Svenska English
Orust BSK Raceconsulting

Entrylist Eklidensprinten (Changed2019-04-18 15:20:42)
26 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
2 participants

Lasse Jägerström Stenungsunds MS C Volvo
Margaretha Jägerström Stenungsunds MS VOC Mekonomen Rally 940
Team Larsson Motorsport
 
Patrik Malmberg Orust BSK C Volvo
Frida Malmberg Orust BSK VOC Mekonomen Rally 244
 

Ungdomsrally
1 participants

Marcus Persson SMK Trollhättan Junior Volvo
Mikael Persson SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
Bilfocus Motorsport
 

Grupp E
4 participants

Joakim Strömberg Bengtsfors MC B VW
Mikael Eriksson Bengtsfors MC Grupp E Golf
 
Mattias Karlsson Orust BSK C Volvo
Marie-Louise Karlsson Orust BSK Grupp E S60
 
Per-Åke Johnsson MK Trophy C Volvo
Malin Larsson MK Väst Grupp E 940
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
Bertil Andersson Stenungsunds MS C VW
Boris Antonsson Grupp E Golf 2
 

4 wd
3 participants

Anders Larsson MK Väst B Mitsubishi
Jan Eriksson Nationell Special 4 wd Evo
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
Ulf Storm Stenungsunds MS C Mitsubishi
Jan-Inge Carlsson Göteborgs MF Nationell Special 4 wd Evo VII
 
Mattias Olsson Stenungsunds MS C Subaru
Anton Fransson Nationell Special 4 wd Impreza
 

2 wd Appendix K
2 participants

Stefan Helsing Rallyklassikerna A Saab
Johan Helsing Rallyklassikerna Appendix K V4
 
Bo Axelsson Dals MK B Porsche
Pierre Elisson Säffle MC Appendix K 911
 

2 wd Grupp H
9 participants

Tommy Nilsson Karlstad MC Bil A Toyota
Per Jansson Sala MK Grupp H B (Nya) Starlet
 
Maths Johnsson Ydre MK A Volvo
Linda Karlsson SMK Karlskoga Grupp H 940
Tornby bilteknik
 
Tomas Sjöberg Sotenäs MK A Volvo
Grupp H 242
 
Gunnar Bäck MK Team Westom A Toyota
Sofia Bäck MK Team Westom Grupp H Starlet
 
Urban Andersson Stenungsunds MS B BMW
Christer Andersson Stenungsunds MS Grupp H 325i
Bucklakungen AB
 
Morgan Larsson Dals MK C BMW
Mikael Holmstedt Dals MK Grupp H Compact
MicroMotorsport
 
Sven Börjesson Fjärås MK C Peugeot
Matz Olli Fjärås MK Grupp H 205 GTI
 
Conny Andersson Älvbygdens MK C Volvo
Leif Gustafson Älvbygdens MK Grupp H 940
 
Martin Adolfsson Säffle MC C Volvo
Mikael Olsson Grupp H 944
 

2 wd Nationell special
1 participants

Bjarne Rutgersson Stenungsunds MS A Ford
Mattias Rutgersson Stenungsunds MS Nationell Special 2 wd Escort
Team jordvarme.se
 

Otrimmat 2 wd
4 participants

Anders Olsson Vänersborgs MK A Volvo
Sven Olsson Vänersborgs MK Grupp F 240
 
Per Erik Jonsson SMK Trollättan B Volvo
Erling Jonsson SMK Trollhättan Grupp F 940
LINJEMONTAGE MOTORSPORT
 
Johan Holm SMK Trollhättan B Volvo
Jonathan Becker VOC Mekonomen Rally 240
 
Marcus Larsson MK Väst C Volvo
Isabelle Larsson MK Väst Grupp F 240
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!