Svenska English
Raceconsulting
2013-10-26 Kåtmyraslaget Official final
After SS 1
29 competitors
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 32 Stefan Öhrn Ljusdals MS 4WD A+B+C-förare Mitsubishi 1:33,6
1   Lars Wallberg Ljusdals MS   Evo 4  
 
2 31 Benny Persson Ljusdals MS 4WD A+B+C-förare Mitsubishi 1:36,9 3,3 3,3 3,3
2   Agnes Nilzon Ljusdals MS   Evo Vll  
 
3 30 Mattias Nyström Ludvika MS 4WD A+B+C-förare Subaru 1:39,0 5,4 5,4 2,1
3   Robert Nyström Ludvika MS   Impreza  
 
4 8 Jan-Erik Liiten SMK Hälsinge 4WD A+B+C-förare Ford 1:39,8 6,2 6,2 0,8
4   Jari Liiten SMK Hälsinge   Escort Cosworth  
 
5 27 Mats Zetterman Ljusdals MS 2WD A+B-förare Ford 1:40,7 7,1 0,9
1   Robert Bergvik Ljusdals MS   Fiesta  
 
6 19 Jonas Edlund Ilsbo MK VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:41,4 7,8 0,7
1   Sara Strömberg Ilsbo MK   244  
 
7 29 Jari Liiten SMK Hälsinge 4WD A+B+C-förare Ford 1:41,5 7,9 7,9 0,1
5   Jan-Erik Liiten SMK Hälsinge   Escort Cosworth  
 
8 6 Conny Zetterman Ljusdals MS 2WD C-förare Ford 1:42,2 8,6 0,7
1   Tomas Aftrett Ljusdals MS   Escort RS 2000  
 
9 7 Anders Hedström SMK Hälsinge 2WD A+B-förare Citroën 1:42,3 8,7 1,6 0,1
2   Torsten Dahlberg SMK Hälsinge   Xsara Coupé  
 
10 5 Börje Westman SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:42,5 8,9 1,1 0,2
2   Tomas Bergman SMK Hälsinge   242  
 
11 2 Fredrik Basth SMK Hälsinge Grupp E C-förare VW 1:42,9 9,3 0,4
1   Jani Rantala SMK Hälsinge   Golf 2  
Entrant:Välsta Bildemontering AB
 
12 13 Jocke Halvarsson Ljusdals MS Grupp E A+B-förare Opel 1:44,4 10,8 1,5
1   Kjell Halvarsson Ilsbo MK   Kadett  
 
12 21 Tomas Bergman SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:44,4 10,8 3,0
3   Börje Westman SMK Hälsinge   242  
Entrant:Välsta Bildemontering AB
 
14 4 Lars Andersson SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:44,5 10,9 0,1
1   Anders Roginder SMK Hälsinge   244  
 
15 10 Lars-Olov Sundquist Ljusdals MS Grupp E C-förare Saab 1:45,2 11,6 2,3 0,7
2   Henrik Hansen Ljusdals MS   99  
 
16 28 Gustav Nilsson Ilsbo MK 2WD A+B-förare Citroën 1:45,4 11,8 4,7 0,2
3   Tommy Andersson SMK Hälsinge   Xsara  
 
16 12 Erika Söderman Mora MK Grupp E C-förare VW 1:45,4 11,8 2,5
3   Michelle Söderman Mora MK   Golf 2  
 
18 16 Rolf Pakka SMK Sundsvall VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:46,4 12,8 1,9 1,0
2   Erika Engstrand Ljusdals MS   242  
 
19 18 Bengt Anders Rolin SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:46,7 13,1 5,3 0,3
4   Paulin Bergqvist SMK Hälsinge   240  
 
20 17 Fredrik Jonasson Krokoms MK VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:47,8 14,2 3,3 1,1
3   Jimmy Nesterud Jämtlands MK   244  
 
21 15 Oscar Nilsson Ilsbo MK VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:49,2 15,6 4,7 1,4
4   Mikaela Westberg SMK Hälsinge   240  
 
22 22 Andreas Frölander Gotlands MF BK VOC Mekonomen+N1 A+B-förare Volvo 1:49,6 16,0 8,2 0,4
5   Caroline Wexell Ilsbo MK   240  
 
23 11 Anders Bohjort Sandvikens MK Grupp E C-förare Opel 1:50,4 16,8 7,5 0,8
4   Rolf Wallberg Skutskärs MS   Ascona B  
 
24 24 Viktor Karlsson Bergs MK 2WD C-förare Volvo 1:51,9 18,3 9,7 1,5
2   Tobias Jansson Bergs MK   242  
 
25 14 Elina Foander SMK Hälsinge VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:52,9 19,3 8,4 1,0
5   Anders Roginder SMK Hälsinge   240  
 
26 9 Annsofi Wikström Ljusdals MS Grupp E C-förare Opel 1:55,0 21,4 12,1 2,1
5   Jennie Olsson Bollnäs MK   Kadett  
 
27 3 Caroline Wexell Ilsbo MK VOC Mekonomen+N1 C-förare Volvo 1:56,3 22,7 11,8 1,3
6   Andreas Frölander Gotlands MF BK   240  
 
28 23 Åsa Stonegård SMK Hälsinge 2WD C-förare Volvo 2:01,0 27,4 18,8 4,7
3   Pär Swedh SMK Hälsinge   240  
 
29 26 Janne Zetterman Ljusdal MS 2WD C-förare Ford 5:00,0 3:26,4 3:17,8 2:59,0
4   Sara Lindh Ljusdals MS   Escort RS  
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!