Svenska English

Entrylist Trendab-Sprinten (Changed 2018-08-18 17:12:00)
62 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
3 participants

Tedh Elestad KAK Stockholm A Opel
Victor Persson Grupp H Ascona
 
Peter Råden Taxinge MK A Opel
Grupp H Ascona
 
Frans Harrén Söderbäck SMK Nyköping A Ford
Isa Kolmbäck Taxinge MK Grupp R 2B Fiesta R2
 

Grupp E
4 participants

Fredrik Wistedt Skutskärs MS C Volvo
Johannes Eliasson Skutskärs MS Grupp E 940
 
Kenneth König Katrineholms MK C Ford
Pernilla Wictorsson Katrineholms MK Grupp E Escort
 
Josefine Björling Katrineholms MK C Volvo
Robert Björling Katrineholms MK Grupp E 740
 
Lucas Karlsson Gnesta MK C VW
Jonna Börjesson Gnesta MK Grupp E Golf
 

A/B/C, (hopslagen) Appendix K -74 2wd
4 participants

Robert Ceder Grödinge MK B Opel
Anders Lindeskov SMK Nyköping Appendix K Ascona A
Örby Gummi
 
Anders Karlsson Taxinge MK C Volvo
Linda Karlsson Taxinge MK Appendix K Amazon
 
Per Andersson Rasbo MK C Opel
Appendix K Ascona A
 
Stefan Bernhardson Taxinge MK C Ford
Appendix K Mustang
 

A/B/C, (hopslagen) alla 4 WD + J.1 82-85, J.2 86-90
6 participants

Göran Lindström Huddinge MK A Mitsubishi
Kjell Andersson Huddinge MK Nationell Special 4WD Lancer
HÖGDALENS BIL & SKADECENTER AB
 
Fredrik Dannevall Värmdö BK A Mitsubishi
Nationell Special 4WD Evo
 
Björn Jacobson Värmdö BK A Subaru
Tomas Koepke Värmdö BK Nationell Special 4WD Impreza STi 555
 
David Dannevall Värmdö BK B Mitsubishi
Josefin Brandelius Värmdö BK Nationell Special 4WD Evo VII
 
Mats Attlebrant Gnesta MK B Mitsubishi
Niklas Scherp Gnesta MK Nationell Special 4WD Evo
 
Håkan Larsson Taxinge MK B Mitsubishi
Stefan Östlund Taxinge MK Nationell Special 4WD Evo
 

A - 2 wd
7 participants

Magnus Johansson Östgöta BSF A Volvo
Andreas Johansson Östgöta BSF Grupp H 240
 
Tobias Carneling Katrineholms MK A SEAT
Bengt Andersson Katrineholms MK Grupp H Ibiza
 
Antti Johannesson Eskilstuna MK A BMW
Ola Bengtsson Eskilstuna MK Grupp H 330 I
 
Joakim Öhman Fagersta MK A VW
Ronnie Berggren Fagersta MK Grupp H Golf
 
Janne Pettersson SMK Nyköping A Nissan
Daniel Jansson SMK Södermanland Grupp H Sunny
 
Roger Clefberg Västerås MS A Peugeot
Carolina Axberg Västerås MS Grupp H 205
 
Martin Jakobsson Kolsva MS A Opel
Malin Jakobsson Kolsva MS Grupp H Corsa B
 

B - 2 wd
8 participants

Thomas Bönnemark SMK Nyköping B Volvo
Grupp H 940
 
Christian Gabrielsson SMK Nyköping B Volvo
Jonas Eriksson SMK Nyköping Grupp H 242
 
Andreas Sandin Flens MS B VW
Kent Fargo Flens MS Grupp H Golf
 
Stefan Hägglöf SMK Gävle B VW
Mikael Ivarsson Grupp H Golf Mk3 16v
 
Mikael Wallon Kolsva MS B Volvo
Robin Hallman Kolsva MS Grupp H 240
 
Erik Corell SMK Nyköping B Volvo
Emil Corell SMK Nyköping Grupp H 940
 
Kjell Mattsson Östhammars MC B Peugeot
Grp. N 1600-2000 206 RC
 
Magnus Berlin Örsundsbro MK B Volvo
Grupp H 242
 

C - 2 wd
9 participants

Tore Hjorth Strängnäs AMS C Opel
Roger Hjorth Strängnäs AMS Grupp H Ascona
 
Magnus Wallman Haninge MK C BMW
Dennis Söderman Grupp H E36
 
Johnny Ekeflo Team Skogsåkarna C VW
Lucas Ekeflo Team Skogsåkarna Grupp H Golf Mk3
 
Markus Andersson SMK Hälsinge C Volvo
Madelene Mattsson SMK Hälsinge Grupp H 242
 
Lennart Bohm Huddinge MK C Toyota
Kjell Carlsson Huddinge MK Grupp H Starlet
 
Gunnar Holstein MK Rimo C Opel
Markus Holstein Grupp H Ascona B
 
Magnus Grahn Gränna MK C Opel
Lukas Ekeflo Team Skogsåkarna Grupp H Ascona
 
Stefan Andersson Västerås MS C Ford
Grupp H Escort
 
Jacob Ekdahl-Uddberg Gnesta MK C Opel
Grupp H Ascona B
 

A-B VOC / Grupp F / Grupp N -1400 R1B C ej suzuki cup som ej är gr N
10 participants

Stig König SMK Vingåker A Saab
Peo König SMK Vingåker Grupp F Fwd 900
 
Sören Vesström Skepptuna MK A Volvo
Angelica Fredh Skepptuna MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Pär Johansson Eskilstuna MK B Volvo
Niklas Andersson Eskilstuna MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Rickard Gustafsson SMK Södermanland B Volvo
VOC Mekonomen Rally 940voc
 
Torbjörn Westerdahl Katrineholms MK B Volvo
Joachim Branzell Katrineholms MK Grupp F Rwd 940
 
Andreas Hultström SMK Nyköping B Volvo
Peter Hultström VOC Mekonomen Rally 940
OpusBilprovning.se
 
Mathias Savela Stockholms BK B Volvo
Mikael Savela Stockholms BK VOC Mekonomen Rally 740
 
Joakim Ellner Landberg SMK Södermanland B Volvo
Elina Svensson Anderstorp Racing Club VOC Mekonomen Rally 244
 
Niklas Berglund Eskilstuna MK B Volvo
Lars Stålberg Eskilstuna MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Lars Lindqvist SMK Nyköping B Volvo
Caroline Lindqvist SMK Nyköping VOC Mekonomen Rally 940
 

C VOC / Grupp F / Grupp N -1400 R1B C ej suzuki cup som ej är gr N
7 participants

Ulf Örnevik MK Vallentuna C Suzuki
Christer Berg MK Norberg Grp. N < 1400 Swift
 
Mikael Jansson Taxinge MK C Volvo
Linus Jansson Taxinge MK VOC Mekonomen Rally 242
 
Andreas Svensson Eskilstuna MK C Volvo
Nils-Ove Stålberg Eskilstuna MK VOC Mekonomen Rally 242
 
Thomas Söderlund MK Orion C Suzuki
Marcus Karlsson Rasbo MK Grp. N < 1400 Swift GTI
 
Jimmy Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Rolf Carlsson Grupp F 940
 
Adrian Larsson Taxinge MK C Volvo
Emmelinn Larsson Taxinge MK VOC Mekonomen Rally 244
 
Thomas Larsson Strängnäs AMS C Volvo
Roger Lindholm Västerås MS VOC Mekonomen Rally 940
 

Ungdomsrally
4 participants

Wilma Andersson SMK Sala Junior Volvo
Lars Andersson SMK Sala VOC Mekonomen Rally 244
 
Daniel Suvala SMK Nyköping Junior Volvo
Patrik Johansson SMK Nyköping Grupp E 240
 
Isak Vikman Nora MK Junior Volvo
Pekka Vikman Östernärkes RMC VOC Mekonomen Rally 940
 
Alexander Fogdeby Storfors MK Junior Volvo
Marcus Fogdeby Storfors MK Grupp F 940
EC Svenska AB
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!