Svenska English
Raceconsulting
2018-09-30 Rally Killingen Official final
After SS 4
111 competitors
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 9 Patrik Åkerman Ljusdals MS Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 16:09,7
1   Joakim Gevert Frykdalens MK   Evo 8  
2:37,1  4:59,7  5:10,0  3:22,9 
 
2 10 Steen Skodborg Borlänge MK Klass 1 Supercupen (4 wd) Misubishi 16:39,9 30,2 30,2 30,2
2   Olle Björk Borlänge MK   Evo VII  
2:41,8  5:09,9  5:18,0  3:30,2 
 
3 20 Hampus Jakobsson SMK Nyköping Klass 2 Supercupen (Fwd) Toyota 16:45,7 36,0 5,8
1   Pontus Jakobsson SMK Nyköping   Corolla  
2:43,2  5:09,1  5:24,0  3:29,4 
 
4 29 Tomas Pettersson Grangärde RRC Klass 3 Supercupen (Rwd) Ford 16:47,9 38,2 2,2
1   Dennis Rådström KAK   Escort Mk2  
Entrant: Tractive AB
2:42,0  5:12,5  5:22,6  3:30,8 
 
5 58 Mats Jonsson Forshaga MC Appendix K Mazda 16:49,2 39,5 1,3
1   Conny Sundqvist Storfors MK   323 4WD  
2:40,4  5:17,6  5:20,7  3:30,5 
 
6 15 Andreas Persson MK Ratten Klass 2 Supercupen (Fwd) Renault 16:50,8 41,1 5,1 1,6
2   Henric Persson MK Ratten   Clio RS  
Entrant: Helmia Motorsport
2:43,1  5:11,9  5:24,9  3:30,9 
 
7 38 Simon Johansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 16:52,0 42,3 4,1 1,2
2   Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK   940  
2:43,4  5:12,4  5:24,4  3:31,8 
 
8 14 Andreas Levin Lima MS Klass 2 Supercupen (Fwd) Nissan 16:52,4 42,7 6,7 0,4
3   Tommy Lindholm Munkfors MC   Sunny  
2:42,2  5:12,4  5:24,5  3:33,3 
 
9 33 Björn Larsson Forshaga MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:00,1 50,4 12,2 7,7
3   Ida Bood MK Ratten   242  
2:43,5  5:14,4  5:29,1  3:33,1 
 
10 41 Niklas Blomkvist Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:01,8 52,1 13,9 1,7
4   Per Wiksten MK Ratten   240  
2:42,7  5:17,8  5:28,1  3:33,2 
 
11 47 Thomas Bryntesson NMK Trøgstad Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:03,3 53,6 15,4 1,5
5   Ulf Rinden   240  
2:44,4  5:18,1  5:28,8  3:32,0 
 
12 30 Tommy Eliasson Storfors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:03,7 54,0 15,8 0,4
6   Ove Persson SMK Linde   940  
Entrant: EC Svenska
2:43,7  5:17,0  5:28,2  3:34,8 
 
13 16 Henrik Enner Likenäs MK Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 17:16,2 1:06,5 30,5 12,5
4   Per-Arne Jonsson MK Ratten   Golf III  
2:46,3  5:21,9  5:32,6  3:35,4 
 
14 72 Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 17:17,6 1:07,9 1,4
1   Lars Andersson SMK Trollhättan   940  
2:46,3  5:22,1  5:32,9  3:36,3 
 
15 12 Lars-Ove Olsson Forshaga MC Klass 1 Supercupen (4 wd) Mazda 17:19,3 1:09,6 1:09,6 1,7
3   Peter Modig Vara MK   323 4WD  
2:57,9  5:18,3  5:29,8  3:33,3 
 
16 70 Isac Nordström Kullings MS A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 17:22,0 1:12,3 4,4 2,7
2   Annie Hellstadius Kullings MS   940  
2:53,2  5:20,4  5:30,7  3:37,7 
 
17 44 Sven Hansen Fryksdalens MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:22,7 1:13,0 34,8 0,7
7   Magnus Broman Fryksdalens MK   242  
2:49,5  5:25,5  5:32,2  3:35,5 
 
18 35 Mats Bäck SMK Hedemora Klass 3 Supercupen (Rwd) Opel 17:24,5 1:14,8 36,6 1,8
8   Christoffer Bäck SMK Hedemora   Ascona  
2:45,8  5:23,0  5:35,9  3:39,8 
 
18 17 Martin Jakobsson Kolsva MS Klass 2 Supercupen (Fwd) Opel 17:24,5 1:14,8 38,8
5   Henrik Lund Eskilstuna MK   Corsa B  
2:49,9  5:26,6  5:31,6  3:36,4 
 
20 37 Magnus Engelbrektsson MK Team Treske Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:27,9 1:18,2 40,0 3,4
9   Carin Nilsson MK Team Treske   940  
2:41,8  5:45,7  5:29,6  3:30,8 
 
21 63 Stefan Ryberg Forshaga MC Appendix K Volvo 17:28,7 1:19,0 39,5 0,8
2   Christian Ohlsson Kils Mk-bil   242  
2:51,2  5:14,9  5:36,0  3:46,6 
 
22 55 Amund Skoglund MK Team Treske Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:30,9 1:21,2 43,0 2,2
10   Peder Johansson MK Team Treske   242 Classic  
2:46,6  5:28,5  5:41,6  3:34,2 
 
23 76 Gustav Johansson Fryksdalens MK B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 17:31,1 1:21,4 0,2
1   Kalle Lindskog   940  
2:49,0  5:27,4  5:35,1  3:39,6 
 
24 36 Thomas Hansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:38,7 1:29,0 50,8 7,6
11   Mikael Håkman Forshaga MC   940  
2:52,7  5:35,0  5:32,7  3:38,3 
 
25 1 Robert Andersson Eskilstuna MK 1300 RallyCup Suzuki 17:43,7 1:34,0 5,0
1   Carl-Gustaf Karlsson Eskilstuna MK   Swift Mk 2  
Entrant: Allbilservice i Eskilstuna
2:54,7  5:28,3  5:40,3  3:40,4 
 
26 150 Göran Fredriksson Fryksdalens MK Appendix K Volvo 17:46,8 1:37,1 57,6 3,1
3   Peter Johansson MK Ratten   240 T  
2:54,4  5:31,9  5:39,5  3:41,0 
 
27 2 Ola Strömberg Nora MK 1300 RallyCup Suzuki 17:48,5 1:38,8 4,8 1,7
2   Ronnie Maxe   Swift 1300 GTI Mk2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:51,2  5:31,5  5:43,7  3:42,1 
 
28 3 William Binbach Kolsva MS 1300 RallyCup Suzuki 17:49,3 1:39,6 5,6 0,8
3   Victor Johansson Ryds MK   Swift Evo 2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:52,9  5:29,3  5:46,3  3:40,8 
 
29 24 Reine Nyberg Forshaga MC Klass 2 Supercupen (Fwd) Nissan 17:52,3 1:42,6 1:06,6 3,0
6   Alexander Glavsjö Holm Fryksdalens MK   Sunny Kit Car  
2:50,4  5:35,3  5:44,6  3:42,0 
 
30 11 Anders Karlsson Säffle MC Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 17:53,3 1:43,6 1:43,6 1,0
4   Björn Nilsson MK Ratten   Mirage R5  
Entrant: SPADER ÄZZ RALLY
2:33,3  6:55,1  5:04,7  3:20,2 
 
31 32 Mats Larsson Nora MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:53,5 1:43,8 1:05,6 0,2
12   Johan Lövgren Degerfors RC   940  
Entrant: Däckverkstan i Nora
2:53,4  5:33,1  5:46,4  3:40,6 
 
32 31 Ingvar Nilsson Hällefors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:54,4 1:44,7 1:06,5 0,9
13   Mikael Schuster Hällefors MK   240  
2:52,7  5:34,3  5:43,1  3:44,3 
 
33 53 Henrik Johansson Stenungsunds MS Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:55,1 1:45,4 1:07,2 0,7
14   Mikael Johansson Stenungsunds MS   242  
Entrant: Team Börjesson Maskin AB
2:55,9  5:35,9  5:38,4  3:44,9 
 
34 43 Daniel Johansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 17:55,3 1:45,6 1:07,4 0,2
15   Jan Adolfsson Finnskoga MK   240  
2:53,5  5:33,5  5:44,7  3:43,6 
 
35 60 Ola Axelsson Västerås MS Appendix K Volvo 17:58,7 1:49,0 1:09,5 3,4
4   Curt Lundmark Västerås MS   264  
Entrant: AXELSSONS TURISTTRAFIK AB
2:58,7  5:31,2  5:44,5  3:44,3 
 
36 78 Dan Rhodin SMK Trollhättan B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 17:59,7 1:50,0 28,6 1,0
2   Christer Karlsson SMK Trollhättan   940  
2:51,7  5:42,0  5:44,6  3:41,4 
 
37 151 Erik Engen NMK Trøgstad Appendix K Toyota 17:59,9 1:50,2 1:10,7 0,2
5   Linda Iren Tryland NMK Trøgstad   Celica GT4  
2:55,3  5:35,8  5:47,3  3:41,5 
 
38 94 Linus Harling MK Team Westom C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Nissan 18:01,3 1:51,6 1,4
1   Thea Vestli KNA Kongsvinger   Almera  
2:55,4  5:35,4  5:46,3  3:44,2 
 
39 153 Emil Andersson MK Team Westom A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 18:03,5 1:53,8 45,9 2,2
3   Kent Larsson MK Team Westom   244  
2:50,3  5:26,5  5:54,6  3:52,1 
 
40 79 Fredrik Alin Åmål MK B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 18:04,3 1:54,6 33,2 0,8
3   Alexander Alin Åmåls MK   240  
2:52,7  5:39,3  5:47,7  3:44,6 
 
41 26 Roger Andersson Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) Opel 18:07,0 1:57,3 1:21,3 2,7
7   André Lundström Munkfors MC   Astra  
Entrant: TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
2:56,3  5:34,3  5:53,4  3:43,0 
 
42 99 Oscar Janson SMK Eda C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 18:11,8 2:02,1 10,5 4,8
2   Dan Fogderud SMK Eda   940  
2:53,6  5:39,1  5:47,5  3:51,6 
 
43 39 Kent Ola Björklund Likenäs MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 18:16,5 2:06,8 1:28,6 4,7
16   Daniel Olsson Likenäs MK   244  
2:59,0  5:41,4  5:49,4  3:46,7 
 
44 13 Kåre Moen MK Team Westom Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 18:17,5 2:07,8 2:07,8 1,0
5   Magnus Hermansson Hällefors MK   Lancer  
2:56,5  5:44,1  5:53,2  3:43,7 
 
45 111 Calle Carlberg Nässjö MK Ungdomsrally Volvo 18:17,6 2:07,9 0,1
1   Torbjörn Carlberg Nässjö MK   940  
2:55,9  5:39,3  5:49,9  3:52,5 
 
46 19 Niklas Albinsson Fredriksbergs MK Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 18:18,9 2:09,2 1:33,2 1,3
8   Kjell Hellqvist Fredriksbergs MK   Golf  
3:00,9  5:42,2  5:49,8  3:46,0 
 
47 7 Anton Larsson MK Ratten 1300 RallyCup Suzuki 18:19,4 2:09,7 35,7 0,5
4   Jim Hilmersson MK Ratten   GTI Mk 2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:48,7  5:45,2  5:57,4  3:48,1 
 
48 45 Michael Nilsson Kils MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Opel 18:19,5 2:09,8 1:31,6 0,1
17   Lars Nilsson Kils MK   Ascona B  
3:00,4  5:40,9  5:53,5  3:44,7 
 
48 57 Morgan Larsson Dals MK Klass 3 Supercupen (Rwd) BMW 18:19,5 2:09,8 1:31,6
17   Mikael Holmstedt Dals MK   325  
Entrant: MicroMotorsport
3:01,2  5:41,0  5:48,9  3:48,4 
 
50 42 Tommy Andersson SMK Trollhättan Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 18:22,6 2:12,9 1:34,7 3,1
19   Oskar Heden Kullings MS   940  
Entrant: Tallrot in Sport
2:58,0  5:41,4  5:53,3  3:49,9 
 
50 73 Tomas Sjöberg Sotenäs MK A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 18:22,6 2:12,9 1:05,0
4   Krister Gull Kils MK Bil   940  
2:54,0  5:38,8  5:56,5  3:53,3 
 
52 49 Micke Lindh MK Team Westom Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 18:23,6 2:13,9 1:35,7 1,0
20   Andreas Carlsson MK Team Westom   240  
2:58,1  5:45,6  5:53,2  3:46,7 
 
53 40 Peter Börjesson Stenungsunds MS Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 18:35,1 2:25,4 1:47,2 11,5
21   Ida Halvarsson Lima MS   242  
Entrant: Team Börjesson Maskin
3:01,2  5:52,4  5:52,7  3:48,8 
 
54 81 Oskar Nilsson Finnskoga MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 18:36,4 2:26,7 35,1 1,3
3   Emil Widström Munkfors MC   240  
2:59,7  5:52,5  5:56,6  3:47,6 
 
55 46 Jonas Wiklund Älvbygdens MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 18:39,6 2:29,9 1:51,7 3,2
22   Viktoria Johansson Kullings MS   242  
3:02,9  5:50,1  5:54,0  3:52,6 
 
56 114 Oscar Östlund Hällefors MK Ungdomsrally Volvo 18:44,6 2:34,9 27,0 5,0
2   Anders Östlund Hällefors MK   240  
Entrant: Kjellbergs AB
3:01,4  5:50,7  5:59,9  3:52,6 
 
57 23 Mattias Sundberg Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 18:45,5 2:35,8 1:59,8 0,9
9   Andreas Persson Likenäs MK   Golf  
3:01,0  5:58,9  5:53,9  3:51,7 
 
58 116 Tim Lagerstam Kullings MS Ungdomsrally Volvo 18:49,2 2:39,5 31,6 3,7
3   Robin Bäckström Falköpings MK   940  
3:03,4  5:51,3  6:03,2  3:51,3 
 
59 100 Pelle Persson Fryksdalens MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 18:54,3 2:44,6 53,0 5,1
4   Sven Erik Persson Fryksdalen MK   940  
3:02,5  5:50,9  6:03,8  3:57,1 
 
60 66 Mattias Olofsson Bengtsfors MC Appendix K Volvo 18:54,7 2:45,0 2:05,5 0,4
6   Per-Arne Bäck Bengtsfors MC   142  
3:02,8  5:51,5  6:03,5  3:56,9 
 
61 101 Beatrice Svensson Nora MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 18:55,2 2:45,5 53,9 0,5
5   Richard Svensson Storfors MK   240  
3:02,9  5:47,7  6:08,0  3:56,6 
 
62 82 Markus Lodin Likenäs MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 19:00,9 2:51,2 59,6 5,7
6   Patrik Lodin Likenäs MK   240  
3:07,0  5:59,0  5:59,9  3:55,0 
 
63 115 Marcus Persson SMK Trollhättan Ungdomsrally Volvo 19:01,6 2:51,9 44,0 0,7
4   Mikael Persson SMK Trollhättan   240  
Entrant: Bilfocus Motorsport
3:08,0  6:00,0  6:02,7  3:50,9 
 
64 113 Alexander Fogdeby Storfors MK Ungdomsrally Volvo 19:03,8 2:54,1 46,2 2,2
5   Marcus Fogdeby Storfors MK   940  
Entrant: ECSvenska AB
3:04,3  5:56,0  6:07,2  3:56,3 
 
65 56 Jonas Stange Storfors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 19:11,1 3:01,4 2:23,2 7,3
23   Thomas Larsson Storfors MK   940  
3:07,4  5:53,2  6:09,7  4:00,8 
 
65 104 Nicklas Johansson Munkfors MC Grupp E / Grupp N -1400 Opel 19:11,1 3:01,4
1   Eddie Nord Munkfors MC   Astra  
Entrant: Team Munkfors Bilskrot AB
3:07,4  6:03,5  6:06,4  3:53,8 
 
67 96 Henrik Agnarsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 19:11,4 3:01,7 1:10,1 0,3
7   Madeleine Nilsson Forshaga MC   244  
3:10,4  5:55,6  6:06,7  3:58,7 
 
68 106 Erik Gustavsson Forshaga MC Grupp E / Grupp N -1400 Volkswagen 19:13,0 3:03,3 1,9 1,6
2   Ema Marble Forshaga MC   Golf 2  
Entrant: KAREV
3:09,0  5:59,2  6:05,4  3:59,4 
 
69 92 Robbin Dahlgren Säffle MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 19:15,6 3:05,9 1:14,3 2,6
8   Niklas Höög Åmåls MK   740  
3:01,1  5:55,8  6:23,5  3:55,2 
 
70 28 Nathalie Holm Karlstad Mc-bil Klass 2 Supercupen (Fwd) SEAT 19:16,0 3:06,3 2:30,3 0,4
10   Tim Hammarström Älmhults Motorklubb   Ibiza  
3:08,4  6:05,6  6:07,0  3:55,0 
 
71 50 Jacob Enström Fredriksbergs MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 19:18,1 3:08,4 2:30,2 2,1
24   Anders Enström Fredriksbergs MK   940  
Entrant: Ad bildelar Vansbro
3:02,7  6:09,4  6:09,5  3:56,5 
 
72 61 Carl-Johan Nyström Fryksdalens MK Appendix K Ford 19:21,7 3:12,0 2:32,5 3,6
7   Anders Gullström MK Ratten   Escort RS 2000  
Entrant: NMS Sporting
3:17,2  6:04,7  6:03,9  3:55,9 
 
73 117 Hugo Johansson Bengtsfors MC Ungdomsrally Suzuki 19:24,4 3:14,7 1:06,8 2,7
6   Tommy Svensson Bengtsfors MC   Swift  
Entrant: Autoexperten Butiken Eskilstuna
3:08,1  6:02,7  6:15,7  3:57,9 
 
74 95 Gunnar Odd MK Ratten C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 19:26,4 3:16,7 1:25,1 2,0
9   Magnus Johansson MK Ratten   940  
3:06,4  6:02,6  6:16,5  4:00,9 
 
75 6 Vesa Kujanpää Södertälje KRC 1300 RallyCup Suzuki 19:26,8 3:17,1 1:43,1 0,4
5   Magnus Nilsson Katrineholms MK   Swift GTI  
Entrant: Team Lindbergs Edsbyn
3:09,5  5:59,9  6:17,7  3:59,7 
 
76 85 Joel Norqvist SMK Trollhättan C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 19:27,9 3:18,2 1:26,6 1,1
10   Christoffer Nilssson SMK Trollhättan   244  
3:12,5  6:08,2  6:08,2  3:59,0 
 
76 4 Ricardo Hillesjö Haninge MK 1300 RallyCup Suzuki 19:27,9 3:18,2 1:44,2
6   My Wessel Carlstad RC   Swift Mk 2  
Entrant: Allbilservice Eskilstuna
3:11,9  5:58,7  6:16,0  4:01,3 
 
78 84 Henrik Johansson Fryksdalens MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 19:33,6 3:23,9 1:32,3 5,7
11   Peter Granqvist Hällefors MK   740  
3:08,2  6:09,6  6:14,2  4:01,6 
 
79 75 Hans Bergman Degerfors RC B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 19:36,5 3:26,8 2:05,4 2,9
4   Hans Stridh Degerfors RC   940  
3:07,9  6:08,4  6:21,1  3:59,1 
 
80 105 Anders Kolberg MK Team Westom Grupp E / Grupp N -1400 Opel 19:38,1 3:28,4 27,0 1,6
3   Olof Lundström MK Team Treske   Corsa  
3:12,0  6:07,2  6:17,2  4:01,7 
 
81 8 Juha Liimatainen SMK Trollhättan 1300 RallyCup Citroën 19:40,6 3:30,9 1:56,9 2,5
7   Pierre Ellison Säffle MC   AX Sport  
Entrant: Team Profile Vehicles
3:09,5  6:07,0  6:20,7  4:03,4 
 
82 87 Robin Persson Munkfors MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 19:49,6 3:39,9 1:48,3 9,0
12   Johan Vedin Fryksdalens MK   240  
3:16,7  6:16,9  6:13,4  4:02,6 
 
83 80 Niclas Lundgren Åmåls MK B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 19:57,4 3:47,7 2:26,3 7,8
5   Marcus Persson Åmåls MK   940  
2:57,3  5:54,5  5:54,0  5:11,6 
 
84 21 Knut Boberg KNA Oslo Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 20:01,2 3:51,5 3:15,5 3,8
11   Leif Arne Neset A. B. Motorsport   Golf  
3:15,5  6:19,4  6:19,6  4:06,7 
 
85 91 Börje Johansson Kullings MS C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 20:02,5 3:52,8 2:01,2 1,3
13   Ingrid Johansson Kullings MS   240  
3:19,8  6:14,8  6:22,4  4:05,5 
 
86 27 Håkan Nord Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 20:02,7 3:53,0 3:17,0 0,2
12   Roger Johansson Munkfors MC   Golf Mk 1  
3:05,4  5:58,4  6:39,2  4:19,7 
 
87 69 Tommy Karlsson SMK Trollhättan Appendix K Saab 20:04,6 3:54,9 3:15,4 1,9
8   Urban Bohlin SMK Trollhättan   99 EMS 16v  
3:18,5  6:15,1  6:23,0  4:08,0 
 
88 120 Melvin Bengtsson Kullings MS Ungdomsrally Toyota 20:06,8 3:57,1 1:49,2 2,2
7   Joakim Bengtsson Kullings MS   Corolla  
3:14,6  6:19,4  6:23,6  4:09,2 
 
89 86 Stefan Öhrstrand Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 20:09,0 3:59,3 2:07,7 2,2
14   Anders Örstrand Forshaga MC   240  
3:13,7  6:16,4  6:30,8  4:08,1 
 
90 121 Johan Jacobson Kullings MS Ungdomsrally Audi 20:14,3 4:04,6 1:56,7 5,3
8   Hans Andreasson Kullings MS   80  
3:25,2  6:19,8  6:25,6  4:03,7 
 
91 108 Curt Berglund Finnskoga MK Grupp E / Grupp N -1400 VW 20:15,9 4:06,2 1:04,8 1,6
4   Pernilla Kärnström MK Ratten   Golf II  
3:18,8  6:26,4  6:25,1  4:05,6 
 
92 97 Marcus Davidsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 20:28,0 4:18,3 2:26,7 12,1
15   Jesper Larsson Fryksdalens MK   940  
3:27,8  6:26,7  6:25,7  4:07,8 
 
93 83 Roland Halvarsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 20:37,5 4:27,8 2:36,2 9,5
16   Johanna Halvarsson Forshaga MC   240  
3:23,9  6:23,2  6:35,7  4:14,7 
 
94 109 Åke Dahlen MK Team Westom Grupp E / Grupp N -1400 FIAT 20:41,3 4:31,6 1:30,2 3,8
5   Kenneth Wåhlin MK Team Westom   Brava 1,6 SX  
3:15,6  6:25,7  6:43,4  4:16,6 
 
95 102 Johan Holm SMK Trollhättan C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 20:54,0 4:44,3 2:52,7 12,7
17   Christer Holm SMK Trollhättan   240  
5:25,2  5:44,9  5:53,3  3:50,6 
 
96 98 Tore Buer Dals MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 21:05,2 4:55,5 3:03,9 11,2
18   Arne Heibö KNA Halden   240  
3:31,4  6:30,6  6:44,3  4:18,9 
 
97 90 Jimmy Gustavsson Kils MK Bil C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 21:29,2 5:19,5 3:27,9 24,0
19   Erik Hed Säffle MC   242  
3:04,8  5:57,1  8:23,5  4:03,8 
 
98 68 Håkon J. Krogh NMK Trøgstad Appendix K Toyota 21:47,9 5:38,2 4:58,7 18,7
9   Hanne Aksberg Krogh   Celica  
3:52,8  6:00,5  7:15,8  4:38,8 
 
99 110 Fredrik Jardeby Kils MK Bil Grupp E / Grupp N -1400 VW 22:11,9 6:02,2 3:00,8 24,0
6   Pontus Eriksson Kils MK Bil   Golf 2  
3:40,3  6:41,8  7:16,0  4:33,8 
 
100 107 Michael Larsson Christinehamns MK Grupp E / Grupp N -1400 Saab 24:07,5 7:57,8 4:56,4 1:55,6
7   Henrik Bergström Karlstad Bil MC   99  
Entrant: MER/EL Team larsson
3:21,9  8:20,8  6:29,1  5:55,7 
 
101 306 Anders Hagman Filipstads MC Regularity Porche 34:35,8 18:26,1 10:28,3
1   Jens Olovsson Filipstads MC   944  
5:43,6  11:32,7  10:48,1  6:31,4 
 
102 309 Göran Ljung Kolsva MS Regularity Volvo 34:52,4 18:42,7 16,6 16,6
2   Mats Carlbom Kolsva MS   244  
5:44,0  11:38,4  10:55,0  6:35,0 
 
103 304 Tore Bigsten Götene MK Regularity Volvo 34:53,6 18:43,9 17,8 1,2
3   Inga Bigsten Götene MK   PV 544  
5:46,3  11:39,8  10:53,1  6:34,4 
 
104 308 Mats Andersson Wäxjö MS Regularity Saab 34:54,1 18:44,4 18,3 0,5
4   Arne Gustafsson Wäxjö MS   V4  
5:45,5  11:39,3  10:54,8  6:34,5 
 
105 311 Leif Sohlberg Vara MK Regularity VW 34:54,6 18:44,9 18,8 0,5
5   Lucas Helin Tibro MK   1303S  
5:46,5  11:39,4  10:54,0  6:34,7 
 
106 300 Anders Gröttum Asker og Bærum Motorsport Regularity Opel 34:55,6 18:45,9 19,8 1,0
6   Jörn Gröttum Asker og Bærum Motorsport   Kadett GT/E  
5:45,9  11:40,2  10:53,7  6:35,8 
 
107 312 Ove Anderson MK Kopparberg Regularity Opel 34:58,1 18:48,4 22,3 2,5
7   Stefan Helin Tibro MK   Ascona A Automatic  
Entrant: HELINS MOTORSPORT
5:47,5  11:39,8  10:54,6  6:36,2 
 
108 305 Roger Andersson Katrineholms MK Regularity Saab 34:58,6 18:48,9 22,8 0,5
8   Rose-Marie Andersson   V4  
5:46,8  11:40,8  10:55,4  6:35,6 
 
108 310 Öved Clasén Linköpings MS Regularity Saab 34:58,6 18:48,9 22,8
8   Britt-Marie Clasén Linköpings MS   99  
5:47,1  11:40,8  10:54,5  6:36,2 
 
110 302 Magnus Ershede Götene MK Regularity Saab 34:58,7 18:49,0 22,9 0,1
10   Roger Jansson Götene MK   V4  
5:47,2  11:38,2  10:57,3  6:36,0 
 
111 307 Lars-Gunnar Widell Vara MK Regularity Saab 34:59,6 18:49,9 23,8 0,9
11   Rickard Stenblom Götene MK   900  
5:46,9  11:41,0  10:55,6  6:36,1 
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!