Svenska English
Raceconsulting
2018-09-30 Rally Killingen Official final
After SS 5
105 competitors
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 9 Patrik Åkerman Ljusdals MS Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 21:50,4
1   Joakim Gevert Frykdalens MK   Evo 8  
2:37,1  4:59,7  5:10,0  3:22,9  5:40,7 
 
2 20 Hampus Jakobsson SMK Nyköping Klass 2 Supercupen (Fwd) Toyota 22:26,6 36,2 36,2
1   Pontus Jakobsson SMK Nyköping   Corolla  
2:43,2  5:09,1  5:24,0  3:29,4  5:40,9 
 
3 29 Tomas Pettersson Grangärde RRC Klass 3 Supercupen (Rwd) Ford 22:32,6 42,2 6,0
1   Dennis Rådström KAK   Escort Mk2  
Entrant: Tractive AB
2:42,0  5:12,5  5:22,6  3:30,8  5:44,7 
 
4 58 Mats Jonsson Forshaga MC Appendix K Mazda 22:34,8 44,4 2,2
1   Conny Sundqvist Storfors MK   323 4WD  
2:40,4  5:17,6  5:20,7  3:30,5  5:45,6 
 
5 15 Andreas Persson MK Ratten Klass 2 Supercupen (Fwd) Renault 22:36,1 45,7 9,5 1,3
2   Henric Persson MK Ratten   Clio RS  
Entrant: Helmia Motorsport
2:43,1  5:11,9  5:24,9  3:30,9  5:45,3 
 
6 38 Simon Johansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 22:39,9 49,5 7,3 3,8
2   Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK   940  
2:43,4  5:12,4  5:24,4  3:31,8  5:47,9 
 
7 14 Andreas Levin Lima MS Klass 2 Supercupen (Fwd) Nissan 22:41,3 50,9 14,7 1,4
3   Tommy Lindholm Munkfors MC   Sunny  
2:42,2  5:12,4  5:24,5  3:33,3  5:48,9 
 
8 41 Niklas Blomkvist Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 22:48,4 58,0 15,8 7,1
3   Per Wiksten MK Ratten   240  
2:42,7  5:17,8  5:28,1  3:33,2  5:46,6 
 
9 33 Björn Larsson Forshaga MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 22:51,3 1:00,9 18,7 2,9
4   Ida Bood MK Ratten   242  
2:43,5  5:14,4  5:29,1  3:33,1  5:51,2 
 
10 30 Tommy Eliasson Storfors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 22:56,2 1:05,8 23,6 4,9
5   Ove Persson SMK Linde   940  
Entrant: EC Svenska
2:43,7  5:17,0  5:28,2  3:34,8  5:52,5 
 
11 47 Thomas Bryntesson NMK Trøgstad Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 23:02,0 1:11,6 29,4 5,8
6   Ulf Rinden   240  
2:44,4  5:18,1  5:28,8  3:32,0  5:58,7 
 
12 12 Lars-Ove Olsson Forshaga MC Klass 1 Supercupen (4 wd) Mazda 23:08,0 1:17,6 1:17,6 6,0
2   Peter Modig Vara MK   323 4WD  
2:57,9  5:18,3  5:29,8  3:33,3  5:48,7 
 
13 16 Henrik Enner Likenäs MK Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 23:11,1 1:20,7 44,5 3,1
4   Per-Arne Jonsson MK Ratten   Golf III  
2:46,3  5:21,9  5:32,6  3:35,4  5:54,9 
 
14 37 Magnus Engelbrektsson MK Team Treske Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 23:14,2 1:23,8 41,6 3,1
7   Carin Nilsson MK Team Treske   940  
2:41,8  5:45,7  5:29,6  3:30,8  5:46,3 
 
15 70 Isac Nordström Kullings MS A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 23:15,0 1:24,6 0,8
1   Annie Hellstadius Kullings MS   940  
2:53,2  5:20,4  5:30,7  3:37,7  5:53,0 
 
16 44 Sven Hansen Fryksdalens MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 23:19,0 1:28,6 46,4 4,0
8   Magnus Broman Fryksdalens MK   242  
2:49,5  5:25,5  5:32,2  3:35,5  5:56,3 
 
17 10 Steen Skodborg Borlänge MK Klass 1 Supercupen (4 wd) Misubishi 23:19,9 1:29,5 1:29,5 0,9
3   Olle Björk Borlänge MK   Evo VII  
2:41,8  5:09,9  5:18,0  3:30,2  6:40,0 
 
18 35 Mats Bäck SMK Hedemora Klass 3 Supercupen (Rwd) Opel 23:20,5 1:30,1 47,9 0,6
9   Christoffer Bäck SMK Hedemora   Ascona  
2:45,8  5:23,0  5:35,9  3:39,8  5:56,0 
 
19 17 Martin Jakobsson Kolsva MS Klass 2 Supercupen (Fwd) Opel 23:20,6 1:30,2 54,0 0,1
5   Henrik Lund Eskilstuna MK   Corsa B  
2:49,9  5:26,6  5:31,6  3:36,4  5:56,1 
 
20 11 Anders Karlsson Säffle MC Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 23:20,7 1:30,3 1:30,3 0,1
4   Björn Nilsson MK Ratten   Mirage R5  
Entrant: SPADER ÄZZ RALLY
2:33,3  6:55,1  5:04,7  3:20,2  5:27,4 
 
21 72 Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 23:24,9 1:34,5 9,9 4,2
2   Lars Andersson SMK Trollhättan   940  
2:46,3  5:22,1  5:32,9  3:36,3  6:07,3 
 
22 76 Gustav Johansson Fryksdalens MK B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 23:27,3 1:36,9 2,4
1   Kalle Lindskog   940  
2:49,0  5:27,4  5:35,1  3:39,6  5:56,2 
 
23 63 Stefan Ryberg Forshaga MC Appendix K Volvo 23:27,7 1:37,3 52,9 0,4
2   Christian Ohlsson Kils Mk-bil   242  
2:51,2  5:14,9  5:36,0  3:46,6  5:59,0 
 
24 55 Amund Skoglund MK Team Treske Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 23:31,6 1:41,2 59,0 3,9
10   Peder Johansson MK Team Treske   242 Classic  
2:46,6  5:28,5  5:41,6  3:34,2  6:00,7 
 
25 36 Thomas Hansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 23:42,7 1:52,3 1:10,1 11,1
11   Mikael Håkman Forshaga MC   940  
2:52,7  5:35,0  5:32,7  3:38,3  6:04,0 
 
26 1 Robert Andersson Eskilstuna MK 1300 RallyCup Suzuki 23:51,0 2:00,6 8,3
1   Carl-Gustaf Karlsson Eskilstuna MK   Swift Mk 2  
Entrant: Allbilservice i Eskilstuna
2:54,7  5:28,3  5:40,3  3:40,4  6:07,3 
 
27 3 William Binbach Kolsva MS 1300 RallyCup Suzuki 23:52,9 2:02,5 1,9 1,9
2   Victor Johansson Ryds MK   Swift Evo 2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:52,9  5:29,3  5:46,3  3:40,8  6:03,6 
 
28 2 Ola Strömberg Nora MK 1300 RallyCup Suzuki 23:53,9 2:03,5 2,9 1,0
3   Ronnie Maxe   Swift 1300 GTI Mk2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:51,2  5:31,5  5:43,7  3:42,1  6:05,4 
 
29 150 Göran Fredriksson Fryksdalens MK Appendix K Volvo 23:55,8 2:05,4 1:21,0 1,9
3   Peter Johansson MK Ratten   240 T  
2:54,4  5:31,9  5:39,5  3:41,0  6:09,0 
 
30 153 Emil Andersson MK Team Westom A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 24:00,1 2:09,7 45,1 4,3
3   Kent Larsson MK Team Westom   244  
2:50,3  5:26,5  5:54,6  3:52,1  5:56,6 
 
31 31 Ingvar Nilsson Hällefors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 24:02,6 2:12,2 1:30,0 2,5
12   Mikael Schuster Hällefors MK   240  
2:52,7  5:34,3  5:43,1  3:44,3  6:08,2 
 
31 78 Dan Rhodin SMK Trollhättan B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 24:02,6 2:12,2 35,3
2   Christer Karlsson SMK Trollhättan   940  
2:51,7  5:42,0  5:44,6  3:41,4  6:02,9 
 
33 32 Mats Larsson Nora MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 24:03,1 2:12,7 1:30,5 0,5
13   Johan Lövgren Degerfors RC   940  
Entrant: Däckverkstan i Nora
2:53,4  5:33,1  5:46,4  3:40,6  6:09,6 
 
34 43 Daniel Johansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 24:03,5 2:13,1 1:30,9 0,4
14   Jan Adolfsson Finnskoga MK   240  
2:53,5  5:33,5  5:44,7  3:43,6  6:08,2 
 
35 60 Ola Axelsson Västerås MS Appendix K Volvo 24:05,4 2:15,0 1:30,6 1,9
4   Curt Lundmark Västerås MS   264  
Entrant: AXELSSONS TURISTTRAFIK AB
2:58,7  5:31,2  5:44,5  3:44,3  6:06,7 
 
36 79 Fredrik Alin Åmål MK B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 24:06,4 2:16,0 39,1 1,0
3   Alexander Alin Åmåls MK   240  
2:52,7  5:39,3  5:47,7  3:44,6  6:02,1 
 
37 151 Erik Engen NMK Trøgstad Appendix K Toyota 24:06,8 2:16,4 1:32,0 0,4
5   Linda Iren Tryland NMK Trøgstad   Celica GT4  
2:55,3  5:35,8  5:47,3  3:41,5  6:06,9 
 
38 94 Linus Harling MK Team Westom C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Nissan 24:07,5 2:17,1 0,7
1   Thea Vestli KNA Kongsvinger   Almera  
2:55,4  5:35,4  5:46,3  3:44,2  6:06,2 
 
39 53 Henrik Johansson Stenungsunds MS Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 24:08,6 2:18,2 1:36,0 1,1
15   Mikael Johansson Stenungsunds MS   242  
Entrant: Team Börjesson Maskin AB
2:55,9  5:35,9  5:38,4  3:44,9  6:13,5 
 
40 99 Oscar Janson SMK Eda C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 24:19,4 2:29,0 11,9 10,8
2   Dan Fogderud SMK Eda   940  
2:53,6  5:39,1  5:47,5  3:51,6  6:07,6 
 
41 26 Roger Andersson Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) Opel 24:21,1 2:30,7 1:54,5 1,7
6   André Lundström Munkfors MC   Astra  
Entrant: TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
2:56,3  5:34,3  5:53,4  3:43,0  6:14,1 
 
42 19 Niklas Albinsson Fredriksbergs MK Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 24:29,5 2:39,1 2:02,9 8,4
7   Kjell Hellqvist Fredriksbergs MK   Golf  
3:00,9  5:42,2  5:49,8  3:46,0  6:10,6 
 
43 111 Calle Carlberg Nässjö MK Ungdomsrally Volvo 24:30,3 2:39,9 0,8
1   Torbjörn Carlberg Nässjö MK   940  
2:55,9  5:39,3  5:49,9  3:52,5  6:12,7 
 
44 45 Michael Nilsson Kils MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Opel 24:31,9 2:41,5 1:59,3 1,6
16   Lars Nilsson Kils MK   Ascona B  
3:00,4  5:40,9  5:53,5  3:44,7  6:12,4 
 
45 39 Kent Ola Björklund Likenäs MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 24:33,5 2:43,1 2:00,9 1,6
17   Daniel Olsson Likenäs MK   244  
2:59,0  5:41,4  5:49,4  3:46,7  6:17,0 
 
46 57 Morgan Larsson Dals MK Klass 3 Supercupen (Rwd) BMW 24:34,8 2:44,4 2:02,2 1,3
18   Mikael Holmstedt Dals MK   325  
Entrant: MicroMotorsport
3:01,2  5:41,0  5:48,9  3:48,4  6:15,3 
 
47 73 Tomas Sjöberg Sotenäs MK A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 24:35,2 2:44,8 1:20,2 0,4
4   Krister Gull Kils MK Bil   940  
2:54,0  5:38,8  5:56,5  3:53,3  6:12,6 
 
48 13 Kåre Moen MK Team Westom Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 24:36,5 2:46,1 2:46,1 1,3
5   Magnus Hermansson Hällefors MK   Lancer  
2:56,5  5:44,1  5:53,2  3:43,7  6:19,0 
 
49 7 Anton Larsson MK Ratten 1300 RallyCup Suzuki 24:43,1 2:52,7 52,1 6,6
4   Jim Hilmersson MK Ratten   GTI Mk 2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:48,7  5:45,2  5:57,4  3:48,1  6:23,7 
 
50 49 Micke Lindh MK Team Westom Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 24:43,5 2:53,1 2:10,9 0,4
19   Andreas Carlsson MK Team Westom   240  
2:58,1  5:45,6  5:53,2  3:46,7  6:19,9 
 
51 81 Oskar Nilsson Finnskoga MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 24:48,1 2:57,7 40,6 4,6
3   Emil Widström Munkfors MC   240  
2:59,7  5:52,5  5:56,6  3:47,6  6:11,7 
 
52 40 Peter Börjesson Stenungsunds MS Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 24:59,5 3:09,1 2:26,9 11,4
20   Ida Halvarsson Lima MS   242  
Entrant: Team Börjesson Maskin
3:01,2  5:52,4  5:52,7  3:48,8  6:24,4 
 
53 46 Jonas Wiklund Älvbygdens MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 24:59,8 3:09,4 2:27,2 0,3
21   Viktoria Johansson Kullings MS   242  
3:02,9  5:50,1  5:54,0  3:52,6  6:20,2 
 
54 116 Tim Lagerstam Kullings MS Ungdomsrally Volvo 25:04,9 3:14,5 34,6 5,1
2   Robin Bäckström Falköpings MK   940  
3:03,4  5:51,3  6:03,2  3:51,3  6:15,7 
 
55 23 Mattias Sundberg Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 25:15,2 3:24,8 2:48,6 10,3
8   Andreas Persson Likenäs MK   Golf  
3:01,0  5:58,9  5:53,9  3:51,7  6:29,7 
 
56 101 Beatrice Svensson Nora MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 25:18,9 3:28,5 1:11,4 3,7
4   Richard Svensson Storfors MK   240  
3:02,9  5:47,7  6:08,0  3:56,6  6:23,7 
 
57 100 Pelle Persson Fryksdalens MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 25:20,4 3:30,0 1:12,9 1,5
5   Sven Erik Persson Fryksdalen MK   940  
3:02,5  5:50,9  6:03,8  3:57,1  6:26,1 
 
58 82 Markus Lodin Likenäs MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 25:22,5 3:32,1 1:15,0 2,1
6   Patrik Lodin Likenäs MK   240  
3:07,0  5:59,0  5:59,9  3:55,0  6:21,6 
 
59 115 Marcus Persson SMK Trollhättan Ungdomsrally Volvo 25:25,8 3:35,4 55,5 3,3
3   Mikael Persson SMK Trollhättan   240  
Entrant: Bilfocus Motorsport
3:08,0  6:00,0  6:02,7  3:50,9  6:24,2 
 
60 66 Mattias Olofsson Bengtsfors MC Appendix K Volvo 25:25,9 3:35,5 2:51,1 0,1
6   Per-Arne Bäck Bengtsfors MC   142  
3:02,8  5:51,5  6:03,5  3:56,9  6:31,2 
 
61 113 Alexander Fogdeby Storfors MK Ungdomsrally Volvo 25:30,3 3:39,9 1:00,0 4,4
4   Marcus Fogdeby Storfors MK   940  
Entrant: ECSvenska AB
3:04,3  5:56,0  6:07,2  3:56,3  6:26,5 
 
62 104 Nicklas Johansson Munkfors MC Grupp E / Grupp N -1400 Opel 25:39,0 3:48,6 8,7
1   Eddie Nord Munkfors MC   Astra  
Entrant: Team Munkfors Bilskrot AB
3:07,4  6:03,5  6:06,4  3:53,8  6:27,9 
 
63 92 Robbin Dahlgren Säffle MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 25:40,9 3:50,5 1:33,4 1,9
7   Niklas Höög Åmåls MK   740  
3:01,1  5:55,8  6:23,5  3:55,2  6:25,3 
 
64 106 Erik Gustavsson Forshaga MC Grupp E / Grupp N -1400 Volkswagen 25:46,3 3:55,9 7,3 5,4
2   Ema Marble Forshaga MC   Golf 2  
Entrant: KAREV
3:09,0  5:59,2  6:05,4  3:59,4  6:33,3 
 
65 50 Jacob Enström Fredriksbergs MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 25:50,4 4:00,0 3:17,8 4,1
22   Anders Enström Fredriksbergs MK   940  
Entrant: Ad bildelar Vansbro
3:02,7  6:09,4  6:09,5  3:56,5  6:32,3 
 
66 96 Henrik Agnarsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 25:54,3 4:03,9 1:46,8 3,9
8   Madeleine Nilsson Forshaga MC   244  
3:10,4  5:55,6  6:06,7  3:58,7  6:42,9 
 
67 56 Jonas Stange Storfors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 25:54,4 4:04,0 3:21,8 0,1
23   Thomas Larsson Storfors MK   940  
3:07,4  5:53,2  6:09,7  4:00,8  6:43,3 
 
68 85 Joel Norqvist SMK Trollhättan C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 25:57,9 4:07,5 1:50,4 3,5
9   Christoffer Nilssson SMK Trollhättan   244  
3:12,5  6:08,2  6:08,2  3:59,0  6:30,0 
 
69 28 Nathalie Holm Karlstad Mc-bil Klass 2 Supercupen (Fwd) SEAT 25:58,7 4:08,3 3:32,1 0,8
9   Tim Hammarström Älmhults Motorklubb   Ibiza  
3:08,4  6:05,6  6:07,0  3:55,0  6:42,7 
 
70 6 Vesa Kujanpää Södertälje KRC 1300 RallyCup Suzuki 26:05,8 4:15,4 2:14,8 7,1
5   Magnus Nilsson Katrineholms MK   Swift GTI  
Entrant: Team Lindbergs Edsbyn
3:09,5  5:59,9  6:17,7  3:59,7  6:39,0 
 
71 95 Gunnar Odd MK Ratten C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 26:06,9 4:16,5 1:59,4 1,1
10   Magnus Johansson MK Ratten   940  
3:06,4  6:02,6  6:16,5  4:00,9  6:40,5 
 
72 117 Hugo Johansson Bengtsfors MC Ungdomsrally Suzuki 26:07,0 4:16,6 1:36,7 0,1
5   Tommy Svensson Bengtsfors MC   Swift  
Entrant: Autoexperten Butiken Eskilstuna
3:08,1  6:02,7  6:15,7  3:57,9  6:42,6 
 
73 84 Henrik Johansson Fryksdalens MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 26:08,8 4:18,4 2:01,3 1,8
11   Peter Granqvist Hällefors MK   740  
3:08,2  6:09,6  6:14,2  4:01,6  6:35,2 
 
74 4 Ricardo Hillesjö Haninge MK 1300 RallyCup Suzuki 26:15,0 4:24,6 2:24,0 6,2
6   My Wessel Carlstad RC   Swift Mk 2  
Entrant: Allbilservice Eskilstuna
3:11,9  5:58,7  6:16,0  4:01,3  6:47,1 
 
75 105 Anders Kolberg MK Team Westom Grupp E / Grupp N -1400 Opel 26:17,7 4:27,3 38,7 2,7
3   Olof Lundström MK Team Treske   Corsa  
3:12,0  6:07,2  6:17,2  4:01,7  6:39,6 
 
76 61 Carl-Johan Nyström Fryksdalens MK Appendix K Ford 26:20,4 4:30,0 3:45,6 2,7
7   Anders Gullström MK Ratten   Escort RS 2000  
Entrant: NMS Sporting
3:17,2  6:04,7  6:03,9  3:55,9  6:58,7 
 
77 75 Hans Bergman Degerfors RC B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 26:21,4 4:31,0 2:54,1 1,0
4   Hans Stridh Degerfors RC   940  
3:07,9  6:08,4  6:21,1  3:59,1  6:44,9 
 
78 8 Juha Liimatainen SMK Trollhättan 1300 RallyCup Citroën 26:27,3 4:36,9 2:36,3 5,9
7   Pierre Ellison Säffle MC   AX Sport  
Entrant: Team Profile Vehicles
3:09,5  6:07,0  6:20,7  4:03,4  6:46,7 
 
79 87 Robin Persson Munkfors MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 26:41,3 4:50,9 2:33,8 14,0
12   Johan Vedin Fryksdalens MK   240  
3:16,7  6:16,9  6:13,4  4:02,6  6:51,7 
 
80 120 Melvin Bengtsson Kullings MS Ungdomsrally Toyota 26:53,9 5:03,5 2:23,6 12,6
6   Joakim Bengtsson Kullings MS   Corolla  
3:14,6  6:19,4  6:23,6  4:09,2  6:47,1 
 
81 27 Håkan Nord Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 26:57,8 5:07,4 4:31,2 3,9
10   Roger Johansson Munkfors MC   Golf Mk 1  
3:05,4  5:58,4  6:39,2  4:19,7  6:55,1 
 
82 69 Tommy Karlsson SMK Trollhättan Appendix K Saab 27:01,7 5:11,3 4:26,9 3,9
8   Urban Bohlin SMK Trollhättan   99 EMS 16v  
3:18,5  6:15,1  6:23,0  4:08,0  6:57,1 
 
83 91 Börje Johansson Kullings MS C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 27:01,9 5:11,5 2:54,4 0,2
13   Ingrid Johansson Kullings MS   240  
3:19,8  6:14,8  6:22,4  4:05,5  6:59,4 
 
84 108 Curt Berglund Finnskoga MK Grupp E / Grupp N -1400 VW 27:04,2 5:13,8 1:25,2 2,3
4   Pernilla Kärnström MK Ratten   Golf II  
3:18,8  6:26,4  6:25,1  4:05,6  6:48,3 
 
85 21 Knut Boberg KNA Oslo Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 27:04,9 5:14,5 4:38,3 0,7
11   Leif Arne Neset A. B. Motorsport   Golf  
3:15,5  6:19,4  6:19,6  4:06,7  7:03,7 
 
86 121 Johan Jacobson Kullings MS Ungdomsrally Audi 27:05,9 5:15,5 2:35,6 1,0
7   Hans Andreasson Kullings MS   80  
3:25,2  6:19,8  6:25,6  4:03,7  6:51,6 
 
87 97 Marcus Davidsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 27:17,2 5:26,8 3:09,7 11,3
14   Jesper Larsson Fryksdalens MK   940  
3:27,8  6:26,7  6:25,7  4:07,8  6:49,2 
 
88 83 Roland Halvarsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 27:36,2 5:45,8 3:28,7 19,0
15   Johanna Halvarsson Forshaga MC   240  
3:23,9  6:23,2  6:35,7  4:14,7  6:58,7 
 
89 109 Åke Dahlen MK Team Westom Grupp E / Grupp N -1400 FIAT 27:47,3 5:56,9 2:08,3 11,1
5   Kenneth Wåhlin MK Team Westom   Brava 1,6 SX  
3:15,6  6:25,7  6:43,4  4:16,6  7:06,0 
 
90 90 Jimmy Gustavsson Kils MK Bil C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 28:06,2 6:15,8 3:58,7 18,9
16   Erik Hed Säffle MC   242  
3:04,8  5:57,1  8:23,5  4:03,8  6:37,0 
 
91 98 Tore Buer Dals MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 28:17,8 6:27,4 4:10,3 11,6
17   Arne Heibö KNA Halden   240  
3:31,4  6:30,6  6:44,3  4:18,9  7:12,6 
 
92 110 Fredrik Jardeby Kils MK Bil Grupp E / Grupp N -1400 VW 29:39,8 7:49,4 4:00,8 1:22,0
6   Pontus Eriksson Kils MK Bil   Golf 2  
3:40,3  6:41,8  7:16,0  4:33,8  7:27,9 
 
93 68 Håkon J. Krogh NMK Trøgstad Appendix K Toyota 29:46,5 7:56,1 7:11,7 6,7
9   Hanne Aksberg Krogh   Celica  
3:52,8  6:00,5  7:15,8  4:38,8  7:58,6 
 
94 107 Michael Larsson Christinehamns MK Grupp E / Grupp N -1400 Saab 31:13,1 9:22,7 5:34,1 1:26,6
7   Henrik Bergström Karlstad Bil MC   99  
Entrant: MER/EL Team larsson
3:21,9  8:20,8  6:29,1  5:55,7  7:05,6 
 
95 306 Anders Hagman Filipstads MC Regularity Porche 46:02,9 24:12,5 14:49,8
1   Jens Olovsson Filipstads MC   944  
5:43,6  11:32,7  10:48,1  6:31,4  11:27,1 
 
96 309 Göran Ljung Kolsva MS Regularity Volvo 46:24,3 24:33,9 21,4 21,4
2   Mats Carlbom Kolsva MS   244  
5:44,0  11:38,4  10:55,0  6:35,0  11:31,9 
 
97 308 Mats Andersson Wäxjö MS Regularity Saab 46:27,7 24:37,3 24,8 3,4
3   Arne Gustafsson Wäxjö MS   V4  
5:45,5  11:39,3  10:54,8  6:34,5  11:33,6 
 
98 304 Tore Bigsten Götene MK Regularity Volvo 46:27,8 24:37,4 24,9 0,1
4   Inga Bigsten Götene MK   PV 544  
5:46,3  11:39,8  10:53,1  6:34,4  11:34,2 
 
99 311 Leif Sohlberg Vara MK Regularity VW 46:28,0 24:37,6 25,1 0,2
5   Lucas Helin Tibro MK   1303S  
5:46,5  11:39,4  10:54,0  6:34,7  11:33,4 
 
100 300 Anders Gröttum Asker og Bærum Motorsport Regularity Opel 46:30,0 24:39,6 27,1 2,0
6   Jörn Gröttum Asker og Bærum Motorsport   Kadett GT/E  
5:45,9  11:40,2  10:53,7  6:35,8  11:34,4 
 
101 305 Roger Andersson Katrineholms MK Regularity Saab 46:32,2 24:41,8 29,3 2,2
7   Rose-Marie Andersson   V4  
5:46,8  11:40,8  10:55,4  6:35,6  11:33,6 
 
102 310 Öved Clasén Linköpings MS Regularity Saab 46:32,8 24:42,4 29,9 0,6
8   Britt-Marie Clasén Linköpings MS   99  
5:47,1  11:40,8  10:54,5  6:36,2  11:34,2 
 
102 312 Ove Anderson MK Kopparberg Regularity Opel 46:32,8 24:42,4 29,9
8   Stefan Helin Tibro MK   Ascona A Automatic  
Entrant: HELINS MOTORSPORT
5:47,5  11:39,8  10:54,6  6:36,2  11:34,7 
 
104 307 Lars-Gunnar Widell Vara MK Regularity Saab 46:34,3 24:43,9 31,4 1,5
10   Rickard Stenblom Götene MK   900  
5:46,9  11:41,0  10:55,6  6:36,1  11:34,7 
 
105 302 Magnus Ershede Götene MK Regularity Saab 46:34,4 24:44,0 31,5 0,1
11   Roger Jansson Götene MK   V4  
5:47,2  11:38,2  10:57,3  6:36,0  11:35,7 
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!