Svenska English

Entrylist Mälarrallyt (Changed 2018-08-16 10:39:26)
33 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
3 participants

Tony Karlsson Flens MS A Volvo
Grupp H 242
 
Michael Holmgren Gnesta MK A Mitsubishi
Lukas Åkeson Gnesta MK Nationell Special 4WD Evo 9
 
Pär Carlsson Flens MS A Citroen
Ellen Carlsson Flens MS Grupp H Xsara
 

KRC Klass 5 1600cc-> 62-65
1 participants

Per Henrik Hedberg SMK Söderhamn A Volvo
Hans-Åke Flink Mälaröarnas MK Appendix K Amazon
 

KRC Klass 7 66-71
3 participants

Sture Persson Jämtlands MK A Saab 96
Erik Nilsson MK VMT Jämtland Appendix K V4
 
Tommy Wikström Fagersta MK A Saab
Mikaela Wikström Fagersta MK Appendix K V4
 
Karl-Olov Ölmin Skepptuna MK A Volvo
Lars Fyrby MK Rimo Appendix K 142
 

KRC Klass 8 72-75
2 participants

Ingemar Bodin Almunge MK A Opel
Stig Hellberg Appendix K Kadett GTE
R-Sport Sweden
 
Ulf Zetterström Vallentuna MK C Ford
Appendix K Escort
 

KRC Klass 9 76-81
3 participants

Tomas Ebegård KAK A Porsche
Petri Väätenen Haninge MK Appendix K 911 RS
ARNE BÄCKSTRÖMS HISTORICMOTORSPORT
 
Bengt Ståhlberg Films MK A Opel
Staffan Larsson Films MK Appendix K Ascona B
 
Sven Kim Sevius Säffle MC A Volvo
Lennart Karlsson Säffle MC Appendix K 262 GLT V6
 

KRC Klass 10 82-90
2 participants

Anders Söderberg Botkyrka MK A Opel
Lotta Strand SMK Valdemarsvik Appendix K Kadett GSI
 
Håkan Huggare Kolsva MS A Opel
Peter Persson Kolsva MS Appendix K Kadett GSI
 

4 wd A/B/C
1 participants

Mats Attlebrant Gnesta MK B Mitsubishi
Niklas Scherp Gnesta MK Nationell Special 4WD Evo
 

A - 2 wd
1 participants

Mats Larsson Fagersta MK A Toyota
Mikael Johansson Fagersta MK Grupp H Corolla
 

VOC / Grupp F / Grupp N -1400 R1B A/B
4 participants

Rasmus Palm Eskilstuna MK B Volvo
Alex Hellström Eskilstuna MK Grupp F 940
SELLHOLM TUNING AB
 
Ricardo Hillesjö Haninge MK B Suzuki
My Wessel Carlstad RC Grp. N < 1400 Swift Mk 2
Allbilservice Eskilstuna
 
Torbjörn Westerdahl Katrineholms MK B Volvo
Joachim Branzell Katrineholms MK Grupp F Rwd 940
 
Rickard Gustafsson SMK Södermanland B Volvo
Lucas Karlsson Gnesta MK VOC Mekonomen Rally 940
 

Grupp E, R1A A/B
1 participants

Alexander Broberg SMK Nyköping B Volvo
Rickard Broberg Värmdö BK Grupp E S80
STENROCK SÄKERHET AB
 

B - 2 wd
1 participants

Christoffer Haglund SMK Nyköping B Volvo
Patrik Johansson SMK Nyköping Grupp H 940
JP RACING
 

Appendix K -81 A/B/C 2WD
6 participants

Björn Ask SMK Nyköping A Volvo
Håkan Hult Katrineholms MK Appendix K 240
 
Dan Andersson Sigtuna RC A Ford
Håkan Jansson Sigtuna RC Appendix K Escort
 
Arne Bäckström Haninge MK A Volvo
Björn Wessel Carlstad Rally Club Appendix K 240
ARNE BÄCKSTRÖM HISTORIC MOTORSPORT
 
Peter Johansson SMK Nyköping A Volvo
Hampus Hulting SMK Nyköping Appendix K 240
JP Racing
 
Alex Nagy Huddinge MK C Volvo
Christer Carlström SMK Märsta Appendix K 142
 
Stefan Bernhardson Taxinge MK C Ford
Joakim Bernhardson Taxinge MK Appendix K Mustang
 

C - 2 wd
3 participants

Fredrik Sundqvist SMK Örebro C Ford
Mikael Sundqvist SMK Örebro Grp. N 1600-2000 Fiesta ST
 
Kristoffer Gustavsson Katrineholms MK C Volvo
Patrik Lund SMK Nyköping Grupp H 940
C6 RallyTeam
 
Marcus Naessén SMK Nyköping C Volvo
Alexander Eriksson Flens MS Grupp H 242
 

VOC / Grupp F / Grupp N -1400 R1B C
2 participants

Hampus Lindqvist SMK Nyköping C Volvo
Alexander Eriksson Flens MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Andreas Petersson SMK Valdemarsvik C Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!