Svenska English
Bergslagsrallyt Raceconsulting

Entrylist Mekonomen-Bergslagsrallyt (Changed2019-01-21 13:08:18)
108 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
3 participants

Niklas Ledin MK Kopparberg A Saab
Anders Wassberg MK Kopparberg Grupp F 900 V6
Ledin Motorsport
 
Alexander Fammé Idkerbergets MK B Ford
Henning Fammé Idkerbergets MK Grupp H B Fiesta
 
Alexander Broberg SMK Nyköping B Volvo
Rickard Broberg Värmdö BK Grupp E S60
MaxSport Sweden
 

Trimmat 4 wd (R5)
16 participants

Charles Andersson Borlänge MK A Skoda
Leif Wigert Björnjägarns RC Grupp R 5 Fabia
 
Micael Jakobsson SMK Nyköping A Mitsubishi
Martin Axelsson VÖMK Grupp R 4 Evo X R4
 
Anton Eriksson SMK Sundsvall A Skoda
Lars Andersson SMK Trollhättan Grupp R 5 Fabia R5
 
Patrik Flodin Ilsbo MK A Skoda
Göran Bergsten Forshaga MC Grupp R 5 Fabia R5
Andersérs Mek Verkstad AB
 
Jan-Erik Folkesson SMK Örebro A Mitsubishi
Fredrik Hildingsson SMK Örebro Grupp R 4 Evo R4
 
Martin Berglund SMK Gävle A Skoda
Joakim Gevert Fryksdalens MK Grupp R 5 R5
Ramudden.se
 
Thomas Thunström Ludvika MS A Citroën
Jörgen Lindahl Wäxjö MS Grupp R 5 DS3 R5
 
Joachim Carlström Gullabo RC A Mitsubishi
Jörgen Norman Gullabo RC Grupp R 5 Mirage R5
 
Anders Karlsson Säffle MC A Mitsubishi
Björn Nilsson MK Ratten Grupp R 5 Mirage
SPADER ÄZZ
 
Christoffer Haglund SMK Nyköping B Ford
Jens Jakobsson SMK Nyköping Grupp R 5 Fiesta R5
 
Ulf Backlund MK Rimo B Citroën
Ola Persson Ludvika MS Grupp R 5 DS3 R5
 
Daniel Dahlström Säffle MC B Mitsubishi
Jörgen Johansson MK Team Westom Grupp R 5 R5
 
Joakim Roman SMK Örebro FIA Grade A Skoda
Hans Sylvan Djursholms MK Grupp R 5 Fabia R5
Millbrooks World Rally Team
 
Jacob Jansson MK Kopparberg FIA Grade A Ford
Stefan Gustafsson Ludvika MS Grupp R 5 Fiesta
DA Transport AB Grängesberg
 
Mattias Monelius SMK Örebro FIA Grade A Skoda
Nicklas Edvardsson SMK Dala Grupp R 5 Fabia R5
 
Johan Kristoffersson MK Team Westom FIA Grade B VW
Stig Rune Skjærmoen NMK Elverum Grupp R 5 Polo R5
Kristoffersson Motorsport AB
 

Trimmat 4 wd Övriga
12 participants

Mattias Nyström Ludvika MS A Mitsubishi
Mikael Schuster Hällefors MK Nationell Special 4 wd Evo 8
 
Jimmy Olsson Storfors MK A Mitsubishi
Conny Sundqvist Storfors MK Nationell Special 4 wd Lancer Evo IX
Team Korvgubben Motorsport
 
Joachim Grahn Simrishamns MK A Ford
Rickard Nilsson Simrishamns MK Nationell Special 4 wd Focus
 
Steen Skodborg Borlänge MK A Mitsubishi
Olof Björk Borlänge MK Nationell Special 4 wd Evo 7
 
Fredrik Grahn KAK Motorsport A Ford
Christer Carlsson Katrineholms MK Nationell Special 4 wd Focus WRC
G.Björkmans rally team
 
Dan Johannesson Dals MK A Mitsubishi
Joakim Johannesson Dals MK Nationell Special 4 wd Evo IX
Elinsta Nät
 
Michael Wikström NMS Boden A Ford
Lennart Nilsson NMS Boden Nationell Special 4 wd Focus WRC
 
Per Göthberg Eskilstuna MK A Skoda
Robert Eriksson Eskilstuna MK Nationell Special 4 wd Fabia WRC
OPPUNDA KRAFTKONSULT AB
 
Stig Andervang MK Rimo A Mitsubishi
Robin Eriksson SMK Waldemarsvik Nationell Special 4 wd Evo 9
 
Kristoffer Gustavsson Katrineholms MK B Mitsubishi
Viktor Niemistö Katrineholms MK Nationell Special 4 wd VIII
Ramudden.se
 
Henrik Carlzon SMK Linde B Mitsubishi
Petra Nordqist Hällefors MK Nationell Special 4 wd Evo 7
GMM Maskin o Motor AB
 
Emil Carlsson Ludvika MS B Mitsubishi
Hugo Andersson Ludvika MS Nationell Special 4 wd Evo VII
 

Otrimmat 2 wd (R2)
23 participants

Rikard Moberg Strängnäs AMS A Ford
Sebastian Lindholm Munkfors MC Grupp R 2B Fiesta
 
Eddie Lundqvist Sandvikens MK A Peugeot
Olle Erixon Katrineholms MK Grupp R 2B 208 R2
 
Isac Nordström Kullings MS A Ford
Karl-Johan Borhammar Kullings MS Grupp R 2B Fiesta R2
 
Lasse Storm Stenungsunds MS A Peugeot
Ulf Storm Stenungsunds MS Grupp R 2B 208 R2
 
Johnny Björk Rasbo MK A Ford
Filip Larsson Rasbo MK Grupp R 2B Fiesta R2
 
Robert Andersson Eskilstuna MK A Peugeot
Carl-Gustaf Karlsson Eskilstuna MK Grupp R 2B 208
 
Hampus Jakobsson SMK Nyköping A Peugeot
Pontus Jakobsson SMK Nyköping Grupp R 2B 208 R2
Södertörnsvakuum.se
 
William Binbach Kolsva MS A Peugeot
Ida Lidebjer Granberg Asarums MS Grupp R 2B 208 R2
 
Frans Harrén Söderbäck SMK Nyköping A Ford
Charlie Ekström SMK Nyköping Grupp R 2B Fiesta R2
RH Autorikt AB
 
Albin Nordh Ydre MK A Renault
John Stigh Västra Östergötlands MK Grupp R 2B Twingo
Team KORVGUBBEN Motorsport
 
Janne Pettersson SMK Nyköping A Peugeot
Martin Andersson Götene MK Grupp R 2B 208 R2
Märsta Förenade
 
Lukas Hägg Trelleborgs MK B Ford
Anton Johansson Wäxjö MS Grupp R 2B Fiesta R2
 
Rasmus Bergström Haninge MK B Ford
Sandra Bergström Haninge MK Grp. N 1600-2000 Fiesta ST
 
Victor Hansen SMK Hörby B Peugeot
Victor Johansson Ryds MK Grupp R 2B 208 R2
 
Victor Liljesson Linköpings MS B Ford
Patrik Wiström Linköpings MS Grupp R 2B Fiesta R2
Appelskogs bil AB
 
Petter Palmqvist SMK Gävle B Peugeot
Miriam Walfridsson MK Ratten Grupp R 2B 208
 
Sebastian Backlund MK Rimo C Ford
Emil Persson Ludvika MS Grp. N 1600-2000 Fiesta ST
 
Jari Liiten Sandvikens MK FIA Grade A Peugoet
Mikael Kjellgren Hjo MK Grupp R 2B 208 R2
 
Sebastian Johansson Gotlands MFBK FIA Grade A Peugeot
Jesper Elfver Gotlands MFBK Grupp R 2B 208 R2
JR Motorsport AB
 
Pontus Lönnström Nora MK FIA Grade A Ford
Richard Svensson Storfors MK Grupp R 2B Fiesta R2 T
Ramudden.se
 
Dennis Rådström KAK FIA Grade B Ford
Johan Johansson KAK Grp. N 1600-2000 Fiesta
 
Tom Kristensson SMK Hörby FIA Grade B Opel
Henrik Appelskog Östergyllen RC Grupp R 2B Adam R2
 
Jonna Eson Brådhe SMK Nyköping FIA Grade B Peugeot
Julia Svensson Gullabo RC Grupp R 2B 208 R2
 

Trimmat 2 wd (R3)
42 participants

Daniel Hoffmann SMK Linde A Opel
Daniel Mörn Edorsson Gränna MK Nationell Special 2 wd Astra
 
Niklas Hägg SMK Hälsinge A VW
Toni Sundkvist SMK Motala Bil Grupp H Golf
L.Häggs Bildemontering AB
 
Stefan Alenmalm SMK Trollhättan A Toyota
Ida Bood MK Ratten Grupp H Corolla
 
Johannes Joons Skutskärs MS A Opel
Madelene Buskas Gotlands MFBK Nationell Special 2 wd Astra KitCar
 
Victor Karlsson Vimmerby MS A Toyota
Jonas Magnér KAK Motorsport Grupp H Corolla
Team Korvgubben Motorsport
 
Mats Larsson Fagersta MK A Toyota
Mikael Johansson Fagersta MK Grupp H Corolla
 
Ulf Pettersson Katrineholms MK A Toyota
Andreas Ekström Katrineholms MK Grupp H Corolla
 
Jimmy Ekström V:a Östergötlands MK A Volvo
Emil Wretemark Linköpings MS Grupp H 940
Team Slägghammar´n
 
Stefan Hanhela KAK Motorsport A VW
Emil Eklund Sandvikens MK Nationell Special 2 wd Polo Super 1600
 
Emil Karlsson Hällefors MK A Volvo
Jessica Larsson Rasbo MK Grupp H 940
Kjellbergs AB
 
Peter Holgersson Ryds MK A Ford
Danny Holgersson Ryds MK Grupp H Escort Mk 2
MP5 SWEDEN AB
 
Simon Karlsson Gullabo RC A Volvo
Tobias Steen Gotlands MFBK Grupp H 940
NS Allservice
 
Johan Axelsson Nässjö MK A BMW
Stefan Ottosson Vetlanda RRC Nationell Special 2 wd M3
Team Skeppsbrons
 
Martin Jakobsson Kolsva MS A Opel
Lisa Jonasson Filipstads MC Grupp H Corsa B
 
Jonas Åkesson Karlskrona AK A Toyota
Martin Holmdahl MK Ran Askersund Grupp H Corolla
Team Nybe
 
Oskar Sundell Sandviken MK A BMW
Håkan Jacobsson Norbergs MC Grupp H Compact
 
Robin Sandberg Ryds MK A Toyota
Mathias Bengtsson Älmhults MK Grupp H Corolla
Team Nybe
 
Johan Green Hässleholms MK A Toyota
Kevin Athley Wäxjö MS Grupp H Corolla
 
Daniel Röjsel SMK Dala Falun A Opel
Mikael Johansson Ludvika MS Grupp H Corsa
 
Lukas Kindgren Åtvidabergs MK A Volvo
Martin Hugosson Tjust MK Grupp H 242
Klädhuset I Falerum
 
Mikael Andersson Södra Sunnerbo MK A Volvo
Patrik Törnqvist SMK Hörby Grupp H 940
 
Johan Holmberg Gotlands MF A Toyota
Christoffer Bäck SMK Hedemora Grupp H Corolla
 
Martin Norenby Dals MK A Volvo
Erik Gustafsson SMK Linde Grupp H 944
Elinsta Nät
 
Niklas Karlsson Vallentuna MK A Volvo
Mikael Ståhl Haninge MK Grupp H 940
VÄRMDÖ MOTORTEKNIK AB
 
Tomas Pettersson Grangärde RRC A Ford
Thomas Nilsson NMS Boden Grupp H Escort Mk 2
Tractive AB
 
Nils Östgård Vännäs MK A Citroën
Fredrik Andren Umeå AK Grupp R 3T DS3 R3
 
Daniel Wall MSK Kvarnvingarna A Volvo
Jim Hjerpe Säters MK Grupp H 940
 
Kristian Johansson Kinds MK A Renault
Fredrik Livh Laxå MK Grupp R 3C Clio R3
 
Johannes Haraldsson Hässleholms MK B Toyota
Kenny Andersson Hässleholms MK Grupp H Corolla
Team JG Mark
 
Adrian Ring Linköpings MS B Volvo
Fanny Jacobson Värmdö BK Grupp H 940
 
Andreas Ekström V:a Östergötlands MK B Volvo
Lars Jansson Åtvidabergs MK Grupp H 940
Team Slägghammar´n
 
Henrik Oscarson MSK Hammaren B Saab
Roger Lindholm Västerås MS Nationell Special 2 wd 9-3 SS
 
Stefan Hägglöf SMK Gävle B VW
Mikael Pettersson Järbo MK Grupp H Golf III
 
Oscar Vöks Björnjägarns RC B VW
Andreas Willhelmsson Grupp H Golf Mk1
Rimbohus
 
Hans Bååth Wäxjö MS B BMW
Andreas Sigfrdsson Wäxjö MS Grupp H M3
 
William Andersson Vimmerby MS B Volvo
Algot Andersson Silverdalens MSK Grupp H 242
 
Linus Månsson Östgöta BSF B VW
Carl Eriksson Skillingaryds MK Nationell Special 2 wd Golf III
 
Konstantin Keil Kmc Kassel B Volvo
Stefanie Fritzensmeier SFG Lippe Nationell Special 2 wd 940
ADAC Hessen Thüringen
 
Svante Holm Vänersborgs MK B Volvo
Marcus Bengtsson Vänersborgs MK Nationell Special 2 wd 242 Turbo
 
Martin Adolfsson Säffle MC C Volvo
Kent Larsson MK Team Westom Grupp H 944
 
Adam Backström Ludvika MS C Volvo
Robin Nyström Grangärde RRC Grupp H PV 544
Racepart
 
Elias Lundberg SMK Sala FIA Grade A Opel
David Arhusiander Jämtlands MK Nationell Special 2 wd Astra KitCar
HECO Aluminium Trailer AB
 

Öppen klass Ej SM
11 participants

Arne Bäckström Haninge MK A Volvo
Björn Wessel Carlstad Rally Club Appendix K 240
ARNE BÄCKSTRÖM HISTORIC MOTORSPORT
 
Håkan Tagesson Nybro AC A Volvo
Henrik Tagesson Nybro AC Grupp H 242
 
Daniel Hultberg Grangärde RRC A Volvo
Daniel Johansson Grangärde RRC VOC Mekonomen Rally 242
 
Ingvar Nilsson Hällefors MK A Volvo
Magnus Hermansson Grupp H 240
 
Tommy Eliasson Storfors MK A Volvo
Ove Persson SMK Linde Grupp H 940
EC Svenska
 
Bengt Karlsson Fagersta MK A Volvo
Karl Erik Magnusson Västerås MS Appendix K Amazon 121
 
Kalle Olstam Nora MK B Volvo
Jonaz Persson MK Kopparberg Appendix K 242
EC Svenska AB
 
Mathias Engh Grangärde RRC B Toyota
Jörgen Johansson Fredrik Berg MK Appendix K Starlet
 
Mikael Tengelin Nora MK B Volvo
Rebecca Andersson Hällefors MK Grupp H 242
 
Fredrik Sundqvist SMK Örebro C Ford
Mikael Sundqvist SMK Örebro Grp. N 1600-2000 Fiesta ST
 
Karl Rumpler Oliver Rumpler FIA Grade C Volvo
Oliver Rumpler Oliver Rumpler VOC Mekonomen Rally 740
 

Inbjudningsklass (R1)
1 participants

Alexander Fogdeby Storfors MK C Volvo
Dennis Norén Västa Östergötlands MK Grupp F 940
EC Svenska AB
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!