Svenska English
Gotlands MF BK Raceconsulting

Entrylist Rally Gotland (Changed2019-04-16 15:28:11)
132 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
4 participants

Benny Erixon Sigtuna RC A Suzuki
Staffan Lindberg Sigtuna RC Grp. A 1400-1600 Ignis Super 1600
Team Pitan
 
Roland Gutemyr Rosendals MK B Saab
Kjell Hederfeld Rosendals MK Appendix K 96 2t
frendovisby.se
 
Tommy Bergman Gotlands MF BK B Opel
Tomas Bergman Gotlands MF BK Grupp H Ascona B
 
Andrew Rönnle Gotlands MF BK B Ford
Jesper Lantz Gotlands MF BK Nationell Special 2 wd Sierra
JR Motorsport AB
 

Debutant
1 participants

Robert Gustavsson Katrineholms MK Debutant Volvo
Emma Strömberg Grupp H 242
 

Ungdomsrally
1 participants

Jonathan Nyberg Gotlands MF BK Junior Honda
Hanna Nyberg Gotlands MF BK Grupp E Civic
 

Appendix K Ej 4 wd
8 participants

Dan Andersson Sigtuna RC A Ford
Håkan Jansson Sigtuna RC Appendix K Escort RS 1800
 
Janne Westlund MK Kopparberg A Volvo
Johannes Jansson MK Kopparberg Appendix K 240
 
Göran Westerman Rasbo MK A Ford
Monki Eklund SSK Appendix K Escort
Bevelko Historic Rally Team Sweden
 
Ricardo Hillesjö Haninge MK B Suzuki
My Wessel Carlstad RC Appendix K Swift Mk 2
Arne Bäckström Historic Motorsport
 
Robert Jakobsson Kolsva MS B Opel
Amelie Jakobsson Kolsva MS Appendix K Ascona A
 
Urban Karlsson Östhammars MK B Volvo
Henrik Lutkeman Rasbo MK Appendix K 244
 
Leif Nordh Haninge MK B Volvo
Anders Björken Gotlands MF BK Appendix K 244
 
Peter Arenvi Gotlands MF BK B Opel
Georg Arenvi Gotlands MF BK Appendix K Kadett
 

A/B - Grupp E
4 participants

Tobias Söderholm SMK Uppsala A VW
Pär Björk Rasbo MK Grupp E Golf
 
Alexander Broberg SMK Nyköping B Volvo
Rickard Broberg Värmdö BK Grupp E S80
Stenrock Säkerhet AB
 
Kevin Jirvelius SMK Örebro B Opel
Sophia Karlsson Taxinge MK Grupp E Corsa
 
Anders Hallenbring Gotlands MF BK B VW
Birgitta Larsson Gotlands MF BK Grupp E Golf GT
 

C - Grupp E
14 participants

Mikael Rosnell Gustavsson SSK C Saab
Andreas Karlsson Gnesta MK Grupp E 99
 
Joakim Hederstedt Rosendals MK C VW
Simon Sundeborn Ydre MK Grupp E Golf 3
 
Hans Åkerström Jämtlands MK C Saab
Per Nauman Jämtlands MK Grupp E 99
 
Malin Gutemyr Rosendals MK C Saab
Marie Larsson MK Gutarna Grupp E 99
frendovisby.se
 
Mikael Martis Gotlands MF BK C Volvo
Peter Wiman Gotlanda MF BK Grupp E 940
 
Tom Pihl MK Gutarna C Volvo
David Hansson MK Gutarna Grupp E 940
 
Dan Brewitz Tibro MK C Volvo
Daniel Holst Tibro MK Grupp E 940
 
Niclas Wiman Gotlands MF BK C Volvo
Katarina Liljegren Gotlands MF BK Grupp E 940
 
Linus Sundström Gotlands MF BK C BMW
Anette Hammerin Gotlands MF BK Grupp E E46
 
Hugo Brucesson Gotlands MF BK C Toyota
Isa Kolmbäck Taxinge MK Grupp E Corolla
 
Johan Jacobson Kullings MS C Audi
Hans Andreasson Kullings MS Grupp E 80
 
Joakim Jacobsson Rosendals MK C Saab
Christer Jacobsson Rosendals MK Grupp E 99
 
Chorina Hallenbring Gotlands MF BK C SEAT
Christer Wetterlund Gotlands MF BK Grupp E Ibiza
 
Håkan Steen Gotlands MF BK C Volvo
Kalle Andersson MK Gutarna Grupp E 940
 

A/B - VOC / Grupp F / Grupp N -1400
8 participants

Dan Hoff Jämtlands MK A VW
Ethel Svantesson Jämtlands MK Grupp F Golf III GTI 16v
 
Pär Johansson Eskilstuna MK B Volvo
Niklas Andersson Eskilstuna MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Rasmus Palm Eskilstuna MK B Volvo
Alexander Hellström Eskilstuna MK Grupp F 940
Team Palm
 
Ricardo Hillesjö Haninge MK B Suzuki
My Wessel Carlstad RC Grp. N < 1400 Swift Mk 2
 
Christian Buskas Gotlands MF BK B Volvo
Jonas Bodin Grödinge MK Grupp F 940
 
Mikael Buskas Gotlands MF BK B Volvo
Patrik Andersson Teknis MC Grupp F 240
 
Joel Bergkvist Katrineholms MK B Volvo
Anton Bergkvist Katrineholms MK VOC Mekonomen Rally 944
 
Mathias Savela Stockholms BK B Volvo
Mikael Savela Stockholms BK VOC Mekonomen Rally 740
 

C - VOC / Grupp F / Grupp N -1400
9 participants

Lucas Widnemark SMK Sala C Volvo
Jonas Eriksson SMK Sala VOC Mekonomen Rally 244
Gullalla rallyteam
 
Thomas Larsson Strängnäs AMS C Volvo
Daniel Hellström Eskilstuna MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Stefan Sellin MK Gutarna C Volvo
Joel Norrby MK Gutarna Grupp F 940
 
Micke Johansson MK Gutarna C Volvo
Fredrik Pettersson Rosendals MK Grupp F 940
 
Tim Lagerstam Kullings MS C Volvo
Alexander Eskilsson Kullings MS Grupp F 940
 
Oliver Grunnegård Andersson Kullings MS C Volvo
Kjell Olofsson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Olof Björkegren Rosendals MK C Volvo
Christoffer Hansson Gotlands MF BK Grupp F 940
 
Joakim Nygårdh Kullings MS C Volvo
Martin Nygårdh Kullings MS Grupp F 240
 
Hampus Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Alexander Eriksson SMK Nyköping VOC Mekonomen Rally 940
 

A - 4 wd
22 participants

Björn Jacobson Värmdö BK A Subaru
Tomas Koepke Värmdö BK Nationell Special 4 wd Impreza STi 555
 
David Dannevall Värmdö BK A Mitsubishi
Fanny Jacobson Värmdö BK Nationell Special 4 wd Evo
 
Fredrik Dannevall Värmdö BK A Mitsubishi
Patrik Sjödahl Värmdö BK Nationell Special 4 wd Evo VII
 
Micael Jakobsson SMK Nyköping A Ford
Stefan Gustafsson Ludvika MS Grupp R 5 Fiesta R5
 
Ulf Pettersson MK Rimo A Mitsubishi
Göran Schönqvist MK Rimo Nationell Special 4 wd Evo VIII
 
Algot Öberg Eskilstuna MK A Subaru
Niklas Johansson Ryds MK Grp. N > 2000 STi WRX
 
Andreas Pettersson Norrköpings MK A Mitsubishi
Tobias Olsson Norrköpings MK Nationell Special 4 wd Lancer
 
Mikael Jirvelius Fjugesta MS A Mitsubishi
Anders Wallbom Laxå MK Grupp R 5 Mirage
 
Lars Carlmark MK Rimo A Skoda
Fredrik Holtling MK Rimo Grp. A > 2000 Octavia WRC
 
Kim Koivio Stockholms BK A Mitsubishi
Petri Savela Tua Grupp R 4 Evo X
Örby Gummi
 
Göran Lindström Huddinge MK A Mitsubishi
Kjell Andersson Huddinge MK Nationell Special 4 wd Lancer
Högdalens Bil o Skadecenter AB
 
Peter Johansson Säters MK A Mitsubishi
Alexander Fammé Idkerbergets MK Nationell Special 4 wd Evo 5
 
Björn Gustafsson Haninge MK A Subaru
Grp. N > 2000 Impreza
LG Bil& Motor AB
 
Jari Liiten Sandvikens MK A Mitsubishi
Tommy Andersson SMK Sundsvall Grp. A > 2000 Evo 7
 
Kenny Stavbom MK Speed A Skoda
Nicklas Edvardsson SMK Dala Falun Grupp R 5 Fabia R5
Stavboms Motor AB
 
Jari Saarinen MSK Kvarnvingarna A Ford
Mårten Hearthly MSK Kvarnvingarna Super 2000 Fiesta
 
Carl Samzelius Gotlands MF BK A Skoda
Håkan Söderström Vallentuna MK Grp. A > 2000 Fabia WRC
 
Björn Gustafsson Haninge MK A Subaru
Magnus Nilsson Katrineholms MK Grp. N > 2000 Impreza N12b
LG Bil&Motor AB
 
Martin Hagman MK Rimo A Skoda
Jörgen Fornander MSK Kvarnvingarna Grupp R 5 Fabia R5
Riflex AB
 
Johnny Ericsson Mälaröarnas MK A Mitsubishi
Nationell Special 4 wd Evo
 
Stefan Pettersson Gotlands MF BK A Ford
Ola Åkerblom Gotlands MF BK Nationell Special 4 wd Escort Cosworth
 
Anton Eriksson SMK Sundsvall FIA Grade A Skoda
Lars Andersson SMK Trollhättan Grupp R 5 Fabia R5
 

B - 4 wd
3 participants

Kristoffer Gustavsson Katrineholms MK B Mitsubishi
Viktor Niemistö Katrineholms MK Nationell Special 4 wd Evo VIII
Ramudden.se
 
Christoffer Haglund SMK Nyköping B Ford
Jens Jakobsson SMK Nyköping Grupp R 5 Fiesta R5
 
Mikael Hallqvist Finspångs MS B Mazda
Ronnie Maxe Finspångs MS Nationell Special 4 wd 323 GTX
 

C - 4 wd
2 participants

Tomas Johansson Gotlands MF BK C Subaru
Stefan Olsson Gotlands MF BK Nationell Special 4 wd Impreza
 
Fredrik Lundkvist Sigtuna RC C Subaru
Anders Lundkvist Sigtuna RC Nationell Special 4 wd Impreza
 

A - 2 wd
31 participants

Andreas Broberg Värmdö BK A Volvo
Tobias Lis Värmdö BK Grupp H 240
 
Johannes Joons Skutskärs MS A Opel
Madelene Buskas Gotlands MF BK Nationell Special 2 wd Astra KitCar
 
Andreas Frölander Gotlands MF BK A Citroën
Millan Nilsson Gotlands MF BK Grupp H ZX
 
Niklas Karlsson Vallentuna MK A Volvo
Mikael Ståhl Haninge MK Grupp H 940
Värmdö Motorteknik AB
 
Jonas Björnvad Mälaröarnas MK A VW
Anna Marions Gotlands MF BK Grupp H Golf
 
Johnny Björk Rasbo MK A Ford
Filip Larsson Rasbo MK Grupp R 2B Fiesta R2
 
Mattias Hallberg Haninge MK A Volvo
Stefan Bergman Fagersta MK Grupp H 940
 
Stefan Hanhela KAK Motorsport A VW
Henrik Lundh Eskilstuna MK Nationell Special 2 wd Polo Super 1600
 
Stefan Kemle Norrköpings MK A Volvo
Mikael Carnclev Norrköpings MK Grupp H 940
 
Anders Wänn Borlänge MK A Ford
Monica Israelsson Borlänge MK Grp. N 1600-2000 Fiesta ST
 
Oskar Sundell Sandviken MK A BMW
Håkan Jacobsson Norbergs MC Grupp H Compact
 
Roine Björk Rasbo MK A VW
Erik Davidsson Almunge MK Grupp H Golf
 
Daniel Edman Sandvikens MK A Volvo
Kristian Brandvold Sandvikens MK Grupp H 940
 
Emil Karlsson Hällefors MK A Volvo
Jessica Larsson Rasbo MK Grupp H 940
Kjellbergs ab
 
Håkan Långkvist Fagersta MK A Volvo
Jessica Johansson Fredriksbergs MK Grupp H 240
 
Leif Wretman Haninge MK A Volvo
Christian Rosén Åtvidabergs MK Grupp H 240
 
Lars Eriksson Östhammars MK A SEAT
Johan Engström Östhammars MK Grupp H Ibiza
 
Jan Björe Eskilstuna MK A VW
Jan Ström Eskilstuna MK Grupp H Golf Mk 3
 
Tommy Eliasson Storfors MK A Volvo
Rickard Svensson Storfors MK Grupp H 940
EC Svenska
 
Patrick Arvidsson Gotlands MF A Volvo
Grupp H 940
 
Magnus Wallén Vallentuna MK A Nissan
Andreas Olsson Rasbo MK Nationell Special 2 wd Sunny
 
Eddie Lundqvist Sandvikens MK A Peugeot
Olle Erixon Katrineholms MK Grupp R 2B 208 R2
 
Martin Nilsson Gotlands MF BK A Volvo
Malin Lindström SMK Hörby Grupp H 240
Stefans Däckservice Hörby
 
Johan Holmberg Gotlands MF BK A Toyota
Christoffer Bäck SMK Hedemora Grupp H Corolla
Märsta Förenade
 
Elias Björkdahl Gotlands MF BK A Ford
Karl Malmberg Gotlands MF BK Grupp H Escort
 
Isac Nordström Kullings MS A Ford
Karl-Johan Borhammar Kullings MS Grupp R 2B Fiesta R2
 
Lars-Åke Hägglund Gotlands MF BK A Ford
Ann-Louise Hansson Gotlands MF BK Grupp H Escort
 
Tobbe Pettersson Gotlands MF BK A Volvo
Andreas Lundström Gotlands MF BK Grupp H 940
 
Elias Lundberg SMK Sala FIA Grade A Opel
David Arhusiander Jämtlands MK Nationell Special 2 wd Astra KitCar
HECO Aluminium Trailer AB
 
Sebastian Johansson Gotlands MF BK FIA Grade A Peugeot
Jesper Elfver Gotlands MF BK Grupp R 2B 208 R2
JR Motorsport AB
 
Daniel Ernstedt KAK FIA Grade A Suzuki
Cay Nyberg Huddinge MK Grp. A 1400-1600 Swift
 

B - 2 wd
14 participants

Martin Broberg Värmdö BK B Volvo
Emil Eklund Sandvikens MK Grupp H 940
 
Jonny Hederstedt Gotlands MF BK B Ford
Andreas Norström Linköpings MS Grupp H Escort Mk II
 
Wille Lennartsson MK Speed B Volvo
Erika Lindgren Haninge MK Grupp H 242
Stavboms Motor AB
 
Bo Gustafsson Gotlands MF BK B Citroën
Håkan Marions Gotlands MF BK Grupp R 3T DS3 Max
 
Mikael Olsson Gotlands MF BK B Volvo
Johan Ryftenius Gotlands MF BK Grupp H 940
 
Daniel Jansson Rasbo MK B Volvo
Magnus Berlin Örsundsbro MK Grupp H 242
Peter Janssons Åkeri AB
 
Freddi Jacobsson Eskilstuna MK B Volvo
Magnus Hermansson Hällefors MK Grupp H 940
 
Robert Johansson Hofors MS B Volvo
Michaela Persson Hofors MS Grupp H 242
 
Leo Betcke Sigtuna RC B Toyota
Johan Klaar Sigtuna RC Grupp H Corolla
 
Mårten Egertz Vallentuna MK B Citroën
Mats Jägerhult Vallentuna MK Grupp R 2B C2R2 Max
 
Emil Lennartsson MK Speed B Volvo
Mikael Pettersson Järbo MK Grupp H 940
Stavboms Motor AB
 
Adrian Ring Linköpings MS B Volvo
Valkyria Edlund Vallentuna MK Grupp H 940
Stavboms Motor AB
 
Victor Bergsander Kullings MS B Volvo
Christoffer Lund Kullings MS Grupp H 940
 
Johannes Brolin Kullings MS B Volvo
Jonas Eriksson Kullings MS Grupp H 240
Ivarssons Entreprenad
 

C - 2 wd
11 participants

Magnus Wallman Haninge MK C BMW
Stefan Wallman Haninge MK Grupp H E36
 
Joakim Klasson Rosendals MK C Peugeot
Jimmy Hellström Strängnäs AMS Grupp H 206 RC
 
Tom Eriksson Gotlands MF BK C Volvo
Mats Eriksson Gotlands MF BK Grupp H 940
 
Mattias Lindgren Haninge MK C Volvo
Millan Kilman Skepptuna MK Grupp H 242
 
Fredrik Olsson Gotlands MF BK C BMW
Emil Karlsson Gotlands MF BK Grupp H 318is
 
Mikael Larsson Gotlands MF BK C Ford
Karoline Larsson MK Gutarna Grupp H Escort
 
Tim Andersson MK Gutarna C Toyota
Annika Söderström MK Gutarna Grupp H Starlet
 
Mattias Havdelin Rosendahl MK C Volvo
Andreas Thomsson Rosendahl MK Grupp H 240
 
Jacob Ekström Gotlands MF BK C Opel
Grupp H Kadett GSI
 
Jesper Stuxgren MK Gutarna C Ford
Kent Stuxgren MK Gutarna Grp. N > 2000 Fiesta ST
 
Tobias Gutemyr Rosendals MK C Ford
Jonathan Gillros Rosendals MK Grp. A > 2000 Fiesta ST
frendovisby.se
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!