Svenska English
Götene MK Raceconsulting

Entrylist Götenerundan (Changed2019-04-19 12:56:11)
241 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
2 participants

Jens Thorsell Falköpings MK A Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 
Mikael Ljungström Laxå MK C Opel
Sivert Svensson Laxå MK Grupp H Ascona B
 

4 wd
22 participants

David Dannevall Värmdö BK A Mitsubishi
Andreas Peters Kolsva MS Nationell Special 4WD Evo
 
Rolan Eliasson Östgötarna BSF A Mitsubishi
Reine Lundqvist Östgötarna BSF Nationell Special 4WD Lancer
 
Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A Mitsubishi
Ida Bood MK Ratten Nationell Special 4WD Evo IX
 
Steen Skodborg Borlänge MK A Mitsubishi
Olof Björk Borlänge MK Nationell Special 4WD Evo 7
 
Dan Johannesson Dals MK A Mitsubishi
Joakim Johannesson Dals MK Nationell Special 4WD Evo IX
Elinsta Nät
 
Mattias Lindberg Vänersborgs MK A Subaru
Martin Svensson SMK Trollhättan Nationell Special 4WD Impreza
 
Jari Liiten Sandvikens MK A Mitsubishi
Mikael Kjellgren Hjo MK Grp. A > 2000 Evo
 
Charles Andersson Borlänge MK A Skoda
Leif Wigert Björnjägarns RC Grupp R 5 Fabia
 
Göran Lindström Huddinge MK A Mitsubishi
Kjell Andersson Huddinge MK Nationell Special 4WD Lancer
HÖGDALENS BIL & SKADECENTER AB
 
Stig Andervang MK Rimo A Mitsubishi
Robin Eriksson SMK Waldemarsvik Nationell Special 4WD Evo
 
Jimmy Olsson Storfors MK A Mitsubishi
Conny Sundqvist Storfors MK Nationell Special 4WD Lancer Evo IX
Team Korvgubben Motorsport
 
Joachim Grahn Simrishamns MK FIA Grade A Ford
Rickard Nilsson Simrishamns MK Nationell Special 4WD Fiesta
GNM Sweden AB
 
Anton Eriksson SMK Sundsvall FIA Grade A Skoda
Lars Andersson SMK Trollhättan Grupp R 5 Fabia R5
 
Christoffer Haglund SMK Nyköping B Ford
Jens Jakobsson SMK Nyköping Grupp R 5 Fiesta R5
 
Anders Larsson MK Väst B Mitsubishi
Carina Modig Kullings MS Nationell Special 4WD Evo
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
Mikael Hallqvist Finspångs MS B Mazda
Ronnie Maxe Finspångs MS Nationell Special 4WD 323 GTX
 
André Eriksson MK Kopparberg B Subaru
Jonaz Persson MK Kopparberg Nationell Special 4WD WRX STi
 
Henrik Carlzon SMK Linde B Mitsubishi
Stefan Ohlson Teknis MC Nationell Special 4WD Evo 7
GMM Maskin&Motor AB
 
Patrik Pettersson Falköpings MK B Mitsubishi
Kalle Nattsson Falköpings MK Nationell Special 4WD Evo 7
 
Tor Bækkevold KNA Eiker C Mitsubishi
Jeanett Haug KNA Eiker Gruppe H (Norge) Evo 5
 
Mattias Olsson Stenungsunds MS C Subaru
Krister Gull Kils MK Bil Nationell Special 4WD Impreza
 
Ulf Storm Stenungsunds MS C Mitsubishi
Erik Törnqvist Stenungsunds MS Nationell Special 4WD Evo VII
 

A - 2 wd
49 participants

Anders Johansson Kullings MS A Volvo
Peter Andersson Kullings MS Grupp H 940
 
Lars Engström Kullings MS A Volvo
Gunnar Flodén Kullings MS Grupp H 940
Jerrys Motorsport
 
Jonas Sandgren Falköpings MK A Volvo
Urban Fröjd Falköpings MK Grupp H 940
 
Hampus Jakobsson SMK Nyköping A Toyota
Pontus Jakobsson SMK Nyköping Grupp H Corolla
Södertörnsvakuum.se
 
Matti Johansson Vara MK A Saab
Johan Nilsson Vara MK Nationell Special 2WD 9-3
 
Johannes Joons Skutskärs MS A Opel
Madelene Buskas Gotlands MF BK Nationell Special 2WD Astra KitCar
 
Jan Wigertson Kullings MS A Volvo
Åsa Wigertson Kullings MS Grupp H 940
 
Martin Jakobsson Kolsva MS A Toyota
Lisa Jonasson Filipstads MC Grupp H B (Nya) Corolla
 
Mats Larsson Nora MK A Volvo
Andreas Fransson Nora MK Grupp H 940
Däckverkstan i Nora
 
Tomas Sjöberg Sotenäs MK A Volvo
Anton Fransson Stenungsunds MS Grupp H 242
 
Pontus Berglund SMK Hörby A Volvo
Peter Berglund SMK Hörby Grupp H 940
 
Peter Börjesson Stenungsunds MS A Volvo
Ida Halvarsson Lima MS Grupp H 242
Team Börjesson Maskin AB
 
Erik Brodin Sandvikens MK A Volvo
Henrik Olsson Hedesunda MK Grupp H 940
 
Stefan Axelsson Säffle MC A Volvo
Emelie Axelsson Säffle MC Grupp H B (Nya) 940 16v
 
Thomas Lennstrand Kullings MS A Volvo
Conny Erixon Kulling MS Grupp H 940
 
Thomas Hansson Munkfors MC A Volvo
Viktoria Johansson Kullings MS Grupp H 940
 
Mats Larsson Fagersta MK A Toyota
Mikael Johansson Fagersta MK Grupp H Corolla
 
Mats Bäck SMK Hedemora A Opel
Christoffer Bäck SMK Hedemora Grupp H Ascona
 
Marcus Holm Fägre MK A BMW
Tommy Sävevik Vara MK Grupp H Compact
 
Michael Nilsson Åtvidabergs MK A Ford
Kjell Persson Åmåls MK Nationell Special 2WD Escort
 
Niklas Blomkvist Munkfors MC A Volvo
Per Wiksten MK Ratten Grupp H 240
 
Emil Karlsson Hällefors MK A Volvo
Jessica Larsson Rasbo MK Grupp H 940
Kjellbergs ab
 
Simon Johansson Munkfors MC A Volvo
Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK Grupp H 940
 
Robert Teiffel Kullings MS A Volvo
Rikard Jakobsson Kullings MS Grupp H 242
 
Per Löfqvist Kinds MK A BMW
Ulrik Gustavsson Nässjö MK Nationell Special 2WD M3
 
Mats Moberg Östergyllen RC A Opel
Emil Wretemark Linköpings MS Grupp H Ascona B
 
Pontus Florin Eskilstuna MK A Honda
Frans Harrén-Söderbäck SMK Nyköping Grupp R 3C Civic
 
Fredrik Eriksson Katrineholms MK A VW
Kristoffer Nordlund SMK Nyköping Grupp H Golf
STENROCK SÄKERHET
 
Stefan Alenmalm SMK Trollhättan A Toyota
Calle Örberg SMK Trollhättan Grupp H Corolla
Team Börjesson maskin AB
 
Henrik Lennartsson Skillingaryds MK A Volvo
Christofer Svensson Skillingaryds MK Grupp H 940
 
Oskar Sundell Sandviken MK A BMW
Håkan Jacobsson Norbergs MC Grupp H Compact
 
Lukas Kindgren Åtvidabergs MK A Volvo
Alexander Björnsson Arc Grupp H 242
Klädhuset I Falerum
 
Isac Nordström Kullinga MS A Ford
Karl-Johan Borhammar Kullings MS Grupp R 2B Fiesta R2
 
Bengt Abrahamsson Kullings MS A BMW
Peter Fogel Kullings MS Grupp H B (Nya) M3
 
Björn Johansson MSK Kvarnvingarna A Ford
Anders Olsson MK Ratten Grupp R 2B Fiesta
 
Andreas Levin Lima MS A Nissan
Therese Levin Lima MS Grupp H Sunny
 
Jan Björe Eskilstuna MK A VW
Jan Ström Eskilstuna MK Grupp H Golf Mk 3
 
Tomas Pettersson Grangärde RRC A Ford
Thomas Nilsson NMS Boden Grupp H Escort Mk 2
Tractive AB
 
Torbjörn Eriksson SMK Karlskoga A Volvo
Johan Lövgren Degerfors RC Grupp H 242
 
Rikard Moberg Strängnäs AMS A Opel
Erika Ledin SMK Hörby Grupp H B (Nya) Corsa
 
Thomas Blåder Filipstads MC A Volvo
Tommy Magnusson Filipstads MC Grupp H 940
 
Magnus Engelbrektsson MK Team Treske A Volvo
Carin Nilsson MK Team Treske Grupp H 940
 
Roine Björk Rasbo MK A VW
Erik Davidsson Almunge MK Grupp H Golf
 
Robert Eriksson Eskilstuna MK A Renault
Jens Thapper SMK Motala Bil Grupp R 3C Clio R3
 
Anton Bernats Hager Örsundsbro MK A Toyota
Fredrik Wesslén Örsundsbro MK Grupp H Corolla
 
Niklas Hägg SMK Hälsinge A VW
Toni Sundkvist SMK Motala Bil Grp. A > 2000 Golf KitCar
L.Häggs Bildemontering AB
 
André Nygren MK Ratten A BMW
Emil Olsson MK Ratten Grupp H 325
 
Björn Larsson Forshaga MC A Volvo
Björn Johansson Säffle MC Grupp H 242
 
Lasse Storm Stenungsunds MS FIA Grade A Peugeot
Julia Storm Stenungsunds MS Grupp R 2B 208 R2
 

A/B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F / Grupp N -1400 / Grupp R 1B
26 participants

Robert Johansson Göteborgs MF A Volvo
Kim Pettersson SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 240
 
Göran Wigertson Kullings MS A Volvo
Carola Johansson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Tobias Isaksson Laxå MK A Volvo
Linus Isaksson Laxå MK VOC Mekonomen Rally 940
EMS Finnerödja AB
 
Mats Engvall Sandvikens MK A VW
Maria Eriksson Sandvikens MK Grupp F Golf GTI 16 V
 
Joakim Larsson Laxå MK A Volvo
Anders Isaksson Laxå MK VOC Mekonomen Rally 740
EMS Finnerödja AB
 
Rickard Gustafsson SMK Södermanland A Volvo
Lucas Karlsson Gnesta MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Emil Andersson MK Team Westom A Volvo
Kim Rauséus MK Team Westom VOC Mekonomen Rally 244
 
Andreas Hultström SMK Nyköping A Volvo
Tom Törngren Gränna MK VOC Mekonomen Rally 940
OpusBilprovning.se
 
Filip Svensson Eslövs MK B Volvo
Per-Ivar Hellberg Osby MK Grupp F 940
 
Kai-Ove Andersson Kullings MS B Volvo
Tommy Larsson Kullings MS Grupp F 242
 
Dennis Persson Laxå MK B Volvo
Fredrik Rudmalm Laxå MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Johan Holm SMK Trollhättan B Volvo
Christer Holm SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 240
 
Magnus Lindqvist Laxå MK B Volvo
Sara Ridde Forshaga MC VOC Mekonomen Rally 940
 
Hans Bergman Degerfors RC B Volvo
Philip Bergman Degerfors RC VOC Mekonomen Rally 940
 
Anders Weststrand Forshaga MC B Volvo
Stefan Öhrstrand Forshaga MC VOC Mekonomen Rally 240
 
Linus Harling MK Team Westom B Nissan
Thea Vestli KNA Kongsvinger Grupp F Almera
 
Erik Jonsson SMK Trollättan B Volvo
Erling Jonsson SMK Trollhättan Grupp F 940
LINJEMONTAGE MOTORSPORT
 
Fredrik Alin Åmåls MK B Volvo
Alexander Alin Åmåls MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Roger Karlsson V:a Östergötlands MK B Volvo
Josefina Hellkvist V:a Östergötlands MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Henrik Johansson V:a Östergötlands MK B Volvo
Fanny Jacobson Värmdö BK VOC Mekonomen Rally 240
 
Mathias Savela Stockholms BK B Volvo
Mikael Savela Stockholm BK VOC Mekonomen Rally 940
 
Tim Palmqvist Degerfors RC B Volvo
Robin Palmqvist Degerfors RC VOC Mekonomen Rally 940
 
Emil Johansson Falköpings MK B Volvo
Per Carlsson Ludvika MS Grupp F 940
 
Viktor Sjöberg Älvbygdens MK B Volvo
Jonas Sjöberg Älvbygdens MK Grupp F 940
 
Henrik Nellis Kullings MS B Volvo
Lars Johansson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Dennis Rådström KAK FIA Grade B Volvo
Matilda Widén Östmarks MFF VOC Mekonomen Rally 940
 

A/B - Grupp E / Grupp R 1A
8 participants

Jonas Lindfors Eskilstuna MK A VW
Pierre Carlsson Åtvidabergs MK Grupp E Golf
Memo Industriplast AB
 
Tobias Söderholm SMK Uppsala A VW
Max Lindahl Örsundsbro MK Grupp E Golf
 
Alexander Broberg SMK Nyköping B Volvo
Rickard Broberg Värmdö BK Grupp E S60
Stenrock Säkerhet AB
 
Fredrik Wistedt Skutskärs MS B Volvo
Johannes Eliasson Skutskärs MS Grupp E 940
 
Johan Brorson Dals MK B Saab
Joakim Tollesson Dals MK Grupp E 900
 
Håkan Bauer Laxå MK B Volvo
Marika Eng Laxå MK Grupp E 940
 
Jimmy Alfredsson SMK Örebro B Toyota
Johanna Hellkvist Hallsbergs MK Grupp E Corolla
 
Lars Rosén SMK Vingåker B VW
Susanne Rosén SMK Vingåker Grupp E Golf 3
 

B - 2 wd
37 participants

Niclas Åkerland Dals MK B Volvo
Lukas Andervang Dals MK Grupp H 940
KG Svets & Maskin AB
 
Rasmus Persson SMK Nyköping B Volvo
Olle Erixon Katrineholms MK Grupp H 240
 
Sven Hansen Fryksdalens MK B Volvo
Peter T Modig Vara MK Grupp H 940
 
Fredrik Bergman Linköpings MS B Volvo
Sofia Johnson Linköpings MS Grupp H 940
 
Bengt Mattsson Almunge MK B Volvo
Grupp H 940
 
Hasse Eriksson Kullings MS B Volvo
Oskar Hedén Kullings MS Grupp H 940
 
Joakim Björnsson Kolsva MS B Peugeot
Anton Persson Eskilstuna MK Grupp H 306
 
Mats Johansson Göteborgs MF B BMW
Ulrika Johansson Kullings MS Grupp H 325
 
Victor Bergsander Kullings MS B Volvo
Christoffer Lund Kullings MS Grupp H 940
 
Kenneth Ringström Fjugesta MS B Toyota
Håkan Berger Fjugesta MS Grupp H Corolla
NERIKE KUGG & MEKAN MOTORSPORT
 
Johannes Brolin Kullings MS B Volvo
Jonas Eriksson Kullings MS Grupp H 240
Ivarssons Entreprenad
 
Magnus Karlsson Dals MK B Volvo
Grupp H 940
 
Jim Johansson Falköpings MK B Citroën
Pontus Johansson Falköpings MK Grupp R 2B C2 R2
 
Erik Stenberg Kullings MS B Volvo
Grupp H 940
 
Kent Johansson Falköpings MK B Volvo
Andreas Karlsson Falköpings MK Grupp H 240
 
Daniel Johansson Munkfors MC B Volvo
Weine Larsson SMK Karlskoga Grupp H 240
 
Jonas Helgesson Älvbygdens MK B Volvo
Marcus Marin Älvbygdens MK Grupp H B (Nya) 240
 
Markus Andersson SMK Hälsinge B TBA
Madelene Mattsson SMK Hälsinge Grupp H
 
Nicklas Johansson Munkfors MC B Ford
Eddie Nord Munkfors MC Grupp R 2B Fiesta R2
Team Munkfors Bilskrot AB
 
Joakim Willingskär Kullings MS B BMW
Susanne Hallengren Kullings MS Grupp H E36
 
Micke Lindh MK Team Westom B Volvo
Andreas Carlsson MK Team Westom Grupp H 240
 
Rolf Andersson Laxå MK B Volvo
Jimmy Karlsson Storfors MK Grupp H 940
TEAM KORVGUBBEN MOTORSPORT
 
Tommy Andersson SMK Trollhättan B Volvo
Grupp H 940
 
Linus Månsson Östgöta BSF B VW
Carl Eriksson Skillingaryds MK Nationell Special 2WD Golf 3
 
Göran Boström Västra Östergötlands MK B BMW
Christian Rosén Åtvidabergs MK Grupp H E36
 
Pher Göransson Boxholms MK B Volvo
Tobias Göransson Boxholms MK Grupp H 940
 
David Stafås Lima MS B Volvo
Oskar Bengtlars Lima MS Grupp H 242
 
Emil Johansson V:a Östergötlands MK B Volvo
Andreas Andersson V:a Östergötlands MK Grupp H 940
 
Oscar Vöks Björnjägarns RC B VW
Grupp H Golf Mk1
Rimbohus Sport
 
Reine Nyberg Forshaga MC B Nissan
Nationell Special 2WD Sunny Kit Car
 
Freddi Jacobsson Eskilstuna MK B Volvo
Magnus Hermansson Hällefors MK Grupp H 940
 
Jens Sjöström Lima MS B Volvo
Dan Levin MK Ratten Grupp H 940
 
Johan Holmudd Lima MS B Opel
Grupp H Kadett
Team Korvgubben Motorsport
 
Alexander Andersson MK Kinda B Volvo
Kristoffer Ringström Fjugesta MK Grupp H 940
 
Wille Lennartsson MK Speed B Volvo
Erika Lindgren Haninge MK Grupp H 242
Stavboms Motor AB
 
Viktor Johansson Vara MK B VW
Fredrik Palm Skara MK Grupp H Golf 3
 
Marcus Persson Åmåls MK B Volvo
Tobias Holmström Dals MK Grupp H 242
 

Appendix K 2 wd -1981
17 participants

Dan Andersson Sigtuna RC A Ford
Håkan Jansson Sigtuna RC Appendix K Escort RS 1800
 
Björn Ask SMK Nyköping A Volvo
Håkan Hult Katrineholms MK Appendix K 240
 
Peter Johansson SMK Nyköping A Volvo
Hasse Pettersson SMK Nyköping Appendix K 240
JP Racing
 
Thommy Lundgren Kullings MS A Saab
Daniel Andesson Kullings MS Appendix K V4
LOO RALLY TEAM
 
Stefan Ryberg Forshaga MC A Volvo
Christian Ohlsson Kils Mk-bil Appendix K 242
 
Stefan Helsing Rallyklassikerna A Saab
Jim Haglund Alinsås MK Appendix K V4
 
Ingemar Bodin Hamre MK A Opel
Jan-Olof Hedström Hamre MK Appendix K Kadett GTE
R-Sport Sweden
 
Petter Fausko Asker & Bærum Motorsport A Opel
Leif Arne Neset Asker & Bærum Motorsport Appendix K Kadett GSI
 
Göran Fredriksson Fryksdalens MK A Volvo
Peter Johansson MK Ratten Appendix K 240 Turbo
 
Kjell Fransson Vimmerby MS A Renault
Peter Fransson Vimmerby MS Appendix K A310
 
Kari Valkama Nora MK A Saab
Per-Arne Skoglund Nora MK Appendix K V4
Däckverkstan i Nora
 
Mats Lindwall SMK Valdemarsvik A Volvo
Jon Magnusson SMK Linde Appendix K 240
 
Bengt Thorsell Skaraborgs Sportvagnsklubb A Volvo
Philip Hag Vara MK Appendix K 240
 
Gunnar Asplund Waxholms MK B Volvo
Olle Asplund Waxholms MK Appendix K Amazon
 
Kalle Olstam Nora MK B Volvo
Jonas Karlsson Nora MK Appendix K 242
EC Svenska AB
 
Morgan Björn Munkfors MC B Saab
Camilla Holmqvist MK Ran Askersund Appendix K V4
 
Daniel Trygg SMK Nyköping C Toyota
Dan Trygg SMK Nyköping Appendix K Starlet Rwd
 

C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F / Gr N -1400 / Grupp R 1B,
33 participants

Lasse Jägerström Stenungsunds MS C Volvo
Margaretha Jägerström Stenungsunds MS VOC Mekonomen Rally 940
Team Larsson Motorsport
 
Jesper Jonasson Filipstads MC C Volvo
Conny Johansson Munkfors MC Grupp F S70
 
Viktor Edling Kullings MS C Volvo
Joacim Wigertson Kullings MS Grupp F 940
 
Börje Johansson Kullings MS C Volvo
Ingrid Johansson Kullings MS Grupp F 240
 
Christer Johansson Dals MK C Volvo
Jim Andersson Dals MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Ingvar Ivarsson Säffle MC C Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 
Carl-Magnus Zetterlund Hallsbergs MK C Volvo
Jürgen Schramme SMK Linde Grupp F S70
 
Joel Norqvist SMK Trollhättan C Volvo
Christoffer Nilsson SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 244
Dalek Lås o Larm AB
 
Peter Dahlsund Varbergs MK C Volvo
Carina Larsson Varbergs MK Grupp F 940
 
Joakim Nygårdh Kullings MS C Volvo
Martin Nygårdh Kullings MS Grupp F 240
 
Daniel Lindau Göteborgs MF C Volvo
Patric Sundström Göteborgs MF Grupp F 740
 
Emil Fröberg Mariestads MS C Suzuki
Emma Jonsson Mariestads MS Grp. N < 1400 Swift GTI
Nowén Motorsport
 
Hampus Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Henrik Pedersen Katrineholms MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Christoffer Ivarsson Säffle MC C Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 
Pontus Westling Borlänge MK C Volvo
Ulf Westling Borlänge MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Stefan Andersson SMK Trollhättan C Volvo
Göran Tell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Stefan Andersson SMK Trollhättan C Volvo
Göran Tell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Tore Buer Dals MK C Volvo
Arne Heibö KNA Halden VOC Mekonomen Rally 240
 
Sune Johansson Storfors MK C Volvo
Andreas Sandberg Storfors MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Caroline Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Alexander Eriksson SMK Nyköping VOC Mekonomen Rally 940
 
Filip Rosendahl Toarps MK C Volvo
Mikael Rosendahl Toarps MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Kevin Karlsson Ydre MK C Volvo
Linn Karlsson Ydre MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Roland Halvarsson Forshaga MC C Volvo
Johanna Halvarsson Forshaga MC VOC Mekonomen Rally 240
 
Oskar Johansson SMK Nyköping C Volvo
Alexander Eriksson SMK Nyköping VOC Mekonomen Rally 240
 
Beatrice Svensson Nora MK C Volvo
Anna Sörman Nora MK Grupp F 240
 
Mathias Fredriksson SMK Dala Falun C Volvo
Kjell Arne Fammé Idkerbergets MK VOC Mekonomen Rally 244
 
Robin Bäckström Falköpings MK C Volvo
Albin Naumer Kullings MS VOC Mekonomen Rally 240
 
Claes Claesson Katrineholms MK C Volvo
Micke Widell Katrineholms MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Jimmy Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Robin Norling SMK Nyköping Grupp F 940
 
Oliver Grunnegård Andersson Kullings MS C Volvo
Kjell Olofsson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Patrik Gustafsson Kullings MS C Volvo
Emma Gustafsson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 240
 
Tim Lagerstam Kullings MS C Volvo
Pontus Jardstedt Kullings MS Grupp F 940
 
Jonathan Pettersson Rasbo MK C Volvo
Thomas Pettersson Rasbo MK VOC Mekonomen Rally 940
 

C - Grupp E / Grupp R 1A
12 participants

Peter Lanner Vara MK C VW
Robert Mellegård Vara MK Grupp E Golf
 
Mattias Jonsson Kullings MS C BMW
Marika Carlsson Sportvagnsällskapet i Jönköping Grupp E Compact
 
Michael Larsson Christinehamns MK C Saab
Henrik Bergström Christinehamns MK Grupp E 99
MER EL / Team larsson
 
Rolf Johansson Tibro MK C VW
Eine Larsson Tibro MK Grupp E Golf 2
 
Dan Brewitz Tibro MK C Volvo
Daniel Holst Tibro MK Grupp E 940
 
Per-Åke Johnsson MK Trophy C Volvo
Malin Larsson MK Väst Grupp E 940
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
Bruno Arvidsson Falköpings MK C Volvo
Fredrik Lans Falköpings MK Grupp E 244
 
Mikael Wigholm Falköpings MK C Volvo
Emma Wigholm Falköpings MK Grupp E 740
 
Linda Sjölin Flens MS C VW
Kattis Gillstam Östernärke RMC Grupp E Golf 4
Ledin Motorsport
 
Mikael Rosnell Gustavsson SSK C Saab
Kristoffer Gustavsson Katrineholms MK Grupp E 99
 
Pär Henrik Andersson Eskilstuna MK C VW
Susanne Carlsson Eskilstuna MK Grupp E Golf
 
Johan Jacobson Kullings MS C Audi
Hans Andreasson Kullings MS Grupp E 80
 

C - 2 wd
25 participants

Claes Söderqvist Skara MK C Volvo
Crister Svantesson Skara MK Grupp H 940
 
Håkan Nord Munkfors MC C VW
Hampus Nord Munkfors MC Grupp H Golf Mk1
 
Dan Jonsson Team Skogsåkarna C Volvo
Tim Månsson Team Skogsåkarna Grupp H 940
 
Mikael Johansson Carlstad RC C Volvo
Alfred Andersen Åmåls MK Grupp H 240
SPADER ÄZZ RALLY
 
Niclas Fransson Tibro MK C Ford
Mikael Svensson Tibro MK Grupp H B (Nya) Focus
 
Mikael Johansson Stenungsunds MS C Volvo
Henrik Johansson Stenungsunds MS Grupp H 242
Team Börjesson Maskin AB
 
Patrik Andersson Vara MK C Saab
Mikael Kullberg SMK Trollhättan Nationell Special 2WD 9-3 SS
 
Johnny Ekeflo Team Skogsåkarna C VW
Mattias Laago Team Skogsåkarna Grupp H Golf 3
Skänninge städ & service AB
 
Johnny Ekeflo Team Skogsåkarna C VW
Mattias Laago Team Skogsåkarna Grupp H Golf 3
Skänninge städ & service AB
 
Nathalie Holm Karlstad MC Bil C SEAT
Elina Svensson Strängnäs AMS Grupp H Ibiza
 
Peter Lindman Falköpings MK C Volvo
Lars Johansson Vara MK Grupp H 940
 
Rasmus Holm Hällefors MK C Volvo
Alexander Glavsjö Fryksdalen MK Grupp H 242
 
Alexander Fogdeby Storfors MK C Ford
Dennis Norén V:a Östergötlands MK Grupp R 2B Fiesta R2
EC Svenska AB
 
Sebastian Lindholm Munkfors MC C Volvo
Erik Helgesson Munkfors MC Grupp H 940
Team Munkfors Bilskrot AB
 
Mikael Granat Vara MK C Volvo
Camillla Lidholm Vara MK Grupp H 242
 
Marcus Grolander Älvbygdens MK C Volvo
Julia Carlsson Alingsås MK Grupp H 240
 
Martin Adolfsson Säffle MC C Volvo
Julia Thulin SMK Hörby Grupp H 944
 
Roger Andersson Munkfors MC C Opel
André Lundström Munkfors MC Grupp H Astra
TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
 
Mikael Johansson Fjärås MK C Opel
Fredrik Gustavsson Kullings MS Grupp H Ascona B
 
Andréas Petersson Vimmerby MS C Ford
Grupp R 2B Fiesta ST
 
Stig Christensen Falköpings MK C Opel
Carl Andersson Falköpings MK Grupp H Corsa
 
Marcus Naessen SMK Nyköping C Volvo
Patrik Johansson SMK Nyköping Grupp H 240
 
Linus Flodin Kils MK Bil C VW
Tobias Fredriksson Säffle MC Grupp H Golf
 
Amund Skoglund MK Team Treske C Volvo
Grupp H 242
 
Per Jonsson Likenäs MK C Peugeot
Per-Arne Jonsson MK Ratten Nationell Special 2WD 306
 

Ungdomsrally
10 participants

Lucas Helin Tibro MK Junior Opel
Stefan Helin Tibro MK Grupp E Kadett
HELINS MOTORSPORT
 
Marcus Persson SMK Trollhättan Junior Suzuki
Mikael Persson SMK Trollhättan Grp. N < 1400 Swift Mk1
Bilfocus Motorsport
 
Oscar Östlund Hällefors MK Junior Volvo
Anders Östlund Hällefors MK VOC Mekonomen Rally 940
Kjellbergs AB
 
Sixten Westman Almunge MK Junior VW
Per Westman Almunge MK Grp. N < 1400 Polo
 
Filip Ekenved Göteborgs MF Junior Volvo
Fredrik Ekenved Göteborgs MF VOC Mekonomen Rally 940
 
Melvin Bengtsson Kullings MS Junior Peugeot
Joakim Bengtsson Kullings MS Grupp F 206 GTI
 
Isak Vikman Nora MK Junior Volvo
Pekka Vikman Nora MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Daniel Suvala SMK Nyköping Junior Volvo
Lucas Carlsson SMK Nyköping Grupp E 240
 
Philip Lindskog SMK Nyköping Junior Suzuki
Niklas Solenö Katrineholms MK Grp. N < 1400 Swift
 
Daniel Marginean Östgöta BSF Junior Opel
Horatiu Marginean Östgöta BSF Grupp E Astra
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!