2020-10-10
Gästabudstrofén Light

 Entrylist 

(Changed 2020-09-18 09:25:00.0)
    = Changed the last 24 h
70 participants
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

 Officiella bilar godkända av arrangören för anmälan  
4 participants

Albin Nordh Ydre MK FIA Grade R Renault
Christoffer Bäck SMK Hedemora Funktionärsbilar Twingo
DekorReklam
 
Andreas Norström Linköpings MS A Opel
Sofia Johansson Ydre MK Funktionärsbilar Astra
 
Rasmus Persson SMK Nyköping B Volvo
Peter Hultström SMK Nyköping Funktionärsbilar 240
Djurhamns Marin & Motor AB
 
Joel Bergkvist Katrineholms MK B Volvo
Anton Bergkvist Katrineholm MK Funktionärsbilar 944
 

 Ungdomsrally 
3 participants

Sebastian Jahnson Gnesta MK Junior VW
Åke Jahnson Gnesta MK Grupp E Golf Mk2
 
Max Hellenberg Bromma MS Junior BMW
Jan Hellenberg Bromma MS Grupp E 318i
 
Marcus Andersson Hamre MK Junior Toyota
Johnny Andersson Hamre MK Grp. N < 1400 Yaris
R-SPORTSWEDEN
 

 4 wd 
7 participants

Anders Wänn Borlänge MK A Mitsubishi
Monica Israelsson Borlänge MK Grp. A > 2000 Evo
 
Bjorn Jacobson Värmdö BK A Subaru
Tomas Koepke Värmdö BK Nationell Special 4 wd Impreza STi 555
 
Mikael Holmgren Gnesta MK A Mitsubishi
Mikael Rosvall Gnesta MK Nationell Special 4 wd Evo 9
 
Åke Kjellgren Gränna MK A Subaru
Tobias Pettersson Gränna MK Nationell Special 4 wd Impreza
 
Johnny Eriksson Mälaröarnas MK A Mitsubishi
Nat 4 wd Evo
 
David Dannevall Värmdö BK A Mitsubishi
Fanny Jacobson Värmdö BK Nationell Special 4 wd Evo VI
 
Håkan Rönnebring Karlskrona AK B Mitsubishi
Sandra Rönnebring Karlskrona AK Nationell Special 4 wd Evo 9
 

 2 wd 
21 participants

Stefan Kemle Norrköpings MK A Volvo
Mikael Karnklev Norrköpings MK Grupp H 940
 
Henrik Oscarson MSK Hammaren A Saab
Roger Lindholm Västerås MS Nationell Special 2 wd 9-3 SS
 
Peter Hålling Norrköpings MK A Opel
Björn Svensson Östgöta BF Grupp H Ascona B
 
Roger Brenemak Haninge MK A VW
Björn Larsson Hofors MS Grupp H Golf
 
Jan O Gustavsson Östgöta Bilsportförening A SEAT
Per Wittek Östgöta Bilsportförening Nationell Special 2 wd Ibiza
 
Peter Holgersson Ryds MK A Ford
Terje Plomen SMK Valdermasvik Grupp H Escort Mk2
 
Mats Moberg Östergyllen RC A Opel
Thorbjörn Olofsson Östergyllen RC Grupp H Ascona B
KISA EL BYRÅ ELON
 
Jacob Johannesson Gullabo RC A Volvo
Danny Holgersson Ryds MK Grupp H 940
Jerrys Motorsport
 
Mikael Jakobsson SMK Nyköping A Volvo
Christoffer Haglund SMK Nyköping Grupp H 740
 
Mattias Tyrbjörn Eskilstuna Motorklubb A Opel
Alexander Glavsjö Grupp H Corsa
 
Kristoffer Gustavsson Katrineholms MK B Toyota
Viktor Niemistö Katrineholms MK Grupp H Corolla GT
 
Andreas Elfver Gränna MK B Volvo
Sofie Elfver Gränna MK Grupp H 240
 
Krister Hedman SMK Nyköping B Opel
Tomas Ryrvall SMK Nyköping Grupp H Ascona B
 
Markus Andersson SMK Hälsinge B Opel
Madelene Mattsson SMK Hälsinge Grupp H Ascona B
 
Mikael Gustavsson Katrineholms MK B Volvo
Henrik Pedersen Katrineholms MK Grupp H 240
 
Marcus Naessén SMK Nyköping B Volvo
Patrik Johansson SMK Nyköping Grupp H 240
 
Daniel Trygg SMK Nyköping C Peugeot
Dan Trygg SMK Nyköping Grupp H B 206
 
Mikael Rosnell Gustavsson SSK C BMW
Andreas Karlsson Gnesta MK Grupp H 325
 
Alexander Grehn Östgöta BSF C Peugeot
Lucas Karlsson Gnesta MK Grupp R 2B 208 R2
 
Magnus Wallman Haninge MK C BMW
Emelie Berglind Haninge MK Grupp H B E36
 
Wille Trygg Haninge MK C Volvo
Niklas Lundqvist Eskilstuna MK Grupp H 240
 

 Appendix K 
15 participants

Göran Åkerlund Katrineholms MK A Opel
Göran Svare'N Katrineholms MK Appendix K Ascona A
 
Lotta Lundqvist MK Rimo A Opel
Lotta Wennberg MK Rimo Appendix K Manta 400
 
Peter Johansson Vännäs MK A Volvo
Appendix K 240
 
Morgan Olsson Vimmerby MS A Volvo
Björn Jacobsson Vimmerby MS Appendix K 240
 
Peter Johansson Vännäs MK A Volvo
Emil Eklund Sandvikens MK Appendix K 240
 
Janne Pettersson SMK Nyköping A Peugeot
Martin Andersson Götene MK Appendix K 205 GTI
 
Janne Blom Finspångs MS A Volvo
Ronnie Maxe Finspångs MS Appendix K 240
 
Anders Söderberg Botkyrka MK A Opel
Lotta Strand SMK Valdemarsvik Appendix K Kadett GSI
 
Lars-Ove Biffen Olsson Forshaga MC A Opel
Krister Gull Munkfors MC Appendix K Ascona 400
 
Ola Eklund Västerås MS B Volvo
Marcus Jäder Västerås MS Appendix K PV 544
CARFIX rallyteam
 
Krister Hernström Finspångs MS B Volvo
Ingvar Eklöf Finspångs MS Appendix K Amazon
 
Robert Ceder Grödinge MK B Opel
Anders Lindeskov SMK Nyköping Appendix K Ascona A
 
Mats Henningson SMK Södermanlnad C Volvo
Ellinor Persson Strängnäs AMS Appendix K Amazon
 
Jack Staffan Anderson Finspångs MS C Ford
Per Karlsson Ludvika MS Appendix K Escort RS 1600
 
Ulf Zetterström Vallentuna MK C Ford
Lars-Gunnar Karlsson Vallentuna MK Appendix K Escort RS 2000
 

 VOC / Grupp F / Grupp N -1400/ Gr E 
20 participants

Niklas Haglund Wäxjö MS A Volvo
Per Olsson SMK Söderhamn VOC Mekonomen Rally 940
 
Magnus Lindqvist Laxå MK B Volvo
Sara Ridde Forshaga MC VOC Mekonomen Rally 940
 
Örjan Dagh Östgöta BSF B VW
Lennart Jonsson Östgöta BSF Grupp E Golf 2
 
Andreas Magnusson MK Team Westom C Opel
Ella Ramström MK Team Westom Grupp E Corsa Sport
 
Kevin Lindberg Hull SMK Nyköping C Volvo
Andreas Skatteboe KAK Grupp F 940
 
Hampus Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Caroline Lindqvist SMK Nyköping VOC Mekonomen Rally 940
 
Tobias Pettersson Nordwall Christinehamns MK C Volvo
Peter Nordwall Christinehamns MK VOC Mekonomen Rally 244
 
Jennyh Persson SMK Nyköping C VW
Lisa Jonasson Filipstads MC Grupp E Golf 3
 
Claes Claesson Katrineholms MK C Volvo
Micke Widell Katrineholms MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Jesper Jonasson Filipstads MC C Volvo
Andreas Hultström SMK Nyköping Grupp F S70
 
Jimmy Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Grupp F 940
 
Jonatan Sund MK Tierp C Volvo
Johan Uppman MK Tierp Grupp F 940
 
Peter Holmquist MK Ran Askersund C Volvo
Camilla Holmquist MK Ran Askersund VOC Mekonomen Rally 740
 
Jakob Sandberg Norrahammars MK C VW
Hedda Angelöv Gränna MK Grupp E Golf 3
 
Mikael Sundqvist SMK Örebro C Volvo
Ann-Kristin Sundqvist SMK Örebro VOC Mekonomen Rally 940
 
Tobias Petrini Östgöta Bilsportförening C Audi
Carl Adamsson Norrköpings MK Grupp E A3
 
Oscar Östlund Hällefors MK C Volvo
Daniel Andersson V:a Östergötlands MK VOC Mekonomen Rally 940
Kjellbergs AB
 
Lasse Gustafsson SSK C Volvo
Anders Svensson SSK VOC Mekonomen Rally 940
 
Michael Larsson Christinehamns MK C Saab
Henrik Bergström Christinehamns MK Grupp F 9-3
 
Adam Martinsson V:a Östergötlands MK C Volvo
Rasmus Lundh V:a Östergötlands MK VOC Mekonomen Rally 240