Svenska English
Kullings MS Raceconsulting

Entrylist Vedumsmästerskapet (Changed2019-09-16 21:02:39)
89 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
3 participants

Jimmy Wessbo Kullings MS A Volvo
Melvin Bengtsson Kullings MS Grupp H 940
 
Jan Pettersson Kullings MS B VW
Agneta Pettersson Kullings MS Grupp H Golf
 
Björn Andersson Kullings MS C BMW
Carina Modig Kullings MS Grupp H B (Nya) 325
 

Ungdomsrally
1 participants

Filip Ekenved Göteborgs MF Junior Volvo
Björn Ekenved Göteborgs MF VOC Mekonomen Rally 940
 

Öppen klass på standarddäck
10 participants

Hans Andreasson Kullings MS A Audi
Grupp E 80
 
Erik Stenberg Kullings MS B Volvo
Grupp H 940
 
Kenny Ellström Stenungsunds MS B Mitsubishi
Sören Andersson Films MK Nationell Special 4 wd Lancer Evo VII
 
Daniel Gustafsson Kullings MS B Volvo
Linus Gustafsson Thor Kullings MS VOC Mekonomen Rally 244
 
Patrik Pettersson Falköpings MK B Peugeot
Bo Björkqvist Mariestads MS Grupp F 206
 
Jonas Helgesson Älvbygdens MK B Volvo
Tommy Larsson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 242
 
Ulf Storm Stenungsunds MS C Mitsubishi
Linda Storm Stenungsunds MS Nationell Special 4 wd Evo VII
 
Roland Åkeson Skövde MK C Mitsubishi
Eine Larsson Tibro MK Nationell Special 4 wd Lancer Evo III
 
Bengt Johansson Kullings MS C Volvo
Ingrid Holtemark Kullings MS Grupp F 850 GLT
 
Torbjörn Åkerblom Skene MS C VW
Lars Klingvall Skene MS Grupp E Golf
 

Grupp E / Grupp N -1400 / Grupp R 1A
9 participants

Jonas Molin Skene MS B Toyota
Bengt-Arne Molin Skene MS Grupp E Corolla
 
Johan Brorson Dals MK B Saab
Joakim Tollesson Dals MK Grupp E 900
 
Peter Lanner Vara MK C VW
Robert Mellegård Vara MK Grupp E Golf
 
Mikael Wigholm Falköpings MK C Volvo
Sven-Ove Wigholm Falköpings MK Grupp E 740
 
Bertil Andersson Stenungsunds MS C VW
Olof Östlund Grupp E Golf 2
 
Per Johansson Kinds MK C Toyota
Tobias Wingårdh Toarps MK Grupp E Corolla
 
Bruno Arvidsson Falköpings MK C Volvo
Per Jansson Grupp E 244
 
Mattias Jonsson Kullings MS C BMW
Marika Carlsson Sportvagnsällskapet i Jönköping Grupp E Compact
 
Tommy Abrahamsson Kullings MS C Volvo
Viktoria Abrahamsson Kullings MS Grupp E 740
 

Grupp F / VOC / Grupp R 1B
20 participants

Anders Ericson Toarps MK A Volvo
Stefan Larsson Toarps MK Grupp F 240
 
Göran Wigertson Kullings MS A Volvo
Carola Roos Johanson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Frank Jacobsson Vara MK B Volvo
Oskar Jansson Vara MK Grupp F 850
 
Johan Holm SMK Trollhättan B Volvo
Christer Holm SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 240
 
Henrik Nellis Kullings MS B Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 
Emil Johansson Falköpings MK B Volvo
Joacim Larsson Grupp F 940
 
Per Erik Jonsson SMK Trollhättan B Volvo
Dina Jonsson Grupp F 940
LINJEMONTAGE MOTORSPORT
 
Kevin Andersson Skillingaryds MK B Volvo
Lars-Åke Ståhl Skillingaryds MK Grupp F 940
 
Börje Johansson Kullings MS C Volvo
Ingrid Johansson Kullings MS Grupp F 240
 
Christer Grolander Älvbygdens MK C Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 
Marcus Larsson MK Väst C Volvo
Malin Larsson MK Väst Grupp F 240
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
Stefan Andersson SMK Trollhättan C Volvo
Göran Tell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Jimmy Larsson Tidaholms MK C Volvo
Michaela Logård Tidaholms MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Mattias Holm SMK Trollhättan C Volvo
Robert Karlsson VOC Mekonomen Rally 940
 
Christer Brunnegård Kullings MS C Volvo
Emil Ivarsson Kullings MS Grupp F 850
Loo Rally Team
 
Fredrik Karlsson Dals MK C Volvo
Albin Karlsson Dala MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Johan Sonnbring Falköpings MK C Volvo
VOC Mekonomen Rally 240
 
Joel Larsson Kullings MS C Volvo
Grupp F 244
 
Fredrik Pettersson Falköpings MK C Volvo
Marcus Lantz Falköpings MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Magnus Ingesson Toarps MK C Volvo
Frida Ingesson Toarps MK Grupp F S70
 

C - 2 wd
8 participants

Thomas Dahlström MK Väst C VW
Gunilla Rydin MK Väst Grupp H Golf
 
Lasse Jägerström Stenungsunds MS C Volvo
Margaretha Jägerström Stenungsunds MS Grupp H 240
 
Claes Söderqvist Skara MK C Volvo
Rebecka Söderqvist Grupp H 940
 
Peter Karlsson Dals MK C Ford
Peringe Björk Dals MK Grupp H Escort Mk1
 
Stig Christensen Falköpings MK C Opel
Carl Andersson Falköpings MK Grupp H Corsa
 
Peter Lindman Falköpings MK C Volvo
Lars Johansson Vara MK Grupp H 940
 
Henrik Höglund Stenungsunds MS C Porsche
Erling Jonsson SMK Trollhättan Appendix K 911 RS
LINJEMONTAGE MOTORSPORT
 
Stefan Larsson Stenungsunds MS C Volvo
Therése Landström Karlstad RC Grupp H 940
 

B - 2 wd
17 participants

Johan Fast Toarps MK B VW
Alexander Glavsjö Frykdalens MK Grupp H Golf 3 16v
Ramudden.se
 
Joacim Grolander Älvbygdens MK B Volvo
Grupp H 240
 
Ulf Grolander Älvbygdens MK B Volvo
Grupp H 240
 
Lukas Johansson Orust BSK B Volvo
Glenn Johansson Orust BSK Grupp H 242
 
Hasse Ericsson Kullings MS B Volvo
Gunilla Lund Grupp H 940
 
Mats Johansson Göteborgs MF B BMW
Thomas Larsson Kullings MS Grupp H 325
 
Stefan Grönberg Dals MK B Opel
Ulf Örnqvist Stenungsunds MS Grupp H Ascona B
KG Svets & Maskin AB
 
Niclas Åkerland Dals MK B Volvo
Lucas Andervang Dals MK Grupp H 940
KG Svets & Maskin AB
 
Kent Johansson Falköpings MK B Volvo
Andreas Karlsson Grupp H 240
 
Richard Herbertsson Skara MK B Renult
Andreas Williamsson Skara MK Grupp H Megane
 
Carl-Johan Nordgren Dals MK B Ford
Casper Nordgren Dals MK Grupp H Escort
 
Ingmar Lund Kullings MS B Volvo
Ola Henriksson Grupp H 940
 
Peter Fager Kinds MK B BMW
Grupp H 325
 
Morgan Hallgren SMK Trollhättan B Saab
Jonas Brorson Dals MK Grupp H 99 EMS
 
Conny Jernås Dals MK B Volvo
Tobias Holmström Dala MK Grupp H 242
 
Johannes Brolin Kullings MS B Volvo
Grupp H 240
Ivarssons Entreprenad
 
Viktor Johansson Vara MK B VW
Fredrik Nilsson Vara MK Grupp H Golf 3
 

A - 2 wd
18 participants

Peder Eliasson Skene MS A Volvo
Raimo Ratikaanen Skene MS Grupp H 242
 
Thomas Lennstrand Kullings MS A Volvo
Grupp H 940
 
Peter Börjesson Stenungsunds MS A Volvo
Grupp H 242
Team Börjesson Maskin AB
 
Eskil Carlsson Varbergs MK A VW
Marina Carlsson Varbergs MK Grupp H Golf
 
Isac Nordström Kullings MS A Ford
Grupp R 2B Fiesta R2
 
Erik Bergman Skillingaryds MK A Opel
Mats Bergman Skillingaryds MK Grupp H Corsa
Assistancekåren
 
Fredrik Karlander Toarps MK A VW
Eleonor Karlander Toarps MK Nationell Special 2 wd Golf 3 KitCar
Ramudden AB
 
Lars Engström Kullings MS A Volvo
Grupp H 940
Jerrys Motorsport
 
Hampus Jakobsson SMK Nyköping A Toyota
Grupp H Corolla
Södertörnsvakuum.se
 
Jonas Sandgren Falköpings MK A Volvo
Hannes Bartholdsson Kullings MS Grupp H 940
 
Robert Teiffel Kullings MS A Volvo
Grupp H 242
 
Jan Wigertson Kullings MS A Volvo
Caroline Lundgren Kullings MS Grupp H 940
vool.se
 
Fredrik Ekenved Göteborgs MF A Volvo
Appendix K 240
 
Patrik Lindberg Åmåls MK A VW
Magnus Johansson Åmåls MK Grupp H Golf
 
Per Löfqvist Kinds MK A Volvo
Grupp H 940
 
Ragnar Sandelius Göteborsgs MF A Volvo
Ingrid Sandelius Göteborgs MF Grupp H 940
 
Tomas Sjöberg Sotenäs MK A Volvo
Diana Öhrberg Grupp H 242
Orusts Schakt AB
 
Markus Börjesson Älvbygdens MK A Volvo
Grupp H 940
 

4 wd
6 participants

Ronnie Andersson Göteborgs MF A Mitsubishi
Mats Adielsson Göteborgs MF Grp. A > 2000 Lancer Evo VII
 
Magnus Johansson Älvbygdens MK A Mitsubishi
Roger Lindblad Älvbygdens MK Nationell Special 4 wd Lancer Evo VII
 
Anders Larsson MK Väst B Mitsubishi
Mikael Larsson MK Väst Nationell Special 4 wd Evolution
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
Roger Ohlsson MK Väst B Subaru
Renee Andersson MK Väst Nationell Special 4 wd Impreza
MPRE MOTORSPORT
 
Göran Kilbo Kullings MS B Audi
Robert Kristiansen Kullings MS Nationell Special 4 wd 80 Quattro
 
Mattias Olsson Stenungsunds MS C Ford
Grupp R 5 Fiesta
Orust Schakt AB
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!