Svenska English

Anmälningslista Rally Killingen (Changed 2018-09-24 09:39:02)
139 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
4 participants

Patrik Fredriksson Fryksdalens MK A Volvo
Tony Kyrk Munkfors MC VOC Mekonomen Rally 940
 
Olle Henriksson Filipstads MC B Volvo
Tore Jansson Filipstads MC VOC Mekonomen Rally 240
 
Tomas Jonasson Filipstads MC C Volvo
Marcus Jansson Storfors MK Grupp F Fwd S70 GLT
 
Magnus Östlund MK Team Westom C Opel
Robin Holmberg MK Team Westom Grupp E Astra
 

Debutant
3 participants

Trond Ola Siljuberg Team Westom Debutant Volvo
Monica Siljuberg Team Westom Standard 940
 
Oskar Johansson SMK Nyköping Debutant Volvo
Alexander Eriksson SMK Nyköping VOC Mekonomen Rally 244
 
Anders Svensson Årjängs MK Debutant Volvo
Standard S 70
 

Regularity
11 participants

Anders Gröttum Asker og Bærum Motorsport A Opel
Jörn Gröttum Asker og Bærum Motorsport Standard Kadett GT/E
 
Monty Karlan Svenska Rallyförarklubben A Volvo
Tom A. Granli NMK Trysil Appendix K 142 GL
 
Magnus Ershede Götene MK A Saab
Standard V4
 
Börje Nilsson MK Team Westom A Volvo
Anders Schyman K Team Westom Appendix K 940 Turbo
 
Tore Bigsten Götene MK C Volvo
Inga Bigsten Götene MK Standard PV 544
 
Roger Andersson Katrineholms MK C Saab
Rose-Marie Andersson Standard V4
 
Anders Hagman Filipstads MC C Porche
Jens Olovsson Filipstads MC Standard 944
 
Lars-Gunnar Widell Vara MK C Saab
Rickard Stenblom Götene MK Grupp E 900
 
Mats Andersson Wäxjö MS C Saab
Arne Gustafsson Wäxjö MS Standard V4
 
Göran Ljung Kolsva MS C Volvo
Mats Carlbom Kolsva MS Standard 244
 
Öved Clasén Linköpings MS Enkel licens Saab
Britt-Marie Clasén Linköpings MS Standard 99
 

1300 RallyCup
7 participants

Ola Strömberg Nora MK A Suzuki
Ronnie Maxe Grupp H Swift 1300 GTI Mk2
Team Lindberg Edsbyn
 
Robert Andersson Eskilstuna MK A Suzuki
Carl-Gustaf Karlsson Eskilstuna MK Grupp H Swift Mk 2
Allbilservice i Eskilstuna
 
Ricardo Hillesjö Haninge MK B Suzuki
My Wessel Carlstad RC Grp. N < 1400 Swift Mk 2
Allbilservice Eskilstuna
 
William Binbach Kolsva MS B Suzuki
Victor Johansson Ryds MK Grp. N < 1400 Swift Evo 2
Team Lindberg Edsbyn
 
Vesa Kujanpää Södertälje KRC C Suzuki
Magnus Nilsson Katrineholms MK Grp. N < 1400 Swift GTI
Team Lindbergs Edsbyn
 
Juha Liimatainen SMK Trollhättan C Citroën
Pierre Ellison Säffle MC Grp. N < 1400 AX Sport
Team Profile Vehicles
 
Anton Larsson MK Ratten C Suzuki
Jim Hilmersson MK Ratten Grp. N < 1400 GTI Mk 2
Team Lindberg Edsbyn
 

Klass 1 Supercupen (4 wd)
5 participants

Lars-Ove Olsson Forshaga MC A Mazda
Peter Modig Vara MK Nationell Special 4WD 323 4WD
 
Anders Karlsson Säffle MC A Mitsubishi
Björn Nilsson MK Ratten Grupp R 5 Mirage R5
SPADER ÄZZ RALLY
 
Steen Skodborg Borlänge MK A Misubishi
Olle Björk Borlänge MK Nationell Special 4WD Evo VII
 
Patrik Åkerman Ljusdals MS A Mitsubishi
Joakim Gevert Frykdalens MK Nationell Special 4WD Evo 8
 
Kåre Moen MK Team Westom B Mitsubishi
Robert Ardryd MK Kopparberg Nationell Special 4WD Lancer
 

Klass 2 Supercupen (Fwd)
15 participants

Martin Jakobsson Kolsva MS A Opel
Lisa Jonasson Filipstads MC Grupp H Corsa B
 
Andreas Levin Lima MS A Nissan
Tommy Lindholm Munkfors MC Grupp H Sunny
 
Andreas Persson MK Ratten A Renault
Henric Persson MK Ratten Grupp R 3T Clio RS
Helmia Motorsport
 
Henrik Enner Likenäs MK A VW
Per-Arne Jonsson MK Ratten Nationell Special 2WD Golf III
 
Knut Boberg KNA Oslo A VW
Leif Arne Neset A. B. Motorsport Gruppe H (Norge) Golf
 
Stefan Simonsson Säffle MC B VW
Annelie Nilsson Säffle MC Grupp H Golf 2
 
Reine Nyberg Forshaga MC B Nissan
Alexander Glavsjö Holm Nationell Special 2WD Sunny Kit Car
 
Mattias Sundberg Munkfors MC B VW
Andreas Persson Likenäs MK Grupp H Golf
 
Niklas Albinsson Fredriksbergs MK B VW
Kjell Hellqvist Fredriksbergs MK Grupp H Golf
 
Carl Örberg SMK Trollhättan B VW
Christoffer Lund Kullings MS Grupp H Golf
 
Hampus Jakobsson SMK Nyköping B
Pontus Jakobsson SMK Nyköping Grupp H
 
Håkan Nord Munkfors MC C VW
Roger Johansson Munkfors MC Grupp H Golf Mk 1
 
Roger Andersson Munkfors MC C Opel
André Lundström Munkfors MC Grupp H Astra
TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
 
Nathalie Holm Karlstad Mc-bil C SEAT
Grupp H Ibiza
 
Daniel Ernstedt KAK FIA Grade A Suzuki
Grp. A 1400-1600 Swift
 

Klass 3 Supercupen (Rwd)
29 participants

Niklas Blomkvist Munkfors MC A Volvo
Per Wiksten MK Ratten Grupp H 240
 
Stefan Axelsson Säffle MC A Volvo
Emelie Axelsson Säfflemc Grupp H 940
 
Kent Ola Björklund Likenäs MK A Volvo
Daniel Olsson Likenäs MK Grupp H 244
 
Peter Börjesson Stenungsunds MS A Volvo
Ida Halvarsson Lima MS Grupp H 242
Team Börjesson Maskin
 
Simon Johansson Munkfors MC A Volvo
Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK Grupp H 940
 
Björn Larsson Forshaga MC A Volvo
Ida Bood MK Ratten Grupp H 242
 
Ingvar Nilsson Hällefors MK A Volvo
Mikael Schuster Hällefors MK Grupp H 240
 
Thomas Hansson Munkfors MC A Volvo
Mikael Håkman Forshaga MC Grupp H 940
 
Mats Bäck SMK Hedemora A Opel
Christoffer Bäck SMK Hedemora Grupp H Ascona
 
Magnus Engelbrektsson MK Team Treske A Volvo
Carin Nilsson MK Team Treske Grupp H 940
 
Tomas Pettersson Grangärde RRC A Ford
Dennis Rådström KAK Grupp H Escort Mk2
Tractive AB
 
Mats Larsson Nora MK A Volvo
Johan Lövgren Degerfors RC Grupp H 940
Däckverkstan i Nora
 
Tommy Eliasson Storfors MK A Volvo
Ove Persson SMK Linde Grupp H 940
EC Svenska
 
Sven Hansen Fryksdalens MK B Volvo
Magnus Broman Fryksdalens MK Grupp H 242
 
Daniel Johansson Munkfors MC B Volvo
Jan Adolfsson Finnskoga MK Grupp H 240
 
Michael Nilsson Kils MK B Opel
Lars Nilsson Kils MK Grupp H Ascona B
 
Jonas Wiklund Älvbygdens MK B Volvo
Viktoria Johansson Kullings MS Grupp H 242
 
Micke Lindh MK Team Westom B Volvo
Andreas Carlsson MK Team Westom Grupp H 240
 
Marcus Holm Fägre MK B BMW
Tommy Sävevik Vara MK Grupp H Compact
 
Tommy Andersson SMK Trollhättan B Volvo
Oskar Heden Kullings MS Grupp H 940
Tallrot in Sport
 
Thomas Bryntesson NMK Trøgstad B Volvo
Ulf Rinden Grupp H 240
 
Morgan Larsson Dals MK C BMW
Mikael Holmstedt Dals MK Grupp H 325
MicroMotorsport
 
Michael Johansson Säffle MC C Volo
Alfred Andersen Åmåls MK Grupp H 240
SPADER ÄZZ
 
Espen Ruud Asker og Bærum Motorsport C Ford
Alina Drazkowski KNA Solør Gruppe H (Norge) Escort Mk2
 
Robin Nilsson Fryksdalens MK C Volvo
Johan Olsson Grännsjö Fryksdalens MK Grupp H 242
 
Jacob Enström Fredriksbergs MK C Volvo
Anders Enström Fredriksbergs MK Grupp H 940
Ad bildelar Vansbro
 
Amund Skoglund MK Team Treske C Volvo
Peder Johansson MK Team Treske Grupp R 2B 242 Classic
 
Henrik Johansson Stenungsunds MS C Volvo
Mikael Johansson Stenungsunds MS Grupp H 242
Team Börjesson Maskin AB
 
Jonas Stange Storfors MK C Volvo
Thomas Larsson Storfors MK Grupp H 940
 

Appendix K
14 participants

Stefan Ryberg Forshaga MC A Volvo
Christian Ohlsson Kils Mk-bil Appendix K 242
 
Mats Karlsson Vimmerby MS A Audi
Jan Svanström Appendix K Urquattro A2
 
Petter Fausko Asker og Bærum Motorsport A Opel
Rune B Eilertsen KNA Appendix K Kadett
 
Henry Nyberg Forshaga MC A Opel
Sune Elofsson MK Team Westom Appendix K Kadett GT/E
 
Mats Jonsson Forshaga MC A Mazda
Appendix K 323 4WD
 
Carl-Johan Nyström Fryksdalens MK A Ford
Anders Gullström MK Ratten Appendix K Escort RS 2000
NMS Sporting
 
Stig Johansson Kils MK A Triumph
Peder Johansson Kils MK Appendix K 2.5 Pi
 
Ola Axelsson Västerås MS A Volvo
Curt Lundmark Västerås MS Appendix K 264
AXELSSONS TURISTTRAFIK AB
 
Göran Fredriksson Fryksdalens MK A Volvo
Peter Johansson MK Ratten Appendix K 240 T
 
Mattias Olofsson Bengtsfors MC B Volvo
Per-Arne Bäck Bengtsfors MC Appendix K 142
 
Jan Henriksson Finnskoga MK C BMW
Robin Kollfelt MK Ratten Appendix K 2002
 
Håkon J. Krogh NMK Trøgstad C Toyota
Hanne Aksberg Krogh Appendix K Celica
 
Tommy Karlsson SMK Trollhättan C Saab
Urban Bohlin SMK Trollhättan Appendix K 99 EMS 16v
 
Erik Engen NMK Trøgstad C Toyota
Linda Iren Tryland NMK Trøgstad Appendix K Celica GT4
 

A - VOC Mekonomen Rally / Grupp F
3 participants

Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A Volvo
Albin Timell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Tomas Sjöberg Sotenäs MK A Volvo
Krister Gull Kils MK Bil VOC Mekonomen Rally 940
 
Isac Nordström Kullings MS A Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 

B - VOC Mekonomen Rally / Grupp F
7 participants

Rickard Gustafsson SMK Södermanland B Volvo
Lucas Karlsson Gnesta MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Hans Bergman Degerfors RC B Volvo
Hans Stridh Degerfors RC VOC Mekonomen Rally 940
 
Gustav Johansson Fryksdalens MK B Volvo
Kalle Lindskog VOC Mekonomen Rally 940
 
Henrik Johansson Dals MK B Volvo
Ulrika Johansson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 244
 
Dan Rhodin SMK Trollhättan B Volvo
Christer Karlsson SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Fredrik Alin Åmål MK B Volvo
Alexander Alin Åmåls MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Niclas Lundgren Åmåls MK B Volvo
Marcus Persson Åmåls MK VOC Mekonomen Rally 940
 

C - VOC Mekonomen Rally / Grupp F
22 participants

Henrik Johansson Fryksdalens MK C Volvo
Peter Granqvist Hällefors MK VOC Mekonomen Rally 740
 
Jimmy Gustavsson Kils MK Bil C Volvo
Erik Hed Säffle MC VOC Mekonomen Rally 242
 
Peter Blomgvist Säffle MC C Volvo
Anna Antonsson Säffle MC VOC Mekonomen Rally 240
 
Börje Johansson Kullings MS C Volvo
Ingrid Johansson Kullings MS Grupp F Rwd 240
 
Robin Persson Munkfors MC C Volvo
Johannes Lundbäck Kils MK Bil VOC Mekonomen Rally 240
 
Joel Norqvist SMK Trollhättan C Volvo
Christoffer Nilssson SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 244
 
Robbin Dahlgren Säffle MC C Volvo
Cecilia Täng Delin Karlstad MC Bil VOC Mekonomen Rally 740
 
Roland Halvarsson Forshaga MC C Volvo
Johanna Halvarsson Forshaga MC VOC Mekonomen Rally 240
 
Per Carlsson Ludvika MS C Volvo
Mikael Brinck Katrineholms MK VOC Mekonomen Rally 244
 
Christoffer Ivarsson Säffle MC C Volvo
Simon Persson Säffle MC VOC Mekonomen Rally 940
 
Stefan Öhrstrand Forshaga MC C Volvo
Anders Örstrand Forshaga MC VOC Mekonomen Rally 240
 
Linus Harling MK Team Westom C Nissan
Thea Vestli KNA Kongsvinger Grupp F Fwd Almera
 
Markus Lodin Likenäs MK C Volvo
Patrik Lodin Likenäs MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Gunnar Odd MK Ratten C Volvo
Magnus Johansson MK Ratten VOC Mekonomen Rally 940
 
Henrik Agnarsson Forshaga MC C Volvo
Madeleine Nilsson Forshaga MC Grupp F Rwd 240
 
Marcus Davidsson Forshaga MC C Volvo
Jesper Larsson Fryksdalens MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Oskar Nilsson Finnskoga MK C Volvo
Emil Widström VOC Mekonomen Rally 240
 
Tore Buer Dals MK C Volvo
Arne Heibö KNA Halden VOC Mekonomen Rally 240
 
Oscar Janson SMK Eda C Volvo
Dan Fogderud SMK Eda VOC Mekonomen Rally 940
 
Pelle Persson Fryksdalens MK C Volvo
Sven Erik Persson Fryksdalen MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Beatrice Svensson Nora MK C Volvo
Richard Svensson Storfors MK Grupp F 240
 
Johan Holm SMK Trollhättan C Volvo
Christer Holm SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 240
 

Grupp E / Grupp N -1400
8 participants

Kenneth Kristiansen SMK Eda B Volvo
Thorbjörn Danielsson MK Team Westom Grupp E 940
 
Anders Kolberg MK Team Westom C Opel
Olof Lundström MK Team Treske Grupp E Corsa
 
Åke Dahlen MK Team Westom C FIAT
Kenneth Wåhlin MK Team Westom Grupp E Brava 1,6 SX
 
Michael Larsson Christinehamns MK C Saab
Henrik Bergström Karlstad Bil MC Grupp E 99
MER/EL Team larsson
 
Curt Berglund Finnskoga MK C VW
Pernilla Kärnström MK Ratten Grupp E Golf II
 
Fredrik Jardeby Kils MK Bil C VW
Pontus Eriksson Kils MK Bil Grupp E Golf 2
 
Nicklas Johansson Munkfors MC C Opel
Eddie Nord Munkfors MC Grupp E Astra
Team Munkfors Bilskrot AB
 
Erik Gustavsson Forshaga MC C Volkswagen
Ema Marble Forshaga MC Grupp E Golf 2
KAREV
 

Ungdomsrally
11 participants

Calle Carlberg Nässjö MK Junior Volvo
Torbjörn Carlberg Nässjö MK Grupp F 940
 
Oscar Östlund Hällefors MK Junior Volvo
Anders Östlund Hällefors MK VOC Mekonomen Rally 240
Kjellbergs AB
 
Isak Vikman Nora MK Junior Volvo
Pekka Vikman Östernärkes RMC VOC Mekonomen Rally 940
 
Alexander Fogdeby Storfors MK Junior Volvo
Marcus Fogdeby Storfors MK Grupp F 940
ECSvenska AB
 
Marcus Persson SMK Trollhättan Junior Volvo
Mikael Persson SMK Trollhättan Grupp F 240
Bilfocus Motorsport
 
Hugo Johansson Bengtsfors MC Junior Suzuki
Tommy Svensson Bengtsfors MC Grp. N < 1400 Swift
Autoexperten Butiken Eskilstuna
 
Jonathan Knutsson SMK Valdemarsvik Junior Saab
Jörgen Stjernström Östgöta BSF Grupp E 900
 
Johan Jacobson Kullings MS Junior Audi
Hans Andreasson Kullings MS Grupp E 80
 
Tim Lagerstam Kullings MS Junior Volvo
Robin Bäckström Falköpings MK Grupp F 940
 
Hugo Johansson Bengtsfors MC Junior Suzuki
Tommy Svensson Grp. N < 1400 Swift
Autoexperten Butiken Eskilstuna
 
Melvin Bengtsson Kullings MS Junior Toyota
Joakim Bengtsson Kullings MS Grupp E Corolla
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!