2021-01-16
Hälsingerallyt

 Anmälningslista 

(ändrad 2020-12-04 18:30:10.0)
    = Ändrad senaste dygnet
36 deltagare
Förare / CO-driver / Anmälare Klubb Licensklass / Bilklass Bilmärke / Modell

 Gr E / VOC / Gr F / Grupp N -1400 (Inkl 1300 Rallycupbilar) 
9 deltagare

Mattias Svedberg Bollnäs MK A VW
Åsa Svedberg Bollnäs MK Grupp F Golf 4
 
Niklas Haglund Wäxjö MS A Volvo
Per Olsson SMK Söderhamn VOC Mekonomen Rally 940
 
Mats Engvall Sandvikens MK A VW
Maria Eriksson Sandvikens MK Grupp F Golf GTI 16 V
 
Magnus Mellquist SMK Söderhamn A Volvo
VOC Mekonomen Rally 940
 
Kalle Olstam Nora MK A Volvo
Ove Persson SMK Linde VOC Mekonomen Rally 240
EC Svenska AB
 
Magnus Westman SMK Hälsinge B Volvo
Michael Andersson SMK Hälsinge VOC Mekonomen Rally 940
 
Johan Wikström Skutskärs MS B Volvo
Göran Wallin Skutskärs MS VOC Mekonomen Rally 244
 
Madicken Swärdh Katrineholms MK C VW
Leif Fredriksson Katrineholms MK Grp. N < 1400 Polo
 
Anton Iseborn Bollnäs MK C Volvo
Daniel Fredholm Bollnäs MK Grupp F 240
 

 Klass 3 Supercupen (Rwd) 
3 deltagare

Torbjörn Pahlin SMK Sundsvall A Volvo
Morgan Olsson SMK Hälsinge Grupp H 940
 
Håkan Bodin Örsundsbro MK C Volvo
Åke Norrby Örsundsbro MK Grupp H 240
 
Sebastian Lindholm Munkfors MC C Volvo
Erik Helgesson Munkfors MC Grupp H 940
TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
 

 Klass 2 Supercupen (Fwd) 
8 deltagare

Mattias Hägg SMK Hälsinge A Toyota
Emma Hägg SMK Hälsinge Grupp H Corolla 16v
Häggsbildemontering AB
 
Henrik Oscarson MSK Hammaren A Saab
Roger Lindholm Västerås MS Nationell Special 2 wd 9-3
 
Robert Persson Munkfors MC A Renault
Per Larsson Munkfors MC Grupp H B Clio
TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
 
Tobias Nilsson SMK Hälsinge B Opel
Mattias Söderström SMK Hälsinge Grupp H Corsa
 
Hampus Karlsson Woxnadalens MK C Toyota
Edvin Söder Woxnadalens MK Grupp H Corolla
 
Christer Carlström SMK Märsta C Ford
Tommy Ohlsson SMK Märsta Grupp H Fiesta ST
 
Olle Kullers Ljusdals MS C Honda
Andreas Nordling SMK Hälsinge Grupp H B Civc
 
Roger Johansson Munkfors MC C Ford
Andre Lundström Munkfors MC Grupp R 2B Fiesta R2
TEAM MUNKFORS BILSKROT AB
 

 Klass 1 Supercupen (4 wd) 
7 deltagare

Anders Wänn Borlänge MK A Mitsubishi
Monica Israelsson Borlänge MK Grp. A > 2000 Evo
 
Roger Gustafsson Östernärkes RMC A Mitsubishi
Fredrik Hildingsson SMK Örebro Nationell Special 4 wd Evo 4
 
Anders Söderberg Botkyrka MK A Mitsubishi
Lotta Strand SMK Valdemarsvik Nationell Special 4 wd Evo 7
 
Johan Rudengren Eskilstuna MK A Skoda
Christer Johansson Flens MS Grupp R 5 Fabia
 
Rikard Moberg Strängnäs AMS A Mitsubishi
Lucas Karlsson Gnesta MK Grp. N > 2000 Evo X
 
Marcus Frändén SMK Sundsvall B Nissan
Simon Frändén SMK Sundsvall Nationell Special 4 wd GTI-R
 
Ulf Backlund MK Rimo B Citroên
Ola Persson Ludvika MS Grupp R 5 DS3 R5
 

 Appendix K 
4 deltagare

Lennart Olsson Ånge MK A VW
Appendix K Golf 1
 
Per Göransson Almunge MK A Ford
Appendix K Falcon
 
Bengt Johansson SMK Hälsinge A VW
Anders Hansen Ljusdals MS Appendix K Golf
 
Urban Farbäck SMK Eksjö A Opel
Appendix K Kadett GTE
 

 Ungdomsrally 
5 deltagare

Jasmin Lövgren Holmgren Sandvikens MK Junior Peugeot
Kent Winberg Sandvikens MK Grupp F 206 GTI
 
Gabriel Banger Ljusdals MS Junior Volvo
Tony Karlsson Tjust MK VOC Mekonomen Rally 940
 
Isak Reiersen Östmarks MFF Junior VW
Andreas Amberg SMK Eda Grp. N < 1400 Polo
JC Raceteknik
 
Liam Berg Linköpings MS Junior Suzuki
Anders Edkvist SMK Sundsvall Grp. N < 1400 Swift Mk1
BRA Ekonomi
 
Lucas Helin Tibro MK Junior Opel
Anders Littorin SSK Grupp F Astra Bertone
HELINS MOTORSPORT