Svenska English

Anmälningslista Götenerundan (Changed 2018-04-24 21:01:25)
48 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
2 participants

Patrik Pettersson Falköpings MK B Mitsubishi
Nationell Special 4WD Evo Vll
 
Oscar Johansson SMK Nyköping B Volvo
Linus Lundstedt SMK Nyköping Grupp H 940
 

Ungdomsrally
1 participants

Marcus Persson SMK Trollhättan Junior Volvo
Mikael Persson SMK Trollhättan Grupp F 240
Bilfocus Motorsport
 

Klass 5 F 1600cc- -65
3 participants

Nils Bergquist Västerås MS A Volvo
Karl Erik Magnusson Västerås MS Appendix K Amazon 121
Carfix Rally Team
 
Lars Graff Örebro Mck C Volvo
Tommy Pettersson Teknis MC Appendix K Amazon
 
Anders Levin MK Team Westom C Volvo
Anette Levin MK Team Westom Appendix K Amazon
 

Klass 7 G1 & G2 -71
2 participants

Sture Persson Jämtlands MK A Saab
Erik Nilsson MK VMT Jämtland Appendix K 96 V4
 
Bengt Samuelsson SMK Motala Bil C Volvo
Stefan Jhreskog SMK Motala Bil Appendix K 142 S
Team Torpa Gård KonferensEvent
 

Klass 8 H1 -75
7 participants

Jöns Jonsson Offerdals MK A Opel
Åke Holmbom Jämtlands MK Appendix K Kadett GT/E
 
Stefan Helsing Rallyklassikerna A Saab
Jim Haglund Alingsås MK Appendix K V4
 
Erik Uppsäll Sigtuna RC A Saab
Sören Dahlin Huddinge MK Appendix K 96 V4
 
Tomas Ebegård KAK A Porsche
Petri Väätänen Haninge MK Appendix K 911 RS
ARNE BÄCKSTRÖM HISTORIC MOTORSPORT
 
Jårs Damberg För.rallyklassikerna A Volvo
Walter Olofsson Skepptuna MK Appendix K 164
 
Matts Eriksson Mariestads MS B Saab
Christopher Pettersson Mariestads MS Appendix K V4
 
Jack Staffan Anderson Finspångs MS C Ford Escort
Per Carlsson Ludvika MS Appendix K RS 1600
 

Klass 9 H2 & I -81
5 participants

P-Å Forsman Dals MK A Volvo
Tommie Stjern MK Trophy Appendix K 244
 
Ingemar Bodin Almunge MK A Opel
Stig Hellberg Rasbo MK Appendix K Kadett GTE
R-Sport Sweden
 
Lars-Ove Olsson Forshaga MC A Opel
Torbjörn Jönsson Forshaga MC Appendix K Ascona 400
 
Tommy Karlsson SMK Trollhättan C Saab
Urban Bohlin SMK Trollhättan Appendix K 99 EMS 16v
 
Henrik Höglund Stenungsunds MS C Volvo
Rustan Hagstedt Kils MK Bil Appendix K 242
Linjemontage Motorsport
 

Klass 10 J1 & J2 82-90
1 participants

Anders Söderberg Botkyrka MK A Opel
Lotta Strand SMK Valdemarsvik Appendix K Kadett GSI
 

Klass 1 Supercupen (4 wd)
3 participants

Mattias Lindberg Vänersborgs MK A Subaru
Martin Svensson SMK Trollhättan Nationell Special 4WD Impreza
 
Johnny Andersson SMK Hedemora A Ford
Christer Carlsson Katrineholms MS Grupp R 5 Fiesta R5
R-SPORT SWEDEN
 
Tor Bækkevold KNA Eiker C Mitsubishi Lanser
Jeanett Haug KNA Eiker Nationell Special 4WD Evo 5
 

Klass 2 Supercupen (Fwd)
3 participants

Henrik Enner Likenäs MK A VW
Per-Arne Jonsson MK Ratten Nationell Special 2WD Golf III
 
Lars Olsson SMK Trollhättan B Saab
Nationell Special 2WD 9-3
 
Tomas Liden SMK Trollhättan B Wv
Ulrika Johansson Kullings Grupp H Golf
Fenas
 

Klass 3 Supercupen (Rwd)
9 participants

Lars Engström Kullings MS A Volvo
Gunnar Flodén Kullings MS Grupp H 940
Jerrys Motorsport
 
Peter Börjesson Stenungsunds MS A Volvo
Håkan Eliasson Stenungsunds MS Grupp H 242
Team Börjesson Maskin
 
Arne Bäckström Haninge MK A Volvo
Björn Wessel Carlstad Rally Club Grupp H 240
ARNE BÄCKSTRÖM HISTORIC MOTORSPORT
 
Daniel Hellstadius Kullings MS A Volvo
Peter Svensson Kullings MS Grupp H 940
 
Kent Johansson Falköpings MK B Volvo
Andreas Karlsson Falköpings MK Grupp H 240
 
Morgan Larsson Dals MK C BMW
Fredrik Braun Dals MK Grupp H Compact
 
Johan Fast Toarps MK C BMW
Fredrik Karlander Toarps MK Grupp H 325
Ramudden.se
 
Michael Johansson Säffle C Volvo
Alfred Andersen Åmål MK Grupp H 240
Spader Äzz Rally
 
Claes Söderqvist Skara MK C Volvo
Crister Svantesson Skara MK Grupp H 940
 

VOC / Grupp F / Grupp N -1400
7 participants

Tomas Sjöberg Sotenäs MK A Volvo
Jonathan Lukacs Sotenäs MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Göran Wigertson Kullings MS A Volvo
Carola Roos Johanson Kullings MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Peter Törnqvist MK Ratten B Volvo
Mikael Simonsson MK Ratten VOC Mekonomen Rally 940
 
Viktor Edling Kullings MS C Volvo
David Malmback Kullings MS Grupp F 940
 
Stefan Andersson SMK Trollhättan C Volvo
Göran Tell SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 940
 
Erik Jonsson SMK Trollhättan C Volvo
Erling Jonsson SMK Trollhättan Grupp F 940
Linjemontage Motorsport
 
Börje Johansson Kullings MS C Volvo
Ingrid Johansson Kullings MS Grupp F 240
 

Grupp E
5 participants

Peter Lanner Vara MK C Toyota
Grupp E Corolla
 
Per-Åke Johnsson MK Trophy C Volvo
Malin Larsson Orust Bilsportklubb Grupp E 940
TEAM LARSSON MOTORSPORT
 
Rolf Johansson Tibro MK C VW
Ejne Larsson Tibro MK Grupp E Golf 2
 
Ove Björklund MK Ratten C Mazda
Per Täppers MK Ratten Grupp E 323
 
Mattias Jonsson Kullings MS C BMW
Marika Carlsson Sportvagnsällskapet i Jönköping Grupp E Compact
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!