | A-förare Grp. A/N 1600-2000 | VW | 6:12 | 13 | 1 | ||||
1 | Tomas Karlsson | Katrineholms MK | Golf III KitCar | ||||||||
61 | Fredrik Grahn | SMK Linde | A-förare 4wd | Mitsubishi | 6:17 | 18 | 18 | 5 | |||
5 | Marie Andersson | Hällefors MK | Lancer | ||||||||
45 | Daniel Hoffmann | SMK Linde | A-förare Grupp H | Opel | 6:18 | 19 | 13 | 1 | |||
4 | Lill-Erik Gustavsson | SMK Örebro | Kadett | ||||||||
Applicant: BILAM | |||||||||||
62 | Göran Nyström | SMK Söderhamn | A-förare 4wd | Mitsubishi | 6:18 | 19 | 19 | ||||
6 | Sten-Ove Olsson | SMK Söderhamn | Lancer Evo 7 | ||||||||
66 | Per-Arne Ljung | Hofors MS | A-förare Grp. A/N 1600-2000 | Opel | 6:19 | 20 | 7 | 1 | |||
2 | Bo-Göran Lundqvist | Hofors MS | Astra | ||||||||
218 | Matti Johansson | Vara MK | A-förare Grupp H | Saab | 6:21 | 22 | 16 | 2 | |||
5 | Ronny Johansson | Vara MK | 900 2,5 | ||||||||
43 | Nicklas Karlsson | MK Team Westom | A-förare Grupp H | Volvo | 6:24 | 25 | 19 | 3 | |||
6 | Sune Elofsson | MK Team Westom | 940 | ||||||||
Applicant: ASSISTANCEKÅREN 020-912912 | |||||||||||
54 | Jonas Sandgren | Falköpings MK | A-förare Grupp H | Opel | 6:26 | 27 | 21 | 2 | |||
7 | Jimmy Jansson | Falköpings MK | Ascona B | ||||||||
55 | Stefan Wass | Vara MK | A-förare Grupp H | VW | 6:26 | 27 | 21 | ||||
7 | Martin Svensson | SMK Trollhättan | Golf Mk 1 | ||||||||
44 | Martin Berglund | SMK Gävle | A-förare Grupp H | VW | 6:28 | 29 | 23 | 2 | |||
9 | Hans Ädel | Hedesunda MK | Golf | ||||||||
46 | Stefan Kemle | SMK Valdemarsvik | A-förare Grupp H | Volvo | 6:28 | 29 | 23 | ||||
9 | Roger Nilsson | SMK Valdemarsvik | 240 Etanol | ||||||||
50 | Robert Forsberg | Bärke MK | A-förare Grupp H | Volvo | 6:30 | 31 | 25 | 2 | |||
11 | Emil Forsberg | Bärke MK | 242 | ||||||||
83 | Andreas Jonsson | Hallsbergs MK | B-förare Grupp H | Volvo | 6:30 | 31 | |||||
1 | Henrik Eriksson | Fjugesta MS | 244 | ||||||||
69 | Robert Eriksson | Eskilstuna MK | A-förare Grp. A/N 1600-2000 | Renault | 6:31 | 32 | 19 | 1 | |||
3 | Daniel Jansson | SMK Södermanland | Clio Sport | ||||||||
28 | Johan Kindahl | Norrköpings MK | Peugeot Original Cup | Peugeot | 6:35 | 36 | 4 | ||||
1 | Anders Wallbom | SMK Örebro | 306 | ||||||||
Applicant: Aros Teknik Racing Team | |||||||||||
89 | Fredrik Jonson | Strängnäs AMS | B-förare Grp. A/N 1600-2000 | VW | 6:36 | 37 | 1 | ||||
1 | Andreas Guillemot | Eskilstuna MK | Golf III | ||||||||
Applicant: WWW.SORMLANDSENERGI.SE | |||||||||||
127 | Nils Jensen | Haninge MK | C-förare 4wd | Mitsubishi | 6:36 | 37 | |||||
1 | Göran Adolfsson | Okänt | Lancer Evo III | ||||||||
Applicant: forsman motor | |||||||||||
67 | Roger Ericsson | Kolsva MS | A-förare Grp. A/N 1600-2000 | Honda | 6:37 | 38 | 25 | 1 | |||
4 | Ola Carlsson | Kolsva MS | Civic Type-r | ||||||||
25 | Andreas Abrahamsson | Katrineholms MK | Peugeot Original Cup | Peugeot | 6:38 | 39 | 3 | 1 | |||
2 | Magnus Johansson | Katrineholms MK | 306 | ||||||||
Applicant: T.Månssons Åkeri o Trp AB | |||||||||||
26 | Mattias Lindberg | Vänersborgs MK | Peugeot Original Cup | Peugeot | 6:38 | 39 | 3 | ||||
2 | Emil Nisson | Vänersborgs MK | 206 RC | ||||||||
Applicant: Peugeot Sport Vänersborg | |||||||||||
64 | Jonas Nordahl | Fredriksbergs MK | A-förare 4wd | Ford | 6:38 | 39 | 39 | ||||
7 | Jonas Skoglund | Bärke MK | Escort | ||||||||
Applicant: JN TEKNIK o MOTORSPORT | |||||||||||
87 | Conny Nyström | SMK Söderhamn | B-förare 4wd | Mazda | 6:38 | 39 | |||||
1 | Tomas Ekman | SMK Söderhamn | 323 Turbo | ||||||||
24 | Pär Karlsson | Lidköping MSF | Peugeot Original Cup | Peugeot | 6:39 | 40 | 4 | 1 | |||
4 | Jörgen Lans | Falköping | 306 GTI | ||||||||
Applicant: Fyrkantens Ventilation AB | |||||||||||
79 | Stefan Carlsson | MK Ran Askersund | B-förare Grupp H | Volvo | 6:39 | 40 | 9 | ||||
2 | Mattias Green | MK Ran Askersund | 240 | ||||||||
71 | Tomas H Olsson | Åmåls MK | B-förare Grupp H | Volvo | 6:41 | 42 | 11 | 2 | |||
3 | Peter Larsson | Säffle MC | 242 | ||||||||
206 | Anders Adolfsson | Östergyllen RC | B-förare Grupp H | Volvo | 6:41 | 42 | 11 | ||||
3 | Andreas Adolfsson | Östergyllen RC | 242l | ||||||||
80 | Henrik Nyberg | Säters MK | B-förare Grupp H | Volvo | 6:43 | 44 | 13 | 2 | |||
5 | Rose-Marie Lind | Säters MK | 242 | ||||||||
49 | Simon Johansson | Hagfors MK | A-förare Grupp H | Volvo | 6:46 | 47 | 41 | 3 | |||
12 | Christer Engman | Kils MK Bil | 240 | ||||||||
74 | Tommy Häljeskog | Teknis MC | B-förare Grupp H | Volvo | 6:46 | 47 | 16 | ||||
6 | Pernilla Karlsson | Teknis MC | 242 | ||||||||
31 | Thobias Wahlström | Katrineholms MK | Peugeot Original Cup | Peugeot | 6:47 | 48 | 12 | 1 | |||
5 | Jimmy Nyberg | Katrineholms MK | 306 GTI | ||||||||
23 | Stefan Malmquist | Mälaröarnas MK | Peugeot Original Cup | Peugeot | 6:48 | 49 | 13 | 1 | |||
6 | Jonas Edvardsson | Gestrike RT | 306 | ||||||||
10 | Leif Person | Laxå MK | Volvo Original Elit | Volvo | 6:49 | 50 | 1 | ||||
1 | Anders Isaksson | Laxå MK | 244 | ||||||||
30 | Lars Lindholm | Skepptuna MK | Peugeot Original Cup | Peugeot | 6:49 | 50 | 14 | ||||
7 | Björn Östring | Skepptuna MK | 206 RC | ||||||||
Applicant: PEUGEOT KISTA MOTORCENTER | |||||||||||
5 | Claes Pettersson | Mariestads MS | Volvo Original Elit | Volvo | 6:50 | 51 | 1 | 1 | |||
2 | Björn Lindh | Mariestads MS | 244 GLT | ||||||||
12 | Lars Skoglund | Bollnäs MK | Volvo Original Elit | Volvo | 6:51 | 52 | 2 | 1 | |||
3 | Hans-Åke Flink | Mälaröarnas MK | 944 | ||||||||
217 | Mats Moberg | Östergyllen RC | A-förare Grupp H | Volvo | 6:51 | 52 | 46 | ||||
13 | Torbjörn Olofsson | Östergyllen RC | 240 | ||||||||
72 | Daniel Spetzig | Hagfors MK | B-förare Grupp H | Volvo | 6:51 | 52 | 21 | ||||
7 | Jörgen Hedlund | Munkfors MC | 242 Br | ||||||||
Applicant: A.R.C Motorsport | |||||||||||
212 | Robert Andersson | Eskilstuna MK | Suzuki Cup | Suzuki | 6:52 | 53 | 1 | ||||
1 | Carl-Gustaf Karlsson | Swift | |||||||||
Applicant: Eskilstuna Glasmästeri AB | |||||||||||
120 | Anders Olsson | SMK Söderhamn | C-förare Grupp H | Volvo | 6:52 | 53 | |||||
1 | Kristoffer Olsson | SMK Söderhamn | 240 | ||||||||
6 | Martin Eliasson | Skutskärs MS | Volvo Original Elit | Volvo | 6:53 | 54 | 4 | 1 | |||
4 | Joakim Renberg | Skutskärs MS | 242 | ||||||||
15 | Daniel Kallin | Säffle MC | Volvo Original Elit | Volvo | 6:53 | 54 | 4 | ||||
4 | Nina Erixon | Säffle MC | 940 | ||||||||
52 | Fredrik Eriksson | Katrineholms MK | A-förare Grupp H | VW | 6:53 | 54 | 48 | ||||
14 | Henrik Dahlgren | Katrineholms MK | Golf | ||||||||
13 | Rolf Andersson | Christinehamns MK | Volvo Original Elit | Volvo | 6:54 | 55 | 5 | 1 | |||
6 | Arne Johansson | SMK Karlskoga | 740 | ||||||||
Applicant: Högåsens Bildemontering | |||||||||||
7 | Ingemar Thelander | SMK Gävle | Volvo Original Elit | Volvo | 6:55 | 56 | 6 | 1 | |||
7 | Patrik Dybeck | SMK Gävle | 740 | ||||||||
16 | Tommy Sahlqvist | Fjugesta MS | Volvo Original Elit | Volvo | 6:55 | 56 | 6 | ||||
7 | Kenneth Ringström | 940 | |||||||||
90 | Niklas Carlson | Katrineholms MK | Volvo Original Cup | Volvo | 6:56 | 57 | 1 | ||||
1 | Mattias Gustafsson | Vetlanda RRC | 940 | ||||||||
Applicant: TEAM BILIA/MOBIL 1 | |||||||||||
37 | Mattias Svedberg | Bollnäs MK | A-förare Grupp E | VW | 6:57 | 58 | 1 | ||||
1 | Olov Bomark | Bollnäs MK | Golf GT | ||||||||
32 | Jonas Johansson | MK Ran Askersund | Peugeot Original Cup | Peugeot | 6:58 | 59 | 23 | 1 | |||
8 | John Stigh | SMK Motala | 206 RC | ||||||||
Applicant: TEAM BIRKAS BILPLÅT | |||||||||||
81 | Tomas Henriksson | Hagfors MK | B-förare Grupp H | Ford | 6:58 | 59 | 28 | ||||
8 | Bosse Westlund | Hagfors MK | Escort Mk II | ||||||||
Applicant: A.R.C.Motorsport | |||||||||||
116 | Henrik Joelsson | Skutskärs MS | C-förare Grupp H | Opel | 6:58 | 59 | 6 | ||||
2 | Stellan Kalsson | Skutskärs MS | Kadett GSI 16v | ||||||||
Applicant: Eriksson Bilteam I Gävle | |||||||||||
53 | Björn Andersson | SMK Motala | A-förare Grupp H | Volvo | 6:59 | 1:00 | 54 | 1 | |||
15 | Mattias Andersson | SMK Motala | 242 | ||||||||
Applicant: Folkracefetivalen i Motala | |||||||||||
82 | Morgan Hedqvist | Hedesunda MK | B-förare Grupp H | Opel | 6:59 | 1:00 | 29 | ||||
9 | Jan Henrik Larspers | Hedesunda MK | Manta B 2.4 | ||||||||
17 | Mattias Kågström | Skutskärs MS | Suzuki Cup | Suzuki | 7:00 | 1:01 | 8 | 1 | |||
2 | Andreas Åberg | Skutskärs MS | Swift | ||||||||
11 | Mikael Högberg | SMK Gävle | Volvo Original Elit | Volvo | 7:01 | 1:02 | 12 | 1 | |||
9 | Jörgen Mattson | SMK Gävle | 240 | ||||||||
51 | Stefan Norberg | Horndals MK | A-förare Grupp H | Volvo | 7:01 | 1:02 | 56 | ||||
16 | Mikael Eklind | Horndals MK | 240 | ||||||||
Applicant: Vav o Kamaxelspec. i Åmot | |||||||||||
18 | Pierre Skytt | Eskilstuna MK | Suzuki Cup | Suzuki | 7:03 | 1:04 | 11 | 2 | |||
3 | Patrick Larsson | Eskilstuna MK | Swift | ||||||||
Applicant: WWW.SORMLANDSENERGI.SE | |||||||||||
98 | Daniel Larsson | Järbo MK | Volvo Original Cup | Volvo | 7:03 | 1:04 | 7 | ||||
2 | Sandra Wall | Järbo MK | 242 GT | ||||||||
123 | Gabriel Savela | Stockholms BK | C-förare Grupp H | Opel | 7:06 | 1:07 | 14 | 3 | |||
3 | Mikael Savela | Stockholms BK | Ascona | ||||||||
9 | Anders Olsson | Vänersborgs MK | Volvo Original Elit | Volvo | 7:07 | 1:08 | 18 | 1 | |||
10 | Sven Olsson | Vänersborgs MK | 240 | ||||||||
96 | Fredrik Johansson | Säffle MC | Volvo Original Cup | Volvo | 7:07 | 1:08 | 11 | ||||
3 | Mikael Magnusson | Säffle MC | 240 | ||||||||
97 | Andreas Wilzen | Lms | Volvo Original Cup | Volvo | 7:07 | 1:08 | 11 | ||||
3 | Pierre Andersson | Åtvidabergs MK | 940 | ||||||||
Applicant: rejmes din volvohandlare | |||||||||||
33 | Tommie Lindberg | Hällefors MK | Peugeot Original Cup | Peugeot | 7:08 | 1:09 | 33 | 1 | |||
9 | Martin Lindberg | Hällefors MK | 306 GTI | ||||||||
76 | Thomas Johansson | MK Team Westom | B-förare Grupp H | Volvo | 7:13 | 1:14 | 43 | 5 | |||
10 | Anders Guldbranson | MK Team Westom | 240 | ||||||||
128 | Arne Gustavsson | Hallsbergs MK | C-förare 4wd | Audi | 7:13 | 1:14 | 37 | ||||
2 | Sven-Erik Svensson | SMK Örebro | 80 Quattro | ||||||||
Applicant: SL Bildelar AB Hallsberg | |||||||||||
14 | Tomas Oscarsson | MK Ratten | Volvo Original Elit | Volvo | 7:14 | 1:15 | 25 | 1 | |||
11 | Karin Carlsson | MK Ratten | 940 | ||||||||
34 | Jerry Andersson | Laxå MK | Veteran / HRB | Volvo | 7:14 | 1:15 | |||||
1 | Mattias Sjöberg | Laxå MK | 164 | ||||||||
Applicant: Bemå lyft i Örebro AB | |||||||||||
126 | Fredric Westerlund | Värmdö MK | C-förare 4wd | Toyota | 7:15 | 1:16 | 39 | 1 | |||
3 | Helene Westerlund | Alingsås MK | Celica GT4 | ||||||||
211 | Robin Wallon | SMK Kungsör | Ungdomsrally | Volvo | 7:20 | 1:21 | 5 | ||||
1 | Niklas Lundqvist | Eskilstuna MK | 240 | ||||||||
Applicant: Team Hans Persson Motorsport | |||||||||||
38 | Mattias Nordlund | Svärdsjö MK | A-förare Grupp E | VW | 7:20 | 1:21 | 23 | ||||
2 | Mikael Norgren | Hofors MK | Golf GT | ||||||||
Applicant: Plåtleverantören AB | |||||||||||
20 | Lars-Erik Andersson | Haninge MK | Suzuki Cup | Suzuki | 7:22 | 1:23 | 30 | 2 | |||
4 | Kjell-Åke Andersson | Haninge MK | Swift Mk1 | ||||||||
93 | Jonas Banck | Hallsbergs MK | Volvo Original Cup | Volvo | 7:22 | 1:23 | 26 | ||||
5 | Anders Banck | Hallsbergs MK | 242 DL | ||||||||
201 | Mikael Lindholm | Munkfors MC | C-förare Grupp E | Volvo | 7:22 | 1:23 | |||||
1 | Conny Johansson | Filipstads MC | 940 | ||||||||
105 | Fredrik Andersson | SMK Linde | C-förare Grupp E | Opel | 7:22 | 1:23 | |||||
1 | Peter Sundin | Kils MK Bil | Ascona | ||||||||
8 | Stefan Karlsson | Finspångs MS | Volvo Original Elit | Volvo | 7:24 | 1:25 | 35 | 2 | |||
12 | Rolf G Ericson | Finspångs MS | 240 | ||||||||
115 | Tomas Bergman | SMK Hälsinge | C-förare Grupp H | VW | 7:26 | 1:27 | 34 | 2 | |||
4 | Kjell-Arne Andersson | SMK Hälsinge | Golf | ||||||||
Applicant: Välsta Bildemontering AB | |||||||||||
125 | Kenneth Thor | Östernärkes RMC | C-förare Grupp H | Volvo | 7:29 | 1:30 | 37 | 3 | |||
5 | Fia Nordgren | Östhammars MK | 240 | ||||||||
Applicant: Ekströms Bygg AB, Örebro | |||||||||||
3 | Viktor Henriksson | MK Speed | Ungdomsrally | VW | 7:31 | 1:32 | 2 | ||||
2 | Jan Henriksson | MK Speed | Golf GT | ||||||||
4 | Markus Asplind | SMK Motala Bil | Ungdomsrally | Volvo | 7:36 | 1:37 | 16 | 5 | |||
3 | Ronny Petterson | Finspångs MS | 244 | ||||||||
103 | Magnus Östlund | MK Team Treske | C-förare Grupp E | VW | 7:36 | 1:37 | 14 | ||||
3 | Niklas Andersson | MK Team Treske | Golf 1 | ||||||||
2 | Tobias Carneling | Katrineholms MK | Ungdomsrally | Volvo | 7:39 | 1:40 | 19 | 3 | |||
4 | Emil Carneling | Katrineholms MK | 240 | ||||||||
207 | Peter Liwell | Eskilstuna MK | A-förare Grupp H | VW | 7:39 | 1:40 | 1:34 | ||||
17 | Tommy Wallin | Eskilstuna MK | Golf II | ||||||||
Applicant: Sörmlands Energi AB | |||||||||||
99 | David Forsberg | Teknis MC | Volvo Original Cup | Volvo | 7:40 | 1:41 | 44 | 1 | |||
6 | Per Forsberg | Teknis MC | 244 | ||||||||
106 | Stefan Frisk | MK Kopparberg | C-förare Grupp E | Saab | 7:44 | 1:45 | 22 | 4 | |||
4 | Lena Medberg | SMK Linde | 99 | ||||||||
Applicant: Team Helix | |||||||||||
92 | Lena Ekström Tungfelt | Östernärkes RMC | Volvo Original Cup | Volvo | 7:45 | 1:46 | 49 | 1 | |||
7 | Martin Holmdal | Hallsbergs MK | 940 | ||||||||
Applicant: Ekströms Bygg AB, Örebro | |||||||||||
113 | Robert Ardryd | MK Kopparberg | C-förare Grp. A/N <1600 | Suzuki | 7:46 | 1:47 | 1 | ||||
1 | Björn Romström | Teknis MC | Swift | ||||||||
Applicant: Team Birkas Bilplåt, Skänninge | |||||||||||
36 | Jan Rolfsson | SMK Örebro | Veteran / HRB | Volvo | 7:51 | 1:52 | 37 | 5 | |||
2 | Joakim Holm | Östernärkes RMC | Amazon | ||||||||
70 | Kjell Skoog | Forshaga MC | B-förare Grupp E | Ford | 8:00 | 2:01 | 9 | ||||
1 | Bo Jansson | Kils MK Bil | Escort | ||||||||
112 | Ulf Haglund | Teknis MC | C-förare Grupp E | VW | 8:07 | 2:08 | 45 | 7 | |||
5 | Peter Holmberg | Teknis MC | Scirocco TS | ||||||||
107 | Perti Lindqvist | MK Speed | C-förare Grupp E | Saab | 8:09 | 2:10 | 47 | 2 | |||
6 | Kim Koivio | Haninge MK | 99 | ||||||||
21 | Rafael Bieniek | Mälaröarnas MK | Suzuki Cup | Suzuki | 8:11 | 2:12 | 1:19 | 2 | |||
5 | Andreas Dahl | Haninge MK | Swift Mk1 | ||||||||
100 | Niklas 'Sluggo' Engström | Storfors MK | Volvo Original Cup | Volvo | 8:13 | 2:14 | 1:17 | 2 | |||
8 | Anders 'Osten' Wiberg | Storfors MK | 240 | ||||||||
95 | Börje Engström | Storfors MK | Volvo Original Cup | Volvo | 8:16 | 2:17 | 1:20 | 3 | |||
9 | Anders Engström | Storfors MK | 244 | ||||||||
111 | Lennart Wilhelmson | SMK Arboga | C-förare Grupp E | Saab | 8:16 | 2:17 | 54 | ||||
7 | Ingalill Söder | SMK Arboga | 99 | ||||||||
208 | Mattias Jirvelius | SMK Örebro | C-förare Grupp E | VW | 8:20 | 2:21 | 58 | 4 | |||
8 | Emil Arvidsson | Teknis MC | Golf III | ||||||||
Applicant: Lejtorp Racing | |||||||||||
22 | Magnus Sydhagen | Taxinge | Suzuki Cup | Suzuki | 8:22 | 2:23 | 1:30 | 2 | |||
6 | Diana Alonso | Stockholms MK | Swift Mk 2 | ||||||||
109 | Jonas Thunberg | Degerfors RC | C-förare Grupp E | Ford | 8:24 | 2:25 | 1:02 | 2 | |||
9 | Mikael Gustavsson | Degerfors RC | Sierra | ||||||||
1 | Jimmy Alfredsson | SMK Örebro | Ungdomsrally | Volvo | 8:31 | 2:32 | 1:11 | 7 | |||
5 | Lasse Alfredsson | SMK Örebro | 240 | ||||||||
56 | Kjell Lilja | Forshaga MC | A-förare Grupp H | Opel | 11:12 | 5:13 | 5:07 | 2:41 | |||
18 | Ulf Tobiasson | Forshaga MC | Ascona B | ||||||||
104 | Linus Olsson | Karlstad MC Bil | C-förare Grupp E | Opel | 14:16 | 8:17 | 6:54 | 3:04 | |||
10 | Daniel Bergkvist | Säffle MC | Ascona B | ||||||||
* = allotted time, ? = under investigation |