2020-08-22
Privatbostäders Rallyspecial

 Entrylist 

(Changed 2020-08-07 12:47:37.0)
    = Changed the last 24 h
42 participants
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

 Officiella bilar godkända av arrangören för anmälan  
1 participants

Per-Olof Stahlgård Stenungsunds MS C Volvo
Mikael Berggren Stenungsunds MS Funktionärsbilar 242
 

 Ungdomsrally 
1 participants

Gustaf Ekenved Göteborgs MF Junior Volvo
Markus Börjesson Göteborgs MF VOC Mekonomen Rally 940
 

 1 wd 
15 participants

Thomas Brolin Vara MK B Alfa Romeo
Torsten Brolin Grupp F 156
 
Lukas Johansson Orust BSK B Volvo
Glenn Johansson Orust BSK VOC Mekonomen Rally 244
 
Andreas Magnusson MK Team Westom C Opel
Ella Ramström MK Team Westom Grupp E Corsa B Sport
 
Marcus Persson SMK Trollhättan C Volvo
Viktoria Johansson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 240
Bilfocus i Trollhättan
 
Stefan Andersson SMK Trollhättan C Volvo
Göran Tell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Peter Lanner Vara MK C VW
Grupp E Golf
 
Mattias Holm SMK Trollhättan C Volvo
Christer Holm SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Mattias Karlsson Orust Bilsportklubb C Volvo
Marie-Louise Karlsson Orust Bilsportklubb Grupp E S60
 
Christer Johansson Dals MK C Volvo
Anders Sääw Dals MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Filip Ekenved Göteborgs MF C Volvo
Björn Ekenved Göteborgs MF VOC Mekonomen Rally 940
 
Ingvar Ivarsson Säffle MC C Volvo
Ingvar Johansson VOC Mekonomen Rally 940
 
Christoffer Ivarsson Säffle MC C Volvo
Björn Johansson Säffle MC VOC Mekonomen Rally 940
 
Roy Andersson Orust Bilsport Klubb C Saab
Carina Andersson Orust Bilsports Klubb Grupp E 90
 
Emil Ivarsson Kullings MS C Volvo
Alice Widarson Kullings MS Grupp F 240
Loo Rallyteam
 
Dan Brewitz Tibro MK C Volvo
Daniel Holst Tibro MK Grupp E 940
 

 2 wd 
18 participants

Eskil Carlsson Varbergs MK A VW
Marina Carlsson Varbergs MK Grupp H Golf
 
Tomas Sjöberg Sotenäs Motorklubb A Volvo
Gry Sjöberg Sotenäs Motorklubb Grupp H 242
Max Sport Tires Sweden
 
Fredrik Ekenved Göteborgs MF A Volvo
Andreas Odenman Göteborgs MF Appendix K 244
 
Per Löfqvist Kinds MK A Volvo
Grupp H 940
 
Stefan Simonsson Säffle MC B VW
Grupp H Golf II
 
Peringe Björk Dals MK B Ford
Fredrik Johansson Dals MK Grupp H Escort
 
Joel Norqvist SMK Trollhättan B Ford
Johan Selvén Grupp H Escort Mk2
 
Stig Christensen Falköpings MK B Opel
Grupp H Corsa
 
Erik Wiklund Älvbygdens MK B Volvo
Marcus Marin Älvbygdens MK Grupp H 244
 
Magnus Karlsson Dals MK B Volvo
Grupp H 940
 
Stefan Grönberg Dals MK B Opel
Karl-Erik Grönberg Dals MK Grupp H Ascona B
 
Tomas Liden SMK Trollhättan B Wv
Grupp H Golf
 
Bo Axelsson Dals MK B Ford
Pierre Elisson Säffle MC Appendix K Escort Rs1600
 
Per Johansson Kinds MK C VW
Tobias Wingårdh Toarps MK Grupp H Golf
 
Melvin Bengtsson Kullings MS C Ford
Joakim Bengtsson Kullings MS Grp. N 1600-2000 Fiesta ST
 
Peter Karlsson Dals MK C Ford
Måns Karlsson Dals MK Grupp H Escort
Beamon Motorsport
 
Emil Sonesson Bengtsfors MC C SEAT
Christer Sonesson Bengtsfors MC Grupp H Ibiza
 
Fredrik Olsson Sotenäs MK C Volvo
Linnéa Johansson Tjörns MF Appendix K 240
 

 4 wd 
7 participants

Mattias Lindberg Vänersborg MK A Subaru
Marcus Bengtsson Vänersborgs MK Grp. N > 2000 Impreza N14
 
Bertil Carlsson Varbergs MK A Mitsubishi
Nationell Special 4 wd Evo VII
 
Mattias Olsson Stenungsund MS A Skoda
Erik Gustavsson SMK Linde Grupp R 5 R5
Orust Schakt
 
Dan Johannesson Dals MK A Mitsubishi
Joakim Johannesson Dals MK Nat 4 wd Mirage
Elinsta Nät AB. Årets Företag 2020
 
Urban Andersson Stenungsunds MS B Mitsubishi
Vip Stenungsunds MS Nationell Special 4 wd Evo 4
Bucklakungen AB
 
Roger Ohlsson MK Väst B Subaru
Reneé Andersson MK Väst Nationell Special 4 wd Impreza
 
Tommy Andersson SMK Trollhättan B Mitsubishi
Mikael Persson SMK Trollhättan Nationell Special 4 wd Evo7