Svenska English
Raceconsulting
2017-08-05 Kullingstrofén Official final
Retired
53 competitors
No Dc Driver/CO-Driver Club/Country Make/Model Reason
1 A Birger Palm Vaxholms MK Toyota Tekniskt på service.
Håkan Carlsson Vaxholms MK Starlet
Entrant:Assistancekåren
 
3 A Niklas Blomkvist Munkfors MC Volvo Bromsar service efter SS 3
Per Wiksten MK Ratten 242
 
8 A Johan Nilsson Vara MK Volvo Koppling SS1
Matti Johansson Vara MK 242
 
13 A Fredrik Ekenved Göteborgs MF Volvo Rullat SS 3
Markus Börjesson Älvbygdens MK 944
 
22 A Pontus Lönnström Nora MK Volvo Styrning SS 3
Tommy Lindholm Munkfors MC 940
 
311 A Pontus Jakobsson SMK Nyköping Toyota Tekniskt innan huvudstart
Joakim Jakobsson SMK Nyköping Corolla
Entrant:Södertörnsvakuum.se
 
27 A Johan Axelsson Nässjö MK Volvo Växellåda SS 3
Mattias Bengtsson Ryds MK 940
Entrant:Team Skeppsbrons
 
29 A Torbjörn Eriksson SMK Karlskoga Volvo Växellåda SS 1
Henrik Söderkvist Skillingaryds MK 242
 
38 A Tobias Johansson Ludvika MS Mitsubishi Bromsslang+drivaxel SS 1
Bo Holmstrand Kullings MS Lancer Evo 9
 
39 A Björn Adolfsson KAK Motorsport Peugeot Tekniskt efter SS 3
Mikael Johansson Ludvika MS 208 R5
 
42 A Ulf Pettersson Katrineholms MK Mitsubishi Elfel SS 2
Andreas Ekström Katrineholms MK Lancer Evo 7
Entrant:Carlsson Byggare
 
48 A Bengt Abrahamsson Kullings MS Mitsubishi Tekniskt SS 1
Peter Fogel Kullings MS R5
 
49 A Johan Rudengren Eskilstuna MK Skoda Motor SS 1
Christer Johansson Flens MS Fabia WRC
 
51 A Algot Öberg Eskilstuna MK Ford Tekniskt service efter SS 3
Johan Johansson SMK Valdemarsvik Fiesta R5
Entrant:NJ ELINSTALLATION
 
55 A Björn Compier MK Rimo Mitsubishi Tekniskt SS 3
Mikael Lindgren MK Rimo Lancer Evo 5
 
59 C Tor Bækkevold NMK Aurskog- Høland Mitsibuhsi Turbo SS 1
Jeanett Haug KNA Eiker Lancer Evo V
 
63 A Kjell Fransson Vimmerby MS Renault Vattenslang SS 3
Daniel Mörn Edorsson Gränna MK Alpine
 
64 A Mats Norss Höglandets MS BMW Tekniskt SS 1
Lasse Petersson Höglandets MS 323
 
68 C Peter Thume Kolsva MS Opel Övre bärarm SS 3
Karin Danielsson Kolsva MS Kadett GTE
 
73 B Albin Nordh Ydre MK Renault Rullat SS 3
Johan Karlsson Tjust MK Twingo R2
 
79 B Tommy Eliasson Storfors MK Volvo Motor SS 1
Rickard Svensson Storfors MK 940
 
82 B Henrik Oscarson MSK Hammaren Saab Kört på sten SS 1
Roger Lindholm Västerås MS 9-3 SS
 
85 B Emelie Axelsson Säffle MC Volvo Bromsar SS2
Ida Hegge Vara MK 940
 
87 B Simon Andersson Bengtsfors MC Volvo Koppling SS 1
Urban Fröjd Falköpings MK 940
 
90 B Joakim Willingskär Kullings MS BMW Rullat SS4
Per-Anders Andersson Kullings MS 325
 
94 B Pontus Nilsson SMK Nyköping BMW Drivaxel SS3
Mathias Cederstam SMK Nyköping 325
 
97 B Per Hedskog SMK Trollhättan Opel Drivaxelbrott SS3
Anna Maria Westerlund SMK Trollhättan Ascona
 
98 B Kent Johansson Falköpings MK Volvo Tekniskt SS 1
Andreas Karlsson Falköpings MK 240
 
100 B Jim Johansson Falköpings MK Volvo Avåkning SS3
Mikael Kjellgren Hjo MK 240
 
101 B Andreas Elfver Gränna MK Volvo Avåkning SS 1
Sofie Elfver Gränna MK 240
 
103 B Erik Wiklund Älvbygdens MK Volvo Rullat SS 3
Marcus Marin Älvbygdens MK 240
 
106 B Kjell Hansson Dals MK Volvo Sprängkåpa efter SS3
Peter T Modig Vara MK 940
 
108 A Jan Wigertson Kullings MS Volvo Oljeläckage SS 1
Åsa Wigertson Kullings MS 850
 
113 B Björn Kallin Örebro RC Volvo Tekniskt på service
Peter Hultberg Björnjägarns RC 940
 
115 B Viktor Johansson Vara MK Volvo Rullat SS 4
Rickard Johansson Vara MK 940
 
118 A Robert Johansson Göteborgs MF Volvo Länkarm SS 4
Kim Pettersson SMK Trolhättan 240
 
119 B Fredrik Alin Åmåls MK Volvo Sönderslaget bakhjul SS 1
Alexander Alin Åmåls MK 240
 
125 B Joakim Frisk SMK Sala Volvo Avåkning SS3
Alexander Glavsjö Frykdalens MK 940
 
131 B David Roos Gnesta MK VW Drivknut SS3
Ludvig Eriksson Gnesta MK Golf
 
135 C Victor Liljesson Linköpings MS Ford Motor SS 1
Patrik Wiström Linköpings MS Fiesta ST
Entrant:Appelskogs bil AB
 
136 C Andreas Ekström V:a Östergötlands MK Volvo Tekniskt SS 2
Lars Jansson Åtvidabergs MK 940
 
137 C Lucas Branteström Rasbo MK Opel Generatorrem SS2 Mål
Joakim Storm Nässjö MK Astra
Entrant:Lundqvist El i Uppsala AB
 
138 C Richard Börjeson Kullings MS BMW Länkarm SS3
Johan Svensson Kullings MS 325
 
139 C Stefan Carlsson MK Ramunder Volvo Rullat SS 1
Alexander Ek MK Ramunder 242
Entrant:Bulk & Containerfrakts Motorsport Team
 
142 C Rasmus Carlson Katrineholms MK Volvo Motor SS 1
Felicia Grundtman Eskilstuna MK 242
 
144 C Henrik Johansson Stenungsunds MS Volvo Avåkning SS 1
Mikael Johansson Stenungsunds MS 242
Entrant:Team Börjesson Maskin
 
147 C Jonas Björk MK Team Westom VW Styrväxel På service efter SS1
Lars Persson MK Team Westom Golf Mk2
 
148 C Lennart Martinsson Sotenäs MK Volvo Motorhaveri SS 1
Monica Martinsson Sotenäs MK 244
Entrant:KAREV
 
157 C Andreas Petersson SMK Valdemarsvik Volvo Okänd orsak
Peter Andersson MK Ramunder 940
 
171 C Martin Nygårdh Kullings MS Volvo Krökt länkarm Efter SS3
Jimmy Svensson Kullings MS 240
 
178 C Joakim Bengtsson Kullings MS Toyota Tekniskt efter SS 3
Melvin Bengtsson Kullings MS Corolla
 
180 C Emilio Trejile Skene MS VW Inget oljetryck SS1
Magnus Widmark Skene MS Golf 3
Entrant:GULLABO RALLYDÄCK
 
194 J Alexander Fogdeby Storfors MK Volvo Okänd orsak SS1
Marcus Fogdeby Storfors MK 940
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!