Svenska English

Anmälningslista LBC-Ruschen
220 participants

StartingNo Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make Prel. start

1300 RallyCup
23 participants

2 Ola Strömberg Nora MK A Suzuki 10:01
Brittmarie Ålund Nora MK Grupp H Swift GTI Mk2
Team Lindberg Edsbyn
 
12 Krister Morén Kolsva MS A Suzuki 10:02
Martin Morén Kolsva MS Grp. N < 1400 Swift Mk1 GTI
Autoexpertbutiken i Eskilstuna
 
5 Anders Nystedt Vallentuna MK A Suzuki 10:03
Björn Wulff Vallentuna MK Grp. N < 1400 Swift GTI Mk2
TEAM LINDBERG EDSBYN
 
8 Mattias Lagström Norbergs MC A Suzuki 10:04
Rickard Forsell Norbergs MC Grp. N < 1400 GTI
Allbilservice Eskilstuna
 
1 Robert Andersson Eskilstuna MK A Suzuki 10:05
Carl-Gustaf Karlsson Eskilstuna MK Grp. N < 1400 Swift
Allbilservice I Eskilstuna AB
 
11 John Lund Eskilstuna MK A Suzuki 10:06
Henrik Lund Eskilstuna MK Grp. N < 1400 Swift Mk1
ALLBILSERVICE ESKILSTUNA
 
9 Joacim Rydin MK Ramunder A Suzuki 10:07
Magnus Simensen MK Ramunder Grp. N < 1400 Swift GTI
ALLBILSERVICE ESKILSTUNA
 
6 Marcus Morén Kolsva MS A Suzuki 10:08
Robin Hallman Kolsva MS Grp. N < 1400 Swift Mk 1
Autoexpertbutiken i Eskilstuna
 
7 Andreas Abrahamsson Katrineholms MK A Suzuki 10:09
Tobias Abrahamsson Katrineholms MK Grp. N < 1400 Swift GTI Mk1
AUTOEXPERTEN BUTIKEN ESKILSTUNA
 
10 Rickard Andersson Eskilstuna MK A Suzuki 10:10
Andreas Johansson Eskilstuna MK Grp. N < 1400 Swift Mk1
Allbilservice Eskilstuna
 
3 Robin Norling SMK Nyköping A Suzuki 10:11
Mattias Sundström SMK Nyköping Grp. N < 1400 Swift Mk1
Autoexperten Butiken Eskilstuna
 
4 Christian Granfors Eskilstuna MK A Suzuki 10:12
Caroline Östmark Kolsva MS Grp. N < 1400 Swift
Allbilservice Eskilstuna
 
13 William Binbach Kolsva MS B Suzuki 10:13
Victor Johansson Ryds MK Grp. N < 1400 Swift Evo 2
Team Lindberg Edsbyn
 
14 Ricardo Hillesjö Haninge MK B Suzuki 10:14
My Wessel Carlstad RC Grp. N < 1400 Swift Mk 2
Allbilservice i Eskilstuna
 
15 Rolf Andersson MK Speed B Suzuki 10:15
Göran Adolfsson Gnesta MK Grp. N < 1400 Swift Mk 1
Team Lindberg Edsbyn
 
16 Robin Granfors Eskilstuna MK B Suzuki 10:16
Andreas Nilsson Eskilstuna MK Grp. N < 1400 Swift Mk1 GTI
Allbilservice i Eskilstuna
 
17 Adam Carlsson SMK Nyköping B Suzuki 10:17
Dennis Norén Va: Östergötlands MK Grp. N < 1400 Swift Mk 2
Autoexperten butiken Eskilstuna
 
23 Stefan Andersson Woxnadalens MK C Suzuki 10:18
Oskar Wiklander Woxnadalens MK Grp. N < 1400 Swift GTI Mk1
Team Lindbergs Edsbyn
 
22 Juha Liimatainen SMK Trollhättan C Citroën 10:19
Tim Hammarström Älmhult MK Grp. N < 1400 AX Sport
Team Lindberg Edsbyn
 
20 Anton Larsson MK Ratten C Suzuki 10:20
Hans-Erik Larsson MK Ratten Grp. N < 1400 GTI Mk 2
Team Lindberg Edsbyn
 
19 Vesa Kujanpää Södertälje KRC C Suzuki 10:21
Pasi Jokitalo Lima Grp. N < 1400 Swift GTI
Team Lindberg Edsbyn
 
21 Alexander Westlund Gestrike RT C Susuki 10:22
Adam Westlund Latvia Grp. N < 1400 Swift Mk2
 
18 John Klintberg Västerås MS C Suzuki 10:23
Erik Björklund Västerås MS Grp. N < 1400 Swift GTI
TEAM LINDBERG EDSBYN
 

A - Supercupen (4 wd)
16 participants

37 Göran Lindström Huddinge MK A Mitsubishi 10:24
Kjell Andersson Huddinge MK Nationell Special 4WD Lancer
HÖGDALENS BIL & SKADECENTER AB
 
27 Jimmy Olsson Storfors MK A Mitsubishi 10:25
Conny Sundqvist Storfors MK Nationell Special 4WD Lancer Evo IX
Team Korvgubben Motorsport
 
31 Johnny Andersson SMK Hedemora A Ford 10:26
Christer Carlsson Katrineholms MS Grupp R 5 Fiesta R5
R-SPORT SWEDEN
 
26 Martin Lundquist Fagersta MK A Mitsubishi 10:27
Christian Segerström Fagersta MK Nationell Special 4WD Evo VII
 

10 minutes starting intervalls

24 Patrik Åkerman Ljusdals MS A Mitsubishi 10:37
Jonas Magner KAK Nationell Special 4WD Evo 8
 
32 Fredrik Grahn KAK Motorsport A Ford 10:38
Martin Holmdahl MK Ran Askersund Nationell Special 4WD Focus WRC
GMM Maskin & Motor AB
 
41 Johan Ackesten Kolsva MS A Mitsubishi 10:39
Robert Jakobsson Kolsva MS Nationell Special 4WD Evo 9
 
40 Rikard Moberg Strängnäs AMS A Mitsubishi 10:40
Jonas Eriksson Kullings MS Nationell Special 4WD Evo 7
 
38 Anton Eriksson SMK Sundsvall A Skoda 10:41
Ida Lidebjer Granberg Asarums MS Grupp R 5 Fabia R5
 
36 Per Göthberg Eskilstuna MK A Skoda 10:42
Robert Eriksson Eskilstuna MK Nationell Special 4WD Fabia WRC
 
25 Stig Andervang Almunge MK A Mitsubishi 10:43
Rrobin Eriksson SMK Waldemarsvik Nationell Special 4WD Evo 10
 
35 Steen Skodborg Borlänge MK A Mitsubishi 10:44
Olle Björk Borlänge MK Nationell Special 4WD Evo 7
 
33 Harry Joki Västerås MS A Mitsubishi 10:45
Stefan Ohlson Teknis Motor Club Nationell Special 4WD Evo 7
BLUE THING SPORT
 
28 Jerker Axelsson SMK Trollhättan A Skoda 10:46
Mattias Andersson Säffle MC Grupp R 5 Fabia R5
 
43 Fredrik Alsdal SMK Arboga FIA Grade A Skoda 10:47
Emil Nilsson SMK Arboga Grupp R 5 Fabia R5
Nilsson Motor i Arboga AB
 
30 Kjell Sandberg Haninge MK FIA Grade A Skoda 10:48
Stefan Ahl Wäxsjö MS Grupp R 5 Fabia
 

B - Supercupen (4 wd)
8 participants

50 Ulf Backlund Rimo MK B Mitsubishi 10:49
Ola Persson Ludvika MS Grp. N > 2000 Evo 9
 
49 Örjan Wahlund Sigtuna RC B Subaru 10:50
Benny Melander MK Ratten Nationell Special 4WD Impreza
Björkmans Entreprenad AB
 
48 Kåre Moen MK Team Westom B Mitsubishi 10:51
Robert Ardryd MK Kopparberg Nationell Special 4WD Lancer
 
51 Robert Nygård KNA Kongsvinger B Subaru 10:52
Tommy Slåstad Grp. N > 2000 Impreza
 
47 André Eriksson MK Kopparberg B Subaru 10:53
Jonaz Persson MK Kopparberg Nationell Special 4WD Impeza WRX STi
 
45 Mats Persson Laxå MK B Misubishi 10:54
Tina Mitakidou Kristinehamns MK Nationell Special 4WD Evo 7
 
46 Henrik Carlzon SMK Linde B Mitsubishi 10:55
Petra Nordquist Hällefors MK Nationell Special 4WD Evo 7
GMM Maskin & Motor AB
 
44 Stian Brøderud KNA Kongsvinger B Mitsubishi 10:56
Hans Petter Aarstad KNA Kongsvinger Nationell Special 4WD Evo 6
 

C - Supercupen (4 wd)
2 participants

54 Marcus Frändén SMK Sundsvall C Nissan 10:57
Simon Frändén SMK Sundsvall Nationell Special 4WD Sunny GTI-R
 
52 Peter Hedström Finnskoga MK C Mitsubishi 10:58
Erika Ledin SMK Hörby Grp. N > 2000 Evo X
 

5 minutes starting intervalls

A - Supercupen (Rwd)
19 participants

76 Christian Fors Kullings MS A BMW 11:03
Henrik Jansson Kullings MS Grupp H 325
 
64 Lasse Israelsson Vansbro MK A Ford 11:04
Björn Johnsson Hässleholms MK Grupp H Escort Mk 2
 
67 Thomas Johansson Bengtsfors MC A Volvo 11:05
Jimmy Glad Bengtsfors MC Grupp H 940
 
58 Arne Bäckström Haninge MK A Volvo 11:06
Björn Wessel Carlstad RC Grupp H 240
ARNE BÄCKSTRÖM HISTORIC MOTORSPORT
 
65 Anders Johnsen SMK Dala Falun A Porsche 11:07
Ingrid Johnsen SMK Dala Falun Appendix K 911 RS
Tractive AB
 
66 Stefan Alenmalm SMK Trollhättan A Volvo 11:08
Andreas Gustafsson SMK Trollhättan Grupp H 940
 
55 Emil Karlsson Hällefors MK A Volvo 11:09
Jessica Larsson Rasbo MK Grupp H 940
Kjellbergs AB
 
57 Ingvar Nilsson Hällefors MK A Volvo 11:10
Alexander Glavsjö Fryksdalens MK Grupp H 240
 
75 Håkan Tagesson Nybro AC A Volvo 11:11
Henrik Tagesson Nybro AC Grupp H 242
 
63 Kent Nordquist Vansbro MK A Volvo 11:12
Per-Erik Hellström Fredriksbergs MK Grupp H 940
 
69 Peter Fredrikson Fryksdalens MK A Volvo 11:13
Oska Hedén Kullings MS Grupp H 142
 
70 Robert Forsberg Grangärde RRC A Volvo 11:14
Johan Gustafsson Grangärde RRC Grupp H 242
 
74 Torbjörn Eriksson SMK Karlskoga A Volvo 11:15
Weine Larsson SMK Karlskoga Grupp H 242
 
56 Tomas Pettersson Grangärde RRC A Ford 11:16
Maria Björk Svensson Grangärde RRC Grupp H Escort Mk 2
TRACTIVE AB
 
62 Pontus Lönnström Nora MK A Volvo 11:17
Richard Svensson Storfors MK Grupp H 940
 
73 Svein Roger Andersen Østfold Motorsport A Volvo 11:18
Ulf Rinden NMK Trøgstad Gruppe H (Norge) 240
 
60 Tobias Söderqvist AMF Årsunda A Volvo 11:19
Joakim Söderqvist AMF Årsunda Grupp H 940
Tractive AB
 
72 Björn Larsson Forshaga MC A Volvo 11:20
Björn Johansson Säffle MC Grupp H 240
 
71 Dan Axelsson Härjedalen AK A Ford 11:21
Erika Wiklander Härjedalens MS Grupp H Escort Mk2
Mobergs glas
 

B - Supercupen (Rwd)
15 participants

88 Micke Lindh MK Team Westom B Volvo 11:22
Andreas Carlsson MK Team Westom Grupp H 240
 
92 Pelle Berg Munkfors MC B BMW 11:23
Conny Isemo Munkfors MC Grupp H Compact
 
84 Jörgen Johansson Fredriksbergs MK B Opel 11:24
Lars-Erik Kronberg Ludvika MS Grupp H Ascona
 
83 Joakim Wiberg Linköpings MS B Volvo 11:25
Christian Rosén Åtvidabergs MK Grupp H 940
 
78 Jens Sjöström Lima MS B Volvo 11:26
Christian Ohlsson Kils MK Bil Grupp H 940
 
89 Mikael Westling Hofors MS B Volvo 11:27
Joakim Swan BMK Grupp H 940
 
91 Marcus Norgren Västerås MS B Volvo 11:28
Michael Norgren SMK Köping Grupp H 242
 
82 Christoffer Haglund SMK Nyköping B Volvo 11:29
Pontus Hulting SMK Nyköping Grupp H 940
JP Racing
 
87 Tomas Henriksson Hagfors MK B Ford 11:30
Erik Helgesson Munkfors MC Grupp H Escort Mk 2
ARC MOTORSPORT
 
77 Tommy Eliasson Storfors MK B Volvo 11:31
Ove Persson SMK Linde Grupp H 940
EC Svenska
 
85 Dan Henning Østheim NMK Hadeland B Mazda 11:32
Stig Granheim NMK Hadeland Gruppe H (Norge) RX-7
 
81 Mathias Engh Grangärde RRC B Toyota 11:33
Erika Engh Grangärde RRC Grupp H Starlet
 
80 Tim Joons Skutskärs MS B BMW 11:34
Anton Berglin Skutskärs MS Grupp H M3
 
86 Mikael Tengelin Nora MK B Volvo 11:35
Per-Erik Andersson Ludvika MS Grupp H 242
 
79 Johnny Thyr Films MK B Toyota 11:36
Kristofer Sveijer Rasbo MK Grupp H Corolla GT
 

C - Supercupen (Rwd)
13 participants

103 Johan Fast Toarps MK C BMW 11:37
Fredrik Karlander Toarps MK Grupp H 325i
Ramudden AB
 
100 Daniel Östmark Kolsva MS C Volvo 11:38
Emil Liljeqvist Fagersta MK Grupp H 242
Östmarks Bildemontering & Service AB
 
102 Håkan Bodin Örsundsbro MK C Volvo 11:39
Åke Norrby Örsundsbro MK Grupp H 240
 
106 Tomas Söderberg Falkenbergs MK C BMW 11:40
Lasse Ekström MK Ratten Grupp H 325
Hedströms motorsport
 
96 Bengt Johansson Lima MS C Ford 11:41
Mikael Johansson Lima MS Grupp H Sierra
 
93 David Stafås Lima MS C Volvo 11:42
Oskar Bengtlars Lima MS Grupp H 242
 
99 Markus Andersson SMK Hälsinge C Volvo 11:43
Eddie Lundqvist Sandviken MK Grupp H 240
 
101 Adrian Ring Linköpings MS C Opel 11:44
Fanny Jacobson Värmdö Bil Club Grupp H Ascona B
 
95 Jacob Enström Fredriksbergs MK C Volvo 11:45
Anders Enström Fredriksbergs MK Grupp H 940
 
97 Jack Ernstson MK Ratten C Ford 11:46
Gustav Johansson Fryusdalens MK Grupp H Escort
 
98 Jan Emil Wilsberg KNA Kongsvinger C Volvo 11:47
Erik Svartås KNA Varna Gruppe H (Norge) 242
 
105 Thomas Bryntesson NMK Trögstad C Volvo 11:48
Kim Sevius Säffle MC Grupp H 240
 
94 Kjell Arne Smerud NMK Hadeland FIA Grade C BMW 11:49
Rune Rudberg NMK Trøgstad Nationell Special 2WD M3
 

7 minutes starting intervalls

A - Supercupen (Fwd)
21 participants

114 Mattias Hägg SMK Hälsinge A Toyota 11:56
Emma Hägg SMK Hälsinge Grupp H Corolla
Häggs Bildemontering AB
 
110 Henrik Enner Likenäs MK A VW 11:57
Per-Arne Jonsson MK Ratten Nationell Special 2WD Golf
 
126 Thobias Wahlström Katrineholms MK A Ford 11:58
Magnus Johansson Katrineholms MK Grp. A 1600-2000 Fiesta ST
 
109 Andreas Persson MK Ratten A Renault 11:59
Henric Persson MK Ratten Grupp R 3T Clio RS
Helmia Motorsport
 
127 Joakim Irebrand Vallentuna MK A Peugeot 12:00
Kimmo Paavilainen Vallentuna MK Grupp H 206
 
123 Erik Simonsson Lima MS A VW 12:01
Joel Eriksson Lima MS Grupp H Golf
 
111 Andreas Israelsson Vansbro MK A VW 12:02
Angelica Eriksson Vansbro MK Nationell Special 2WD Golf III
 
122 Martin Jakobsson Kolsva MS A Opel 12:03
Melina Toven Kolsva MS Grupp H Corsa
 
124 Frans Harrén-Söderbäck SMK Nyköping A Ford 12:04
Isa Kolmbäck Taxinge MK Grupp R 2B Fiesta R2
 
113 Kim Nilsson Skutskärs MS A VW 12:05
Lars-Olof Persson Järbo MK Grupp H Golf III
 
121 Lars Martin Stensbøl KNA Kongsvinger A Renault 12:06
Mads Ola Stensbøl KNA Kongsvinger Grupp R 2B Twingo R2
 
108 Andreas Levin Lima MS A Nissan 12:07
Therese Levin Lima MS Grupp H Sunny
 
119 Johan Eriksson Ludvika MS A Saab 12:08
John Stigh VÖMK Nationell Special 2WD 9-3t
R-Sport Sweden
 
107 Oskar Sundell Sandvikens MK A Toyota 12:09
Håkan Jacobsson Norbergs MK Grupp H Corolla
 
112 Daniel Röjsel SMK Dala A Opel 12:10
Nicklas Edvardsson SMK Dala Grp. A 1400-1600 Corsa Maxi 6 Kit Car
 
117 Magnus Olsson Järbo MK A Opel 12:11
Robin Jonsson Järbo MK Grupp H Corsa A
Åsblom Engineering
 
125 Bo Almgren Woxnadalen MK A VW 12:12
Mattias Svedberg Bollnäs MK Grupp H Golf 3
 
118 Roine Björk Rasbo MK A Opel 12:13
Erik Davidsson Almunge MK Grupp H Corsa
 
116 Markus Theorin Skillingaryds MK A VW 12:14
Henrik Söderkvist Skillingaryds MK Grupp H Golf III
Bergfors snickerifabrik
 
120 Albin Nordh Ydre MK A Renault 12:15
Fredric Nordh Ydre MK Grupp R 2B Twingo R2
 
128 Jukka Latvasalo Eskilstuna MK A VW 12:16
Magnus Hermansson Grupp H Golf
 

B - Supercupen (Fwd)
15 participants

135 Magnus Karlsson Norrköpings MK B Saab 12:17
Mikael Karlsson Norrköpings MK Grupp H 9-3T
 
142 Johan Larsson Fredriksbergs MK B Opel 12:18
Lennart Larsson Fredriksbergs MK Grupp H Corsa
 
141 Tomas Liden SMK Trollhättan B VW 12:19
Calle Örberg SMK Trollhättan Grupp H Golf
 
140 Tommy Andersson SMK Hälsinge B Toyota 12:20
Niklas Thyr SMK Hälsinge Grupp H Corolla
 
136 Jan-Åke Hamreus Hofors MS B Vauxhall 12:21
Christian Lindberg Hofors MS Grp. A 1600-2000 Astra KitCar
 
133 Claes Åström Rasbo MK B Renault 12:22
Lina Bergstedt Films MK Nationell Special 2WD 19
 
132 Stefan Hägglöf SMK Gävle B VW 12:23
Mikael Pettersson Järbo MK Grupp H Golf 3
 
139 Victor Liljesson Linköpings MS B Ford 12:24
Patrik Wiström Linköpings MS Grupp H Fiesta R2
Appelskogsbil AB
 
129 Niklas Albinsson Fredriksbergs B VW 12:25
Kjell Hellqvist Fredriksbergs MK Grupp H Golf
 
143 Tony Hanses Woxnadalens MK B SEAT 12:26
Olle Söder Woxnadalens MK Grupp H Ibiza
 
134 Magnus Proos Härjedalens AK B Saab 12:27
Thomas Jansson Haninge MK Nationell Special 2WD 9-3
Mobergs Glas Sveg
 
138 Rasmus Bergström Haninge MK B Ford 12:28
Sandra Bergström Haninge MK Grp. N 1600-2000 Fiesta ST
 
130 Hampus Jakobsson SMK Nyköping B Peugeot 12:29
Jens Jakobsson SMK Nyköping Grupp R 2B 208 R2
JP RACING
 
131 Marcus Nordström Likenäs MK B VW 12:30
Daniel Frykemo Likenäs MK Nationell Special 2WD Golf
 
137 Johnny Björk Rasbo MK B Ford 12:31
Filip Larsson Rasbo MK Grupp R 2B Fiesta R2
 

C - Supercupen (Fwd)
9 participants

152 Niklas Hagström Finnskoga MK C Renault 12:32
Emelie Olsson Finnskoga MK Grp. N 1600-2000 Clio
 
145 Andreas Wiik NMK Hamar C Nissan 12:33
Tormod Kvisler NMK Hamar Nationell Special 2WD Almera GTI
 
147 Alexander Hallqvist Vansbro MK C Opel 12:34
Ida Halvarsson Lima MS Grupp H Kadett GSI
 
151 Kenneth Ringström Fjugesta MS C Opel 12:35
Håkan Berger Fjugesta MS Grupp H Corsa
NERIKE KUGG & MEKAN MOTORSPORT
 
153 Fredrik Sundqvist SMK Örebro C Ford 12:36
Mikael Sundqvist SMK Örebro Grp. N 1600-2000 Fiesta
 
144 Per Jonsson Likenäs MK C Peugeot 12:37
Patrik Adolfsson Säffle MC Nationell Special 2WD 306 KitCar
 
148 Linus Lind Lima MS C VW 12:38
Kim Persson Lima MS Nationell Special 2WD Golf 3
 
150 Askur Tomasson MK Ratten C Ford 12:39
Per Wiksten MK Ratten Grupp R 2C Fiesta
 
146 Christoffer Bakke Pedersen Asker og Bærum Motorsport C Ford 12:40
Lena Kristensen KNA Grupp R 2B Fiesta R2
 

5 minutes starting intervalls

Appendix K
15 participants

155 Björn Ask SMK Nyköping A Volvo 12:45
Håkan Hult Björkviks MC Appendix K 240
 
250 Mikael Wisti Fagersta MK A Volvo 12:46
Håkan Söderström Vallentuna MK Appendix K 242
 
156 Charles Andersson Borlänge MK A Ford 12:47
Lars Grip SMK Hälsinge Appendix K Escort Mk 2
 
154 Arne Rådström MK Ratten A Volvo 12:48
Thomas Nilsson Luleå MS Appendix K 242
 
158 Anders Hedström MK Ratten A Volvo 12:49
Dan Levin MK Ratten Appendix K 240
Hedstroms Motorsport
 
159 Per-Anders Högsäter SMK Eda A Volvo 12:50
David Mård MK Team Treske Appendix K 240
 
160 Thord Östlund Hedesunda MK A Volvo 12:51
Daniel Norling Hedesunda MK Appendix K 242
 
161 Lars-Ove Olsson Forshaga MC A Opel 12:52
Anders Moberg Forshaga MC Appendix K Ascona 400
 
162 Bo Karlsson Hällefors MK A Opel 12:53
Tore Jansson Filipstads MC Appendix K Kadett GTE
 
163 Göran Fredriksson Fryksdalens MK A Volvo 12:54
Kjell Haglund Fryksdalen MK Appendix K 240
 
164 Morgan Björn Munkfors MC B Saab 12:55
Kent Gonner Fagerstad MK Appendix K V4
 
165 Ronny Hedström Likenäs MK B Opel 12:56
Bohalvar Halvarsson Likenäs MK Appendix K Ascona A
 
166 Mattias Olofsson Bengtsfors MC B Volvo 12:57
Appendix K 142
 
167 Henrik Höglund Stenungsunds MS C Volvo 12:58
Rustan Hagstedt Kils MK Bil Appendix K 242
Linjemontage Motorsport
 
168 Roger Gustavsson Finnskoga MK C Opel 12:59
Linus Östlund Finnskoga MK Appendix K Ascona B
 

3 minutes starting intervalls

VOC Mekonomen Rally / Grupp F Rwd
39 participants

169 Patrik Fredriksson Fryksdalens MK A Volvo 13:02
Frida Olofsson Hässleholms MK VOC Mekonomen Rally 940
 
174 Joakim Larsson Laxå MK A Volvo 13:03
Anders Isaksson Laxå MK VOC Mekonomen Rally 740
 
176 Tobias Isaksson Laxå MK A Volvo 13:04
Fredrik Rudmalm Laxå MK VOC Mekonomen Rally 940
 
177 Siegfried Mayr VOC Germany A Volvo 13:05
Renate Mayr VOC Germany VOC Mekonomen Rally 240
 
180 Peter Holgersson Linköpings MS A Volvo 13:06
Tina Holgersson Linköpings MS VOC Mekonomen Rally 244
 
171 Lukas Kindgren Åtvidabergs MK A Volvo 13:07
Martin Hugosson Tjust MK VOC Mekonomen Rally 940
Klädhuset I Falerum
 
170 Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A Volvo 13:08
Ida Bood MK Ratten VOC Mekonomen Rally 940
 
179 Daniel Hultberg Grangärde RRC A Volvo 13:09
Peter Johansson Ludvika MS VOC Mekonomen Rally 240
 
175 Christer Holm SMK Trollhättan A Volvo 13:10
Johan Holm SMK Trollhättan VOC Mekonomen Rally 240
 
178 Mikael Lönnström Nora MK A Volvo 13:11
Jurgen Schramme SMK Linde VOC Mekonomen Rally 940
 
173 Jochen Walther VOC Germany A Volvo 13:12
Stefanie Fritzensmeier SFG Lippe VOC Mekonomen Rally 940
 
172 Per-Ola Thörnberg Vetlanda RRC A Volvo 13:13
Oscar Almqvist Vetlanda RRC Grupp F Rwd 940
 
181 Henry Nyberg Forshaga MC A Volvo 13:14
Sune Elovsson MK Team Westom VOC Mekonomen Rally 940
 
185 Daniel Frisk SMK Sala B Volvo 13:15
Björn Andersson SMK Sala VOC Mekonomen Rally 242
 
186 Hans Bergman Degerfors RC B Volvo 13:16
Hans Stridh Degerfors RC VOC Mekonomen Rally 940
 
187 Eric Johansson Kolsva MS B Volvo 13:17
Rickard Vidén Kolsva MS VOC Mekonomen Rally 940
 
188 Joakim Björnsson Kolsva MS B Volvo 13:18
Andreas Peters Kolsva MS VOC Mekonomen Rally 940
 
183 Dennis Persson Laxå MK B Volvo 13:19
Linus Isaksson Laxå MK VOC Mekonomen Rally 940
 
182 Fredrik Alin Åmåls MK B Volvo 13:20
Alexander Alin Åmåls MK VOC Mekonomen Rally 240
 
189 Jon Johansson Idkerbergets MK B Volvo 13:21
Anette Wadling Idkerbergets MK VOC Mekonomen Rally 940
 
184 Alexander Fammé Idkerbergets MK B Volvo 13:22
Jim Hjerpe Säters MK VOC Mekonomen Rally 940
 
192 Rickard Frisk SMK Sala C Volvo 13:23
Martin Ekström SMK Sala VOC Mekonomen Rally 240
 
191 Per Carlsson Ludvika MS C Volvo 13:24
Mikael Brinck Katrineholms MK VOC Mekonomen Rally 244
 
193 Tobias Pettersson Nordwall Karlstad MC Bil C Volvo 13:25
Peter Nordwall Karlstad MC Bil VOC Mekonomen Rally 244
 
194 Johan Wikström Skutskärs MS C Volvo 13:26
Göran Wallin Skutskärs MS VOC Mekonomen Rally 244
 
195 Oscar Janson SMK Eda C Volvo 13:27
Matilda Widén Östmark MFF VOC Mekonomen Rally 940
 
196 Mattias Hjalmarsson SMK Örebro C Volvo 13:28
Cecilia Erlandsson SMK Örebro VOC Mekonomen Rally 940
 
197 Magnus Lindqvist Laxå MK C Volvo 13:29
Niklas Ridde Storfors MK VOC Mekonomen Rally 940
 
199 Erik Jonsson SMK Trollhättan C Volvo 13:30
Erling Jonsson SMK Trollhättan Grupp F Rwd 940
Linjemontage Motorsport
 
200 Simon Garmenius Laxå MK C Volvo 13:31
Morgan Eriksson Laxå MK VOC Mekonomen Rally 940
Ems Finnerödja AB
 
201 Sven-Erik Ohlsson MK Team Westom C Volvo 13:32
Jan Adolfsson Finnskoga MK Grupp F Rwd 940
 
202 Rickard Jonsson Woxnadalens MK C Volvo 13:33
Gabriel Allansson Woxnadalens Mm VOC Mekonomen Rally 240
 
204 Stian Dahl KNA Kongsvinger C Volvo 13:34
Hanna Svendsen KNA Kongsvinger VOC Mekonomen Rally 940
 
190 Mats Nygård KNA Kongsvinger C Volvo 13:35
Tina Jeanette Olsen KNA Kongsvinger VOC Mekonomen Rally 940
 
205 Vetle Braskerud KNA Kongsvinger C Volvo 13:36
Marte Lystgård KNA Kongsvinger VOC Mekonomen Rally 940
 
206 Robin Bäckström Falköpings MK C Volvo 13:37
Johnny Bäckström Kullings MS VOC Mekonomen Rally 240
A Berggrens bilservice i floby
 
207 Mathias Fredriksson SMK Dala Falun C Volvo 13:38
Tomas Gärdskog Idkerbergets MK VOC Mekonomen Rally 244
 
208 Glenn Ivar Gjester KNA Kongsvinger C Volvo 13:39
Jim Roger Haugom KNA Kongsvinger VOC Mekonomen Rally 940
Glenn Ivar Gjester
 
209 Marcus Persson Sandvikens MK C Volvo 13:40
Anders Persson Gestrike RT VOC Mekonomen Rally 240
Team Svartflagg
 

Grupp F Fwd
3 participants

210 Jesper Jonasson Filipstads MC C Volvo 13:41
Marcus Jansson Storfors MK Grupp F Fwd S70
 
211 Tom Jonsson Woxnadalens MK C VW 13:42
Edvin Söder Woxnadalens MK Grupp F Fwd Golf GTI
 
212 Linus Harling MK Team Westom C Nissan 13:43
Thea Martine Oppegård Vestli KNA Kongsvinger Grupp F Fwd Almera
 

Grupp E
11 participants

213 Kenneth Kristiansen SMK Eda B Volvo 13:44
Dan Fogderud SMK Eda Grupp E 940
 
214 Magnus Hansson SMK Dala Falun B VW 13:45
Joakim Granath SMK Dala Falun Grupp E Golf 2
 
215 Tobias Söderholm SMK Uppsala B VW 13:46
Max Lindahl Örsundsbro MK Grupp E Golf II
 
223 Lars Larsson Fredriksbergs MK C Saab 13:47
Erik Larsson Fredriksbergs MK Grupp E 99
 
222 Emil Johansson Likenäs MK C Ford 13:48
Anders Johansson Likenäs MK Grupp E Escort
 
220 Linda Persson MK Ratten C VW 13:49
Kalle Kronqvist Finspång MS Grupp E Golf Mk 2
 
221 Lisa Nilsson Likenäs MK C Opel 13:50
Johan Eriksson Likenäs MK Grupp E Astra
Team Värmlands Motorsport
 
219 Robin Holmberg MK Team Westom C Opel 13:51
Magnus Östlund MK Team Westom Grupp E Astra
Team Värmland Motorsport
 
216 Håkon Kolåsäter Finnskoga MK C VW 13:52
Silje Björseth Finnskoga MK Grupp E Golf
 
218 Andreas Stålehammar Gestrike RT C Toyota 13:53
Ida Törnhult Gestrike RT Grupp E Corolla
Sundgrens åkeri AB
 
217 Daniel Othzen SMK Gävle C Opel 13:54
Simon Othzen SMK Gävle Grupp E Astra
 

Ungdomsrally
11 participants

227 Alexander Fogdeby Storfors MK Junior Volvo 13:55
Marcus Fogdeby Storfors MK Grupp F Rwd 940
EC Svenska AB
 
232 Marcus Persson SMK Trollhättan Junior Volvo 13:56
Mikael Persson SMK Trollhättan Grupp F Rwd 240
Bilfocus Motorsport
 
229 Hugo Johansson Bengtsfors MC Junior Suzuki 13:57
Tommy Svensson Bengtsfors MC Grp. N < 1400 Swift
Autoexperten Butiken Eskilstuna
 
233 Oscar Packalen Eskilstuna MK Junior Suzuki 13:58
Stefan Packalen Eskilstuna MK Grp. N < 1400 Swift GTI Mk2
Allbilservice Eskilstuna
 
231 Sixten Westman Almunge MK Junior VW 13:59
Per Westman Almunge MK Grupp E Golf
 
226 Calle Carlberg Nässjö MK Junior Volvo 14:00
Torbjörn Carlberg Nässjö MK Grupp F Rwd 940
 
228 Samuel Berg MK Kopparberg Junior Volvo 14:01
Stefan Berg MK Kopparberg VOC Mekonomen Rally 940
 
225 Jacob Johannesson Gullabo RC Junior Volvo 14:02
Anette Pettersson Gullabo RC VOC Mekonomen Rally 940
 
230 Isak Vikman Nora MK Junior Volvo 14:03
Pekka Vikman Östernärkes RMC VOC Mekonomen Rally 940
 
224 Kalle Gustafsson Haninge MK Junior VW 14:04
Joakim Gustafsson Haninge MK Grp. N < 1400 Polo
 
234 Alexander Stüffe Likenäs MK Junior Volvo 14:05
Pär Johansson MK Ratten VOC Mekonomen Rally 940
team polarna
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!