Svenska English

Anmälningslista LBC-Ruschen (Changed 2018-02-21 15:49:10)
120 participants

     = Changed the last 24 h
Driver / CO-driver / Entrant Club Type of licence / Class Car / make

Föråkare godkända av tävlingsledningen
3 participants

Tommy Andersson Älvbygdens MK A Volvo
Sören Sjöberg Älvbygdens MK Grupp E 940
 
Hans Perbjörs Lima MS C VW
Gustav Perbjörs Lima MS Grupp H Golf GTI 16v
 
Conny Andersson Älvbygdens MK C Volvo
Leif Gustavsson Älvbygdens MK Grupp H 940
 

1300 RallyCup
12 participants

Ola Strömberg Nora MK A Suzuki
Brittmarie Ålund Nora MK Grupp H Swift GTI Mk2
Team Lindberg Edsbyn
 
Krister Morén Kolsva MS A Suzuki
Martin Morén Kolsva MS Grp. N < 1400 Swift Mk1 GTI
Autoexpertbutiken i Eskilstuna
 
Anders Nystedt Vallentuna MK A Suzuki
Björn Wulff Vallentuna MK Grp. N < 1400 Swift GTI Mk2
TEAM LINDBERG EDSBYN
 
Mattias Lagström Norbergs MC A Suzuki
Rickard Forsell Norbergs MC Grp. N < 1400 GTI
Allbilservice Eskilstuna
 
Robert Andersson Eskilstuna MK A Suzuki
Carl-Gustaf Karlsson Eskilstuna MK Grp. N < 1400 Swift
Allbilservice I Eskilstuna AB
 
John Lund Eskilstuna MK A Suzuki
Henrik Lund Eskilstuna MK Grp. N < 1400 Swift Mk1
ALLBILSERVICE ESKILSTUNA
 
William Binbach Kolsva MS B Suzuki
Victor Johansson Ryds MK Grp. N < 1400 Swift Evo 2
Team Lindberg Edsbyn
 
Ricardo Hillesjö Haninge MK B Suzuki
My Wessel Carlstad RC Grp. N < 1400 Swift Mk 2
Allbilservice i Eskilstuna
 
Rolf Andersson MK Speed B Suzuki
Göran Adolfsson Gnesta MK Grp. N < 1400 Swift Mk 1
Team Lindberg Edsbyn
 
Robin Granfors Eskilstuna MK B Suzuki
Andreas Nilsson Eskilstuna MK Grp. N < 1400 Swift Mk1 GTI
Allbilservice i Eskilstuna
 
Stefan Andersson Woxnadalens MK C Suzuki
Oskar Wiklander Woxnadalens MK Grp. N < 1400 Swift GTI Mk1
Team Lindbergs Edsbyn
 
Juha Liimatainen SMK Trollhättan C Citroën
Tim Hammarström Älmhult MK Grp. N < 1400 AX Sport
Team Lindberg Edsbyn
 

A - Supercupen (4 wd)
8 participants

Gunder Pettersson Mälaröarnas MK A Subaru
Ingrid Heghammar Waxholms MK Nationell Special 4WD Inpreza 555
BJÖRKMANS RALLY TEAM
 
Mikael Wisti Fagersta MK A Mitsubishi
Håkan Söderström Nationell Special 4WD Evo 10
 
Göran Lindström Huddinge MK A Mitsubishi
Kjell Andersson Huddinge MK Nationell Special 4WD Lancer
HÖGDALENS BIL & SKADECENTER AB
 
Jimmy Olsson Storfors MK A Mitsubishi
Conny Sundqvist Storfors MK Nationell Special 4WD Lancer Evo IX
Team Korvgubben Motorsport
 
Johnny Andersson SMK Hedemora A Ford
Christer Carlsson Katrineholms MS Grupp R 5 Fiesta R5
R-SPORT SWEDEN
 
Martin Lundquist Fagersta MK A Mitsubishi
Christian Segerström Fagersta MK Nationell Special 4WD Evo VII
 
Ronnie Jakobsson Kolsva MS A Mitsubishi
Ola Toven Kolsva MS Nationell Special 4WD Evo IX
 
Fredrik Alsdal SMK Arboga FIA Grade A Skoda
Emil Nilsson SMK Arboga Grupp R 5 Fabia R5
Nilsson Motor i Arboga AB
 

B - Supercupen (4 wd)
5 participants

Ulf Backlund Rimo MK B Mitsubishi
Ola Persson Ludvika MS Grp. N > 2000 Evo 9
 
Örjan Wahlund Sigtuna RC B Subaru
Benny Melander MK Ratten Nationell Special 4WD Impreza
Björkmans Entreprenad AB
 
Kåre Moen MK Team Westom B Mitsubishi
Robert Ardryd MK Kopparberg Nationell Special 4WD Lancer
 
Mikael Hallqvist Finspångs MS B Mazda
Ronnie Maxe Finspångs MS Nationell Special 4WD 323 GTX
 
André Eriksson MK Kopparberg B Subaru
Jonaz Persson MK Kopparberg Nationell Special 4WD Impeza WRX STi
 

C - Supercupen (4 wd)
2 participants

Robert Nygård KNA Kongsvinger C Subaru
Tommy Slåstad Grp. N > 2000 Impreza
 
Marcus Frändén SMK Sundsvall C Nissan
Simon Frändén SMK Sundsvall Nationell Special 4WD Sunny GTI-R
 

A - Supercupen (Fwd)
8 participants

Mattias Hägg SMK Hälsinge A Toyota
Emma Hägg SMK Hälsinge Grupp H Corolla
Häggs Bildemontering AB
 
Henrik Enner Likenäs MK A VW
Per-Arne Jonsson MK Ratten Nationell Special 2WD Golf
 
Thobias Wahlström Katrineholms MK A Ford
Magnus Johansson Katrineholms MK Grp. A 1600-2000 Fiesta ST
 
Andreas Persson MK Ratten A Renault
Henric Persson MK Ratten Grupp R 3T Clio RS
Helmia Motorsport
 
Joakim Irebrand Vallentuna MK A Peugeot
Kimmo Paavilainen Vallentuna MK Grupp H 206
 
Erik Simonsson Lima MS A VW
Joel Eriksson Lima MS Grupp H Golf
 
Andreas Israelsson Vansbro MK A VW
Angelica Eriksson Vansbro MK Nationell Special 2WD Golf III
 
Martin Jakobsson Kolsva MS A Opel
Melina Toven Kolsva MS Grupp H Corsa
 

B - Supercupen (Fwd)
9 participants

Magnus Karlsson Norrköpings MK B Saab
Mikael Karlsson Norrköpings MK Grupp H 9-3T
 
Johan Larsson Fredriksbergs MK B Opel
Lennart Larsson Fredriksbergs MK Grupp H Corsa
 
Tomas Liden SMK Trollhättan B VW
Calle Örberg SMK Trollhättan Grupp H Golf
 
Tommy Andersson SMK Hälsinge B Toyota
Niklas Thyr SMK Hälsinge Grupp H Corolla
 
Jan-Åke Hamreus Hofors MS B Vauxhall
Lars Gustafsson Hofors MS Grp. A 1600-2000 Astra KitCar
 
Claes Åström Rasbo MK B Renault
Lina Bergstedt Films MK Nationell Special 2WD 19
 
Stefan Hägglöf SMK Gävle B VW
Mikael Pettersson Järbo MK Grupp H Golf 3
 
Victor Liljesson Linköpings MS B Ford
Patrik Wiström Linköpings MS Grupp H Fiesta R2
Appelskogsbil AB
 
Niklas Albinsson Fredriksbergs B VW
Kjell Hellqvist Fredriksbergs MK Grupp H Golf
 

C - Supercupen (Fwd)
7 participants

Niklas Hagström Finnskoga MK C Renault
Emelie Olsson Finnskoga MK Grp. N 1600-2000 Clio
 
Andreas Wiik NMK Hamar C Nissan
Tormod Kvisler Nationell Special 2WD Almera GTI
 
Alexander Hallqvist Vansbro MK C Opel
Ida Halvarsson Lima MS Grupp H Kadett GSI
 
Kenneth Ringström Fjugesta MS C Opel
Håkan Berger Fjugesta MS Grupp H Corsa
NERIKE KUGG & MEKAN MOTORSPORT
 
Oliver Granfors Eskilstuna MK C VW
Magnus Hermansson Hällefors MK Grupp H Golf
 
Fredrik Sundqvist SMK Örebro C Ford
Mikael Sundqvist SMK Örebro Grp. N 1600-2000 Fiesta
 
Alexander Grehn Östgöta BF C Ford
Martin Heggblad Östgöta BF Grp. N 1600-2000 Fiesta
JP Racing
 

A - Supercupen (Rwd)
8 participants

Christian Fors Kullings MS A BMW
Henrik Jansson Kullings MS Grupp H 325
 
Kent-Ola Björklund Likenäs MK A Volvo
Daniel Olsson Likenäs MK Grupp H 244
 
Lasse Israelsson Vansbro MK A Ford
Björn Johnsson Hässleholms MK Grupp H Escort Mk 2
 
Thomas Johansson Bengtsfors MC A Volvo
Jimmy Glad Bengtsfors MC Grupp H 940
 
Arne Bäckström Haninge MK A Volvo
Björn Wessel Carlstad RC Grupp H 240
ARNE BÄCKSTRÖM HISTORIC MOTORSPORT
 
Stefan Alenmalm SMK Trollhättan A Volvo
Tobias Börjesson Stenungsunds MS Grupp H 940
 
Emil Karlsson Hällefors MK A Volvo
Jessica Larsson Rasbo MK Grupp H 940
Kjellbergs AB
 
Arne Rådström MK Ratten A Volvo
Thomas Nilsson Luleå MS Grupp H 242
 

B - Supercupen (Rwd)
6 participants

Micke Lindh MK Team Westom B Volvo
Andreas Carlsson MK Team Westom Grupp H 240
 
Hans Bååth Wäxjö MS B BMW
Andreas Sigfridsson Wäxjö MS Grupp H M3
 
Pelle Berg Munkfors MC B BMW
Conny Isemo Munkfors MC Grupp H Compact
 
Jörgen Johansson Fredriksbergs MK B Opel
Kronberg Grupp H Ascona
 
Joakim Wiberg Linköpings MS B Volvo
Christian Rosén Åtvidabergs MK Grupp H 940
 
Jens Sjöström Lima MS B Volvo
Christian Ohlsson Kils MK Bil Grupp H 940
 

C - Supercupen (Rwd)
7 participants

Johan Fast Toarps MK C BMW
Fredrik Karlander Toarps MK Grupp H 325i
Ramudden AB
 
Daniel Östmark Kolsva MS C Volvo
Emil Liljeqvist Fagersta MK Grupp H 242
Östmarks Bildemontering & Service AB
 
Håkan Bodin Örsundsbro MK C Volvo
Åke Norrby Grupp H 240
 
Tomas Söderberg Falkenbergs MK C BMW
Grupp H 325
Hedströms motorsport
 
Bengt Johansson Lima MS C Ford
Mikael Johansson Lima MS Grupp H Sierra
 
David Stafås Lima MS C Volvo
Oskar Bengtlars Lima MS Grupp H 242
 
Kjell Arne Smerud NMK Hadeland FIA Grade C BMW
Rune Rudberg NMK Trøgstad Nationell Special 2WD M3
 

Appendix K
6 participants

Björn Ask SMK Nyköping A Volvo
Håkan Hult Björkviks MC Appendix K 240
 
Charles Andersson Borlänge MK A Ford
Leif Wigert Björnjägarns RC Appendix K Escort Mk 2
 
Peter Johansson SMK Nyköping A Opel
Hampus Hulting SMK Nyköping Appendix K Ascona B
JP Racing
 
Anders Johnsen SMK Dala Falun A Porsche
Ingrid Johnsen SMK Dala Falun Appendix K 911 RS
Tractive AB
 
Morgan Björn Munkfors MC B Saab
Kent Gonner Fagerstad MK Appendix K V4
 
Henrik Höglund Stenungsunds MS C Volvo
Rustan Hagstedt Kils MK Bil Appendix K 242
Linjemontage Motorsport
 

VOC Mekonomen Rally / Grupp F Rwd
22 participants

Patrik Fredriksson Fryksdalens MK A Volvo
Frida Olofsson Hässleholms MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Joakim Larsson Laxå MK A Volvo
Anders Isaksson Laxå MK VOC Mekonomen Rally 740
 
Tobias Isaksson Laxå MK A Volvo
Fredrik Rudmalm Laxå MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Siegfried Mayr VOC Germany A Volvo
Renate Mayr VOC Germany VOC Mekonomen Rally 240
 
Peter Holgersson Linköpings MS A Volvo
Tina Holgersson Linköpings MS VOC Mekonomen Rally 244
 
Lukas Kindgren Åtvidabergs MK A Volvo
Martin Hugosson Tjust MK VOC Mekonomen Rally 940
Klädhuset I Falerum
 
Peter Törnqvist MK Ratten B Volvo
Mikael Simonsson MK Ratten VOC Mekonomen Rally 940
 
Daniel Frisk SMK Sala B Volvo
Björn Andersson SMK Sala VOC Mekonomen Rally 242
 
Hans Bergman Degerfors RC B Volvo
Hans Stridh Degerfors RC VOC Mekonomen Rally 940
 
Eric Johansson Kolsva MS B Volvo
Rickard Vidén Kolsva MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Joakim Björnsson Kolsva MS B Volvo
Andreas Peters Kolsva MS VOC Mekonomen Rally 940
 
Dennis Persson Laxå MK B Volvo
Linus Isaksson Laxå MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Fredrik Alin Åmåls MK B Volvo
Alexander Alin Åmåls MK VOC Mekonomen Rally 240
 
Rickard Frisk SMK Sala C Volvo
Martin Ekström SMK Sala VOC Mekonomen Rally 240
 
Per Carlsson Ludvika MS C Volvo
Mikael Brinck Katrineholms MK VOC Mekonomen Rally 244
 
Tobias Pettersson Nordwall Karlstad MC Bil C Volvo
Peter Nordwall Karlstad MC Bil VOC Mekonomen Rally 244
 
Johan Wikström Skutskärs MS C Volvo
Göran Wallin Skutskärs MS VOC Mekonomen Rally 244
 
Oscar Janson SMK Eda C Volvo
Matilda Widén Östmark MFF VOC Mekonomen Rally 940
 
Mattias Hjalmarsson SMK Örebro C Volvo
Cecilia Erlandsson SMK Örebro VOC Mekonomen Rally 940
 
Magnus Lindqvist Laxå MK C Volvo
Niklas Ridde Storfors MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Björn Ljungqvist MK Team Westom C Volvo
Kent Larsson Fryksdalens MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Erik Jonsson SMK Trollhättan C Volvo
Erling Jonsson SMK Trollhättan Grupp F Rwd 940
Linjemontage Motorsport
 

Grupp F Fwd
1 participants

Jesper Jonasson Filipstads MC C Volvo
Marcus Jansson Storfors MK Grupp F Fwd S70
 

Grupp E
8 participants

Kenneth Kristiansen SMK Eda B Volvo
Dan Fogderud SMK Eda Grupp E 940
 
Magnus Hansson SMK Dala Falun B VW
Joakim Granath SMK Dala Falun Grupp E Golf 2
 
Alexander Broberg SMK Nyköping B Volvo
Rickard Broberg Värmdö BK Grupp E S80
STENROCK SÄKERHET AB
 
Lars Larsson Fredriksbergs MK C Saab
Erik Larsson Fredriksbergs MK Grupp E 99
 
Emil Johansson Likenäs MK C Ford
Anders Johansson Likenäs MK Grupp E Escort
 
Linda Persson MK Ratten C VW
Kalle Kronqvist Finspång MS Grupp E Golf Mk 2
 
Lisa Nilsson Likenäs MK C Opel
Johan Eriksson Likenäs MK Grupp E Astra
Team Värmlands Motorsport
 
Robin Holmberg MK Team Westom C Opel
Magnus Östlund MK Team Westom Grupp E Astra
Team Värmland Motorsport
 

Ungdomsrally
8 participants

Alexander Fogdeby Storfors MK Junior Volvo
Marcus Fogdeby Storfors MK Grupp F Rwd 940
EC Svenska AB
 
Marcus Persson SMK Trollhättan Junior Volvo
Mikael Persson SMK Trollhättan Grupp F Rwd 240
Bilfocus Motorsport
 
Hugo Johansson Bengtsfors MC Junior Suzuki
Tommy Svensson Bengtsfors MC Grp. N < 1400 Swift
Autoexperten Butiken Eskilstuna
 
Oscar Packalen Eskilstuna MK Junior Suzuki
Stefan Packalen Eskilstuna MK Grp. N < 1400 Swift GTI Mk2
Allbilservice Eskilstuna
 
Sixten Westman Almunge MK Junior VW
Per Westman Almunge MK Grupp E Golf
 
Calle Carlberg Nässjö MK Junior Volvo
Torbjörn Carlberg Nässjö MK Grupp F Rwd 940
 
Samuel Berg MK Kopparberg Junior Volvo
Stefan Berg MK Kopparberg VOC Mekonomen Rally 940
 
Jacob Johannesson Gullabo RC Junior Volvo
Anette Pettersson Gullabo RC VOC Mekonomen Rally 940
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!