Driver / CO driver / Entrant | Club | License class / Car class | Car make / Model | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Officiella bilar godkända av arrangören för anmälan
|
|||||||
Mathias Nurkkala | Fagersta MK | C | Volvo | ||||
Håkan Wisti | Fagersta MK | Funktionärsbilar | 242 | ||||
4 wd A/B/C
|
|||||||
Tobias Johansson | Ludvika MS | A | Audi | ||||
Jenny Strandberg | Ludvika MS | Appendix K | Quattro | ||||
Kenth Östlund | Hedesunda MK | A | Mitsubishi | ||||
Tim Joons | Skutskärs MS | Nat 4 wd | Mirage | ||||
Oilcenter Solång Motorsport | |||||||
Peter Johansson | Säters MK | A | Mitsubishi | ||||
Nationell Special 4 wd | Lancer Evo VII | ||||||
Oilcenter Solång Motorsport | |||||||
Mikael Holmgren | Gnesta MK | A | Mitsubishi | ||||
Mikael Rosvall | Gnesta MK | Nationell Special 4 wd | Lancer Evo IX | ||||
A-B - 2 wd
|
|||||||
Bo Almgren | Woxnadalens MK | A | VW | ||||
Johan Thelin | Mälaröarnas MK | Grupp H | Golf 3 | ||||
Antti Johannesson | Eskilstuna MK | A | Volvo | ||||
Ola Bengtsson | Eskilstuna MK | Grupp H | 940 | ||||
Trendab Motorsport | |||||||
Simon Andersson | Kolsva MS | B | Opel | ||||
Rikard Andersson | SMK Örebro | Grupp H | Ascona B | ||||
Peter Andersson | Kolsva MS | B | VW | ||||
Maria Andersson | Kolsva MS | Grupp H | Golf 2 | ||||
Markus Andersson | SMK Hälsinge | B | VW | ||||
Inge Andersson | Hofors MS | Grupp H | Golf Mk 1 | ||||
Patrik Greis | Sandvikens MK | B | Volvo | ||||
Grupp H | 944 | ||||||
GSAB | |||||||
Mathias Engh | Grangärde RRC | B | Toyota | ||||
Andreas Wilhelmsson | Fredriksbergs MK | Grupp H B | Starlet | ||||
Marcus Norgren | Västerås MS | B | Volvo | ||||
Michael Norgren | SMK Köping | Grupp H | 242 | ||||
Andreas Hellberg | Grangärde RRC | B | VW | ||||
Lovisa Hellberg | Grangärde RRC | Grupp H | Golf 2 | ||||
C - 2 wd
|
|||||||
Henrik Lindström | Vallentuna MK | C | Opel | ||||
Peter Granqvist | Hällefors MK | Grupp H | Ascona B | ||||
Stefan Carlsson | MK Ramunder | C | Volvo | ||||
Hampus Johansson | Sunnansjö MK | Grupp H | 242 | ||||
Jörgen Gustafves | Borlänge MK | C | Volvo | ||||
Fredrik Prosèn | Borlänge MK | Grupp H B | 240 | ||||
Gabriel Parkatti | Fagersta MK | C | Volvo | ||||
Tony Parkatti | Fagersta MK | Grupp H | 940 | ||||
Thomas Achrén | Norbergs MC | C | BMW | ||||
Anders Thomasson | Norbergs MC | Grupp H | 325i | ||||
C - VOC/Gr.F/Gr.N 0-1400
|
|||||||
Christoffer von Hebel | Storfors MK | C | Volvo | ||||
William Nilsson Löf | Storfors MK | VOC Mekonomen Rally | 244 | ||||
Jonny Öberg | MSK Hammaren | C | Volvo | ||||
Frida Söder | Fagersta MK | VOC Mekonomen Rally | 940 | ||||
Micke Lund | Norbergs MC | C | Volvo | ||||
Samuel Widh | KAK Motorsport | Grupp F | S70 | ||||
G-son Power | |||||||
Jesper Forsman | Fagersta MK | C | Volvo | ||||
Jens Pettersson | Bärke MK | VOC Mekonomen Rally | 940 | ||||
Gunnar Odd | Munkfors MC | C | Volvo | ||||
Magnus Johansson | Munkfors MC | VOC Mekonomen Rally | 940 | ||||
Grupp E A/B/C
|
|||||||
Jonas Larsson | Fagersta MK | B | VW | ||||
Pernilla Wictorsson | Katrineholms MK | Grupp E | Golf III | ||||
Jonas Eriksson | SMK Sala | B | VW | ||||
Filip Snellman | SMK Sala | Grupp E | Golf Mk 1 | ||||
Gullvalla Rallyteam | |||||||
Patrik Karlsson | Vaxholms MK | B | Volvo | ||||
Nicole Westin | Vaxholms MK | Grupp E | 945 | ||||
Peter Rydholm | Eskilstuna MK | B | Audi | ||||
Carina Holmgren | Eskilstuna MK | Grupp E | 80 | ||||
Ronnie Johansson | Fagersta MK | C | Ford | ||||
Lena Lindholm | MSK Hammaren | Grupp E | Focus | ||||
Ulf Forsberg | Ludvika MS | C | VW | ||||
Kevin Carlsson | Ludvika MS | Grupp E | Golf 4 | ||||
Anders Axelsson | Hedemora MK | C | Wolksvagen | ||||
Ronny Karlsson | Hedemora MK | Grupp E | Golf Mk 2 | ||||
Alex Danielsson | Borlänge MK | C | Toyota | ||||
Björn Danielsson | Borlänge MK | Grupp E | Corolla | ||||
Appendix K -74 - A/B/C
|
|||||||
Stefan Norberg | Hofors MS | A | Volvo | ||||
Michaela Persson | Hofors MS | Appendix K | 142 | ||||
Kenneth Jonsson | Eskilstuna MK | A | Saab | ||||
Hillar Veiksaar | Östhammars MK | Appendix K | Sport | ||||
Tom Silén | Örsundsbro MK | A | Opel | ||||
Jerry Nilsson | Örsundsbro MK | Appendix K | Ascona A | ||||
Roger Clefberg | Västerås MS | A | Ford | ||||
Robert Asp | Västerås MS | Appendix K | Escort Mk 1 | ||||
Karl-Olov Olander | Fagersta MK | A | Opel | ||||
Fredrik Andersson | Fagersta MK | Appendix K | Ascona A | ||||
Bo Norgren | Bärke MK | C | Opel | ||||
Niclas Karlsson | Bärke MK | Appendix K | Ascona A | ||||
Jan Flyngen | Kolsva MS | C | Saab | ||||
Daniel Johansson | Kolsva MS | Appendix K | V4 | ||||
Appendix K 75-90 - A/B/C
|
|||||||
Peter Friberg | Ludvika MS | A | Saab | ||||
Rebecca Friberg | Ludvika MS | Appendix K | 99 Turbo | ||||