Svenska English

Anmälningslista Klevabacken Rallysprint (Changed 2018-07-19 11:28:44)
36 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

C - App K upp till -65
2 participants

Folke Åkerblom MSK Hammaren C Saab
Ulrich Åkerblom MSK Hammaren Appendix K Sport
 
Anders Forsberg Alingsås MK C Saab
Lennart Forsberg Alingsås MK Appendix K 96
 

A - App K 66 till 75
1 participants

Stefan Helsing Rallyklassikerna A Saab
Jim Haglund Alingsås MK Appendix K V4
 

B - App K 66 till 75
2 participants

Matts Eriksson Mariestads MS B Saab
Jan-Olof Pettersson Götene MK Appendix K V4
 
Johnny Sundström Vara MK B Opel
Anton Sundström Vara MK Appendix K Ascona A
 

A - App K 76 -
1 participants

Per-Erik Sköldin SMK Vingåker A Volvo
Kristina Sköldin SMK Vingåker Appendix K 244
 

A - 4 wd
3 participants

Bertil Carlsson Varbergs MK A Mitsubishi
Nationell Special 4WD Evo VII
 
Mattias Lindberg Vänersborgs MK A Subaru
Mikael Lindström Nationell Special 4WD Impreza
 
Kenneth Johansson Kullings MS A Mitsubishi
Carola Johansson Kullings MS Nationell Special 4WD Evo VII
 

B - 4 wd
1 participants

Roger Ohlsson Fjärås MK B Subaru
Renee Andersson Fjärås MK Nationell Special 4WD Impreza
MPRE MOTORSPORT
 

A - 2 wd
3 participants

Lasse Storm Stenungsunds MS A Peugeot
Thomas Friberg Grupp R 2B 208 R2
 
Eskil Carlsson Varbergs MK A VW
Kim Carlsson Varbergs MK Grupp H Golf GTI
 
Thomas Lennstrand Kullings MS A Volvo
Anneli Lennstrand Kulling MS Grupp H 940
 

B - 2 wd
7 participants

Magnus Johansson Dals MK B Opel
Petra Lindström Dals MK Grupp H Corsa
 
Johan Andreasson Vara MK B VW
Per Andreasson Vara MK Grupp H Golf 2
 
Peter Lundgren Skillingaryds MK B Volvo
Roger Larsson Skillingaryds MK Grupp H 242
 
Richard Herbertsson Skara MK B Renault
Andreas Williamsson Grupp H Megane
 
Tobias Söresjö Kullings MS B Volvo
Grupp H 940
 
Thomas Gunvaldsson Göteborgs MF B Opel
Grupp H Ascona B
 
Urban Andersson Stenungsunds MS B BMW
Christer Andersson Stenungsunds MS Grupp H 325i
 

C - 2 wd
5 participants

Stefan Larsson Stenungsund MS C Volvo
Therése Landström Karlstad MC Nationell Special 2WD 940
 
Lars Jägerström Stenungsunds MS C Volvo
Margaretha Jägerström Stenungsunds MS Grupp H Amazon
Team Larsson Motorsport
 
Mikael Johansson Stenungsunds MS C Volvo
Mikael Simonsson SMK Trollhättan Grupp H 242
Team Börjesson maskin
 
Johnny Ekeflo Team Skogsåkarna C VW
Lucas Ekeflo Team Skogsåkarna Grupp H Golf
 
Benny Johansson Tjust MK C Ford
Pär Svensson Tjust MK Grupp H Escort
 

A - VOC Mekonomen Rally / Gr F / Gr E / Gr N -1400
2 participants

Anders Ericson Toarps MK A Volvo
Julia Ericson Grupp F Fwd 850
 
Göran Wigertson Kullings MS A Volvo
Carola Roos Johanson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 940
 

B - VOC Mekonomen Rally / Gr F / Gr E / Gr N -1400
1 participants

Kai-Ove Andersson Kullings MS B Volvo
Lukas Johansson Kullings MS Grupp F Rwd 242
 

C - VOC Mekonomen Rally / Gr F / Gr E / Gr N -1400
8 participants

Marcus Larsson Orust BSK C Volvo
Malin Larsson Orust BSK Grupp F Rwd 240
MPRE MOTORSPORT
 
Carina Modig Kullings MS C Volvo
Kenny Larsson Orust Bilsportklubb Grupp F Rwd 240
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
John Oscarsson Skillingaryds MK C Volvo
Dennis Oscarsson Skillingaryds MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Dan Brewitz Tibro MK C Volvo
Daniel Holst Tibro MK Grupp E 940
 
Mattias Nyman Toarps MK C Volvo
Michael Hellström - VOC Mekonomen Rally 240
 
Lars-Erik Rydqvist Mariestads MS C Toyota
Tomas Hilse Mariestads MS Grupp E Starlet
 
Magnus Ingesson Kungsbacka MA C Volvo
Frida Ingesson Kungsbacka MA Grupp F Fwd S70
 
Stefan Andersson SMK Trollhättan C Volvo
Göran Tell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!