2020-03-07
LBC-Ruschen

 Entrylist 

(Changed 2020-02-23 00:01:03)
    = Changed the last 24 h
80 participants
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

 Officiella bilar godkända av arrangören för anmälan 
4 participants

Peter Börjesson Stenungsunds MS A Volvo
Ida Halvarsson Lima MS Grupp H 940
 
Sven Erik Danielsson Borlänge MK A Toyota
Alex Danielsson Borlänge MK Grupp E Corolla
 
Tony Persson Likenäs MK A Volvo
Grupp H 940
 
William Binbach Kolsva MS A Peugeot
Robin Hallman Kolsva MS Grupp R 2B 208 R2
 

 1300 RallyCup 
6 participants

Joacim Rydin MK Ramunder A Suzuki
Magnus Simensen MK Ramunder Grp. N < 1400 Swift GTI
 
Anton Larsson MK Ratten A Suzuki Swift
Jim Hilmersson MK Ratten Grp. N < 1400 GTI Mk 2
 
Ricardo Hillesjö Haninge MK B Suzuki
Björn Wessel Carlstad RC Grp. N < 1400 Swift Mk 2
TEAM LINDBERG EDSBYN
 
Roger Eriksson Ludvika MS B Susuki
Anton Persson Eskiltuna MK Grp. N < 1400 Swift
 
Juha Liimatainen SMK Trollhättan C Citroen
Patric Sundström Göteborgs MF Grp. N < 1400 AX Sport
Lindberg Sweden
 
Hugo Johansson Bengtsfors MC C Suzuki
Tommy Svensson Bengtsfors MC Grp. N < 1400 Swift
 

 Klass 1 Supercupen (4 wd) 
14 participants

Gunder Pettersson Mälaröarnas MK A Subaru
Ingrid Heghammar Waxholm MK Nationell Special 4 wd Inpreza
Björkmans rallyteam
 
Anders Wänn Borlänge MK A Mitsubishi
Monica Israelsson Borlänge MK Grp. A > 2000 Evo
 
Charles Andersson Borlänge MK A Skoda
Leif Wigert Björnjägarns RC Grupp R 5 Fabia
 
Mikael Gustafsson Ludvika MS A Mitsubishi
Lasse Grip SMK Hälsinge Nationell Special 4 wd Evo 9
 
Mattias Olsson Stenungsunds MS A Ford
Erik Gustafsson SMK Linde Grupp R 5 Fiesta R5
Orust Schakt
 
Christoffer Haglund SMK Nyköping A Ford
Nicklas Edvardsson SMK Nyköping Grupp R 5 Fiesta R5
 
Jari Liiten Sandvikens MK A Mitsubishi
Madelene Buskas Gotlands MF BK Grp. A > 2000 Evo
 
Kenneth Tomasson MK Ratten A Mazda
Per Wiksten MK Ratten Nationell Special 4 wd 323 4x4 Turbo
Finnskogsvalsen
 
Dan Johannesson Dals MK A Mitsubishi
Joakim Johannesson Dals MK Nat 4 wd Mirage
 
Peter Appelskog Östergyllen RC A Skoda
Henrik Appelskog Östergyllen RC Grupp R 5 Fabia R5
appelskogsbil.se
 
Örjan Vahlund Sigtuna RC B Subaru
Benny Melander MK Ratten Nationell Special 4 wd Impreza
Björkmans Rally
 
Mikael Hallqvist Finspångs MS B Mazda
Ronnie Maxe Finspångs MS Nationell Special 4 wd 323 GTX
 
Marcus Frändén SMK Sundsvall B Nissan
Simon Frändén SMK Sundsvall Nationell Special 4 wd Sunny GTI-R
 
Ulf Backlund MK Rimo B Citroën
Ola Persson Ludvika MS Grupp R 5 DS3 R5
 

 Klass 2 Supercupen (Fwd) 
17 participants

Johnny Andersson Hamre MK FIA Grade R Renault
Christer Carlsson Katrineholms MK Grupp R 3T Clio
R-SPORT SWEDEN
 
Conny Nyström SMK Söderhamn A VW
Tomas Ekman SMK Söderhamn Grupp H Golf
 
Magnus Karlsson Norrköpings MK A Saab
Mikael Karlsson Norrköpings MK Grupp H 9-3
Ramudden
 
Henrik Oscarson MSK Hammaren A Saab
Carl Eriksson Skillingaryds MK Nationell Special 2 wd 9-3 SS
 
Roger Brenemark Haninge MK A VW
Björn Larsson Hofors MS Grupp H Golf
 
Mattias Hägg SMK Hälsinge A Toyota
Emma Hägg SMK Hälsinge Grupp H Corolla
Häggs Bildemontering AB
 
Robert Persson Munkfors MC A Renault
Per Larsson Munkfors MC Grupp HB Clio
TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
 
Tom Tomasson MK Ratten A VW
Kalle Kronqvist Finspångs MS Grupp H Golf
Finnskogsvalsen
 
Victor Liljesson Linköpings MS B Ford
Patrik Wiström Linköpings MS Grupp R 2B Fiesta
 
Kenneth Ringström Fjugesta MS B Toyota
Håkan Berger Fjugesta MS Grupp H Corolla
NERIKE KUGG & MEKAN MOTORSPORT
 
Johan Larsson Fredriksbergs MK B Opel
Lars Larsson Fredriksbergs MK Grupp H Corsa
 
Jimmy Eriksson Rasbo MK B Opel
Kristofer Sveijer Rasbo MK Grupp H Corsa D
 
Pelle Berg Munkfors MC B VW
Conny Isemo Munkfors MC Nationell Special 2 wd Golf Kit Car
 
Christer Carlström SMK Märsta C Ford
Tommy Ohlsson SMK Märsta Grupp H Fiesta
 
Fredrik Sundqvist SMK Örebro C Ford
Mikael Sundqvist SMK Örebro Grp. N 1600-2000 Fiesta ST
 
Alexander Grehn Östgöta BSF C Peugeot
Lucas Karlsson Gnesta MK Grupp R 2B 208 R2
 
Jonathan Andersson Ludvika MS C Volkswagen
Linnea Brandt Ludvika MS Grupp H Golf 2
 

 Klass 3 Supercupen (Rwd) 
16 participants

Jon Johansson Idkerbergets MK A Volvo
Anette Johansson Idkerbergets MK Grupp H 940
 
Niklas Karlsson Vallentuna MK A Volvo
Mikael Ståhl Haninge MK Grupp H 940
VÄRMDÖ MOTORTEKNIK AB
 
Rikard Moberg Sams A Volvo
Conny Hjelm SHRA Sundsvall Grupp H 940 Evo
 
Mats Moberg Östergyllen RC A Opel
Thorbjörn Olofsson Östergyllen RC Grupp H Ascona B
Kisa Elbyro
 
Thomas Hansson Munkfors MC A Volvo
Grupp H 940
 
Thomas Johansson Bengtsfors MC A Volvo
Kjell Persson Åmåls MK Grupp H 940
 
Håkan Tagesson Nybro AC A Volvo
Henrik Tagesson Nybro AC Grupp H 242
 
André Nygren MK Ratten A BMW
Emil Olsson MK Ratten Grupp H 325
 
Ingvar Nilsson Hällefors MK A Volvo
Reine Bergström Hällefors MK Grupp H 240
 
Sven Hansen Fryksdalens MK B Volvo
Peter T Modig Vara MK Grupp H 940
 
Daniel Frisk SMK Sala B Volvo
Björn Andersson SMK Sala Grupp H 740
 
Marcus Naessén SMK Nyköping B Volvo
Patrik Johansson SMK Nyköping Grupp H 240
 
Conny Andersson Älvbygdens MK C Volvo
Leif Gustavsson Grupp H 940
 
Joakim Wallin MK Ramunder C Opel
Jimmy Wallin MK Ramunder Grupp H Ascona B
Team Glasögonmagasinet
 
Hampus Karlsson Woxnadalens MK C Opel
Edvin Söder Woxnadalens MK Grupp H Ascona B
 
Patrik Albinsson Fredriksbergsmk C Volvo
Robin Björk Fredriksbergsmk Grupp H 940
 

 Appendix K 
6 participants

Fredrik Eljas SMK Dala A Opel
Emil Persson Ludvika MS Appendix K Kadett GSI 16v
 
Göran Fredriksson Fryksdalens MK A Volvo
Peter Johansson MK Ratten Appendix K 242 T
 
Stig Johansson Kils MK A Triumph
Uno Christofferson Kils MK Appendix K 2,5 Pi
JC Raceteknik
 
Hans Johansson Fredriksbergs MK A Volvo
Erik Larsson Fredriksbergs MK Appendix K 244
 
Jan Henriksson Finnskoga MK C BMW
Robin Kollfelt MK Ratten Appendix K 2002
 
Henrik Höglund Stenungsunds MS C Porsche
Erling Jonsson SMK Trollhättan Appendix K 911 RS
LINJEMONTAGE MOTORSPORT
 

 A/B - VOC / Grupp F / Grupp N -1400 
2 participants

Per Erik Jonsson SMK Trollhättan B Volvo
Rustan Hagstedt Kils MK Bil Grupp F 940
LINJEMONTAGE MOTORSPORT
 
Mattias Eriksson Östernärke RMC B Peugeot
Gustav Esping Östernärke RMC Grupp F 206 GTI
 

 A/B - Grupp E 
3 participants

Tobias Söderholm SMK Uppsala A VW
Pär Björk Rasbo MK Grupp E Golf 4
 
Mattias Svedberg Bollnäs MK A VW
Åsa Svedberg Bollnäs MK Grupp E Golf Mk4
 
Håkon Kolåsæter Finnskoga MK B VW
Silje Bjørseth Finnskoga MK Grupp E Golf
 

 C - VOC / Grupp F / Grupp N -1400 
4 participants

Robin Persson Munkfors MC C Volvo
Johannes Lundbäck Kils MK Bil VOC Mekonomen Rally 240
 
Urban Jonsson Borlänge MK C Volvo
Björn Danielsson Borlänge MK Grupp F S70
 
Edwin Andersson Woxnadalens MK C Volvo
Tom Jonsson Woxnadalens MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Maja Kärnqvist Östmarks MFF C Opel
Mikael Rydberg Östmarks MFF Grupp F Astra
 

 C - Grupp E 
4 participants

Henrik Hamberg Hede MK C VW
Jessica Persson Hede MK Grupp E Golf
 
Jakob Sandberg Norrahammars MK C VW
Sofie Elfver Gränna MK Grupp E Golf 3
 
Ove Björklund MK Ratten C Mazda
Per Täppers MK Ratten Grupp E 323
 
Jonas Hane Ludvika MS C Golf
Kristin Hane Ludvika MS Grupp E Mk1
 

 Ungdomsrally 
4 participants

Karljohan Ingesson SMK Hörby Junior Volvo
Lars Ingesson SMK Hörby VOC Mekonomen Rally 940
Safe Solutions AB
 
Marcus Andersson Hamre MK Junior Suzuki
Grp. N < 1400 Swift Mk2
R-SPORT SWEDEN
 
Sixten Westman MK Tierp Junior VW
Andreas Jansson MK Tierp Grp. N < 1400 Polo
 
William Berg MK Kopparberg Junior Volvo
Stefan Berg MK Kopparberg VOC Mekonomen Rally 242