Svenska English
Raceconsulting
2018-09-30 Rally Killingen Official final
After SS 6
102 competitors
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 9 Patrik Åkerman Ljusdals MS Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 26:07,5
1   Joakim Gevert Frykdalens MK   Evo 8  
2:37,1  4:59,7  5:10,0  3:22,9  5:40,7  4:17,1 
 
2 20 Hampus Jakobsson SMK Nyköping Klass 2 Supercupen (Fwd) Toyota 26:51,2 43,7 43,7
1   Pontus Jakobsson SMK Nyköping   Corolla  
2:43,2  5:09,1  5:24,0  3:29,4  5:40,9  4:24,6 
 
3 58 Mats Jonsson Forshaga MC Appendix K Mazda 26:55,0 47,5 3,8
1   Conny Sundqvist Storfors MK   323 4WD  
2:40,4  5:17,6  5:20,7  3:30,5  5:45,6  4:20,2 
 
4 29 Tomas Pettersson Grangärde RRC Klass 3 Supercupen (Rwd) Ford 26:58,2 50,7 3,2
1   Dennis Rådström KAK   Escort Mk2  
Entrant: Tractive AB
2:42,0  5:12,5  5:22,6  3:30,8  5:44,7  4:25,6 
 
5 15 Andreas Persson MK Ratten Klass 2 Supercupen (Fwd) Renault 26:59,5 52,0 8,3 1,3
2   Henric Persson MK Ratten   Clio RS  
Entrant: Helmia Motorsport
2:43,1  5:11,9  5:24,9  3:30,9  5:45,3  4:23,4 
 
6 38 Simon Johansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 27:06,6 59,1 8,4 7,1
2   Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK   940  
2:43,4  5:12,4  5:24,4  3:31,8  5:47,9  4:26,7 
 
7 14 Andreas Levin Lima MS Klass 2 Supercupen (Fwd) Nissan 27:06,9 59,4 15,7 0,3
3   Tommy Lindholm Munkfors MC   Sunny  
2:42,2  5:12,4  5:24,5  3:33,3  5:48,9  4:25,6 
 
8 33 Björn Larsson Forshaga MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 27:18,1 1:10,6 19,9 11,2
3   Ida Bood MK Ratten   242  
2:43,5  5:14,4  5:29,1  3:33,1  5:51,2  4:26,8 
 
9 30 Tommy Eliasson Storfors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 27:26,1 1:18,6 27,9 8,0
4   Ove Persson SMK Linde   940  
Entrant: EC Svenska
2:43,7  5:17,0  5:28,2  3:34,8  5:52,5  4:29,9 
 
10 11 Anders Karlsson Säffle MC Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 27:28,9 1:21,4 1:21,4 2,8
2   Björn Nilsson MK Ratten   Mirage R5  
Entrant: SPADER ÄZZ RALLY
2:33,3  6:55,1  5:04,7  3:20,2  5:27,4  4:08,2 
 
11 47 Thomas Bryntesson NMK Trøgstad Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 27:30,1 1:22,6 31,9 1,2
5   Ulf Rinden   240  
2:44,4  5:18,1  5:28,8  3:32,0  5:58,7  4:28,1 
 
12 12 Lars-Ove Olsson Forshaga MC Klass 1 Supercupen (4 wd) Mazda 27:32,0 1:24,5 1:24,5 1,9
3   Peter Modig Vara MK   323 4WD  
2:57,9  5:18,3  5:29,8  3:33,3  5:48,7  4:24,0 
 
13 10 Steen Skodborg Borlänge MK Klass 1 Supercupen (4 wd) Misubishi 27:39,3 1:31,8 1:31,8 7,3
4   Olle Björk Borlänge MK   Evo VII  
2:41,8  5:09,9  5:18,0  3:30,2  6:40,0  4:19,4 
 
14 16 Henrik Enner Likenäs MK Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 27:41,4 1:33,9 50,2 2,1
4   Per-Arne Jonsson MK Ratten   Golf III  
2:46,3  5:21,9  5:32,6  3:35,4  5:54,9  4:30,3 
 
15 35 Mats Bäck SMK Hedemora Klass 3 Supercupen (Rwd) Opel 27:48,0 1:40,5 49,8 6,6
6   Christoffer Bäck SMK Hedemora   Ascona  
2:45,8  5:23,0  5:35,9  3:39,8  5:56,0  4:27,5 
 
16 70 Isac Nordström Kullings MS A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 27:48,4 1:40,9 0,4
1   Annie Hellstadius Kullings MS   940  
2:53,2  5:20,4  5:30,7  3:37,7  5:53,0  4:33,4 
 
17 17 Martin Jakobsson Kolsva MS Klass 2 Supercupen (Fwd) Opel 27:52,3 1:44,8 1:01,1 3,9
5   Henrik Lund Eskilstuna MK   Corsa B  
2:49,9  5:26,6  5:31,6  3:36,4  5:56,1  4:31,7 
 
18 37 Magnus Engelbrektsson MK Team Treske Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 27:55,6 1:48,1 57,4 3,3
7   Carin Nilsson MK Team Treske   940  
2:41,8  5:45,7  5:29,6  3:30,8  5:46,3  4:41,4 
 
19 63 Stefan Ryberg Forshaga MC Appendix K Volvo 27:56,6 1:49,1 1:01,6 1,0
2   Christian Ohlsson Kils Mk-bil   242  
2:51,2  5:14,9  5:36,0  3:46,6  5:59,0  4:28,9 
 
20 72 Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 27:56,9 1:49,4 8,5 0,3
2   Lars Andersson SMK Trollhättan   940  
2:46,3  5:22,1  5:32,9  3:36,3  6:07,3  4:32,0 
 
21 55 Amund Skoglund MK Team Treske Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 28:03,4 1:55,9 1:05,2 6,5
8   Peder Johansson MK Team Treske   242 Classic  
2:46,6  5:28,5  5:41,6  3:34,2  6:00,7  4:31,8 
 
22 76 Gustav Johansson Fryksdalens MK B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 28:05,5 1:58,0 2,1
1   Kalle Lindskog   940  
2:49,0  5:27,4  5:35,1  3:39,6  5:56,2  4:38,2 
 
23 36 Thomas Hansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 28:14,1 2:06,6 1:15,9 8,6
9   Mikael Håkman Forshaga MC   940  
2:52,7  5:35,0  5:32,7  3:38,3  6:04,0  4:31,4 
 
24 1 Robert Andersson Eskilstuna MK 1300 RallyCup Suzuki 28:26,3 2:18,8 12,2
1   Carl-Gustaf Karlsson Eskilstuna MK   Swift Mk 2  
Entrant: Allbilservice i Eskilstuna
2:54,7  5:28,3  5:40,3  3:40,4  6:07,3  4:35,3 
 
25 3 William Binbach Kolsva MS 1300 RallyCup Suzuki 28:29,0 2:21,5 2,7 2,7
2   Victor Johansson Ryds MK   Swift Evo 2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:52,9  5:29,3  5:46,3  3:40,8  6:03,6  4:36,1 
 
26 2 Ola Strömberg Nora MK 1300 RallyCup Suzuki 28:32,2 2:24,7 5,9 3,2
3   Ronnie Maxe   Swift 1300 GTI Mk2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:51,2  5:31,5  5:43,7  3:42,1  6:05,4  4:38,3 
 
27 150 Göran Fredriksson Fryksdalens MK Appendix K Volvo 28:33,2 2:25,7 1:38,2 1,0
3   Peter Johansson MK Ratten   240 T  
2:54,4  5:31,9  5:39,5  3:41,0  6:09,0  4:37,4 
 
28 153 Emil Andersson MK Team Westom A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 28:33,5 2:26,0 45,1 0,3
3   Kent Larsson MK Team Westom   244  
2:50,3  5:26,5  5:54,6  3:52,1  5:56,6  4:33,4 
 
29 151 Erik Engen NMK Trøgstad Appendix K Toyota 28:37,1 2:29,6 1:42,1 3,6
4   Linda Iren Tryland NMK Trøgstad   Celica GT4  
2:55,3  5:35,8  5:47,3  3:41,5  6:06,9  4:30,3 
 
30 32 Mats Larsson Nora MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 28:40,4 2:32,9 1:42,2 3,3
10   Johan Lövgren Degerfors RC   940  
Entrant: Däckverkstan i Nora
2:53,4  5:33,1  5:46,4  3:40,6  6:09,6  4:37,3 
 
31 78 Dan Rhodin SMK Trollhättan B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 28:42,1 2:34,6 36,6 1,7
2   Christer Karlsson SMK Trollhättan   940  
2:51,7  5:42,0  5:44,6  3:41,4  6:02,9  4:39,5 
 
32 43 Daniel Johansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 28:42,5 2:35,0 1:44,3 0,4
11   Jan Adolfsson Finnskoga MK   240  
2:53,5  5:33,5  5:44,7  3:43,6  6:08,2  4:39,0 
 
33 31 Ingvar Nilsson Hällefors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 28:43,2 2:35,7 1:45,0 0,7
12   Mikael Schuster Hällefors MK   240  
2:52,7  5:34,3  5:43,1  3:44,3  6:08,2  4:40,6 
 
34 53 Henrik Johansson Stenungsunds MS Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 28:43,5 2:36,0 1:45,3 0,3
13   Mikael Johansson Stenungsunds MS   242  
Entrant: Team Börjesson Maskin AB
2:55,9  5:35,9  5:38,4  3:44,9  6:13,5  4:34,9 
 
35 79 Fredrik Alin Åmål MK B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 28:44,0 2:36,5 38,5 0,5
3   Alexander Alin Åmåls MK   240  
2:52,7  5:39,3  5:47,7  3:44,6  6:02,1  4:37,6 
 
36 94 Linus Harling MK Team Westom C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Nissan 28:44,9 2:37,4 0,9
1   Thea Vestli KNA Kongsvinger   Almera  
2:55,4  5:35,4  5:46,3  3:44,2  6:06,2  4:37,4 
 
37 60 Ola Axelsson Västerås MS Appendix K Volvo 28:48,4 2:40,9 1:53,4 3,5
5   Curt Lundmark Västerås MS   264  
Entrant: AXELSSONS TURISTTRAFIK AB
2:58,7  5:31,2  5:44,5  3:44,3  6:06,7  4:43,0 
 
38 26 Roger Andersson Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) Opel 29:01,2 2:53,7 2:10,0 12,8
6   André Lundström Munkfors MC   Astra  
Entrant: TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
2:56,3  5:34,3  5:53,4  3:43,0  6:14,1  4:40,1 
 
39 19 Niklas Albinsson Fredriksbergs MK Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 29:06,4 2:58,9 2:15,2 5,2
7   Kjell Hellqvist Fredriksbergs MK   Golf  
3:00,9  5:42,2  5:49,8  3:46,0  6:10,6  4:36,9 
 
40 45 Michael Nilsson Kils MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Opel 29:06,8 2:59,3 2:08,6 0,4
14   Lars Nilsson Kils MK   Ascona B  
3:00,4  5:40,9  5:53,5  3:44,7  6:12,4  4:34,9 
 
41 13 Kåre Moen MK Team Westom Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 29:14,0 3:06,5 3:06,5 7,2
5   Magnus Hermansson Hällefors MK   Lancer  
2:56,5  5:44,1  5:53,2  3:43,7  6:19,0  4:37,5 
 
42 57 Morgan Larsson Dals MK Klass 3 Supercupen (Rwd) BMW 29:15,4 3:07,9 2:17,2 1,4
15   Mikael Holmstedt Dals MK   325  
Entrant: MicroMotorsport
3:01,2  5:41,0  5:48,9  3:48,4  6:15,3  4:40,6 
 
42 111 Calle Carlberg Nässjö MK Ungdomsrally Volvo 29:15,4 3:07,9
1   Torbjörn Carlberg Nässjö MK   940  
2:55,9  5:39,3  5:49,9  3:52,5  6:12,7  4:45,1 
 
44 39 Kent Ola Björklund Likenäs MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 29:15,5 3:08,0 2:17,3 0,1
16   Daniel Olsson Likenäs MK   244  
2:59,0  5:41,4  5:49,4  3:46,7  6:17,0  4:42,0 
 
45 99 Oscar Janson SMK Eda C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 29:17,4 3:09,9 32,5 1,9
2   Dan Fogderud SMK Eda   940  
2:53,6  5:39,1  5:47,5  3:51,6  6:07,6  4:58,0 
 
46 49 Micke Lindh MK Team Westom Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 29:22,2 3:14,7 2:24,0 4,8
17   Andreas Carlsson MK Team Westom   240  
2:58,1  5:45,6  5:53,2  3:46,7  6:19,9  4:38,7 
 
47 73 Tomas Sjöberg Sotenäs MK A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 29:24,7 3:17,2 1:36,3 2,5
4   Krister Gull Kils MK Bil   940  
2:54,0  5:38,8  5:56,5  3:53,3  6:12,6  4:49,5 
 
48 81 Oskar Nilsson Finnskoga MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 29:31,1 3:23,6 46,2 6,4
3   Emil Widström Munkfors MC   240  
2:59,7  5:52,5  5:56,6  3:47,6  6:11,7  4:43,0 
 
49 7 Anton Larsson MK Ratten 1300 RallyCup Suzuki 29:33,7 3:26,2 1:07,4 2,6
4   Jim Hilmersson MK Ratten   GTI Mk 2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:48,7  5:45,2  5:57,4  3:48,1  6:23,7  4:50,6 
 
50 40 Peter Börjesson Stenungsunds MS Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 29:43,2 3:35,7 2:45,0 9,5
18   Ida Halvarsson Lima MS   242  
Entrant: Team Börjesson Maskin
3:01,2  5:52,4  5:52,7  3:48,8  6:24,4  4:43,7 
 
51 116 Tim Lagerstam Kullings MS Ungdomsrally Volvo 29:56,0 3:48,5 40,6 12,8
2   Robin Bäckström Falköpings MK   940  
3:03,4  5:51,3  6:03,2  3:51,3  6:15,7  4:51,1 
 
52 23 Mattias Sundberg Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 30:06,9 3:59,4 3:15,7 10,9
8   Andreas Persson Likenäs MK   Golf  
3:01,0  5:58,9  5:53,9  3:51,7  6:29,7  4:51,7 
 
53 100 Pelle Persson Fryksdalens MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 30:10,0 4:02,5 1:25,1 3,1
4   Sven Erik Persson Fryksdalen MK   940  
3:02,5  5:50,9  6:03,8  3:57,1  6:26,1  4:49,6 
 
54 82 Markus Lodin Likenäs MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 30:12,5 4:05,0 1:27,6 2,5
5   Patrik Lodin Likenäs MK   240  
3:07,0  5:59,0  5:59,9  3:55,0  6:21,6  4:50,0 
 
55 115 Marcus Persson SMK Trollhättan Ungdomsrally Volvo 30:13,8 4:06,3 58,4 1,3
3   Mikael Persson SMK Trollhättan   240  
Entrant: Bilfocus Motorsport
3:08,0  6:00,0  6:02,7  3:50,9  6:24,2  4:48,0 
 
56 66 Mattias Olofsson Bengtsfors MC Appendix K Volvo 30:18,1 4:10,6 3:23,1 4,3
6   Per-Arne Bäck Bengtsfors MC   142  
3:02,8  5:51,5  6:03,5  3:56,9  6:31,2  4:52,2 
 
57 101 Beatrice Svensson Nora MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 30:30,1 4:22,6 1:45,2 12,0
6   Richard Svensson Storfors MK   240  
3:02,9  5:47,7  6:08,0  3:56,6  6:23,7  5:11,2 
 
58 92 Robbin Dahlgren Säffle MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 30:32,5 4:25,0 1:47,6 2,4
7   Niklas Höög Åmåls MK   740  
3:01,1  5:55,8  6:23,5  3:55,2  6:25,3  4:51,6 
 
59 106 Erik Gustavsson Forshaga MC Grupp E / Grupp N -1400 Volkswagen 30:38,6 4:31,1 6,1
1   Ema Marble Forshaga MC   Golf 2  
Entrant: KAREV
3:09,0  5:59,2  6:05,4  3:59,4  6:33,3  4:52,3 
 
60 50 Jacob Enström Fredriksbergs MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 30:39,4 4:31,9 3:41,2 0,8
19   Anders Enström Fredriksbergs MK   940  
Entrant: Ad bildelar Vansbro
3:02,7  6:09,4  6:09,5  3:56,5  6:32,3  4:49,0 
 
61 56 Jonas Stange Storfors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 30:48,3 4:40,8 3:50,1 8,9
20   Thomas Larsson Storfors MK   940  
3:07,4  5:53,2  6:09,7  4:00,8  6:43,3  4:53,9 
 
62 104 Nicklas Johansson Munkfors MC Grupp E / Grupp N -1400 Opel 30:50,8 4:43,3 12,2 2,5
2   Eddie Nord Munkfors MC   Astra  
Entrant: Team Munkfors Bilskrot AB
3:07,4  6:03,5  6:06,4  3:53,8  6:27,9  5:11,8 
 
63 85 Joel Norqvist SMK Trollhättan C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 30:51,0 4:43,5 2:06,1 0,2
8   Christoffer Nilssson SMK Trollhättan   244  
3:12,5  6:08,2  6:08,2  3:59,0  6:30,0  4:53,1 
 
64 96 Henrik Agnarsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 30:53,1 4:45,6 2:08,2 2,1
9   Madeleine Nilsson Forshaga MC   244  
3:10,4  5:55,6  6:06,7  3:58,7  6:42,9  4:58,8 
 
65 28 Nathalie Holm Karlstad Mc-bil Klass 2 Supercupen (Fwd) SEAT 30:56,6 4:49,1 4:05,4 3,5
9   Tim Hammarström Älmhults Motorklubb   Ibiza  
3:08,4  6:05,6  6:07,0  3:55,0  6:42,7  4:57,9 
 
66 84 Henrik Johansson Fryksdalens MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 31:01,3 4:53,8 2:16,4 4,7
10   Peter Granqvist Hällefors MK   740  
3:08,2  6:09,6  6:14,2  4:01,6  6:35,2  4:52,5 
 
67 117 Hugo Johansson Bengtsfors MC Ungdomsrally Suzuki 31:04,7 4:57,2 1:49,3 3,4
4   Tommy Svensson Bengtsfors MC   Swift  
Entrant: Autoexperten Butiken Eskilstuna
3:08,1  6:02,7  6:15,7  3:57,9  6:42,6  4:57,7 
 
68 95 Gunnar Odd MK Ratten C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 31:05,8 4:58,3 2:20,9 1,1
11   Magnus Johansson MK Ratten   940  
3:06,4  6:02,6  6:16,5  4:00,9  6:40,5  4:58,9 
 
69 6 Vesa Kujanpää Södertälje KRC 1300 RallyCup Suzuki 31:09,7 5:02,2 2:43,4 3,9
5   Magnus Nilsson Katrineholms MK   Swift GTI  
Entrant: Team Lindbergs Edsbyn
3:09,5  5:59,9  6:17,7  3:59,7  6:39,0  5:03,9 
 
70 46 Jonas Wiklund Älvbygdens MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 31:10,6 5:03,1 4:12,4 0,9
21   Viktoria Johansson Kullings MS   242  
3:02,9  5:50,1  5:54,0  3:52,6  6:20,2  6:10,8 
 
71 4 Ricardo Hillesjö Haninge MK 1300 RallyCup Suzuki 31:14,0 5:06,5 2:47,7 3,4
6   My Wessel Carlstad RC   Swift Mk 2  
Entrant: Allbilservice Eskilstuna
3:11,9  5:58,7  6:16,0  4:01,3  6:47,1  4:59,0 
 
72 105 Anders Kolberg MK Team Westom Grupp E / Grupp N -1400 Opel 31:19,9 5:12,4 41,3 5,9
3   Olof Lundström MK Team Treske   Corsa  
3:12,0  6:07,2  6:17,2  4:01,7  6:39,6  5:02,2 
 
73 75 Hans Bergman Degerfors RC B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 31:24,4 5:16,9 3:18,9 4,5
4   Hans Stridh Degerfors RC   940  
3:07,9  6:08,4  6:21,1  3:59,1  6:44,9  5:03,0 
 
74 61 Carl-Johan Nyström Fryksdalens MK Appendix K Ford 31:26,7 5:19,2 4:31,7 2,3
7   Anders Gullström MK Ratten   Escort RS 2000  
Entrant: NMS Sporting
3:17,2  6:04,7  6:03,9  3:55,9  6:58,7  5:06,3 
 
75 8 Juha Liimatainen SMK Trollhättan 1300 RallyCup Citroën 31:32,5 5:25,0 3:06,2 5,8
7   Pierre Ellison Säffle MC   AX Sport  
Entrant: Team Profile Vehicles
3:09,5  6:07,0  6:20,7  4:03,4  6:46,7  5:05,2 
 
76 87 Robin Persson Munkfors MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 31:49,5 5:42,0 3:04,6 17,0
12   Johan Vedin Fryksdalens MK   240  
3:16,7  6:16,9  6:13,4  4:02,6  6:51,7  5:08,2 
 
77 27 Håkan Nord Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 31:50,3 5:42,8 4:59,1 0,8
10   Roger Johansson Munkfors MC   Golf Mk 1  
3:05,4  5:58,4  6:39,2  4:19,7  6:55,1  4:52,5 
 
78 120 Melvin Bengtsson Kullings MS Ungdomsrally Toyota 31:56,6 5:49,1 2:41,2 6,3
5   Joakim Bengtsson Kullings MS   Corolla  
3:14,6  6:19,4  6:23,6  4:09,2  6:47,1  5:02,7 
 
79 91 Börje Johansson Kullings MS C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 32:09,6 6:02,1 3:24,7 13,0
13   Ingrid Johansson Kullings MS   240  
3:19,8  6:14,8  6:22,4  4:05,5  6:59,4  5:07,7 
 
80 108 Curt Berglund Finnskoga MK Grupp E / Grupp N -1400 VW 32:10,5 6:03,0 1:31,9 0,9
4   Pernilla Kärnström MK Ratten   Golf II  
3:18,8  6:26,4  6:25,1  4:05,6  6:48,3  5:06,3 
 
81 121 Johan Jacobson Kullings MS Ungdomsrally Audi 32:10,6 6:03,1 2:55,2 0,1
6   Hans Andreasson Kullings MS   80  
3:25,2  6:19,8  6:25,6  4:03,7  6:51,6  5:04,7 
 
82 69 Tommy Karlsson SMK Trollhättan Appendix K Saab 32:11,5 6:04,0 5:16,5 0,9
8   Urban Bohlin SMK Trollhättan   99 EMS 16v  
3:18,5  6:15,1  6:23,0  4:08,0  6:57,1  5:09,8 
 
83 21 Knut Boberg KNA Oslo Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 32:13,9 6:06,4 5:22,7 2,4
11   Leif Arne Neset A. B. Motorsport   Golf  
3:15,5  6:19,4  6:19,6  4:06,7  7:03,7  5:09,0 
 
84 97 Marcus Davidsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 32:27,6 6:20,1 3:42,7 13,7
14   Jesper Larsson Fryksdalens MK   940  
3:27,8  6:26,7  6:25,7  4:07,8  6:49,2  5:10,4 
 
85 83 Roland Halvarsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 32:48,8 6:41,3 4:03,9 21,2
15   Johanna Halvarsson Forshaga MC   240  
3:23,9  6:23,2  6:35,7  4:14,7  6:58,7  5:12,6 
 
86 90 Jimmy Gustavsson Kils MK Bil C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 32:58,2 6:50,7 4:13,3 9,4
16   Erik Hed Säffle MC   242  
3:04,8  5:57,1  8:23,5  4:03,8  6:37,0  4:52,0 
 
87 109 Åke Dahlen MK Team Westom Grupp E / Grupp N -1400 FIAT 33:05,3 6:57,8 2:26,7 7,1
5   Kenneth Wåhlin MK Team Westom   Brava 1,6 SX  
3:15,6  6:25,7  6:43,4  4:16,6  7:06,0  5:18,0 
 
88 98 Tore Buer Dals MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 33:36,8 7:29,3 4:51,9 31,5
17   Arne Heibö KNA Halden   240  
3:31,4  6:30,6  6:44,3  4:18,9  7:12,6  5:19,0 
 
89 110 Fredrik Jardeby Kils MK Bil Grupp E / Grupp N -1400 VW 35:06,5 8:59,0 4:27,9 1:29,7
6   Pontus Eriksson Kils MK Bil   Golf 2  
3:40,3  6:41,8  7:16,0  4:33,8  7:27,9  5:26,7 
 
90 68 Håkon J. Krogh NMK Trøgstad Appendix K Toyota 35:31,6 9:24,1 8:36,6 25,1
9   Hanne Aksberg Krogh   Celica  
3:52,8  6:00,5  7:15,8  4:38,8  7:58,6  5:45,1 
 
91 107 Michael Larsson Christinehamns MK Grupp E / Grupp N -1400 Saab 36:25,4 10:17,9 5:46,8 53,8
7   Henrik Bergström Karlstad Bil MC   99  
Entrant: MER/EL Team larsson
3:21,9  8:20,8  6:29,1  5:55,7  7:05,6  5:12,3 
 
92 306 Anders Hagman Filipstads MC Regularity Porche 53:52,0 27:44,5 17:26,6
1   Jens Olovsson Filipstads MC   944  
5:43,6  11:32,7  10:48,1  6:31,4  11:27,1  7:49,1 
 
93 309 Göran Ljung Kolsva MS Regularity Volvo 54:17,7 28:10,2 25,7 25,7
2   Mats Carlbom Kolsva MS   244  
5:44,0  11:38,4  10:55,0  6:35,0  11:31,9  7:53,4 
 
94 304 Tore Bigsten Götene MK Regularity Volvo 54:20,5 28:13,0 28,5 2,8
3   Inga Bigsten Götene MK   PV 544  
5:46,3  11:39,8  10:53,1  6:34,4  11:34,2  7:52,7 
 
95 308 Mats Andersson Wäxjö MS Regularity Saab 54:21,9 28:14,4 29,9 1,4
4   Arne Gustafsson Wäxjö MS   V4  
5:45,5  11:39,3  10:54,8  6:34,5  11:33,6  7:54,2 
 
96 311 Leif Sohlberg Vara MK Regularity VW 54:22,8 28:15,3 30,8 0,9
5   Lucas Helin Tibro MK   1303S  
5:46,5  11:39,4  10:54,0  6:34,7  11:33,4  7:54,8 
 
97 300 Anders Gröttum Asker og Bærum Motorsport Regularity Opel 54:24,7 28:17,2 32,7 1,9
6   Jörn Gröttum Asker og Bærum Motorsport   Kadett GT/E  
5:45,9  11:40,2  10:53,7  6:35,8  11:34,4  7:54,7 
 
98 305 Roger Andersson Katrineholms MK Regularity Saab 54:25,1 28:17,6 33,1 0,4
7   Rose-Marie Andersson   V4  
5:46,8  11:40,8  10:55,4  6:35,6  11:33,6  7:52,9 
 
99 310 Öved Clasén Linköpings MS Regularity Saab 54:27,4 28:19,9 35,4 2,3
8   Britt-Marie Clasén Linköpings MS   99  
5:47,1  11:40,8  10:54,5  6:36,2  11:34,2  7:54,6 
 
100 312 Ove Anderson MK Kopparberg Regularity Opel 54:27,6 28:20,1 35,6 0,2
9   Stefan Helin Tibro MK   Ascona A Automatic  
Entrant: HELINS MOTORSPORT
5:47,5  11:39,8  10:54,6  6:36,2  11:34,7  7:54,8 
 
101 307 Lars-Gunnar Widell Vara MK Regularity Saab 54:28,7 28:21,2 36,7 1,1
10   Rickard Stenblom Götene MK   900  
5:46,9  11:41,0  10:55,6  6:36,1  11:34,7  7:54,4 
 
102 302 Magnus Ershede Götene MK Regularity Saab 54:30,7 28:23,2 38,7 2,0
11   Roger Jansson Götene MK   V4  
5:47,2  11:38,2  10:57,3  6:36,0  11:35,7  7:56,3 
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!