2020-09-20
Mjölkpallen-Pokalen

 Entrylist 

(Changed 2020-09-19 17:57:56.0)
    = Changed the last 24 h
60 participants
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

 Officiella bilar godkända av arrangören för anmälan  
2 participants

Sebastian Malm MK Speed A Peugeot
Funktionärsbilar 207 S2000
 
Jonas Larsson Kolsva MS C VW
Kent Larsson Kolsva MS Funktionärsbilar Golf
 

 A/B - Grupp E 
2 participants

Hans Jonsson Eskilstuna MK A VW
Per Carlsson Ludvika MS Grupp E Golf 4
 
Pär Henrik Andersson Eskilstuna MK B VW
Susanne Carlsson Eskilstuna MK Grupp E Golf
 

 C - Grupp E 
3 participants

Jonas Eriksson SMK Sala C VW
Andreas Lindblom SMK Sala Grupp E Golf 1
 
Robert Nyberg Films MK C Citroen
Fredrik Kindberg Films MK Grupp E BX
 
Amanda Widerström MSK Hammaren C VW
Carina Widerström MSK Hammaren Grupp E Golf
 

 A/B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F/-1400 cc 
4 participants

Olof Lindelöf Västerås MS A Volvo
Linnea Lindelöf Västerås MS VOC Mekonomen Rally 944
 
Lucas Widnemark SMK Sala B Volvo
Fabian Lindelöf SMK Sala VOC Mekonomen Rally 944
 
Kalle Karlsson Gnesta MK B Volvo
VOC Mekonomen Rally 242
 
Tommy Ohlsson SMK Märsta B Volvo
Crister Carlström SMK Märsta VOC Mekonomen Rally 940
 

 C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F / -1400 cc 
6 participants

Lasse Gustavsson SSK C Volvo
Anders Svensson SSK VOC Mekonomen Rally 940
 
Sebastian Karlsson Eskilstuna MK C Suzuki
Kim Lindedahl MSK Hammaren Grp. N < 1400 Swift Mk1
 
Daniel Suvala SMK Nyköping C Volvo
Calle Carlberg Nässjö MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Kevin Lindberg Hull SMK Nyköping C Volvo
Andreas Skatteboe Kungliga Automobil Klubben Grupp F 940
 
Tommy Carlsson Sandvikens MK C Volvo
Patrik Herou Sandvikens MK VOC Mekonomen Rally 242
 
Jimmy Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Caroline Lindqvist SMK Nyköping VOC Mekonomen Rally 940
 

 Appk 2wd A,B,C 
19 participants

Anders Söderberg Botkyrka MK A Opel
Ari Jussila Appendix K Kadett GSI
 
Göte Nygren MK Kopparberg A Saab
Mikael Yliluoma Hällefors MK Appendix K Monte Carlo
 
Roger Clefberg Västerås MS A Ford
Wilma Andersson SMK Sala Appendix K Escort Mk 1
 
Göran Åkerlund Katrineholms MK A Opel
Göran Svarén Katrineholms MK Appendix K Ascona A
 
Peter Råden Taxinge MK A Opel
Appendix K Ascona
 
Karl-Bertil Ling Kolsva MS A Ford
Jan Nilsson Kolsva MS Appendix K Falcon Sprint
 
Tomas Ebegård KAK A Porsche
Ricardo Hillesjö Haninge MK Appendix K 911 RS
 
Anders Nilsson SMK Arboga A Opel
Per Schlegel SMK Arboga Appendix K Kadett GSI
 
Ingemar Bodin Hamre MK A Opel
Jan-Olof Hedström Hamre MK Appendix K Kadett GTE
Bevelko historic rallyteam
 
Göran Westerman Rasbo MK A Ford
Sussane Andersson Rasbo MK Appendix K Escort
BEVELKO HISTORIC RALLYTEAM SWEDEN
 
Hans Åke Söderqvist Norbergs MC A Austin
Torbjörn Jernberg Vaxholms MC Appendix K Cooper S
 
Arne Bäckström Haninge MK A Opel
Björn Wessel Carlstad RC Appendix K Kadett GSI
 
Janne Westlund MK Kopparberg A Opel
Johannes Jansson MK Kopparberg Appendix K Ascona A
 
Cay Fredriksson Sigtuna RC B Saab
Staffan Lindberg Sigtuna RC Appendix K 96
Team Pitan
 
Robert Ceder Grödinge MK B Opel
Anders Lindeskov SMK Nyköping Appendix K Ascona A
 
Stefan Pettersson Rasbo MK B Ford
Janne Holmberg Östhammar MK Appendix K Escort RS 2000
 
Stefan Bernhardson Taxinge MK C Ford
Tony Karlsson Flens MS Appendix K Mustang
 
Ulf Karlsson Vaxholms MK C Saab
Patrik Karlsson Vaxholms MK Appendix K V4
 
Staffan Anderson Finspångs MS C Ford Escort
Madeleine Karlsson Strängnäs A M S Appendix K RS 1600 Mk 1
 

 A - 2 wd 
8 participants

Lars-Erik Andersson Haninge MK A Opel
Kjell-Åke Andersson Haninge MK Grupp H Corsa
 
Mikael Jakobsson SMK Nyköping A Volvo
Emil Devell SMK Nyköping Grupp H 740
 
Peter Hålling Norrköpings MK A Opel
Björn Svensson Östgöta BF Grupp H Ascona B
 
Håkan Långkvist Fagersta MK A Volvo
Lars Jansson Fagersta MK Grupp H 240
 
Tobias Pettersson Gränna MK A Ford
Åke Kjellgren Gränna MK Grp. A 1600-2000 Fiesta
 
Markus Theorin Skillingaryds MK A Opel
Lotta Strand SMK Valdemarsvik Grupp H Kadett
 
Johan Lund Gnesta MK A Opel
Hampus Lund Gnesta MK Grupp H Kadett GSI 16v
 
Björn Oskarsson Huddinge MK A Volvo
Reijo Suvala Grupp H 242
 

 B - 2 wd 
6 participants

Krister Hedman SMK Nyköping B Opel
Tomas Ryrvall SMK Nyköping Grupp H Ascona B
 
Andreas Sandin Flens MS B VW
Henrik Pedersen Katrineholm MK Grupp H Golf
 
Stefan Andersson Västerås MS B Opel
Mot Eriksson Grupp H Ascona B
 
Daniel Frisk SMK Sala B Volvo
Björn Andersson SMK Sala Grupp H 744
 
Andreas Jonsson SMK Nyköping B Volvo
Magnus Jonsson SMK Nyköping Grupp H 242
 
Jimmy Eriksson Rasbo MK B Opel
Kristofer Sveijer Rasbo MK Grupp H B Corsa D
 

 C - 2 wd 
2 participants

Rickard Frisk SMK Sala C Volvo
Sannah Halvarsson SMK Sala Grupp H 940
 
Ulf Wauge SMK Arboga C Opel
Lena Forsblom SMK Arboga Grupp H Ascona B
 

 4 wd 
6 participants

Joakim Süld Östhammars MK A Mitsubishi
Magnus Hermansson Hällefors MK Nationell Special 4 wd Evolution IX
 
Mikael Holmgren Gnesta MK A Mitsubishi
Mikael Rosvall Gnesta MK Nationell Special 4 wd Evo 7
 
Gunder Pettersson Mälaröarnas MK A Subaru
Ingrid Heghammar Waxholms MK Nationell Special 4 wd Inpreza 555
Björkmans rallye team
 
Örjan Vahlund Sigtuna RC A Subaru
Benny Melander MK Ratten Nationell Special 4 wd Impreza
Björkmans Rally
 
Mats Attlebrant Gnesta MK B Mitsubishi
Nationell Special 4 wd Evo 9
 
Johan Åkeson Gnesta MK B Audi
Christoffer Norén Gnesta MK Nationell Special 4 wd S2 Quattro
 

 Ungdomsrally 
2 participants

Sebastian Jahnson Gnesta MK Junior VW
Åke Jahnson Gnesta MK Grupp E Golf Mk2
 
Lucas Carlsson SMK Nyköping Junior Opel
Robin Norling SMK Nyköping Grupp E Astra
Hot Rod Hill Racing