Svenska English
Älvbygdens MK Raceconsulting

Entrylist Aleknixen (Changed2019-04-23 07:46:39)
131 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
2 participants

Ola Stokka KAK Motorsport FIA Grade A Volvo
Lars Stokka Appendix K PV 544
 
Erland Karlsson Kullings MS A Datsun
Johan Karlsson Kullings MS Appendix K 1600 SSS
 

A - 4 wd
7 participants

Bertil Carlsson Varbergs MK A Mitsubishi
Alf Johnzon Varbergs MK Nationell Special 4 wd Evo Vll
 
Mattias Lindberg Vänersborgs MK A Subaru
Marcus Bengtsson Vänersborgs MK Nationell Special 4 wd Impreza
 
Jimmy Olsson Storfors MK A Mitsubishi
Conny Sundqvist Storfors MK Nationell Special 4 wd Lancer Evo IX
Team Korvgubben Motorsport
 
Kenneth Johansson Kullings MS A Mitsubishi
Tommy Sävevik Vara MK Grp. A > 2000 Evo VII
 
Lars-Erik Larsson Kinds MK A Audi
Peter Wester Kullings MS Nationell Special 4 wd S2 Quattro
 
Dan Johannesson Dals MK A Mitsubishi
Joakim Johannesson Dals MK Nationell Special 4 wd Evo IX
Elinsta Nät
 
Joakim Rydholm Dals MK A Mitsubishi
Roger Rydholm Dals MK Grp. N > 2000 Evo X
 

A - 2 wd
22 participants

Lasse Storm Stenungsunds MS FIA Grade A Peugeot
Julia Storm Stenungsunds MS Grupp R 2B 208 R2
 
Pontus Lönnström Nora MK FIA Grade A Ford
Joakim Gevert Fryksdalens MK Grupp R 2T Fiesta
Ramudden.se
 
Hampus Jakobsson SMK Nyköping A Toyota
Pontus Jakobsson SMK Nyköping Grupp H Corolla
Södertörnsvakuum.se
 
Eskil Carlsson Varbergs MK A VW
Jennie Carlsson Varbergs MK Grupp H Golf
 
Anders Johansson Kullings MS A Volvo
Peter Andersson Kullings MS Grupp H 940
 
Tomas Sjöberg Sotenäs MK A Volvo
Anton Fransson Stenungsunds MS Grupp H 242
 
Jan Wigertson Kullings MS A Volvo
Åsa Wigertson Kullings MS Grupp H 940
 
Peder Eliasson Skene MS A Volvo
Raimo Raatikainen Skene MS Grupp H 242
 
Peter Börjesson Stenungsunds MS A Volvo
Ida Halvarsson Lima MS Grupp H 242
Team Börjesson Maskin AB
 
Stefan Axelsson Säffle MC A Volvo
Emelie Axelsson Säffle MC Grupp H B (Nya) 940 16v
 
Matti Johansson Vara MK A Saab
Johan Nilsson Vara MK Nationell Special 2 wd 9-3
 
Thomas Lennstrand Kullings MS A Volvo
Conny Erixon Grupp H 940
 
Per Löfqvist Kinds MK A BMW
Ulrik Gustavsson Nässjö MK Nationell Special 2 wd M3
 
Thomas Hansson Munkfors MC A Volvo
Viktoria Johansson Kullings MS Grupp H 940
 
Marcus Holm Fägre MK A BMW
Richard Johansson Grupp H Compact
 
Kent-Ola Björklund Likenäs MK A Volvo
Daniel Olsson Likenäs MK Grupp H 240
 
Björn Beck Åmåls MK A Ford
Grupp H Escort Mk 2
 
Kristian Johansson Kinds MK A Renault
Fredrik Livh Laxå MK Grupp R 3C Clio R3
 
Robert Teiffel Kullings MS A Volvo
Rikard Jakobsson Kullings MS Grupp H 242
 
Lars Engström Kullings MS A Volvo
Gunnar Flodén Kullings MS Grupp H 940
Jerrys Motorsport
 
Markus Börjesson Älvbygdens MK A Volvo
Björn Ekenved Göteborgs MF Grupp H 944
 
Jonas Sandgren Falköpings MK A Volvo
Urban Fröjd Falköpings MK Grupp H 940
 

A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F / Grupp N -1400 / Grupp R 1A
7 participants

Göran Wigertson Kullings MS A Volvo
Carola Roos Johanson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Anders Ericson Toarps MK A Volvo
Mikael Lindén Toarps MK Grupp F 850
 
Gustav Johansson Fryksdalens MK A Volvo
Erika Ledin SMK Hörby VOC Mekonomen Rally 940
 
Robert Johansson Göteborgs MF A Volvo
Kim Pettersson SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 240
 
Rolf Isaksson Dals MK A Volvo
Christoffer Isaksson Dals MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A Volvo
Albin Timell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Dan Rhodin SMK Trollhättan A Volvo
Mikael Ericsson SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 

A - Grupp E
1 participants

Ingemar Johnzon Varbergs MK A VW
Carina Larsson Varbergs MK Grupp E Golf 3
 

A - Appendix K
3 participants

Stefan Helsing Rallyklassikerna A Saab
Jim Haglund Appendix K V4
 
Thommy Lundgren Kullings MS A Saab
Daniel Andesson Kullings MS Appendix K V4
LOO RALLY TEAM
 
Christer Nilsson SMK Trollhättan A Opel
Claes Evenås SMK Trollhättan Appendix K Ascona 400
 

B - 4 wd
4 participants

Daniel Dahlström Säffle MC FIA Grade B Mitsubishi
Jörgen Johansson MK Team Westom Grupp R 5 Mirage R5
 
Anders Larsson MK Väst B Mitsubishi
Carina Modig Kullings MS Nationell Special 4 wd Evo
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
Kåre Moen MK Team Westom B Mitsubishi
Dan Fogderud SMK Eda Nationell Special 4 wd Lancer
 
Patrik Pettersson Falköpings MK B Mitsubishi
Kalle Nattsson Falköpings MK Nationell Special 4 wd Evo 7
 

B - 2 wd
20 participants

Sven Hansen Fryksdalens MK B Volvo
Peter T Modig Vara MK Grupp H 940
 
Niclas Åkerland Dals MK B Volvo
Lukas Andervang Dals MK Grupp H 940
Kg Svets & Maskin AB
 
Stefan Grönberg Dals MK B Opel
Ulf Örnqvist Stenungsunds MS Grupp H Ascona B
KG Svets & Maskin AB
 
Urban Andersson Stenungsunds MS B BMW
Christer Andersson Stenungsunds MS Grupp H 325i
Bucklakungen AB
 
Reine Nyberg Forshaga MC B Nissan
Jan Adolfsson Finnskoga MK Nationell Special 2 wd Sunny Kit Car
 
Ulf Grolander Älvbygdens MK B Volvo
Grupp H 240
 
Hasse Eriksson Kullings MS B Volvo
Oskar Hedén Kullings MS Grupp H 940
 
Mats Johansson Göteborgs MF B BMW
Ulrika Johansson Kullings MS Grupp H 325
 
Victor Bergsander Kullings MS B Volvo
Christoffer Lund Kullings MS Grupp H 940
 
Magnus Karlsson Dals MK B Volvo
Grupp H 940
 
Lars Olsson SMK Trollhättan B Saab
Mattias Holm SMK Trollhättan Nationell Special 2 wd 9-3
 
Ingmar Lund Kullings MS B Volvo
Kurt Vilsson Kullings MS Grupp H 940
 
Erik Stenberg Kullings MS B Volvo
Peter Svensson Kullings MS Grupp H 940
 
Jim Johansson Falköpings MK B Citroën
Pontus Johansson Falköpings MK Grupp R 2B C2 R2
 
Kent Johansson Falköpings MK B Volvo
Andreas Karlsson Falköpings MK Grupp H 240
 
Viktor Johansson Vara MK B VW
Fredrik Palm Skara MK Grupp H Golf 3
 
Joakim Willingskär Kullings MS B BMW
Susanne Hallengren Kullings MS Grupp H E36
 
Johnny Sundström Våra MK B Opel
Anton Sundström Våra MK Grupp H Ascon B
 
Micke Lindh MK Team Westom B Volvo
Julia Thulin SMK Hörby Grupp H 240
 
Carl Örberg SMK Trollhättan B Toyota
Ida Bood MK Ratten Grupp H Corolla
 

B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F / Grupp N -1400 / Grupp R 1A
6 participants

Johan Holm SMK Trollhättan B Volvo
Christer Holm SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 240
 
Linus Harling MK Team Westom B Nissan
Thea Vestli KNA Kongsvinger Grupp F Almera
 
Erik Jonsson SMK Trollhättan B Volvo
Erling Jonsson SMK Trollhättan Grupp F 940
LINJEMONTAGE MOTORSPORT
 
Henrik Nellis Kullings MS B Volvo
Lars Johansson VOC Mekonomen Rally 940
 
Frank Jacobsson Vara MK B Volvo
Oskar Jansson Vara MK Grupp F 850
 
Emil Johansson Falköpings MK B Volvo
Samuel Elfstrand Falköpings MK Grupp F 940
 

B - Grupp E
2 participants

Jonas Molin Skene MS B Toyota
Bengt-Arne Molin Skene MS Grupp E Corolla
 
Johan Brorson Dals MK B Saab
Joakim Tollesson Dals MK Grupp E 900
 

B - Appendix K
3 participants

Morgan Björn Munkfors MC B Saab
Erik Karjula Ludvika MS Appendix K V4
 
Claes Alfredsson Stenungsunds MS B Opel
Anders Birath SMK Trollhättan Appendix K Ascona 400
 
Kalle Olstam Nora MK B Volvo
Mikael Olstam Nora MK Appendix K 240
EC Svenska AB
 

C - 4 wd
1 participants

Mattias Olsson Stenungsunds MS C Ford
Krister Gull Kils MK Bil Grupp R 5 R 5
 

C - 2 wd
20 participants

Morgan Larsson Dals MK C BMW
Dals MK Grupp H 325
Micro Motorsport
 
Claes Söderqvist Skara MK C Volvo
Crister Svantesson Skara MK Grupp H 940
 
Mikael Johansson Stenungsunds MS C Volvo
Henrik Johansson Stenungsunds MS Grupp H 242
Team Börjesson Maskin AB
 
Lasse Jägerström Stenungsunds MS C Volvo
Margaretha Jägerström Stenungsunds MS Grupp H 240
Team Larsson Motorsport
 
Mikael Johansson Carlstad RC C Volvo
Alfred Andersen Åmåls MK Grupp H 240
SPADER ÄZZ RALLY
 
Conny Andersson Älvbygdens MK C Volvo
Leif Gustavsson Älvbygdens MK Grp. A > 2000 940
 
Stefan Larsson Stenungsund MS C Volvo
Therése Landström Carlstad RC Grupp H 940
 
Marcus Grolander Älvbygdens MK C Volvo
Julia Carlsson Alingsås MK Grupp H 240
 
Håkan Nord Munkfors MC C VW
Eddie Nord Munkfors MC Grupp H Golf Mk1
 
Nathalie Holm Karlstad MC Bil C SEAT
Elina Svensson Strängnäs AMS Grupp H Ibiza
 
Peter Lindman Falköpings MK C Volvo
Lars Johansson Vara MK Grupp H 940
 
Stig Christensen Falköpings MK C Opel
Carl Andersson Falköpings MK Grupp H Corsa
 
Patrik Andersson Vara MK C Saab
Mikael Kullberg SMK Trollhättan Nationell Special 2 wd 9-3 SS
 
Alexander Fogdeby Storfors MK C Ford
Dennis Norén V:a Östergötlands MK Grupp R 2B Fiesta R2
EC Svenska AB
 
Sven Börjesson Fjärås MK C Peugeot
Daniel Börjesson Fjärås MK Grupp H 205 GTI
 
Mikael Granat Vara MK C Volvo
Camillla Lidholm Vara MK Grupp H 242
 
Martin Adolfsson Säffle MC C Volvo
Kjell Persson Åmåls MK Grupp H 944
 
Linus Flodin Kils MK Bil C VW
Tobias Fredriksson Säffle MC Grupp H Golf
 
Mikael Johansson Fjärås MK C Opel
Fredrik Gustavsson Kullings MS Grupp H Ascona B
 
Krister Dahlberg Kullings MS C BMW
Peter Andersson Nationell Special 2 wd 325i Coupé
 

C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F / Grupp N -1400 / Grupp R1A
19 participants

Magnus Ingesson Toarps MK C Volvo
Frida Ingesson Toarps MK Grupp F S70
 
Joel Norqvist SMK Trollhättan C Volvo
Christoffer Nilsson SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 244
Dalek Lås o Larm AB
 
Marcus Larsson MK Väst C Volvo
Bengt-Ove Sandberg MK Väst Grupp F 240
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
Christer Johansson Dals MK C Volvo
Jim Andersson Dals MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Juha Liimatainen SMK Trollhättan C Citroën
Patric Sundström Göteborgs MF Grp. N < 1400 AX Sport
 
Peter Dahlsund Varbergs MK C Volvo
Carina Larsson Varbergs MK Grupp F 940
 
Kent Larsson Fryksdalens MK C Volvo
Jesper Larsson VOC Mekonomen Rally 940
 
Christer Brunnegård Kullings MS C Volvo
Emil Ivarsson Kullings MS Grupp F 850
LOO RALLY TEAM
 
Christer Grolander Älvbygdens MK C Volvo
Annika Grolander Älvbygdens MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Stefan Andersson SMK Trollhättan C Volvo
Göran Tell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Hugo Johansson Bengtsfors MC C Suzuki
Tommy Svensson Bengtsfors MC Grp. N < 1400 Swift
 
Börje Johansson Kullings MS C Volvo
Ingrid Johansson Kullings MS Grupp F 240
 
Joakim Nygårdh Kullings MS C Volvo
Martin Nygårdh Kullings MS Grupp F 240
 
Christoffer Ivarsson Säffle MC C Volvo
Björn Johansson VOC Mekonomen Rally 940
 
Robin Persson Munkfors MC C Volvo
Johannes Lundbäck Kils MK Bil VOC Mekonomen Rally 240
 
Ingvar Ivarsson Säffle MC C Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 
Fredrik Pettersson Falköpings MK C Volvo
Marcus Lantz Falköpings MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Johan Sonnbring Falköpings MK C Volvo
Micke Fihn Falköpings MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Tommie Vuoluterä Mariestads MS C Volvo
Urban Bohlin SMK Trollhättan Grupp F 240
 

C - Grupp E
6 participants

Per-Åke Johnsson MK Trophy FIA Grade C Volvo
Malin Larsson MK Väst Grupp E 940
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
Mattias Karlsson Orust BSK C Volvo
Marie-Louise Karlsson Orust BSK Grupp E S60
 
Peter Lanner Vara MK C VW
Robert Mellegård Vara MK Grupp E Golf
 
Mikael Wigholm Falköpings MK C Volvo
Sven- Ove Wigholm Falköpings MK Grupp E 740
 
Mattias Jonsson Kullings MS C BMW
Marika Carlsson Sportvagnsällskapet i Jönköping Grupp E Compact
 
Marcus Davidsson Forshaga MC C Toyota
Kristoffer Kullander Säffle MC Grupp E Corolla
 

C - Appendix K
2 participants

Bernt Bengtsson SMK Trollhättan C Saab
Felix Wulff Appendix K V4
 
Henrik Höglund Stenungsunds MS C Porsche
Rustan Hagstedt Kils MK Bil Appendix K 911 RS
Linjemontage Motorsport
 

Ungdomsrally
6 participants

Marcus Persson SMK Trollhättan Junior Suzuki
Mikael Persson SMK Trollhättan Grp. N < 1400 Swift Mk1
Bilfocus Motorsport
 
Oscar Östlund Hällefors MK Junior Volvo
Anders Östlund Hällefors MK VOC Mekonomen Rally 940
Kjellbergs AB
 
Filip Ekenved Göteborgs MF Junior Volvo
Fredrik Ekenved Göteborgs MF VOC Mekonomen Rally 940
 
Melvin Bengtsson Kullings MS Junior Peugeot
Joakim Bengtsson Kullings MS Grupp F 206 GTI
 
Albin Karlsson Dals MK Junior Volvo
Fredrik Karlsson Dals MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Andreas Jacobsson Dals MK Junior Volvo
Andreas Persson Likenäs MK VOC Mekonomen Rally 240 Voc
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!