2020-04-24
Rally Gotland

 Entrylist 

(Changed 2020-02-22 16:45:35)
    = Changed the last 24 h
36 participants
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

 Officiella bilar godkända av arrangören för anmälan 
3 participants

Elias Björkdahl Gotlands MF BK A Ford
Karl Malmberg Gotlands MF BK Grupp H Escort Mk2
 
Pierre Wessman Gotlands MF BK B Volvo
Niklas Hellenberg Gotlands MF BK Grupp E 740
 
Roland Gutemyr Rosendals MK B Saab
Kjell Hederfeld Rosendals MK Appendix K 96 T
frendovisby.se
 

 A-B-C-förare Appendix K Ej 4wd 
3 participants

Arne Bäckström Haninge MK A Opel Kadett
Björn Wessel Carlstad RC Appendix K GSI 16v
ARNE BÄCKSTRÖM HISTORIC MOTORSPORT
 
Ricardo Hillesjö Haninge MK B Suzuki
Petri Väätänen Haninge MK Appendix K Swift Mk 2
ARNE BÄCKSTRÖM HISTORIC MOTORSPORT
 
Fredrik Svensson Ydre MK C Volvo
Veine Svensson Ydre MK Appendix K 142
Team Korvgubben Motorsport
 

 A-B-förare Grupp E 
1 participants

Tobias Söderholm SMK Uppsala A VW
Pär Björk Rasbo MK Grupp E Golf 4
 

 C-förare Grupp E 
2 participants

Jörgen Joons MK Tierp C Toyota
Niklas Landqvist MK Tierp Grupp E Corolla
 
Linus Sundström Gotlands MF BK C BMW
Anette Hammerin Gotlands MF BK Grupp E E46
 

 A-B-förare VOC,Grupp F, Grp N < 1400 
2 participants

Pär Johansson Eskilstuna MK B Volvo
Niklas Andersson Eskilstuna MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Rickard Ekblom Värmdö Bilklubb B Volvo
Håkan Ehrsson Värmdö Bilklubb Grupp F 940
 

 C-förare VOC, Grupp F, Grp N < 1400 
1 participants

Jenny Mårtensson Gotlands MF BK C Volvo
Linda Marions Gotlands MF BK VOC Mekonomen Rally 940
 

 A-B-C-förare 4 wd 
5 participants

David Dannevall Värmdö Bilklubb A Mitsubishi
Fanny Jacobson Värmdö Bilklubb Nationell Special 4 wd Evo
 
Lars Carlmark MK Rimo A Skoda
Fredrik Holtling MK Rimo Nationell Special 4 wd WRC
 
Bjorn Jacobson Värmdö BK A Subaru
Tomas Koepke Värmdö BK Nationell Special 4 wd Impeza 555
 
Göran Lindström Huddinge MK A Mitsubishi
Kjell Andersson Huddinge MK Nationell Special 4 wd Lancer
HÖGDALENS BIL&SKADECENTER AB
 
Tomas Åkerlund MK Rimo B Mitsubishi
Nationell Special 4 wd Evo 6,5
 

 A-B-C-förare 2 wd 
19 participants

Andreas Frölander Gotlands MF BK A Citroën
Millan Frölander Gotlands MF BK Grupp H ZX
 
Niklas Karlsson Vallentuna MK A Volvo
Mikael Ståhl Haninge MK Grupp H 940
VÄRMDÖ MOTORTEKNIK AB
 
Johannes Joons MK Tierp A Opel
Madelene Buskas Gotlands MF BK Nationell Special 2 wd Astra Kit Car
 
Hans Jansson MK Rimo A Volvo
Mikael Åkerlöf Film MK Grupp H 940
 
Sebastian Johansson Gotlands MF BK A Peugeot
Jesper Elfver Gotlands MF BK Grupp R 2B 208 R2
 
Patrick Arvidsson Gotlands MF BK A Volvo
Grupp H 940
 
Göran Nilsson Waxholms MK A Volvo
Mikael Lööv Rasbo MK Grupp H 242
 
Jonas Björnvad Mälaröarnas MK A VW
Anna Marions Gotlands MF BK Grupp HB Golf
 
Stefan Hanhela KAK Motorsport A VW
Stefan Packalén Eskilstuna MK Nationell Special 2 wd Polo Super 1600
 
Martin Broberg Värmdö BK B Volvo
Emil Eklund Sandvikens MK Grupp H 940
 
Tom Eriksson Gotlands MF BK B Volvo
Caroline Lennartsson Gotlands MF BK Grupp H 940
 
Magnus Berlin Örsundsbro MK B Volvo
Tobias Johansson Films MK Grupp H 242
 
Wille Lennartsson MK Speed B Volvo
Erika Lindgren Haninge MK Grupp H 242
Stavboms Motor AB
 
Magnus Larsson Östhammars MK B VW
Grupp H Golf Kit Car
 
Jonny Hederstedt Gotlands MF BK B Ford
Andreas Norström Linköpings MS Grupp H Escort Mk II
 
Mattias Lindgren Haninge MK B Volvo
Millan Kilman Haninge MK Grupp H 242
Hornsplans Låsservice AB
 
Ola Åkerblom Gotlands MF BK C Peugeot
Håkan Åkerblom Gotlands MF BK Grupp H 306
 
Fredrik Olsson Gotlands MF BK C BMW
Emil Karlsson Gotlands MF BK Grupp H 318is
 
Henrik Lütkeman Rasbo Mlk C Volvo
Grupp H 142