Svenska English
Raceconsulting
2018-09-30 Rally Killingen Official final
After SS 2
115 competitors
Pos No Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model Time Diff L Diff C Diff P
1 9 Patrik Åkerman Ljusdals MS Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 7:36,8
1   Joakim Gevert Frykdalens MK   Evo 8  
2:37,1  4:59,7 
 
2 10 Steen Skodborg Borlänge MK Klass 1 Supercupen (4 wd) Misubishi 7:51,7 14,9 14,9 14,9
2   Olle Björk Borlänge MK   Evo VII  
2:41,8  5:09,9 
 
3 20 Hampus Jakobsson SMK Nyköping Klass 2 Supercupen (Fwd) Toyota 7:52,3 15,5 0,6
1   Pontus Jakobsson SMK Nyköping   Corolla  
2:43,2  5:09,1 
 
4 29 Tomas Pettersson Grangärde RRC Klass 3 Supercupen (Rwd) Ford 7:54,5 17,7 2,2
1   Dennis Rådström KAK   Escort Mk2  
Entrant: Tractive AB
2:42,0  5:12,5 
 
5 14 Andreas Levin Lima MS Klass 2 Supercupen (Fwd) Nissan 7:54,6 17,8 2,3 0,1
2   Tommy Lindholm Munkfors MC   Sunny  
2:42,2  5:12,4 
 
6 15 Andreas Persson MK Ratten Klass 2 Supercupen (Fwd) Renault 7:55,0 18,2 2,7 0,4
3   Henric Persson MK Ratten   Clio RS  
Entrant: Helmia Motorsport
2:43,1  5:11,9 
 
7 38 Simon Johansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 7:55,8 19,0 1,3 0,8
2   Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK   940  
2:43,4  5:12,4 
 
8 33 Björn Larsson Forshaga MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 7:57,9 21,1 3,4 2,1
3   Ida Bood MK Ratten   242  
2:43,5  5:14,4 
 
9 58 Mats Jonsson Forshaga MC Appendix K Mazda 7:58,0 21,2 0,1
1   Conny Sundqvist Storfors MK   323 4WD  
2:40,4  5:17,6 
 
10 41 Niklas Blomkvist Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:00,5 23,7 6,0 2,5
4   Per Wiksten MK Ratten   240  
2:42,7  5:17,8 
 
11 30 Tommy Eliasson Storfors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:00,7 23,9 6,2 0,2
5   Ove Persson SMK Linde   940  
Entrant: EC Svenska
2:43,7  5:17,0 
 
12 47 Thomas Bryntesson NMK Trøgstad Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:02,5 25,7 8,0 1,8
6   Ulf Rinden   240  
2:44,4  5:18,1 
 
13 63 Stefan Ryberg Forshaga MC Appendix K Volvo 8:06,1 29,3 8,1 3,6
2   Christian Ohlsson Kils Mk-bil   242  
2:51,2  5:14,9 
 
14 16 Henrik Enner Likenäs MK Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 8:08,2 31,4 15,9 2,1
4   Per-Arne Jonsson MK Ratten   Golf III  
2:46,3  5:21,9 
 
15 72 Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:08,4 31,6 0,2
1   Lars Andersson SMK Trollhättan   940  
2:46,3  5:22,1 
 
16 35 Mats Bäck SMK Hedemora Klass 3 Supercupen (Rwd) Opel 8:08,8 32,0 14,3 0,4
7   Christoffer Bäck SMK Hedemora   Ascona  
2:45,8  5:23,0 
 
17 70 Isac Nordström Kullings MS A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:13,6 36,8 5,2 4,8
2   Annie Hellstadius Kullings MS   940  
2:53,2  5:20,4 
 
18 44 Sven Hansen Fryksdalens MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:15,0 38,2 20,5 1,4
8   Magnus Broman Fryksdalens MK   242  
2:49,5  5:25,5 
 
18 18 Daniel Ernstedt KAK Klass 2 Supercupen (Fwd) Suzuki 8:15,0 38,2 22,7
5   Jonas Magner KAK Motorsport   Swift  
2:51,0  5:24,0 
 
20 55 Amund Skoglund MK Team Treske Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:15,1 38,3 20,6 0,1
9   Peder Johansson MK Team Treske   242 Classic  
2:46,6  5:28,5 
 
21 12 Lars-Ove Olsson Forshaga MC Klass 1 Supercupen (4 wd) Mazda 8:16,2 39,4 39,4 1,1
3   Peter Modig Vara MK   323 4WD  
2:57,9  5:18,3 
 
22 76 Gustav Johansson Fryksdalens MK B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:16,4 39,6 0,2
1   Kalle Lindskog   940  
2:49,0  5:27,4 
 
23 17 Martin Jakobsson Kolsva MS Klass 2 Supercupen (Fwd) Opel 8:16,5 39,7 24,2 0,1
6   Henrik Lund Eskilstuna MK   Corsa B  
2:49,9  5:26,6 
 
24 153 Emil Andersson MK Team Westom A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:16,8 40,0 8,4 0,3
3   Kent Larsson MK Team Westom   244  
2:50,3  5:26,5 
 
25 3 William Binbach Kolsva MS 1300 RallyCup Suzuki 8:22,2 45,4 5,4
1   Victor Johansson Ryds MK   Swift Evo 2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:52,9  5:29,3 
 
26 2 Ola Strömberg Nora MK 1300 RallyCup Suzuki 8:22,7 45,9 0,5 0,5
2   Ronnie Maxe   Swift 1300 GTI Mk2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:51,2  5:31,5 
 
27 1 Robert Andersson Eskilstuna MK 1300 RallyCup Suzuki 8:23,0 46,2 0,8 0,3
3   Carl-Gustaf Karlsson Eskilstuna MK   Swift Mk 2  
Entrant: Allbilservice i Eskilstuna
2:54,7  5:28,3 
 
28 74 Rickard Gustafsson SMK Södermanland B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:23,2 46,4 6,8 0,2
2   Lucas Karlsson Gnesta MK   940  
2:52,5  5:30,7 
 
29 24 Reine Nyberg Forshaga MC Klass 2 Supercupen (Fwd) Nissan 8:25,7 48,9 33,4 2,5
7   Alexander Glavsjö Holm Fryksdalens MK   Sunny Kit Car  
2:50,4  5:35,3 
 
30 150 Göran Fredriksson Fryksdalens MK Appendix K Volvo 8:26,3 49,5 28,3 0,6
3   Peter Johansson MK Ratten   240 T  
2:54,4  5:31,9 
 
31 32 Mats Larsson Nora MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:26,5 49,7 32,0 0,2
10   Johan Lövgren Degerfors RC   940  
Entrant: Däckverkstan i Nora
2:53,4  5:33,1 
 
32 43 Daniel Johansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:27,0 50,2 32,5 0,5
11   Jan Adolfsson Finnskoga MK   240  
2:53,5  5:33,5 
 
32 31 Ingvar Nilsson Hällefors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:27,0 50,2 32,5
11   Mikael Schuster Hällefors MK   240  
2:52,7  5:34,3 
 
34 37 Magnus Engelbrektsson MK Team Treske Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:27,5 50,7 33,0 0,5
13   Carin Nilsson MK Team Treske   940  
2:41,8  5:45,7 
 
35 36 Thomas Hansson Munkfors MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:27,7 50,9 33,2 0,2
14   Mikael Håkman Forshaga MC   940  
2:52,7  5:35,0 
 
36 64 Petter Fausko Asker og Bærum Motorsport Appendix K Opel 8:28,3 51,5 30,3 0,6
4   Ole Andresen Asker og Bearum Motorsport   Kadett  
2:53,2  5:35,1 
 
37 60 Ola Axelsson Västerås MS Appendix K Volvo 8:29,9 53,1 31,9 1,6
5   Curt Lundmark Västerås MS   264  
Entrant: AXELSSONS TURISTTRAFIK AB
2:58,7  5:31,2 
 
38 26 Roger Andersson Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) Opel 8:30,6 53,8 38,3 0,7
8   André Lundström Munkfors MC   Astra  
Entrant: TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
2:56,3  5:34,3 
 
39 94 Linus Harling MK Team Westom C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Nissan 8:30,8 54,0 0,2
1   Thea Vestli KNA Kongsvinger   Almera  
2:55,4  5:35,4 
 
40 151 Erik Engen NMK Trøgstad Appendix K Toyota 8:31,1 54,3 33,1 0,3
6   Linda Iren Tryland NMK Trøgstad   Celica GT4  
2:55,3  5:35,8 
 
41 53 Henrik Johansson Stenungsunds MS Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:31,8 55,0 37,3 0,7
15   Mikael Johansson Stenungsunds MS   242  
Entrant: Team Börjesson Maskin AB
2:55,9  5:35,9 
 
42 79 Fredrik Alin Åmål MK B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:32,0 55,2 15,6 0,2
3   Alexander Alin Åmåls MK   240  
2:52,7  5:39,3 
 
43 99 Oscar Janson SMK Eda C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:32,7 55,9 1,9 0,7
2   Dan Fogderud SMK Eda   940  
2:53,6  5:39,1 
 
44 73 Tomas Sjöberg Sotenäs MK A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:32,8 56,0 24,4 0,1
4   Krister Gull Kils MK Bil   940  
2:54,0  5:38,8 
 
45 78 Dan Rhodin SMK Trollhättan B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:33,7 56,9 17,3 0,9
4   Christer Karlsson SMK Trollhättan   940  
2:51,7  5:42,0 
 
46 7 Anton Larsson MK Ratten 1300 RallyCup Suzuki 8:33,9 57,1 11,7 0,2
4   Jim Hilmersson MK Ratten   GTI Mk 2  
Entrant: Team Lindberg Edsbyn
2:48,7  5:45,2 
 
47 111 Calle Carlberg Nässjö MK Ungdomsrally Volvo 8:35,2 58,4 1,3
1   Torbjörn Carlberg Nässjö MK   940  
2:55,9  5:39,3 
 
48 51 Michael Johansson Säffle MC Klass 3 Supercupen (Rwd) Volo 8:38,2 1:01,4 43,7 3,0
16   Alfred Andersen Åmåls MK   240  
Entrant: SPADER ÄZZ
2:55,6  5:42,6 
 
49 42 Tommy Andersson SMK Trollhättan Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:39,4 1:02,6 44,9 1,2
17   Oskar Heden Kullings MS   940  
Entrant: Tallrot in Sport
2:58,0  5:41,4 
 
50 39 Kent Ola Björklund Likenäs MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:40,4 1:03,6 45,9 1,0
18   Daniel Olsson Likenäs MK   244  
2:59,0  5:41,4 
 
51 13 Kåre Moen MK Team Westom Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 8:40,6 1:03,8 1:03,8 0,2
4   Magnus Hermansson Hällefors MK   Lancer  
2:56,5  5:44,1 
 
52 45 Michael Nilsson Kils MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Opel 8:41,3 1:04,5 46,8 0,7
19   Lars Nilsson Kils MK   Ascona B  
3:00,4  5:40,9 
 
53 57 Morgan Larsson Dals MK Klass 3 Supercupen (Rwd) BMW 8:42,2 1:05,4 47,7 0,9
20   Mikael Holmstedt Dals MK   325  
Entrant: MicroMotorsport
3:01,2  5:41,0 
 
54 19 Niklas Albinsson Fredriksbergs MK Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 8:43,1 1:06,3 50,8 0,9
9   Kjell Hellqvist Fredriksbergs MK   Golf  
3:00,9  5:42,2 
 
55 49 Micke Lindh MK Team Westom Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:43,7 1:06,9 49,2 0,6
21   Andreas Carlsson MK Team Westom   240  
2:58,1  5:45,6 
 
56 101 Beatrice Svensson Nora MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:50,6 1:13,8 19,8 6,9
3   Richard Svensson Storfors MK   240  
3:02,9  5:47,7 
 
57 80 Niclas Lundgren Åmåls MK B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:51,8 1:15,0 35,4 1,2
5   Marcus Persson Åmåls MK   940  
2:57,3  5:54,5 
 
58 114 Oscar Östlund Hällefors MK Ungdomsrally Volvo 8:52,1 1:15,3 16,9 0,3
2   Anders Östlund Hällefors MK   240  
Entrant: Kjellbergs AB
3:01,4  5:50,7 
 
59 81 Oskar Nilsson Finnskoga MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:52,2 1:15,4 21,4 0,1
4   Emil Widström Munkfors MC   240  
2:59,7  5:52,5 
 
60 46 Jonas Wiklund Älvbygdens MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:53,0 1:16,2 58,5 0,8
22   Viktoria Johansson Kullings MS   242  
3:02,9  5:50,1 
 
61 100 Pelle Persson Fryksdalens MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:53,4 1:16,6 22,6 0,4
5   Sven Erik Persson Fryksdalen MK   940  
3:02,5  5:50,9 
 
62 40 Peter Börjesson Stenungsunds MS Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 8:53,6 1:16,8 59,1 0,2
23   Ida Halvarsson Lima MS   242  
Entrant: Team Börjesson Maskin
3:01,2  5:52,4 
 
63 66 Mattias Olofsson Bengtsfors MC Appendix K Volvo 8:54,3 1:17,5 56,3 0,7
7   Per-Arne Bäck Bengtsfors MC   142  
3:02,8  5:51,5 
 
64 116 Tim Lagerstam Kullings MS Ungdomsrally Volvo 8:54,7 1:17,9 19,5 0,4
3   Robin Bäckström Falköpings MK   940  
3:03,4  5:51,3 
 
65 92 Robbin Dahlgren Säffle MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 8:56,9 1:20,1 26,1 2,2
6   Niklas Höög Åmåls MK   740  
3:01,1  5:55,8 
 
66 23 Mattias Sundberg Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 8:59,9 1:23,1 1:07,6 3,0
10   Andreas Persson Likenäs MK   Golf  
3:01,0  5:58,9 
 
67 113 Alexander Fogdeby Storfors MK Ungdomsrally Volvo 9:00,3 1:23,5 25,1 0,4
4   Marcus Fogdeby Storfors MK   940  
Entrant: ECSvenska AB
3:04,3  5:56,0 
 
68 56 Jonas Stange Storfors MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 9:00,6 1:23,8 1:06,1 0,3
24   Thomas Larsson Storfors MK   940  
3:07,4  5:53,2 
 
69 90 Jimmy Gustavsson Kils MK Bil C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:01,9 1:25,1 31,1 1,3
7   Erik Hed Säffle MC   242  
3:04,8  5:57,1 
 
70 27 Håkan Nord Munkfors MC Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 9:03,8 1:27,0 1:11,5 1,9
11   Roger Johansson Munkfors MC   Golf Mk 1  
3:05,4  5:58,4 
 
71 82 Markus Lodin Likenäs MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:06,0 1:29,2 35,2 2,2
8   Patrik Lodin Likenäs MK   240  
3:07,0  5:59,0 
 
71 96 Henrik Agnarsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:06,0 1:29,2 35,2
8   Madeleine Nilsson Forshaga MC   244  
3:10,4  5:55,6 
 
73 115 Marcus Persson SMK Trollhättan Ungdomsrally Volvo 9:08,0 1:31,2 32,8 2,0
5   Mikael Persson SMK Trollhättan   240  
Entrant: Bilfocus Motorsport
3:08,0  6:00,0 
 
74 106 Erik Gustavsson Forshaga MC Grupp E / Grupp N -1400 Volkswagen 9:08,2 1:31,4 0,2
1   Ema Marble Forshaga MC   Golf 2  
Entrant: KAREV
3:09,0  5:59,2 
 
75 95 Gunnar Odd MK Ratten C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:09,0 1:32,2 38,2 0,8
10   Magnus Johansson MK Ratten   940  
3:06,4  6:02,6 
 
76 6 Vesa Kujanpää Södertälje KRC 1300 RallyCup Suzuki 9:09,4 1:32,6 47,2 0,4
5   Magnus Nilsson Katrineholms MK   Swift GTI  
Entrant: Team Lindbergs Edsbyn
3:09,5  5:59,9 
 
77 4 Ricardo Hillesjö Haninge MK 1300 RallyCup Suzuki 9:10,6 1:33,8 48,4 1,2
6   My Wessel Carlstad RC   Swift Mk 2  
Entrant: Allbilservice Eskilstuna
3:11,9  5:58,7 
 
78 117 Hugo Johansson Bengtsfors MC Ungdomsrally Suzuki 9:10,8 1:34,0 35,6 0,2
6   Tommy Svensson Bengtsfors MC   Swift  
Entrant: Autoexperten Butiken Eskilstuna
3:08,1  6:02,7 
 
79 104 Nicklas Johansson Munkfors MC Grupp E / Grupp N -1400 Opel 9:10,9 1:34,1 2,7 0,1
2   Eddie Nord Munkfors MC   Astra  
Entrant: Team Munkfors Bilskrot AB
3:07,4  6:03,5 
 
80 50 Jacob Enström Fredriksbergs MK Klass 3 Supercupen (Rwd) Volvo 9:12,1 1:35,3 1:17,6 1,2
25   Anders Enström Fredriksbergs MK   940  
Entrant: Ad bildelar Vansbro
3:02,7  6:09,4 
 
81 28 Nathalie Holm Karlstad Mc-bil Klass 2 Supercupen (Fwd) SEAT 9:14,0 1:37,2 1:21,7 1,9
12   Tim Hammarström Älmhults Motorklubb   Ibiza  
3:08,4  6:05,6 
 
82 75 Hans Bergman Degerfors RC B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:16,3 1:39,5 59,9 2,3
6   Hans Stridh Degerfors RC   940  
3:07,9  6:08,4 
 
83 8 Juha Liimatainen SMK Trollhättan 1300 RallyCup Citroën 9:16,5 1:39,7 54,3 0,2
7   Pierre Ellison Säffle MC   AX Sport  
Entrant: Team Profile Vehicles
3:09,5  6:07,0 
 
84 84 Henrik Johansson Fryksdalens MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:17,8 1:41,0 47,0 1,3
11   Peter Granqvist Hällefors MK   740  
3:08,2  6:09,6 
 
85 105 Anders Kolberg MK Team Westom Grupp E / Grupp N -1400 Opel 9:19,2 1:42,4 11,0 1,4
3   Olof Lundström MK Team Treske   Corsa  
3:12,0  6:07,2 
 
86 85 Joel Norqvist SMK Trollhättan C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:20,7 1:43,9 49,9 1,5
12   Christoffer Nilssson SMK Trollhättan   244  
3:12,5  6:08,2 
 
87 61 Carl-Johan Nyström Fryksdalens MK Appendix K Ford 9:21,9 1:45,1 1:23,9 1,2
8   Anders Gullström MK Ratten   Escort RS 2000  
Entrant: NMS Sporting
3:17,2  6:04,7 
 
88 11 Anders Karlsson Säffle MC Klass 1 Supercupen (4 wd) Mitsubishi 9:28,4 1:51,6 1:51,6 6,5
5   Björn Nilsson MK Ratten   Mirage R5  
Entrant: SPADER ÄZZ RALLY
2:33,3  6:55,1 
 
89 86 Stefan Öhrstrand Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:30,1 1:53,3 59,3 1,7
13   Anders Örstrand Forshaga MC   240  
3:13,7  6:16,4 
 
90 69 Tommy Karlsson SMK Trollhättan Appendix K Saab 9:33,6 1:56,8 1:35,6 3,5
9   Urban Bohlin SMK Trollhättan   99 EMS 16v  
3:18,5  6:15,1 
 
90 87 Robin Persson Munkfors MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:33,6 1:56,8 1:02,8
14   Johan Vedin Fryksdalens MK   240  
3:16,7  6:16,9 
 
92 120 Melvin Bengtsson Kullings MS Ungdomsrally Toyota 9:34,0 1:57,2 58,8 0,4
7   Joakim Bengtsson Kullings MS   Corolla  
3:14,6  6:19,4 
 
93 91 Börje Johansson Kullings MS C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:34,6 1:57,8 1:03,8 0,6
15   Ingrid Johansson Kullings MS   240  
3:19,8  6:14,8 
 
94 21 Knut Boberg KNA Oslo Klass 2 Supercupen (Fwd) VW 9:34,9 1:58,1 1:42,6 0,3
13   Leif Arne Neset A. B. Motorsport   Golf  
3:15,5  6:19,4 
 
95 109 Åke Dahlen MK Team Westom Grupp E / Grupp N -1400 FIAT 9:41,3 2:04,5 33,1 6,4
4   Kenneth Wåhlin MK Team Westom   Brava 1,6 SX  
3:15,6  6:25,7 
 
96 121 Johan Jacobson Kullings MS Ungdomsrally Audi 9:45,0 2:08,2 1:09,8 3,7
8   Hans Andreasson Kullings MS   80  
3:25,2  6:19,8 
 
97 108 Curt Berglund Finnskoga MK Grupp E / Grupp N -1400 VW 9:45,2 2:08,4 37,0 0,2
5   Pernilla Kärnström MK Ratten   Golf II  
3:18,8  6:26,4 
 
98 83 Roland Halvarsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:47,1 2:10,3 1:16,3 1,9
16   Johanna Halvarsson Forshaga MC   240  
3:23,9  6:23,2 
 
99 68 Håkon J. Krogh NMK Trøgstad Appendix K Toyota 9:53,3 2:16,5 1:55,3 6,2
10   Hanne Aksberg Krogh   Celica  
3:52,8  6:00,5 
 
100 97 Marcus Davidsson Forshaga MC C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 9:54,5 2:17,7 1:23,7 1,2
17   Jesper Larsson Fryksdalens MK   940  
3:27,8  6:26,7 
 
101 98 Tore Buer Dals MK C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 10:02,0 2:25,2 1:31,2 7,5
18   Arne Heibö KNA Halden   240  
3:31,4  6:30,6 
 
102 110 Fredrik Jardeby Kils MK Bil Grupp E / Grupp N -1400 VW 10:22,1 2:45,3 1:13,9 20,1
6   Pontus Eriksson Kils MK Bil   Golf 2  
3:40,3  6:41,8 
 
103 102 Johan Holm SMK Trollhättan C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F Volvo 11:10,1 3:33,3 2:39,3 48,0
19   Christer Holm SMK Trollhättan   240  
5:25,2  5:44,9 
 
104 107 Michael Larsson Christinehamns MK Grupp E / Grupp N -1400 Saab 11:42,7 4:05,9 2:34,5 32,6
7   Henrik Bergström Karlstad Bil MC   99  
Entrant: MER/EL Team larsson
3:21,9  8:20,8 
 
105 306 Anders Hagman Filipstads MC Regularity Porche 17:16,3 9:39,5 5:33,6
1   Jens Olovsson Filipstads MC   944  
5:43,6  11:32,7 
 
106 309 Göran Ljung Kolsva MS Regularity Volvo 17:22,4 9:45,6 6,1 6,1
2   Mats Carlbom Kolsva MS   244  
5:44,0  11:38,4 
 
107 308 Mats Andersson Wäxjö MS Regularity Saab 17:24,8 9:48,0 8,5 2,4
3   Arne Gustafsson Wäxjö MS   V4  
5:45,5  11:39,3 
 
108 302 Magnus Ershede Götene MK Regularity Saab 17:25,4 9:48,6 9,1 0,6
4   Roger Jansson Götene MK   V4  
5:47,2  11:38,2 
 
109 311 Leif Sohlberg Vara MK Regularity VW 17:25,9 9:49,1 9,6 0,5
5   Lucas Helin Tibro MK   1303S  
5:46,5  11:39,4 
 
110 300 Anders Gröttum Asker og Bærum Motorsport Regularity Opel 17:26,1 9:49,3 9,8 0,2
6   Jörn Gröttum Asker og Bærum Motorsport   Kadett GT/E  
5:45,9  11:40,2 
 
110 304 Tore Bigsten Götene MK Regularity Volvo 17:26,1 9:49,3 9,8
6   Inga Bigsten Götene MK   PV 544  
5:46,3  11:39,8 
 
112 312 Ove Anderson MK Kopparberg Regularity Opel 17:27,3 9:50,5 11,0 1,2
8   Stefan Helin Tibro MK   Ascona A Automatic  
Entrant: HELINS MOTORSPORT
5:47,5  11:39,8 
 
113 305 Roger Andersson Katrineholms MK Regularity Saab 17:27,6 9:50,8 11,3 0,3
9   Rose-Marie Andersson   V4  
5:46,8  11:40,8 
 
114 307 Lars-Gunnar Widell Vara MK Regularity Saab 17:27,9 9:51,1 11,6 0,3
10   Rickard Stenblom Götene MK   900  
5:46,9  11:41,0 
 
114 310 Öved Clasén Linköpings MS Regularity Saab 17:27,9 9:51,1 11,6
10   Britt-Marie Clasén Linköpings MS   99  
5:47,1  11:40,8 
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!